Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

The Deka-murderers (se pravi na desetine miljonov)

China (PRC) 1949-87 .... 76.702 million

U.S.S.R. 1917-87 ........ 61.911 million

Colonialism .............. 50.000 million

Germany 1933-45 ....... 20.946 million (including 5.291 million Jews)

China (KMT) 1928-49 ... 10.075 million

The Mega-murderers (na posamezne miljone)

Japan 1936-45 ............ 5.964 million

China (Mao Soviets) 1923-48 ... 3.468 million

Cambodia 1975-79 ........ 2.035 million

Turkey 1909-18 ........... 1.883 million

Vietnam 1945-87 .......... 1.647 million

Poland 1945-48 ........... 1.585 million

Pakistan 1958-87 ......... 1.503 million

Yugoslavia (Tito) 1944-87 ... 1.072 million (med posameznimi diktatorji ravno okoli 10.mesta.

In hvala se vse pohvale!

To z dobrim milijonom pobitih v yugi , je vic! Za ostale cifre ne vem, malo logično razmisli......kje bi jih naj vzeli in kam so jih zagrebli ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa Joža je 80-ga umrl! Kaj jih je pol še 7 let njegov duh tamanil?????

Prikrit eno truplo je problem ne pa milijon...super gehirn atlet !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z dobrim milijonom pobitih v yugi , je vic! Za ostale cifre ne vem, malo logično razmisli......kje bi jih naj vzeli in kam so jih zagrebli ?????

@RHONDA: Ded....tebi vreji špila....:wacko: :grim

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The Deka-murderers (se pravi na desetine miljonov)

Colonialism .............. 50.000 million

Zanimivo da so kolonialne žrtve kar skupaj. A ne morejo tole razčlenit na Angleže, Francoze, Belgijce....., pa da vidimo kdo je pri njih največji klavec. Verjetno na spisku zanj sploh ne bi bilo prostora.

Samo na ozemlju države Kongo je v času Belgijske vladavine umrlo 10 milionov ljudi.

Takratni Belgijski kralj je pa za Belgijce junak, ker jim je z nakradenim bogastvom omogočil gospodarski napredek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo da so kolonialne žrtve kar skupaj. A ne morejo tole razčlenit na Angleže, Francoze, Belgijce....., pa da vidimo kdo je pri njih največji klavec. Verjetno na spisku zanj sploh ne bi bilo prostora.

Samo na ozemlju države Kongo je v času Belgijske vladavine umrlo 10 milionov ljudi.

Takratni Belgijski kralj je pa za Belgijce junak, ker jim je z nakradenim bogastvom omogočil gospodarski napredek.

Tiste številke so precej za uha privlečene. Tako Hitler kot kolonializem/kapitalizem sta hudo podcenjena medtem, ko je komunizem očrnjen kolikor se da. Ne glede na to, da imata tako Mao kot Stalin dovolj masla na glavi, gre povedati, da vse smrti, ki jih je povzročila lakota zaradi eksperimentiranja z ekonomijo (industrializacija in selitev ljudi v mesta ob hkratnem enakem outputu na delavca v poljedelstvu je povzročilo pomanjkanje) niso naklepni poboji ljudi. Režim Rdečih Kmerov so inštalirali Američani zaradi njihovih neokolonialnih interesov kakor tudi Viet-minh na začetku itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro Forumaši kaj ne dojamete, da nas RHonda provocira. Vsako prepričevanje prepričanega je izguba energije in časa (edino nabijanje postov :topic: )

Je pač pripadnik "neke" politične struje kjer veljata samo dva pravila:

1. Kar reče Veliki vodja je resnica

2. Če pa se veliki vodja zmoti, velja prvo pravilo.

Glede citatov in navedb te politične struje, pa se je resnica pokazala pri arhivskih dokumentih za očrnitev sedanjega presednika Slovenija.

Zanimivo, pluvajo po Titu, a njihov Vodja je bil zadni komandir mladinske čete, ki se je odpravila po poteh AVNOJ-a iz Črnomlja do Jajca. Kako eni barvo menajo :BUA::BUA:

Sem generacija, ki je Titu mahala z zastavicami in NIKOLI nas niso v to prisilili. Starši so imeli službe, lahko smo si sami zidali vikend, hodili smučat v tujino in šolali smo se lahko vsi skoraj brezplačno.

Pa tudi stanovanje si dobil brez tega, da si se zakrediteral za celo življenje ti in pol žlahte.

Čez Tita pluvajo tisti, ki tedaj niso mogli krasti (beri: se demokratično izražati). So pa po njegovi smrti vse nadoknadili. :angry: Le nekaj idealistov je bilo tedaj, ki so se res bojevali za demokracijo. In v njihovi senci so se pripravljali mrhovinarji za napad......

V cerkev so hodili vsi pravi verniki zato niso bili prav nič šikanirani. Le člani ZK so izkaznice skrili v žep. Je pa res Tito ločil cerkve od države in to klerom ni bilo všeč, pa farovži so bili podobni hišam, ne gradovom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bom še jaz malo 'žleht', se pošalim in povem, da partizanstvo ni bilo nobena vojska, ampak zločinska organizacija komunistične partije, borci proti njej pa elita naroda. Tito pa na 10.mestu med klavci 20.stoletja.

Grunf in podobnomisleči si zaslužijo spoved, milostni strel iz lugerja in pogreb na Sv.urhu z nemško častno stražo.

Tak-(kot primer!!) je kulturni nivo postov nekaterih ljudi na forumu, naj malo vidijo sami sebe.

Ti kar bodi žleht. To je tudi vse kar si lahko na tej strani. Brez belogardistov in domobrancev, bi tu gori bil en sam dolgčas. Še niste ugotovili, da vas peljemo "hcat" ob vsaki uri?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grunf in podobnomisleči si zaslužijo spoved, milostni strel iz lugerja in pogreb na Sv.urhu z nemško častno stražo.

Daj ne klobasaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni bilo mišljeno kot mnenje ampak samo primer, ilustracija in pravokacija, v kakšnem stilu nekateri odgovarjajo na mnenja (čeprav ta niso nikogar žalila).

Ponavljam kot primer in tega ne nameravam več pisati ker je brezveze in tudi ne odraža nikakršnih mojih prepričanj. Za kreganje so imeli eni forumi kar temo z naslovom vojna, kar pa je....... in kamor se nebi vpisoval.

Na očitke o mojih nazorih povem, da nisem član nobene stranke, simpatizer še manj, na volitve pa tako ali tako ne vidim več velikega smisla hoditi.

Da bi bil janšist- no way. Tudi v cerkev zaidem izredno poredkoma, čeprav mogoče izgleda da sem cel pobarvan z belo barvo.

Samo še glede tistih žrtev- teh strani s podatki je celo morje, jaz sem prikazal ene, ki so se mi zdeli bolj verjetni.

Seveda je tudi Hitler iztrebljal svoje lastno ljudstvo, ampak ne v takih obsegih kot Stalin oz. Mao. Kot je bilo omenjeno malo više, da tisti pomori

v SZ niso bili naklepni umori to sicer lahko drži, ampak zelo krhko- zaradi brezumnosti in kratkovidnosti voditelja, ki stvari ni naklepal, ampak jih

je spuščal z rok. Toda vse od l.1917, so bila čeka, nkvd in pozneje kgb nič drugačna orodja kot sa, ss in gestapo, delovala pa so po celi državi.

Recimo leta 41, 42, ko je šlo rdeči armadi malo za nohte so cele armade nkvd stražile komplekse taboriščnikov za uralom kljub razsulu na fronti.

Pa tega je ogromno, samo malo ilustracje, da za te komunizme ne more biti ne vzroka ne opravičila ne zagovarjanja.

In naj ne izpade, da zagovarjam nacizem, ki je bil dosti sorodne narave.

O Titovih žrtvah pa samo toliko, da so bile od l.41 (in prej!) do l.80, natančne številke tako nikoli ne bo, ni pa jih bilo malo.

Žal pa tudi z druge strani npr. hrvaških ustašev, ki naj bi pobili najmanj 500-600.000 ljudi in ne dajem nobene prednosti nobeni strani.

Tudi če je bilo prvih al pa drugih magar samo 10.000 je to še vedno zločin, ki zame pač ni opravičljiv. Če pa za koga je tudi prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rhonda, a ti še ni kapnilo, da s tem pisanjem poleg tega da izpadeš bolan, si tudi že krepko dolgočasen?

Tipičen primer mulčka, ki se je komaj izvalil iz jajca, pa je vse vedenje prejšnje generacije s frutkom požrl in hoče stare jarce prepričevat, da so bili celo življenje slepi in gluhi.

Dej tabletke popapat pa nazaj spat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........., da so bili celo življenje slepi in gluhi.

po cemu pa sklepas, da temu naj ne bi bilo tako?

in ce ze odgovarjas, potem prosim razumno in argumentirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zadnje kar mi pride na misel je, da bi kogarkoli žalil, se delal pametnega in izpadel neumen.

Saj navsezadnje je mnogo tem na forumu, ki so tudi meni brezveze in jih pogledam ali pa ne.

Navlake je dosti- če se komu zdi da z moje strani se lahko počisti, briše ali karkoli ali pa vse skupaj zaklene.

Kot sem isto rekel za stare neumnosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po cemu pa sklepas, da temu naj ne bi bilo tako?

in ce ze odgovarjas, potem prosim razumno in argumentirano.

No, prav, pa naj bo razširjena verzija samo zate.:whistle:

Aaaaaaaaaaaa (zajemam sapo) takole:

Mulček, ki se je komajda izvalil iz jajca. Baby.gif

To je oznaka za mladega človeka, ki je na tem svetu komaj nekaj časa. Osnovni prepoznavni znaki so svečka pod nosom, morebiti težke in mokre pleničke, dudika v ustih, neartikulirano izražanje (dojenščina) ipd. Z odraščanjem se ti znaki izgubljajo, dojenščina se razvije v razumem govor, vendar pri nekaterih pa našteti znaki kar še ostanejo.

Kajti odraščanje ni vedno pri vseh osebkih človeškega rodu dokončano. Nekateri žal ostanejo na nivoju, dudike, dojenščine, mogoče potičkanja (z blatom takim in drugačnim), celo preganjanja s triciklom.

Najtežji primeri so znani po tem, da v času polnoletnosti (zgolj formalno) nabavijo motocikel znamke Honda starejšega letnika, katerega seveda nikoli popolnoma ne usposobijo za vožnjo.

Stari jarci.zbrushi.jpg

To so pa tisti osebki Homo Sapiensa, ki so uspeli preživeti mladostno obdobje in preidejo v stadij, ko se jim začne pošteno jebat. Predvsem za to, kaj o njih mislijo drugi. Zgledujejo se po predstavniku živalskega rodu s katerim so poimenovani in je simbol hudiča in nekaterih skandinavskih in slovanskih božanstev. Znano je, da zaradi vedno trdega ščijejo po lastni bradi in to jim daje žlahten duh. Kljub temu so utelešenje boga popivanja in veseljačenja - Bakh-a. In ker so stari se poleg mladostnih norčij in neumnosti spomnijo tudi ostalega, kar se je v tistih časih dogajalo. Običajno takole:"Ko bi imel takrat tako pamet kot danes, bi vse po vrsti pofukal."

In sedaj o prepričevanju.

Nariši si sliko, ko mladiček z dudiko v ustih v dojenščini prepričuje kosmatega kopiteža z amforo v naročju in mokro curo, da je več doživel in da več ve tako o babah kot o vinu. Da o scanju na brado ne govorimo. Kaj misliš, da bo naredil kopitež. Ga poscal in obrcal s kopitki? Eeeee, dvomim.

Po mojem bi se zamislil.

in študiral,

.

.

.

.

študiral,

.

.

.

.

razglabljal

.

.

.

in zgubljeno gledal

.

.

.

.

in se začuden vprašal:

Madonca, res sem nekajkrat kot mladi Bahkek papigo nategnil. Ampak, menda pa to ja ni moj sin?:kva2:

Ja, ja, na stara leta nas dohitevajo mladostni grehi. Ampak ljubi bog, Rhonda na grbi je pa ja preveč!:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prav, pa naj bo razširjena verzija samo zate.:whistle:

Aaaaaaaaaaaa (zajemam sapo) takole:

Mulček, ki se je komajda izvalil iz jajca. Baby.gif

To je oznaka za mladega človeka, ki je na tem svetu komaj nekaj časa. Osnovni prepoznavni znaki so svečka pod nosom, morebiti težke in mokre pleničke, dudika v ustih, neartikulirano izražanje (dojenščina) ipd. Z odraščanjem se ti znaki izgubljajo, dojenščina se razvije v razumem govor, vendar pri nekaterih pa našteti znaki kar še ostanejo.

Kajti odraščanje ni vedno pri vseh osebkih človeškega rodu dokončano. Nekateri žal ostanejo na nivoju, dudike, dojenščine, mogoče potičkanja (z blatom takim in drugačnim), celo preganjanja s triciklom.

Najtežji primeri so znani po tem, da v času polnoletnosti (zgolj formalno) nabavijo motocikel znamke Honda starejšega letnika, katerega seveda nikoli popolnoma ne usposobijo za vožnjo.

Stari jarci.zbrushi.jpg

To so pa tisti osebki Homo Sapiensa, ki so uspeli preživeti mladostno obdobje in preidejo v stadij, ko se jim začne pošteno jebat. Predvsem za to, kaj o njih mislijo drugi. Zgledujejo se po predstavniku živalskega rodu s katerim so poimenovani in je simbol hudiča in nekaterih skandinavskih in slovanskih božanstev. Znano je, da zaradi vedno trdega ščijejo po lastni bradi in to jim daje žlahten duh. Kljub temu so utelešenje boga popivanja in veseljačenja - Bakh-a. In ker so stari se poleg mladostnih norčij in neumnosti spomnijo tudi ostalega, kar se je v tistih časih dogajalo. Običajno takole:"Ko bi imel takrat tako pamet kot danes, bi vse po vrsti pofukal."

Ja, ja, na stara leta nas dohitevajo mladostni grehi. Ampak ljubi bog, Rhonda na grbi je pa ja preveč!:cry:

tako pisanje se pa ne spodobi človeku , ki ima 92 let pa še veljaven izpit za motor..če ti ga še niso vzeli je pa pri teh letih dobra prilika za obvarovanje zdravje tebe in ostalih v prometu .. pa makar je to rhonda se tudi po mojih kriterijih izražaš tu mač preveč žaljivo ... ne želi si , da te začne provocirat kdo , ki to res obvlada ...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kakšna domišlija lahko spiše mnenje foruma, pa ne zamerim da ne bo pomote.

Kot zanimivost navajam trditev nekega pisca pred leti v občinskem glasilu: 'da stokrat izrečena laž lahko postane resnica, ve prav gotovo

samo gospod...(v tem primeru lahko x11). Zamišlja si neke fikcije, ki so realne samo zgolj zanj.

Priznam, da sem si lahko naredil veliko sramoto na forumu z pretiranim pisanjem in objavljanjem, ampak neka življenjska kriza ni nujno da

se nadaljuje v nedogled, vsak jih ima lahko mnogo- in mnogo različnih, te pa se ne nadaljujejo nujno celi čas.

Najdejo se soljudje, ki pa to izkoriščajo za norčevanje in minuse drugega človeka za svoj plus. Sicer je jasno, da problematika zasluži mesto drugje

in ne v tematiki Broz Tito, ampak je še slajše če se človeka črni še politično.

Glede starih jarcev- dosti me jih obkroža, mogoče mislijo, da so še fit, ampak konkretno takšni proti nam in po mojem mnenju samo 'shit'.

Človek 25ih let pri moči se nobeden nebi pustil jebat, sploh pa ne preko 'tipkanja' kaj šele zares. Je pa res plus starejših ljudi, ki ne zmorejo

več toliko, da puščajo mlajšim, da urejajo ter naredijo kaj namesto njih.

Motor? Star ali nov ni važno. Štejem si v dosežek narejeno, dovoljeno v ogled komurkoli.

30 km na polno ovinkov? Letos na triglav? Niti v teoriji blizu pa tudi v pisanju zelo daleč. Tudi možganske tvorbe se starajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako pisanje se pa ne spodobi človeku , ki ima 92 let pa še veljaven izpit za motor..če ti ga še niso vzeli je pa pri teh letih dobra prilika za obvarovanje zdravje tebe in ostalih v prometu .. pa makar je to rhonda se tudi po mojih kriterijih izražaš tu mač preveč žaljivo ... ne želi si , da te začne provocirat kdo , ki to res obvlada ...

Ja potem bom pa planil v jok in plezal na drevo. Mi boš podal kakšen pir al bom moral tud gajbo s sabo vlečt?

In kaj te je zažulilo? Si se prepoznal po pleničkah ali rožičkih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj kolca , vrtinči se in kdo bo kriv za cunami na Savi ?

Hik, hiiiik,, bzzzzzzzzzzzrrrrr.

mater se mi že vrti, juhuhu.:blink:

Sem dal +

Jest pa teb -. :P

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne želi si , da te začne provocirat kdo , ki to res obvlada ...

Ti zagotovo nisi tista oseba, ki bi imela sposobnost obvladovati situacijo, kaj šele sposobnost nekoga provocirati. Še najmanj osebo X11.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja potem bom pa planil v jok in plezal na drevo. Mi boš podal kakšen pir al bom moral tud gajbo s sabo vlečt?

In kaj te je zažulilo? Si se prepoznal po pleničkah ali rožičkih?

Verjemi mi- bilo bi dobro, da vzameš v roko revijo 'prijatelj radija ognjišče', notri je pristopnica za včlanitev v stranko 'nova Slovenija',

pa še na starost kot dedku ti ne bo dolgčas ob zborovanjih, mašah.

Boš bolj bel in čist od destilirane vode, lol :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!