Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

četrt stoletja..

hecno, a? za vsako pizdarijo NOB-jevsko imamo neke komemoracije, pol slovenije gre furat politično kampanjo in pucat spomenike,

danes bo pa tole šlo mimo ko keks..

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste stali mirno eno minuto v šoli al ste še premladi? :mellow:

da, lahko gre vse mimo kot bežen piš vetra, ampak za nekatere stare generacije bo tisti dan ostal vedno v srcih. :)

ma ne! nisem tako star no... :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq da smo stali. :glare: Pa full dolgo časa potem niso risank vrteli po TV. :angry2:

In, ja, priznam....stara sem že.... :grim

Alla :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nekateri ga hvaljo nekateri kritizirajo... Sam ne vem kako je blo, saj sem na svet prišel leto dni po njegovi smrti, samo kakor smo se učil v šoli:

Včasih so imeli vsi vse, pa čeprav ni bilo v izobilju.

Danes nekateri nimajo nič, nekateri pa vse....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, pejt ga iskat  :grim  :devil:

cyc,čas je brezčasen,samo mi smo začasni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:  :cry:  :cry:

TITO.....VRATI SE!!!!!

...neću.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so imeli vsi vse, pa čeprav ni bilo v izobilju.

Vcasih ni imel nihce nic, se slisi bolj realno. U bistvu folk ni vedu kaj majo vse v evropi, pa je mislu da ma vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni dan mladosti 25.5

Ja ja sm zajebu dan mladosti je 25.5 :slap: TISKARSKI ŠKRAT :slap:

Popravljeno . Popravil Godfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiskarska napača maj es. Mi smo bli tapravi pionirčki, smo znal use napamet. Pa štafete pa ngaji pa use. Pa slovesno pionirsko prisego pa to sranje.

Jebiga... tito car.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcasih ni imel nihce nic, se slisi bolj realno. U bistvu folk ni vedu kaj majo vse v evropi, pa je mislu da ma vse.

In ti to veš stoprocentno...al so ti samo povedal, al si kje prebral...ker doživu pa tega nisi, glede na letnico rojstva, ane? :BUA:

Sorry, ni blo povsem tko....verjemi tistim, ki smo nekaj časa bili "in"....verjemi :hmm:

Ah, kaj bi ti razlagal... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti to veš stoprocentno...al so ti samo povedal, al si kje prebral...ker doživu pa tega nisi, glede na letnico rojstva, ane? :BUA:

Res je, meli smo vse, le za putr, kofe pa čokolado je blo kdaj treba v Celovec, sicer pa tip top, še svobodo govora si kar na kupe lahko domov tovoril v karjoli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po kofe je blo res treba kdaj pa kdaj v Celovec, al pa na Trbiž, ampak čokolado so že takrat mel v Lescah boljšo, putra je blo pa vsaj v Delikatesinih in Gorenjkinih trgovinah čist zadost.

Glede svobode govora.....res je, dons jo je velik več, celo tolk, da te za dva vzklika Šiška, Šiška štihnejo... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede svobode govora.....res je, dons jo je velik več, celo tolk, da te za dva vzklika Šiška, Šiška štihnejo... :SS

Res mi ni jasno, kje vidiš povezavo med dogodkom, ko si dva verjetno nalita poulična kretena "frajerišita" in skočita v lase ... s svobodo govora? :eek: To je kar tako napisano, ko se je ravno nedavno nazaj pripetilo, a? :)

To da je sodstvo neslana šala in da se s kriminalci premilo ravna, s tem nima nobene zveze ... in to se da porihtat ne da bi imeli prejšnji sistem. Konec koncev drugje po EU nimajo takih problemov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, meli smo vse, le za putr, kofe pa čokolado je blo kdaj treba v Celovec, sicer pa tip top, še svobodo govora si kar na kupe lahko domov tovoril v karjoli :)

Pa prasek, banane, sodobni motorji..... vsega je bilo v izobilju. Fora je v tem, da ni noben nc mel, pa ni blo fovsije. Dans je nekdo sposoben, ali pa se kako drugace prerine med elito in ima veliko. Seveda s tem zanje fovsijo. In potem vidis pijandure v lokalih, k se jokajo za titiom :SS . Ce ne bi bilo tita, bi kot prvo meli Trst, Ce ne bi bilo Tita, drzavni proracun ne bi sel za vozni park (eden najvecjih in najsodobnejsih tistaga sveta) in za tista butasta potovanja pod pretvezo DRZAVE NEUVRSCENIH. To je bullshit. Tito je enkrat na mesec sel v kako eksoticno drzavo in gobacal v tretji struji drzav. Pa poglejmo, bil je na Kubi (ni bila neuvrscena, so mel baje ene ruske konice gor-jedrske), kongo, nigerija... V vseh teh afriskoh drzavah je divjala drzavljanska vojna, katere so financirale ZDA ali USSR. Tko da neuvrscenih ni. Titi je pac slepil takratn folk in dajal vtis, kok je Jugoslavija pomembna. In k se je folk pocutu pomembne, jim j bilo vseeno, ce ni bilo materjalnih dobrin, al ce te je hrvaski policaj namahu brezveze.

Pa se tut uni k mislte, da je blo fer k so mel vsi enak-ni fer. Nekateri pridno delajo, nekateri ne. Stari svet je podpiral enakost, novi pa podpira sposobnost in kvaliteto. Zal je le to, da se vseeno dogaja kup krivic, ki mecejo slabo luc na zdajsen sistem. Samo krivice vedno so in vedno bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se eno vprasanje za tiste, ki radi pljuvate zdajsni sistem in se jokate za Titom: Bi si upali to poceti za casa Tita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi? :? Veš kaki pridni pionirčki bi bli, bi jih blo veselje pogledat :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res, prav imata...zadeve so ble tolk enostavne......in vidva sta vse to seveda vidla, občutila, doživela...

In vsaj pri meni ne gre za nostalgijo, ker mi je sedaj bolje kot takrat, vsaj finančno itd...politika pa me ni zanimala prej in me tudi ne sedaj...le takrat, ko se me dotakne tako ali drugače..

In v veliki meri dejansko imata prav, ampak podlaga vajinega dojemanja so predvsem informacije iz druge roke...in te lahko kvarijo sliko.....jaz sem prejsnji sistem dojemal pač tako, da se mi je zdelo precej bolj varno (kriminal...), obisk zdravnika + ostale socialne pravice so bile malo bolj "na dosegu", študij......res pa se sposobni niso mogli izkazati...in legalno obogateti, tako kot danes - večina njih :BUA: :BUA:

Glede Trsta....pa Tita....mogoče ga res nimamo zaradi njega, mogoče pa ostalo Primorsko imamo predvsem zaradi njega...

Tema za zgodovinarje.... :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!