Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Malo neokusno, res, ampak se je omenjena oseba tudi še kaj več kot samo norca delala iz življenj drugih, tako da ... does it matter?  <_<

Nisem rekel neokusno, ampak sem rekel primitivno!!!!

Poden razmišljanja od nekega, kakor, intelektualca!!!

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir

:photo:  :whistle:

Si pa našel krasen vir :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1:

Spreobrnjenci, ki se obračajo po vetru, naredlii fakse in doktorate v "enoumju", sedaj pa pridigajo proti njemu. Bljak...

Nekateri bi šli v kompanijo tudi s hudičem, le , da bi bili ministri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ti smola. Jaz imam pač v glavi tako pošlihtano, da si o nekomu, o katerem imam tako slabo mnenje, tudi kaj privoščim, kar si sicer ne bi. Poleg tega pa - nekaj mi pravi, da če bi podobno šalo si privoščil na Hitlerjev račun, ti sploh ne bi tako protestiral :)

Ali bi :? Bi vzrojil in rekel da je to podn od nekega kao intelektualca? Bi figo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak....cic si ti naiven....pa kdo bi nam dal Trst....pismu....a ti ne ves, da je bilo vse do Postojne italija, in ker je na koncu italija cudezno preobrnila...in odprtih rok docakala zaveznike....bi mi seveda dobili trst...ja....

Pa kdo je zacel odpor v takratni jugi??? pa NOB??? jaz nevem.....mene so drugace ucili, kot pa tebe....ampak tio ze ves...ja.....ker mene so ucili, ko je od tega preteklo manj vode, kot pa tebe...a ne....pa ves....prevec druzinskih clanov je sodelovalo v NOBju....da nebi vedel resnice....fantje...mal vec knjig prebrat....pa mal vec se poglobit...pol pa pametovat....pa ja....tuki se gre o Titu, in ne o NOB....in vi piscanci nazalot nazalot nimate pojma in ga tufi nikoli ne boste imeli....ker pac takrat niste ziveli...pa basta....pa najbol da se tema pocas zaklene....ker drugac...bo slo tole predalec...pa bom nehu odgovarjat za svoja dejanja mad.gif

Gugo

P.S.

Kdaj točno se je KPJ začela borit proti okupatorju, in kdaj točno se je začela borit KPS....lepoprosim brez posploševanja...Kje so bili Trigri 60 let?...zakaj jih niso marali zraven?.....V čem je fora dolomitske zjave....?

Ko si glih natresel zraven Tita tok enih dejstev NOB :doze:

In vidi se ti v kakšnem demokratičnem, odprtem, kompromisov polnem in v deželi odprtih razprav si gor zrasel.

PS...glih kar sem ugotovila, da se mi namreč ne ljubi debatirat o 1000x prežvečeni tem...zato jemlji zgorja vprašanja kot retorična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res, vir je malo hecen, ampak je vseeno na vladnih straneh - predvidevam, da bi stran dali, če bi bilo kaj hudo narobe :) Okvirno pa se ujema s tem kar imam jaz v spominu, da sem bral iz meni verodostojnega vira ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ti smola. Jaz imam pač v glavi tako pošlihtano, da si o nekomu, o katerem imam tako slabo mnenje, tudi kaj privoščim, kar si sicer ne bi. Poleg tega pa - nekaj mi pravi, da če bi podobno šalo si privoščil na Hitlerjev račun, ti sploh ne bi tako protestiral :)

Ali bi  :? Bi vzrojil in rekel da je to podn od nekega kao intelektualca? Bi figo  :krneki:

1.) jaz o nikomer, niti o Hitlerju, ne bi pisal na tak način.

2.) ne vem, kako lahko primerjaš Tita in Hitlerja. Šel bi v Moskvo na proslavo, pa povedal celi Evropi, da je v zmoti, ko praznuje zmago proti Hitlerju.

3.) Če bi to rekel o Hitlerju, ti ne bi rekel, da si poden, saj Hitlerja nisem spoštoval.

(Vseeno pa bi si verjetno mislil, da po mrtvih pljuvati ni kulturno)

Zagovarjam namreč zmagovalce druge svetovne vojne, ne pa liderjev te grozote, ter njih prisklednikov (tudi v Sloveniji). To je namreč moja pravica in se zaradi tega ne mislim opravičevati nobenemu, še najmanj pa takim, ki poznajo samo eno resnico pa še to samo iz pripovedovanja.

LPD

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakor sem ze prej povedal...imate vsi piscanci tukaj 100% prav....

ja....res je....se premal so jih pobil po vojni....se premalo so jih strpali na goli otok...(ce bi jih vec....mi imeli sedaj mer pred vami....)

Ampak....pazi.....kaj kmalu se lahko zopet naredi prevrat....in kaj kmalu vas jaz vse poiscem.... :devil: :devil: :devil:

LP

Gugo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, ni bilo mišljeno da bi jaz gojil simpatizije do Hitlerja, daleč od tega. Hotel sem ti ponazoriti, zakaj sem napisal, kar sem pač napisal. Nimam dobrega mnenja o njem, fakt. O Kučanu - na primer - tega že ne bi več pisal, pa je, kot si verjetno misliš, on tudi izven moje "fan liste".

Tisto da naj grem v Moskvo povedati da se motijo itd. ... je pa navadno podtikanje, vse z namenom da bi mene prikazal kot nekega neonazija. In podtikaš ti rad, to sem tudi že opazil ... to ni nič lepše kot črni humor o kaki zgodovinski osebi, veš ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spošujem zmagovalce druge svetovne vojne, kateri so obrambni jarek okoli Mariboranapolnili z, še svežimi truplu slovenski fantov. SLAVA JIM. Slava Stalinu za vse, katere je izgnal v sibirijo. Sava ZDA, katera je vrgla dve atomski bombi na Japonsko, ko je bila vojna že pri kraju. Slava VB katera je zravna DRESDEN, BREMEN, ko j bilo vojne že skoraj konec. SLAVA JIM.

Damijan mal pazi koga zagovarjaš. Kaj so počeli ti zmagovalci (ZDA, Francija, Angija) dvesto let nazaj. Šli v afriko, nabrali črnece, jih strpali v ladje, če je zmanjkalo hrane, so jih zmetali v vodo. Nihče ni brez greha.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, ni bilo mišljeno da bi jaz gojil simpatizije do Hitlerja, daleč od tega. Hotel sem ti ponazoriti, zakaj sem napisal, kar sem pač napisal. Nimam dobrega mnenja o njem, fakt. O Kučanu - na primer - tega že ne bi več pisal, pa je, kot si verjetno misliš, on tudi izven moje "fan liste".

Tisto da naj grem v Moskvo povedati da se motijo itd. ... je pa navadno podtikanje, vse z namenom da bi mene prikazal kot nekega neonazija. In podtikaš ti rad, to sem tudi že opazil ... to ni nič lepše kot črni humor o kaki zgodovinski osebi, veš ... :)

Sploh te nimam za neonacija. Iz tvojih postov pa razberem, da so ti domobrančki nekako bolj pri srcu, kot partizani. To je bilo mišljeno z Moskvo..

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... nobody's perfect :grim

Dresden, Hirošima, Nagasaki ... vse to so bili vojaški poiskusi, ki so si jih kot zmagovalci privoščili ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spošujem zmagovalce druge svetovne vojne, kateri so obrambni jarek okoli Mariboranapolnili z, še svežimi truplu slovenski fantov. SLAVA JIM. Slava Stalinu za vse, katere je izgnal v sibirijo. Sava ZDA, katera je vrgla dve atomski bombi na Japonsko, ko je bila vojna že pri kraju. Slava VB katera je zravna DRESDEN, BREMEN, ko j bilo vojne že skoraj konec. SLAVA JIM.

Vsak zakaj ima svoj ZATO.

Spet vidiš samo eno resnico. Povedal sem ti že, da resnica ni tako črno-bela, kot si jo ti povzel.

Sicer pa :

Živel dan zmage!

pa lahko noč za danes.

p.s.

Še malo, pa bo Dan mladosti.Titov praznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... nobody's perfect  :grim

Dresden, Hirošima, Nagasaki ... vse to so bili vojaški poiskusi, ki so si jih kot zmagovalci privoščili ...

Ali sta z Brihto prepričana, da je tako??

Zgodovina (pa ne slovenska), govori malo drugače.

Pa ne odobravam bombardiranj civilistov, še manj pa atomske bombe. Sploh ne nobene vojne. Celo pretepa in prepiranja med sosedi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj za Dresden popolnoma, sem nedolgo nazaj ob obletnici bombandiranja Dresdna bral o tem. Pa to ni bilo pametovanje kakega slovenskega novinarja, povzeto je bilo po eni tuji reviji.

Navedeno je bilo ime visokega oficirja, ki je ukazal požig Dresdna, bomb niso metali kar tako v tri krasne, ampak načrtno, tako da je res zagorelo celo mesto. Tam pa tovarn ni bilo, pač pa so bili begunci, tisti, ki so bežali pred rdečo armado.

Točneje (imena oficirja, ocene števila žrtev itd. ) se ne spomnim več, ampak za samo debato tako ali tako ni pomembno. No, v tem članku je bilo rečeno, da so hoteli preiskusiti tehniko bombardiranja z zažigalnimi bombami. No, test je tragično dobro uspel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat je bilo vojne že konec, pa so ponucal zaloge, sej so poletel skor vsi zavezniški bombniki. Na tisoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem nedolgo nazaj ob obletnici bombandiranja Dresdna bral o tem. Pa to ni bilo pametovanje kakega slovenskega novinarja, povzeto je bilo po eni tuji reviji...

...imena oficirja, ocene števila žrtev itd.  se ne spomnim več, ampak za samo debato tako ali tako ni pomembno...

Ni izključeno, da ga spet blazno kronam, ampaq bi rekel, da je večino zadev, ki jih je o bombardiranju Dresdna vredno vedeti, virtuozno vrgel na papir Kurt Vonnegut v Klavnici 5.

Pissarjenja slovenskih ali tujih revij o tem in podobnih porazih človeka pa mi sumljivo zaudarjajo po slabo prikriti nekrofiliji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matunović -osebni Titov zdravnik trdi, da je bil pito Poljski aristokrat...in svoje tudi utemeljuje. In napisal je knjigo pred filmom Manchurian candidate.

Po moje bo obveljala tista resnica, ki jo bo prikazal-če kdaj-Holivud. .)

[

Hm,cyc bi lahko igral Rexa....

(nabildan je že zadosti....) :)

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ti smola. Jaz imam pač v glavi tako pošlihtano, da si o nekomu, o katerem imam tako slabo mnenje, tudi kaj privoščim, kar si sicer ne bi. Poleg tega pa - nekaj mi pravi, da če bi podobno šalo si privoščil na Hitlerjev račun, ti sploh ne bi tako protestiral :)

Ali bi  :? Bi vzrojil in rekel da je to podn od nekega kao intelektualca? Bi figo  :krneki:

ja Cyc... bi pa jaz.... iz nikogar, ki ni tu, da bi se branil se ni lepo delati norca, sploh pa ne iz njegove smrti........ mater, si pa res primitivc.........

In ti ne boš ne Hitlerju ne Titu do gležnjev segel, zato lahko kar na kolena, pa noge poljubljat, ne se pa norca dela.t.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti ne boš ne Hitlerju ne Titu do gležnjev segel, zato lahko kar na kolena, pa noge poljubljat, ne se pa norca dela.t.....

Pri levi nogi rajnkega Maršala bi se znala zadeva zakomplicirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj, ono bi bilo lahko zaradi marsikatere reči tudi dejstvo, pa če ti je všeč ali pa ne. Spomni se, kaj je lina pisala (izgubljena ozemlja, zaostanek v razvoju v primerjavi z ostalimi državami na zahodu, ki niso imele te sreče, da bi imele maršala), jaz ne mislim ponavljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj, ono bi bilo lahko zaradi marsikatere reči tudi dejstvo, pa če ti je všeč ali pa ne. Spomni se, kaj je lina pisala (izgubljena ozemlja, zaostanek v razvoju v primerjavi z ostalimi državami na zahodu, ki niso imele te sreče, da bi imele maršala), jaz ne mislim ponavljati.

In to, kar je pisala Lina so dejstva???

To je njeno osebno mnenje, katero je lahko pravilno, lahko pa tudi ne.

Lahko je biti general po bitki in reči: tam in tam ste ga pa lomili.

Težje je bilo "voziti" takoj po vojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ono bi bilo lahko zaradi marsikatere reči tudi dejstvo, pa če ti je všeč ali pa ne....

Sem si dovolil ključno besedno zvezo poudariti. Bi bilo lahko. Vendar ne vemo, če je. In najbrž nikoli ne bomo vedeli. Vsaj yst ne. In sem se s tem nekako sprijaznil. Ker se mi dozdeva, da s tem, da bi se igral ljubiteljskega Herlok Šolmsa in ugibal o "resničnem ozadju" določenih dejstev, le teh ne bi spremenil. Torej se v svoji preproščini raje posvečam zadevam, za katere vsaj domnevam, da bi utegnil imeti nanje kak vpliv. Pa še tam ga pogosto biksam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!