Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

In to, kar je pisala Lina so dejstva???

To je njeno osebno mnenje, katero je lahko pravilno, lahko pa tudi ne.

Lahko je biti general po bitki in reči: tam in tam ste ga pa lomili.

Težje je bilo "voziti" takoj po vojni.

Damjan pa poglejmo drugače... Kako pa je vozila ena Nemčija? Tukaj lahko menda naredimo primerjavo z Jugo? Kako pa to komentiraš? Pravzaprav je bila Nemčija še malo bolj porušena in tudi kaznovana če se ne motim pa se je le pobrala malce prej kot Juga, kateri so vladali nepismeni šarlatani, kateri niso poznali niti pogleda na zemljevid in Slovence pravzaprav podarili Hrvatom za eksperiment pohrvatenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš še boljšo primerjavo.

Vzhodna in Zahodna Nemčija.

Ena država na dva dela in po 50 letih, kakšna razlika.

Malo novejši primer, ki še traja:

Severna in Južna Koreja.

Seveda je po bitiki enostavno biti general.

Enostavno ne razumem le enega:

po 2. vojni je bilo jasno, da ima komunistična linija zaradi vojne udeležbe na pravi strani veliko simpatijo volilcev in da ni načina, da volitve izgubijo, pa vseeno niso imeli dovolj pameti, da bi speljali večstrankarske volitve, na katerih bi opozicijo čisto legitimno za dolga leta zbrisali iz političnega odra.

Žal, mislim, da so razmišljali preveč po motoristično:

imam motor, zato mi pripada, da prehitevam čez polno črto in vozim malo prehitro in imam odprt izpuh,

njim pa je po zmagi pripadala vsa pravica do popolne oblasti.

Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res, vir je malo hecen, ampak je vseeno na vladnih straneh - predvidevam, da bi stran dali, če bi bilo kaj hudo narobe :) Okvirno pa se ujema s tem kar imam jaz v spominu, da sem bral iz meni verodostojnega vira ;)

Črne bukve morda?????'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damjan pa poglejmo drugače... Kako pa je vozila ena Nemčija? Tukaj lahko menda naredimo primerjavo z Jugo? Kako pa to komentiraš? Pravzaprav je bila Nemčija še malo bolj porušena in tudi kaznovana če se ne motim pa se je le pobrala malce prej kot Juga, kateri so vladali nepismeni šarlatani, kateri niso poznali niti pogleda na zemljevid in Slovence pravzaprav podarili Hrvatom za eksperiment pohrvatenja?

Se delno strinjam (razen šarlatanov-ta je bila malce pregroba). Vendar je tudi bliskovit razvoj Nemčije (kakor tudi totalno porušenje tik pred koncem vojne) bil posledica različnih interesov USA, ostalega zahoda, kakor tudi takratne SZ.

Tako, da ne vem, če bi se iste zadeve preslikale na Slovenijo oz.Jugoslavijo, saj so glede nje bili drugačni interesi. Že to, kje je pristala po vojni, govori o tem.

V nasprotnem primeru pa bi lahko bilo boljše, slabše, ali pa enako. Zaradi tega smatram, da trditev Line (in potem Cyca) ne more biti dejstvo, ampak si lahko to razlagamo vsak po svoje.

Sploh smo lahko sedaj, ko je bitka že zdavnaj končana, vsi generali...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri levi nogi rajnkega Maršala bi se znala zadeva zakomplicirat.

Mogoče je pa iz te noge nastal Klimbra ... tko k ženska iz rebra ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tega nisem navajal kot dejstvo, konec koncev sem sam napisal stavek v pogojni obliki. Je pa precej drugih reči, ki pa so dejstva in so znana, Joži pa ne morejo biti v čast. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... nobody's perfect  :grim

Dresden, Hirošima, Nagasaki ... vse to so bili vojaški poiskusi, ki so si jih kot zmagovalci privoščili ...

in jih NE odobravamo ... ampa kzato ne mormo rečt, da nam je žal, da so prav oni zmagali vojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedavni anketi na RTV (med oddajo-precejšen vzorec), se je dobrih 70% ljudi izreklo, da je bil Tito pozitivna osebnost.

Kot kaže, je le storil več dobrih del, kot slabih.

Tudi jaz tako mislim, ostali pa kakor veste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ti smola. Jaz imam pač v glavi tako pošlihtano, da si o nekomu, o katerem imam tako slabo mnenje, tudi kaj privoščim, kar si sicer ne bi. Poleg tega pa - nekaj mi pravi, da če bi podobno šalo si privoščil na Hitlerjev račun, ti sploh ne bi tako protestiral :)

Ali bi  :? Bi vzrojil in rekel da je to podn od nekega kao intelektualca? Bi figo  :krneki:

:topic:

odvisn, a hočeš izpast resn in pametn, al samo koleričen malce razgledan mulc ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in jih NE odobravamo ... ampa kzato ne mormo rečt, da nam je žal, da so prav oni zmagali vojno.

... po drugi strani pa vsaj jaz nisem napisal, da mi je žal da so zmagali zavezniki ... ali pa da mi je žal da niso sile osi zmagale. Tako kot je Damian napisal - ni vse črno belo. Oz. nič ni črno-belo. Gotovo so tudi dobre reči, ki jih je stari naredil, po mojem mnenju pač prevladujejo slabe, ampak je to moj problem, oz. ni, briga me, saj ne morem na to vplivati. In zavezniška stran seveda tudi ni brez svinjarij. Pa to zdaj ne pomeni da bi morali obžalovati tak razplet vojne, kvečjemu tisto bombardiranje. ;)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedavni anketi na RTV (med oddajo-precejšen vzorec), se je dobrih 70% ljudi izreklo, da je bil Tito pozitivna osebnost.

Kot kaže, je le storil več dobrih del, kot slabih.

Tudi jaz tako mislim, ostali pa kakor veste.

Glede na to, da v naši ljubi deželi ljudje volijo po barvi oči, se nič ne čudim... :D

...in Damian... ŠARLATANI je primerna beseda... komunizem je propadel že skoraj po celem svetu...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedavni anketi na RTV (med oddajo-precejšen vzorec), se je dobrih 70% ljudi izreklo, da je bil Tito pozitivna osebnost.

Kot kaže, je le storil več dobrih del, kot slabih.

Tudi jaz tako mislim, ostali pa kakor veste.

ce se uposteva da je stalina odpikal imas res. vseeno se vedno ni bil tak angel kot ga je naredila EPP jugoslovanska. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa iz te noge nastal Klimbra ... tko k ženska iz rebra ;)

Žal je bil leta.....80 Klimbra še kako živ.....poln elana in revolucionarnega zanosa.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dob cyc......sej nekak poizkušam razumet tvoj odpor do komunizma.....res.......

Sam neki mi ni jasn.......

Vedno in povsod jemlješ saoupravni socializem povezan s KPJ kot nekaj najslabšega......rad bi ti samo povedal,da to kar je bilo v Jugi ni isto,kot je bilo v državah bivšega V bloka....daleč od tega....verjel al pa ne........v časih,ko si ti še veselo preskakoval z levega na desnega.....so nas naprimer v bivši Češkoslovaški gledali kot pripadnike Z bloka,hudičevo teško smo dobili sobe v hotelih.......na meji smo bili tretirani popolnoma enako kot Avstrijci,Nemci in ostali pripadniki nekomunističnih dežel....pa ni bilo to samo tam....naprimer v Poljsko sploh nisi mogel vstopiti drugače,kot s posebnimi papirji.....jebeš rdeč potni list.....zanje smo bili vse kaj drugega kot država,ki ji vladajo komunisti.......

Pa še nekaj.....a si sploh predstavljaš,kakšne probleme so imeli naprimer Mađari,da so lahko prečkali mejo z Jugo.....pojma nimaš......samo najbolj pomembni,s posebnimi priporočili..........

Torej?????

Sploh si pa ne predstavljam,kaj za vraga tako hudega so ti storili.....so morda tvoji mami zaradi takšnih ali drugačnih moralnih zadržkov prepovedali TEBE zanositi, so ti zaplenili premoženje,ki ga je ustvarila in namenila za preživetje kolaborantov(v kar močno dvomim)........WE :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Razumem srd tistih,ki so v povojnih pobojih izgubili svoje bližnje........(tudi v moji družini je bilo tako).........pa sem se pač postavil na stran antifašistične koalicije,ker izdajo in kolaboracijo razumem kot nekaj naslabšega,kar lahko stori pripadnik nekega naroda........... :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

BTW....obsojam poboje,obsojam zapiranje brez sodišč...oziroma z zrežiranimi procesi,obsojam Dahauske procese, obsojam umor.....ne glede na to,kakšen namen ima.........ampak......vojna še nikoli ni bila nekaj lepega,nekaj kar sledi mednarodne dogovore......

Po tvoje,če te prav razumem,je človeku nevredno dejanje slaviti 9. Maj..... :blink: .....čudno......55 miljonov mrtvih,pa naj rečem,da je taprav tist,ki je bil na strani pobudnika,tist,ki se je z izgovorom,da se bori proti revoluciji boril z morilcem ob rami.........za bruhat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Denacionalizacija.........pizdarija prve vrste...ki se hvala bogu vsaj približno popravlja

Poboji................žal...tut Francozi so svojih pobil še mnogo več,pa o tem skoraj ni besede....da ne govorim o Nizozemcih,Norvežanih in ostalih,za katere trdiš,da so visoko civilizirani....oh in sploh visokih moralnih in civilizacijskih nazorov.....ITD

Torej TITO je bil,kar je bil,dal nam je,kar nam je pač dal......in .....pa če še tako vneto zagovarjaš nasprotno....protiutež .....morda lahko rečlem,brez sramu....enakovreden voditeljem V in Z bloka......Neuvrščenost smo temu včasih rekli.......in prav s tem,je pridobil spoštovanje tako enih,kot drugih!!!!!!!!

Torej.....beri še kaj drugega in ne samo Črne bukve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa samo zanima, iz česa ste razbrali, da bi bilo nevredno slaviti zmago nad nacizmom? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, dobro jutro! 2-mesečno preiskovanje ... saj sam ne verjameš tega kar pišeš, upam?? :? <_< Ni treba brati "črnih bukvic" - karkoli bi že to bilo - da bi izvedel da tvoje trditve niso točne. Oz. da je bilo marsikaj čisto drugače ;)

Btw - a kupi kdo kaj klicajev? Poceni prodam, lihkar dobil na kupe :ninja: :lol1:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici povedano ne vem, kaj mu je rekel ... kaj pa vem, nekako nikoli nisem maral te povesti, še knjige ne, filma pa itak. Se pa medlo spomnim da sem enkrat nekaj videl ...

"sam tri kaplce v usak uko" :afro1:

Klimbra, daj še ti kake kaplce dobodi :devil: Vsaj toliko da ne boš sveto zaverovan v vsa ta dobra dela, ki si jih naštel :grrr In pusti ubogi knof 1/! vsaj malo pri miru, bo membrana tam pod njim šla k vragu, pa bo treba tipkovnico menjat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc..... daj kaj konkretnega kdaj napiši... to sem že jaz tebe prosila v temi o RKC-ju, pa vidim, da si povsod enak....

oprosti, ampak res eno TESLO izpadeš...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, ti si hecen. Trditev o sojenju je ... niti ne vem če lahko rečem smešna, ker ni, vsekakor je pa ignorantska. Lej, v povojni čas se sploh ne mislim spuščat, ker je bitka vnaprej izgubljena. Prepričanega ne moreš prepričat, kar tu velja za oba.

Lahko pa ti nakažem smer: umoru, ki jih je delala komunistična partija, VOS ... ti so bili že med vojno. In šlo je za zahrbtne umore, tu o kakem sojenju ni govora. Začeli so se pa, ko o domobrancih in ostalih variacijah ni bilo ne duha ne sluha. No, taisti ljudje so potem stvar vodili naprej. Pošteno sojenje? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, a si ti slaboumen slučajno ali kaj je narobe? Če sem napisal da mi Vandotove povesti niso všeč, ne pomeni da sem jih sovražil. Pač, raje sem bral kaj drugega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,sej ne da bi ti zdej rad naki nakladu,sam nisi ti neki nekam preveč mlad za bit strokovnjak o polpretekli slovenski zgodovini,al ti to sam tako da malo dražiš ljudi :hmm:

sej ne da spadam jest med prvoborce,sem bil rojen krepko po vojni :whistle: ma,ko sem pred dosti leti nazaj z mojim pokojnim očetom bla na neki poroki,kjer je teku šnops ku voda in ko so ostali pokonci samo še najbol korajžni(beri najman pjani)sem bil priča zanimivi debati med ta-rdečimi in ta-belimi.Sorodniki med sabo samo mned časom vojne pač vsak na svoji strani in zgodbe,ki sem jih takrat slišu(ki verjamem da so resnične,glede na to,da v alkotu je resnica :whistle: )močno odstopajo od tega kar je bilo napisano v ta-belih knjigah in ta-rdečih.

Papir prenese marsikaj zato je bolje,da si mnenje o nekih stvareh ustvariš šele potem,ko preveriš več virov B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postralili in zakopali so vse tiste,ki jim je bilo po(verjel al pa ne 2 mesečnem preiskovanju) dokazano,da so bili KOLBORANTI....IZDAJALCI in MORILCI SLOVENSKEGA NARODA........

e jok brate.........odpade.

kakor so mi stari oca pripovedovali (njegovo bolj obsirno storijo lahko preberes nekje v tej temi, ce se ne motim) niso pogubili samo tistih z _dokazanimi_ zlocini temvec veliko takih, ki so preprosto samo delali in imeli vec kot navadna raja delavska. seveda so bili takorekoce avtomatsko sovragi delavcev in posledicno sistema.

tako za stiri celjanske ljudi (zdravnik, dva gradbenika in profesor) in njihove druzine to vem, so bili na istem sojenju kot moj star foter in razen mojega starega oceta, katerega so "pomilostili" na 13+ let resta so te stiri ustrelili. SFSN.

stara mama je uzivala 6+ let polni penzijon v restu. zahvala za to gre ljudskemu okrajnemu komiteju mestne obcine celje. njen greh: porocena je bila z njenim mozem, mojim starim ocetom. dokazano.

njuna "krivda": star oce je imel dve firmi, 250+ delavcev, kamione, konjske vprege, material. da je moral delati za wehrmacht je, upam, vsem jasno; ker drugace ne bi delal nic. cisto nic. razen si ogledoval koreninice redkvic. oduspodej.

da je slucajno dal zidanico na kozjanskem partizanom na razpolago, jim vozil dohtarje tja in skrival razne vrle junake v lastni hisi v celju, medtem ko so nemski oficirji igrali nadstropje nizje karte, ne bi niti omenjal.

itd itn.

lahko se okoli tega utrujamo do sodnega dne pa ne bo nic iz vsega skupaj. no ja, razen da so oba stara starsa uradno rehabilitirali par let pred smrtjo. samo stara mama ni vedela za to vec (alzheimer), stari oce pa ni imel nic od tega.

ampak drugace je blo pa mega v rajki jugi. se je dogajal. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vedno pravim tako, da kaj se je resnično dogajalo in godilo vejo samo tisti, ki so takrat živeli in vse to izkusili.... kot je Pek rekel... papir pa presene vse. In vsi mi (otroci enih in drugih) imamo sprane glave kar se tega tiče.... meni je tudi dedek govoril, kako je bilo v Dachavu itd...... in kaj se mu je godilo na poti domov itd.... sploh ne dvomim, da to ni res, samo kar pa knjige pišejo, je pa vse neka "splošna resnica", ki pa ne pokriva vseh pomanjkljivosti in netančnosti, ki so znotraj te resnice bile........

In zato ne maram sploh govort o tej temi, ker ne bomo nikamor prišli. In žalostno je to, da so tudi Španci imeli državljansko vojno (v pravem pomenu besede), pa ne mečejo tega tako naprej, kot mi..... tako beli, kot rdeči......

Zakaj ne bi probali biti MI boljši in iti naprej in pustiti zgodovini, da je zgodovina s "svojo resnico".......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, sem ti že povedal enkrat - ni bilo domobrancev v naši družini. Dovolj jasno? Al ne dojameš tega? Če ne moreš dojeti nič hudega ... samo povej pač.

Sploh pa malo poglejte ton pisanja, nekateri (s klimbro na čelu!!!!!!!!!! :devil: ) sploh niste sposobni normalne komunikacije, takoj pridejo ven žalitve itd. Podn ... :BUA:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, sem ti že povedal enkrat - ni bilo domobrancev v naši družini. Dovolj jasno? Al ne dojameš tega? Če ne dojameš nič hudega ...

Sploh pa malo poglejte ton pisanja, nekateri (s klimbro na čelu!!!!!!!!!!  :devil: ) sploh niste sposobni normalne komunikacije, takoj pridejo ven žalitve itd. Podn ...  :BUA:

kaj pa so bili pri tebi doma?? Mogoče uni slovenci, k so spizdili v Španijo in Portugalsko? hehe... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!