Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Napisal bom samo to. Kdor ne spoštuje zgodovine lastnega naroda, ta ni vreden prihodnosti!

Večina ljudi ima svojo resnico o zgodovini svojega (in drugega) naroda. Čigava je pa taprava, pa niti Bog več ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina ljudi ima svojo resnico o zgodovini svojega (in drugega) naroda. Čigava je pa taprava, pa niti Bog več ne ve.

Vesna pravi tak in se strinjam z njo:

"Če se družba hoče razvijati, mora biti sestavljena iz posameznikov in posameznic, ki se spoštujejo. Za katere je značilno samospoštovanje. Ki izvira tudi in predvsem iz lastne zgodovine. Iz spoštovanja zgodovine. Ne brisanja. Negiranja. In sramovanja. Ne iz pozabe. Ampak iz afirmativnega odnosa do nje."

 

Vir: https://fokuspokus.si/article/560?slug=za-hlapce-rojeni-27-aprila-za-hlapce-vzgojeni-1-maja

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vesna pravi tak in se strinjam z njo:

"Če se družba hoče razvijati, mora biti sestavljena iz posameznikov in posameznic, ki se spoštujejo. Za katere je značilno samospoštovanje. Ki izvira tudi in predvsem iz lastne zgodovine. Iz spoštovanja zgodovine. Ne brisanja. Negiranja. In sramovanja. Ne iz pozabe. Ampak iz afirmativnega odnosa do nje."

 

Vir: https://fokuspokus.si/article/560?slug=za-hlapce-rojeni-27-aprila-za-hlapce-vzgojeni-1-maja

Vesna večkrat teoretizira kako naj bi nekaj zgledalo, je pa ponavadi daleč od realnosti.

Bolj kot je bila družba pokvarjena, bolj se je v preteklosti razvijala.

Zgodovine ne moreš spoštovati. Jo lahko le poznaš ali pa ne. Če je pa ta prava, je pa odvisno od knjige iz katere si se je učil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazo, če se zgodovine lahko sramuješ, jo lahko tudi spoštuješ, si ponosen ipd.
Poznavanje ali nepoznavanje je le suhoparnost, sram ali ponos je čustven odnos do nečesa, kar se je zgodilo, pri čemer si bil soudeležen sam ali tvoji predniki, narod ipd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazo, če se zgodovine lahko sramuješ, jo lahko tudi spoštuješ, si ponosen ipd.

Poznavanje ali nepoznavanje je le suhoparnost, sram ali ponos je čustven odnos do nečesa, kar se je zgodilo, pri čemer si bil soudeležen sam ali tvoji predniki, narod ipd..

Čustva so slab vodnik pri oceni dejanske resnice ali dogodkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čustva so slab vodnik pri oceni dejanske resnice ali dogodkov.

Vojna se ne dogaja zaradi resnice. Vojna se dogaja zaradi čustev!

Na eni strani pohlepnosti in želje po nadvladi, na drugi zaradi indoktrinirane ljubezni do: boga, vere, cesarja, ideologije in na koncu in ne nazadnje še do rodne grude in jezika.

 

Če bi resnica kaj veljala, vojn ne bi bilo, ker ne bi bilo nesporazumov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojna se ne dogaja zaradi resnice. Vojna se dogaja zaradi čustev!

Na eni strani pohlepnosti in želje po nadvladi, na drugi zaradi indoktrinirane ljubezni do: boga, vere, cesarja, ideologije in na koncu in ne nazadnje še do rodne grude in jezika.

 

Če bi resnica kaj veljala, vojn ne bi bilo, ker ne bi bilo nesporazumov!

Seveda resnica nekaj velja. Zato pa vsak tako vneto brani Svojo Resnico. In tu nastanejo nesporazumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnico pišejo zmagovalci

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnico pišejo zmagovalci

 

:krneki:

Sam pr nam je preveč zmagovalcev, v povprečju se vsakih 20 let zamenja resnica :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam pr nam je preveč zmagovalcev, v povprečju se vsakih 20 let zamenja resnica :D

zdj vsake 4 leta :P

 

čeprav je bila na History prav lepa oddaja o Titu ... Angleži tut lažejo, ker so komunajzarji :P

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito je umrl.

Živel Tito.

To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito je umrl.

Živel Tito.

To je to.

 

tko nekak .. je pač del naše in svetovne zgodovine

 

Faraoni so pobili ogromno plemen .. pa so del zgodovine ... Aleksander Veliki je zasužnjil in pobil ogromno plemen, Rimsko cesarstvo .. pa da ne naštevam ... so pač del zgodovine ... in tojeto

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko nekak .. je pač del naše in svetovne zgodovine

 

Faraoni so pobili ogromno plemen .. pa so del zgodovine ... Aleksander Veliki je zasužnjil in pobil ogromno plemen, Rimsko cesarstvo .. pa da ne naštevam ... so pač del zgodovine ... in tojeto

 

:krneki:

Ti mater! Hitro na motorje, pa da še mi pobijemo neko pleme in postanemo del zgodovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nacistični in fašistični ritolizniki pa nočejo in nočejo oditi v zgodovino.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nacistični in fašistični ritolizniki pa nočejo in nočejo oditi v zgodovino.

Bi jih blo treba mal potišat! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da malo belčke podražim in da se pokaže, kako so američani pred belo hišo masovno z jugoslovanskimi zastavicami mahali.

Moj politkomisar mi je link poslal z besedilom:

 

Današnji politiki lahko samo sanjajo o takem sprejemu ;)
Kot bi bilo iz drugega planeta...pa je kar od tukaj..nekoč.   Če se sam ne spoštuješ te ne bodo tudi ne drugi.
Pa primerjajte to z našimi šlosarji, ki morajo prosjačit, da jih sploh kdo sprejme. Čeprav so tudi sami hodili v kumrovško šolo, ....
 
 
 
 
Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

i30, malce pa le poglej širše. Leta 71 je bila Jugoslavija pomemben politični igralec med zahodom in vzhodom, naj bi imeli četrto najmočnejšo armado, torej je Tito lahko špilal frajerja po svetu.

Res smo takrat imeli sindikalni turizem, izlete in sindikalne domove, vendar so poraženi Nemci, ki so nam še morali plačevati odškodnino, že leta 71 hodili k nam v hotele, se šopirili s pravimi avtomobili (mi pa s fičeki in stoenkami, na katere smo čakali celo leto) in markami, hotelirji so nas prebukirali, če so slučajni prišli tujci, v restavraciji si dobil prej, če si govoril nemško, če pa si hotel zaslužit pa si postal gastarbajter.

In to so bili dobri časi. Lahko smo si zidali hiše (brez pravih dovoljenj in brez denarja), v službi smo dobili plačo, popoldne pa delali na črno, imeli smo socialno varnost, zato smo bili prijatelji, komunizem je tudi zatiral versko nestrpnost. itd...

Po osamosvojitvi pa je izbruhnila naša pohlepnost in pomanjkanje etike, odgovornost pa smo v komuniznu uspešno zatrli.

Zato nam je sedaj žal za starimi časi in kvasimo gluposti - vsi po vrsti.

P.S.: Pišem v prvi osebi, čeprav vem, da sem pa jaz boljši :blush:.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, jasne so mi  zmote socializma, samoupravljanja itd. ampak, vsi, ki trdite,da je socializem v Jugi zatrl razvoj posplošujete. Socializem je zjebal Češko, Madžarsko in se koga. Praga in Budimpešta sta bili prestolnici, primerljivi z Dunajem in Parizom. Juga pa je bila siromašna vukojebina, vključno s Slovenijo, tretjina Slovenije pa je bila itak pod Italijo.   To je že daleč nazaj, tako, da je škoda parlamentirati o tem. Potem smo hoteli biti druga Švica in sedaj je kakor pač je. Če imaš službo lepo delaš 12 ur dnevno in se bojiš, da jo boš izgubil, penzije itak večina ne bo dočakala. Pa tudi če jo bomo, kako boš živel s tristo euri. Moji generaciji so starši lahko pomagali pri nakupu stanovanj ali pa so si zgradili tako velike hiše, da je eno nadstropje še za ta mlade. Mi pa imamo relativno scrklane mulce, ki imajo iPhone, imeli bi športne avte, se lepo oblačili, potovali itd. Končali bojo fakse, pridobili zveneče nazive, potem pa padli v realen svet, ki ni več lep.

Da ne bomo samo jamrali. Na tem forumu ni socialno ogroženih. Imamo motorje, koliko stane 10000 prevoženih kilometrov smo tudi že ugotovili, dodatna oprema tudi ni poceni, na daljših poteh je treba tudi kje prespati itd. Verjetno smo vsi precej aktivni in poleg tega tudi smučamo, radi potujemo, pa fitnes, pa tenis, pa badminton, pa radi žuramo itd. Imejmo se fajn dokler gre in ne se preveč sekirat zaradi tega kar morda še bo. Lahko rečem, da sem imel vedno vse kar sem potreboval in veliko, stvari, ki sem si jih želel, pa sem gor rasel v gnilem socializmu. Me pa skrbi za moje mladiče, ki imajo večje želje, kot sem jih imel jaz v mladih letih, perspektiva pa ni ravno rožnata. Tudi mladih motoristov je zelo malo, pa še tem so motorje v glavnem kupili bogati starši. Mi pa se tukaj prepucavamo ali je motor za 10.000 jurjev dovolj dober ali je polizdelek. Uživajte dokler lahko, na koncu pa en lep fršlok pa smo zmagali. Jebeš politiko.

Howgh, govoril sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!