Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

To povej tistim, ki se zgražajo, ko na glas poveš, da smo Slovenci hlapci. Bili. Smo. In bomo.

Jaz se recimo ne zgražam. Se pa sprašujem, odkod izvira ta tvoja potreba, da se durhmarš razglašaš za hlapca. In zakaj se sploh dojemaš kot hlapca.

Pa ne toliko zaradi tebe. Enostavno opažam popolno odsotnost navedenih simptomov pri sebi in me prav egoistično skrbi, da ni z mano kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, Pepe, mene hlapčevstvo nikoli ni zvijalo. Zato sem bil že v šoli zmeraj moteč faktor. Celo za neonacista so me razglasili v gimnazijskih časih in starši so imeli še v zlatih časi socializma prenekatero težavo zaradi mojih stališč. Kasneje se je zgodba ponavljala.

Moti pa me, da Slovenci brezglavo rinemo v vse mogoče politično-vojaške kombinacije (kraljevina SHAS, SFRJ, EU, NATO...). Pri tem zmeraj zavzemamo pasivni položaj in na koncu jočemo. A še nisi opazil, da za karkoli smo se kot narod odločili, razen za samostojnost, smo začeli kmalu za tem jokati? In ko te ljudi potem vprašaš, kak so na referendumu obkrožili, so vsi obkrožili DA, ker se jim je takrat to zdelo prav. Pa mi ti povej, kako se reče takim? Če te izraz Hlapci, tako moti?

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Enostavno opažam popolno odsotnost navedenih simptomov pri sebi ...

Ne,

ne .. Vaša eminenca .. z Vami je vse ok in taka

odsotnost tovrstnih simptomov je tipična za

blagorodne, kakor so ti simptomi tipični za

tako zvano

- "rajo",

- "običn folk",

- "tmenesceste",

- "hlapce",

- "služinčad" ...

- ipd

:)

.....

;)

In mi smo samostojni? :hmm: :cry:

No, no .. potolaži se ..

:friend1:

Daj raje TI meni povej

kdo pa je tem svetu

tako samostojen ..

tako, da bi mu Slovenci

lahko zavidali.

Če

pogledamo takole malo z višine,

se vsi nekaj dogovarjamo med seboj

in vsiljujemo drugim neka svoja stališča,

iščemo kompromise in izhode ..

Samostojnost

je iluzija bebcev.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amerika, kuba, mogoče bi še našel kakšno samostojno državo, slovenci smo tud bli nekaj časa samostojni, pa nam ni nič manjkalo, razen umazanega morja v piranskem zalivu

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samostojnost kot si jo očitno nekateri predstavljate je nemogoča v svetu kjer živimo...vsi smo v razmerju odvisnosti...tudi Amerika in tudi Kuba.

Samostojni so recimo bušmani...tisth nekaj, ki jih še vandra med nelastniškimi grmički.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samostojnost kot si jo očitno nekateri predstavljate je nemogoča v svetu kjer živimo...vsi smo v razmerju odvisnosti...tudi Amerika in tudi Kuba.

Samostojni so recimo bušmani...tisth nekaj, ki jih še vandra med nelastniškimi grmički.

maš prov, na bušmane sem pozabil

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amerika, kuba, mogoče bi še našel kakšno samostojno državo, slovenci smo tud bli nekaj časa samostojni, pa nam ni nič manjkalo, razen umazanega morja v piranskem zalivu

janih

Zdej nam ga bodo pa še bivši bratje zasvinal z novimi vrtinami,ki jih bo INA izvajala.

Cela juga se je borila za jadransko morje,hrvati se ga pa lastijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem, da je to tema o Titu, ne o Strojanivih, ki so očitno neodvisni v vseh sistemih.

O

TITU smo več ali manj vse povedali

in se z redkimi izjemami tudi strinjamo,

da je biw car med politiki tistega časa ..

tako

da je treba tuaptam malo poživiti temo tudi

s kako drugo pripombo

sicer bo spet kdo, ki se mu ne da čitati za nazaj

izvlekel kako 100X prežvečeno podrobnost

iz takratnega obdobja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, Pepe, mene hlapčevstvo nikoli ni zvijalo. Zato sem bil že v šoli zmeraj moteč faktor. Celo za neonacista so me razglasili v gimnazijskih časih in starši so imeli še v zlatih časi socializma prenekatero težavo zaradi mojih stališč. Kasneje se je zgodba ponavljala.

Moti pa me, da Slovenci brezglavo rinemo v vse mogoče politično-vojaške kombinacije (kraljevina SHAS, SFRJ, EU, NATO...). Pri tem zmeraj zavzemamo pasivni položaj in na koncu jočemo. A še nisi opazil, da za karkoli smo se kot narod odločili, razen za samostojnost, smo začeli kmalu za tem jokati? In ko te ljudi potem vprašaš, kak so na referendumu obkrožili, so vsi obkrožili DA, ker se jim je takrat to zdelo prav. Pa mi ti povej, kako se reče takim? Če te izraz Hlapci, tako moti?

Natanko take rabimo. Ljudi, ki jih ni nikoli zvijalo hlapčevstvo. Razgledane. Energične. Ljudi, ki zaznavajo pomanjkljivosti aktualnega sistema in jih celo znajo definirati. Start je obetaven. Kakšen bo tvoj naslednji korak?

Da je lepljenje nekih prežvečenih etiket čisto prepoceni, nama je obema jasno, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natanko take rabimo. Ljudi, ki jih ni nikoli zvijalo hlapčevstvo. Razgledane. Energične. Ljudi, ki zaznavajo pomanjkljivosti aktualnega sistema in jih celo znajo definirati. Start je obetaven. Kakšen bo tvoj naslednji korak?

Da je lepljenje nekih prežvečenih etiket čisto prepoceni, nama je obema jasno, kajne?

Politično udejstvovanje? Morda pa res. Čeprav so revolucionarni časi mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politično udejstvovanje? Morda pa res. Čeprav so revolucionarni časi mimo.

ne bo držal, v sloveniji je še vedno revolucija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res? Kdo ..

Poglej

fantafirbčnega .. a misliš, da se

takole na internetu objavljajo spiski članov

NOFSa*

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

:::::::::::::::

*Nova Osvobodilna Fronta Slovenije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej

fantafirbčnega .. a misliš, da se

takole na internetu objavljajo spiski članov

NOFSa*

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

:::::::::::::::

*Nova Osvobodilna Fronta Slovenije

pridem tud jest :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa še ena iz Mladine:(http://www.mladina.si/tednik/200705/clanek/slo-pamflet--bernard_nezmah/)

"Splošna percepcija politične realnosti je na Slovenskem sicer zelo relativna. Z lahkoto zazna epohalnost proslav v spomin na grozote Auschwitza, kjer se družno strinjamo, da je bil nacistični režim bestialen. Vsi Slovenci so istega mnenja, da se pohod nemškega nacionalsocializma ne sme več ponoviti.

Govornik na ljubljanski proslavi je bil poet Ciril Zlobec, ki je natančno označil anticivilizacijski značaj največjega taborišča smrti.

Toda, ali je tudi v kakšnem slovenskem kraju domovalo taborišče smrti? - Vsekakor, Teharje, v katerem je Titova vojska zaprla množico protipartizansko usmerjenih ljudi, domobranskih vojakov, žena in otrok in jih potem zverinsko pobijala. Toda septembra 1945, nekaj mesecev po tem, je isti bard Zlobec napisal hvalnico Titu: Tito, ti ljudstvo v ljubezni združuješ.

Cinizem, ki vpije do neba!

Ali danes po 60 letih prirejamo na podoben način kot o nacističnih taboriščih smrti tudi komemoracije o titoističnih taboriščih smrti, kot je bil Goli otok ali Teharje? Nak, doslej se še ni pojavil nekdanji bard titoizma, ki bi denimo na Teharju spregovoril o slepoti časa, v katero je nekoč tudi sam verjel.

Enostavno je odkrivati zlo drugod, govoriti o diktatorjih iz drugih dežel in mižati pred domačimi samodrštvi in odsotnostjo širokih družbenih polemik. "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na današnji dan so nemci obesili 100 nedolžnih talcev-civilov, v slovenskih konjicah zaradi enega ubitega fašista, le kdo je bil izdajalec :? :hmm: , tolk o teharjah in ostalih, med vojno se pač dogajajo svinjarije in nastradajo vedno nedolžni, na obeh straneh

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na današnji dan so nemci obesili 100 nedolžnih talcev-civilov, v slovenskih konjicah zaradi enega ubitega fašista, le kdo je bil izdajalec :? :hmm: , tolk o teharjah in ostalih, med vojno se pač dogajajo svinjarije in nastradajo vedno nedolžni, na obeh straneh

janih

Točno tako,vsaka vojna je umazana. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!