Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Ob 26. 12. 2018 ob 7:01, solorider pravi:

Ker vsi pametni vedo, da je imel jajca!

Potem je bil v njegovem jeziku "mudonja" :naughty:

Ziher je mel vsaj tri, če ne več ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Gaunar Jokl pravi:

Potem je bil v njegovem jeziku "mudonja" :naughty:

Ziher je mel vsaj tri, če ne več ...

dva para spredi in zadaj en par :huh:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

....nedelja..lep..sončen..dan..pred 40-imi leti je ugasnilo veliko srce.....in, ko je odhajal iz Ljubljane je še nebo zajokalo....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem bral nekaj o njegovem poreklu. CIA trdi da ni bil Srbohrvat, saj je govoril s tujim naglasom. Ena znanka mi je rekla, da je oče od njene prijateljice poznal Broza, ki mu je manjkal en prst. Pa še kaj.

Razmišljam pa: Imajo truplo na Dedinju, v Kumrovcu je ogromno sorodnikov, DNK analiza je tudi že cenovno dostopna in dokaj zanesljiva, pa zakaj ne preverijo, čigav je.

Čeprav, tudi, če bi ugotovili, da ni Kumrovčan, bi njegov kult ostal. Navsezadnje, saj za njegova dejanja (dobra in slaba) ni pomembno, kje je bil rojen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Darko3g pravi:

Ravno sem bral nekaj o njegovem poreklu. CIA trdi da ni bil Srbohrvat, saj je govoril s tujim naglasom. Ena znanka mi je rekla, da je oče od njene prijateljice poznal Broza, ki mu je manjkal en prst. Pa še kaj.

Razmišljam pa: Imajo truplo na Dedinju, v Kumrovcu je ogromno sorodnikov, DNK analiza je tudi že cenovno dostopna in dokaj zanesljiva, pa zakaj ne preverijo, čigav je.

Čeprav, tudi, če bi ugotovili, da ni Kumrovčan, bi njegov kult ostal. Navsezadnje, saj za njegova dejanja (dobra in slaba) ni pomembno, kje je bil rojen.

 

Zanimiv je Hrvaški film "Josef". Je neki na to temo. 

Je pa neki. Tito je dal ljudem upanje, da enkrat bo bolje. No pa tudi na bolje se je odvilo. 
To kar imamo sedaj, že vsak mulo ve, da bo samo še slabše.

Je pa tudi to res, da je ostal še vedno njegov sistem, da vse lavfa na pufih, ki jih plačuje raja. Tudi to je njegova zapuščina. Je blo bolje, kot pa da bi imeli komunizem, ki so ga imeli Rusi, ali Azijci.

Tko da je težko karkoli rečt- razen to, da kjerkoli po svetu kjerje bil komunizem je tko kot je. Tam kjer ga pa ni bilo je pa precej bolje, kot tam kjer je bil. A je to odvisn od naroda, al od 1. posameznika je pa spet težko rečt. Čeprav zgledi vlečejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, skalar36 pravi:

Je pa neki. Tito je dal ljudem upanje, da enkrat bo bolje. No pa tudi na bolje se je odvilo. 
To kar imamo sedaj, že vsak mulo ve, da bo samo še slabše.

Je pa tudi to res, da je ostal še vedno njegov sistem, da vse lavfa na pufih, ki jih plačuje raja. Tudi to je njegova zapuščina. Je blo bolje, kot pa da bi imeli komunizem, ki so ga imeli Rusi, ali Azijci.

Tko da je težko karkoli rečt- razen to, da kjerkoli po svetu kjerje bil komunizem je tko kot je. Tam kjer ga pa ni bilo je pa precej bolje, kot tam kjer je bil. A je to odvisn od naroda, al od 1. posameznika je pa spet težko rečt. Čeprav zgledi vlečejo...

jugoslavija je imela 1990 nekih 22- 24 mrd dolarjev pufa..slovenija , ki šteje 10% takratnega prebivalstva pa 45 mrd eurov.. ajd zdej lahko zaokrožmo na 50..  to 20 - 25 krat več na glavo prebivalca.. 

dve leti nazaj sem govoril s parimi berlinčani , ki so živeli pod rusi od 1945 leta naprej.. tud en ni rekel , da bi bilo sedaj ko so združen bolje - vsi trdijo , da je slabše.. 

finta je , da so oni šparal za dopust na jadranu 10 let- pa glih na ene 10 let so smeli it .. pa še to samo v jugoslavijo prek češke in madžarske.. niso imeli novih japonskih motorjev so imeli pa lastne.. ampak v domačem okolju so živeli kot lordi.. delo od pon-pet po 8 ur , vsi normalna redna plača , regres .. za vikend so se večina odpravili nekam ven iz mest - na socialni turizem .. in se dobro imeli..

a to za sedanjo situacijo ne moremo ravno trditi , če policaji pišejo kazen ljudem , ki ležijo na travi v portorožu kajne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja včasih je veljala parola: "Svi su krali i nama su dali, a sad svi kradu a nama ništa ne dadu."

Nisem neki nostalgik, ampak če pogledam sebe, razen bolj skromnega življenja nam ni falilo nič. Bili smo iznajdljivi, polni idej, mal smo švercal itd. 

Pa imeli smo kar nekaj svojih dobrih blagovnih znamk (slovenskih), ki smo jih z lahkoto prodal brez sramu, samo za "kao" dober denar in še boljše provizije, zdaj praktično nimamo nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi grob i pravi Josip Broz Tito je sahranjen u Zemunu 1941. Rodjen u Hrvatskoj , u blizini Kumrovca. Grob 107.

Pravi Tito sahranjen 1941.godine je bio bravar i nije svirao klavir..

Da vas pitam komunisti ko je ovaj u "Kući cveća" !?

71A0710B-D09A-4AF9-AF9F-ED25C2323956.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega dne...kino Dovje.....ravno pri tem prizoru operater ustavi film, nekdo prižge luč, eden iz lokalnega odbora ZK stopi na oder in pove tisto, kar je Terček potem povedal v TV dnevniku.....

Nikol ne bom pozabil, kakšen fenomenaln film so mi zjebal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

Pravi grob i pravi Josip Broz Tito je sahranjen u Zemunu 1941. Rodjen u Hrvatskoj , u blizini Kumrovca. Grob 107.

Pravi Tito sahranjen 1941.godine je bio bravar i nije svirao klavir..

Da vas pitam komunisti ko je ovaj u "Kući cveća" !?

71A0710B-D09A-4AF9-AF9F-ED25C2323956.jpeg

71A0710B-D09A-4AF9-AF9F-ED25C2323956.jpeg

Evo jedna pametna mala će ti (možda) odgovorit :) ...u "Kući cveča" leži mrtvo telo sa osušenim penisom, no zapravo sad je sve suvo :) ...naime jedna od teorija kaže, da je bio naš drug Tito na stereoidima, pa je to uticalo na njegov muški ponos...idemo dalje, on je bio čak potomak Franca Ferdinanda i njegove švalerke, rodjen u Beću. Tamo se je i školovao i sve te razne umetničke talente sticao tokom školovanja tamo....klao je srbsku decu i kao ubili ga rusi. A da,  još ovaj cvetič CIA-e da nije imao pravi naglasak, kao bio Poljak i to su utvrdili kao ameri, a ne neko iz prostora naše zemlje, čudno, čudno :) ......................zadovoljen?

No jaz pa ne, kolikor ljudi toliko zarot. Od enega pametnega astrologa ?!, ki po astroloških kartah računa, kdo je bil Tito in kakšno življenje je imel. Do sfaliranega zgodovinarja, ki zdravi svojo frustracijo s tem, da potvarja zgodovino in to ni njegovo edino raziskovanje. Vprašam se, zakaj je potem ta "ponarejeni" Tito rekel NE Staljinu, ker "pravi" bi sprejel njegovo diktaturo, vsaj po teh teorijah zarote :D . Ampak veseli me, da poleg mene in mojih staršev,  še vedno na tisoče ljudi verjame v to kar so učili v šolah in se je prenašalo preko ustnega izročila iz roda v rod.

Tudi, če je bil res kdo drug, v kar ne verjamem, je bil dober in je dobro "igral" vlogo TITA.

R.I.P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si jaz mislim o Titu tukaj nimam namena razlagat.

Rad pa vržem kakšno "kost za glodanje", ker vem, da ima tukaj ravno toliko pristašev kot nasprotnikov...in imajo oboji kaj počet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tedybear pravi:

Tistega dne...kino Dovje.....ravno pri tem prizoru operater ustavi film, nekdo prižge luč, eden iz lokalnega odbora ZK stopi na oder in pove tisto, kar je Terček potem povedal v TV dnevniku.....

Nikol ne bom pozabil, kakšen fenomenaln film so mi zjebal.

Ja a pa ste potem pogledal film do konca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

Ja a pa ste potem pogledal film do konca?

Ne. U jok, pa vsi domov. ?? Do konca sem si ga pogledal šele po razpadu Juge. Dooolg premor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Nikol ne bom pozabil, kakšen fenomenaln film so mi zjebal.

A teb tud... ravno tisti dan, sem se ušunjao v kino Sloga (Grške smokvice), ki je bil za 18+, jaz pa 16 .. pa po slabi uri prižgejo luči in ugasnejo film, sporočijo novico in nas napodijo vn iz kina.. tko da ... od takrat je moje spolno žiulenje ćist zjebano :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje pa je izrazito negativno do vseh diktatorjev, ki so sistematično kršili človekove pravice in temeljne svoboščine ljudi. Žal, tudi Tito spada zraven. 

Na oblast je splezal s krvavo revolucijo preko človeških trupel. To oblast pa vzdrževal z hudo represijo. Ni dopustil političnega pluralizma in več strankarskega sistema.  Volitev ni bilo, kjer bi človek lahko izbiral kandidate večih strank.  Če je človek javno kritiziral režim, se mu ni dobro pisalo itd... Vse to sem doživel, ker sem vsaj pol svojega življenja preživel pod komunistično diktaturo in vem o čem govorim.  Zato imam izjemno negativen odnos do vseh totalitarizmov, pa naj si gre za nacizem, fašizem ali komunizem. 

Ne trdim, da pa je demokracija idealna, je pa vsekakor veliko boljša od kateregakoli totalitarizma. Tako je pač moje osebno prepričanje.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, truckdriver pravi:

 

Ne trdim, da pa je demokracija idealna, je pa vsekakor veliko boljša od kateregakoli totalitarizma. Tako je pač moje osebno prepričanje.   

...žal pač obstaja več vrst demokracij ?...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Akito pravi:

...žal pač obstaja več vrst demokracij ?...

Res je. Obstajajo države z dolgoletno tradicijo demokratičnega sistema in pa države, ki se demokratično šele razvijajo, ker so pred tem preživele dolga desetletja pod enopartijskim komunističnim režimom.  Žal, Slovenija spada med slednje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa se ne bo kdo pretirano "spotikal" ob moj komentar, kjer izražam izključno svoj pogled na bivšega voditelja neke bivše skupne države. 

Sam spoštujem mnenja vsakogar, pa tudi, če so diametralno nasprotje mojega. V demokratični družbi mora imeti vsak pravico javno izražat lastno mnenje o čemerkoli. In ko bomo pripravljeni prisluhnit nekomu, ki ima na stvari povsem drugačen pogled od nas in z njim vzpostavit normalen, človeka vreden dialog,  bomo lahko trdili, da živimo v državi, kjer demokracija deluje in družba doživlja napredek. Dokler pa bomo sovražno nastrojeni do tistih, ki drugače razmišljajo od nas, z gotovostjo trdim, da bomo zdrsnili v prepad iz katerega bomo zelo težko splezali nazaj na površje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, maus pravi:

A teb tud... ravno tisti dan, sem se ušunjao v kino Sloga (Grške smokvice), ki je bil za 18+, jaz pa 16 .. pa po slabi uri prižgejo luči in

ugasnejo film, sporočijo novico in nas napodijo vn iz kina.. tko da ... od takrat je moje spolno žiulenje ćist zjebano :dry:

še dobr..bolš zhebano kot uničeno..

pred 22 minutami, truckdriver pravi:

Moje mnenje pa je izrazito negativno do vseh diktatorjev, ki so sistematično kršili človekove pravice in temeljne svoboščine ljudi. Žal, tudi Tito spada zraven. 

Na oblast je splezal s krvavo revolucijo preko človeških trupel. To oblast pa vzdrževal z hudo represijo. Ni dopustil političnega pluralizma in več strankarskega sistema.  Volitev ni bilo, kjer bi človek lahko izbiral kandidate večih strank.  Če je človek javno kritiziral režim, se mu ni dobro pisalo itd... Vse to sem doživel, ker sem vsaj pol svojega življenja preživel pod komunistično diktaturo in vem o čem govorim.  Zato imam izjemno negativen odnos do vseh totalitarizmov, pa naj si gre za nacizem, fašizem ali komunizem. 

Ne trdim, da pa je demokracija idealna, je pa vsekakor veliko boljša od kateregakoli totalitarizma. Tako je pač moje osebno prepričanje.   

imaš 60 let ali več? če nimaš lahko poveš koliko jih šteješ?

krvava revolucija ? za koga? preko človeških trupel nacističnih okupatorjev z ss na čelu in izdajalcev svojega naroda? 

kaj imajo večstrankarske volitve? včasih si volil tiste , ki si jih poznal..sedaj voliš drek..

ajd da te vidim pa sedaj kritiziraj jj-ja resno in javno..

ta totalitarizem , ki ga imamo pri nas zadnjih 29 let se imenije demokracizem.. demokracisti, nacisti , komunisti , fašisti - od

meva pa isti isti isti ..

meni osebno se ne zdiš prepričan temveč nategnjen..

pred 6 minutami, truckdriver pravi:

Res je. Obstajajo države z dolgoletno tradicijo demokratičnega sistema in pa države, ki se demokratično šele razvijajo, ker so pred tem preživele dolga desetletja pod enopartijskim komunističnim režimom.  Žal, Slovenija spada med slednje. 

resno? daj mi prosim naštej nekaj res demokratičnih drćav , v katere ni vpleten kapitalizem.. no - vsi ostali un kapitalisti - odmeva isti isti isti..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

resno? daj mi prosim naštej nekaj res demokratičnih drćav , v katere ni vpleten kapitalizem.. no - vsi ostali un kapitalisti - odmeva isti isti isti..

Kapitalizem je po mojem trdnem prepričanju gonilna sila napredka. Kaj pa so drugega motorna kolesa, ki jih vozimo, kot produkt kapitalizma. Kapitalizem se je obdržal, vse ostalo pa neslavno propadlo, ker ni zmoglo konkurirat kapitalizmu. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

meni osebno se ne zdiš prepričan temveč nategnjen..

Mogoče pa si ti nategnjen, pa se tega niti zavedaš ne. Jaz sem izrazil samo svoje osebno prepričanje o Titu in nikogar omalovaževal ali žalil. Ti pa očitno ne preneseš drugačnega mnenja od tistega, ki ga gojiš ti in se spuščaš na komentatorja, ki drugače razmišlja od tebe na ad personam.  Svetujem ti, da se ne spotikaš ob moje komentarje, če nisi sposoben kulturnega dialoga.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!