Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Tako, pupa, go for it! :lol1:

Naslednji post bo pa vprašanje, če so šli v Argentino :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, pupa, go for it!  :lol1:

Naslednji post bo pa vprašanje, če so šli v Argentino  :lol1:

Ups.. moja napaka... Argentina ja............. :slap:

torej, kaj pa so bili, če niso bili belogardisti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pupa, Hitlerjugend, logisch ... zakaj pa misliš da nimam nič proti novemu papežu ... :D

No, šalo na stran ... za starega očeta po očetovi strani ne vem, ga nisem nikoli poznal, razlog pa ni bila vojna, pač pa bolezen. Za mamino stran vem pa, da je stara mama pomagala partizanom, za stari oče pa ni bil nič. Domobranec ni mogel biti, ker je bil alergičen na Cerkev, pa tudi sicer je bil bolj na rdečo stran mahnjen, sicer ne bi mogel biti ravnatelj. Mamino teto so spravili s poti partizani, čeprav ni imela ne z enimi ne z drugimi nič, na Klimbrino začudenje - ni blo sojenja in metka, bila je samo svojat v partizanski uniformi, ki je vzpodbujala najmlajšega med njimi. Aja, metka smo rekli ni bilo, bil je kramp.

Anyway ... v nasprotju z mišljenjem nekaterih, da sem si svoje mnenje ustvaril doma ... ne bo držalo. Sploh pa - pri enih med vami je tako, da razmišljate čisto diskretno ... 1/0, DA/NE, črno/belo, prijatelj/sovražnik.

Najboljši primer za to je seveda spet Klimbra. Ta je iz mojega zapisa "ne preveč rad" izluščil "sovražiti". Kako je to mogoče, ve le on, dejstvo pa je, da se s takim človekom ne da pogovarjati, ker se gre ogorčeno prepirati o rečeh, ki jih sploh nisi napisal. Brez veze je skratka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil, kaj je bilo s starim očetom - deportiran v Srbijo, evo. Sedaj sem se spomnil. :) To so počeli Nemci, narobe pa je bilo to, ker je bil učitelj. Evo ... iz tega zapisa bo lahko kdo izluščil, da verjetno ne gojim prav pozitivnih čustev do tretjega rajha. No, kdo morda ... Klimbra že vemo da ne :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"sovraštvo"? Pišuka klimbra, seek professional help. Tu je debata, ne pa sovraštvo, a ti res ne razumeš drugega kot skrajnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nivoja ... če boš pogledal par objav nazaj, boš videl, da si ti tisti, ki zmerja naokoli s "tepci", ne jaz. In če jaz napišem, da nekaj ni tako super, ali pa da bi bilo verjetno bolje, če tega ne bi bilo, to ne pomeni da stvar iz srca sovražim in da bi najraje naredil kaj vem kaj.

Kaj naj rečem ... evolucioniraj v miru, ko boš pa pripravljen brez žaljivk se pogovarjat z normalnim tonom, pa dobrodošel :)

Jaz grem pa kaj pametnega delat. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra res je da ste meli v starem sistemu vsi službo in izobrazbo... Ampak ta sistem je v svojem 50 letnem obdobju naredil miljardne dolgove, kater bivše republike plačujejo še danes.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra res je da ste meli v starem sistemu vsi službo in izobrazbo... Ampak ta sistem je v svojem 50 letnem obdobju naredil miljardne dolgove, kater bivše republike plačujejo še danes.

Dolg SLO leta 1991..............?

Dolg SLO leta 2005..............? * koliko :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Brihtno.....................Joužek.....zajebu si mi lajffffff :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra res je da ste meli v starem sistemu vsi službo in izobrazbo... Ampak ta sistem je v svojem 50 letnem obdobju naredil miljardne dolgove, kater bivše republike plačujejo še danes.

Kaj dela pa novi sistem , tako pod DEMOS-om, kot LDS-om, kot tudi sedaj?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to, kar je pisala Lina so dejstva???

To je njeno osebno mnenje, katero je lahko pravilno, lahko pa tudi ne.

Lahko je biti general po bitki in reči: tam in tam ste ga pa lomili.

Težje je bilo "voziti" takoj po vojni.

O miljardah ki so šle med nerazvite in neuvrščene...so gola DEJSTVA, cestna infrastruktura (al kaj so tiste kozje poti sploh bile)...je dejstvo

Likvidacije so dejstvo

Goli otok je dejstvo

2X več posojila na leto kot lastnega prihodka je dejstvo, ki ga plačujemo še danes

Navidezno potavšanje notranjih nasprotij, zamegljene meje, umetno preseljevanje (mešanje) ljudi je dejstvo, ki so ga krvavo plačali.

Prepoved karršnega koli nestrinjanja oz. kritičnega pogleda na državo, politiko gospodarstvo je dejstvo (ljudje so bili dejansko zaprti zaradi ,,kritičnega članka npr. Pučnik je odsedel 9 let..DEJSTVO...Torkarjva pripoved Umiranje na obroke je Dejstvo.

Zrežirani procesi, --med najbolj absurdne definitivno sodijo Dahauski procesi.

Plansko gospodarsko je dejstvo o bedasti ideji ki ni uspela...in nikjer ni uspela.,

Komunizem je pobil 100 MILJONOV ljudi dejstvo ki mu tudi Hitler ne more parirat.

Pišuka sedaj sem pozabila na točno katero mesto med najboljšimi ,,čistilci,, je spadal Tito (glede na procent prebivalstva) se je uvrstil med prvih 10--DEJSTVO

Beda, nizek standard, elitizem-DEJSTVO, partijske funkcije DEJSTVO

Nacjonalizacija-DEJSTVO, ki se ga je veselila drhal, ki ni imela nič.

Zadruge...še eno dejstvo o zgrešeni miselnosti....ki NIKJER ni uspela.

A bo zadost dejstev za enkrat...sedaj pa še ti dejstva v + naštej...pa ne mi s pufi in kako ste vsi hiše zidali, ker danes te pufe plačujem tudi jaz...pa nisem nič zidala.

O lahko je biti general po bitki...

Pa ne v Srbiji :kva2: (aforizem iz srbskega časopisa)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar pa knjige pišejo, je pa vse neka "splošna resnica", ki pa ne pokriva vseh pomanjkljivosti in netančnosti, ki so znotraj te resnice bile........

In zato ne maram sploh govort o tej temi, ker ne bomo nikamor prišli. In žalostno je to, da so tudi Španci imeli državljansko vojno (v pravem pomenu besede), pa ne mečejo tega tako naprej, kot mi..... tako beli, kot rdeči......

Zakaj ne bi probali biti MI boljši in iti naprej in pustiti zgodovini, da je zgodovina s "svojo resnico".......

Draga pupa ...moj dedek je imel 8 bratov in 3 sestre...v najlepših letih ko se je vojna začela ...verjami eni so bili beli drugi rdeči eni enkrat to drugič to (če se niso dobro skrili (tudi 13 letnike so pobrali) kadar je prišel rdeč ali bel...in pobral mladino (velika kmetija...mama sama oče umrlu) spraznil štalo, odpeljal kolesa, motorje..vse kar ni bilo skrito...v tem pobiranju so vodili partizani. En brat je bil celo ,,politično izobražen-med študijem v Bg se je nalezel,,...rdeč kot pirh s srcem v komunizmu....in ravno od njega lahko povem...kar mi je povedal dedek...kaj vse so vedeli (oz kako so nameravali speljati revolucijo pri nas) in kakšen je bil plan in s kakšnimi idejami je prišel domov....ko se nobenmu niti približno ni ,,sanjalo,, o kakšni politiki...samo da bi se okupatorja losal. No Dva sta padla od belih,1 od tardečih 1 kot talec...tako, da mi ne bi slučajno očitala...kakšne pristranskosti...oz. samo ,,knjižnje,, resnice. Dedek je še živ...in lohk ga kaj povprašaš sama...čeprav še dons o politiki bolj šepeta...navada je železna srajca.

PS en je bil po vojni brez volilne pravice...zaprt celo v škofjeloških zavodih...pripravljen za transport v Kočevje....Čeprav so ga imeli že Italjani v arestu...primerjava je zelo zanimiva.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz enega drugega foruma:

Cinik

"Res pa je seveda, da je bil diktator, vendar eden tistih diktatorjev, ki jih demokratični svet nikoli ni mogel zares sovražiti." :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups.. moja napaka... Argentina ja............. :slap:

torej, kaj pa so bili, če niso bili belogardisti?

A ti to resno..da so bili VSI belogardisti?? Presenečena bi bila nad odstotkom koliko jih je dejansko bilo v ,,sovražnih,, enotah...pa kar verjami....je svet mnogo lepši in pravičnejši iz tvoje perspektive.

Pupa kaj pa se je dogajalo s pedri pa z narkomani, ki jih danes zagovarjaš...so imeli mogoče takrat boljše življenje'

Pa še eno dejstvo...povprečna SLO plača je pred vojno znašala 80% avstrijske povprečne plače...proti koncu Tita le še 30%....way to go.

Vojaški rok 18 mesecov...bogu iza nogu...vržena stran najlepša leta...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupo za služenje vojaškega roka itak boli k...c... :OK:

Ali pa se morda motim? hehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se treba kam z motorjem peljati skoraj vsi rinejo v bivšo jugo (e pa tamo se dobro jede i pije ipd.

Taki časi so bili, pa je bilo vseeno fajn :OK: Šamac-Sarajevo :OK: mislim, da jih je pol tukaj, ko sploh ne ve za kaj se gre :slap: Ja to so bili časi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče uni slovenci, k so spizdili v Španijo in Portugalsko? hehe...  :slap:

pa ti veš zakaj so spizdili....očitno ne... :slap:

torej, kaj pa so bili, če niso bili belogardisti?

a je smiselno obsojat ljudi, ki so že pred 50 leti na nek način želeli isto stvar, katero smo dobili šele leta 1991...samostojno demokratično republiko Slovenijo.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!