Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

...

Dolanc ni bil vredu?...Čudno, da je prijateljeval s Titom, ko vrane ne letijo skupaj.

:lol1: :headbang:

Bravo! Sedaj pa si prekosila samo sebe. Joža prijateljeval z Dolancem.

Veš kaj, na take klobase ti tudi o Titu lovcu ne mislim več odgovarjati. Ko se že tako hvališ s svojim čitanjem, bi o odnosu Stane - Joža vedela kaj več! A verjetno ime pisca na teh knjigah ni v tvojem izboru.

Ok, ti naprej jej svoje base, jaz grem pa zdaj itak papa, mam pametnejši del, kot kuram perje štet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže, imava skupnega bežnega znanca.

Zna biti. Kaj pa vem? Super, če je temu tako. Bom vesel, če bova tudi midva postala znanca. Zakaj pa ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, da se B1 zeza. Saj vsi vemo, kao je sistem takrat funkcioniral. Mi smo imeli redukcije elektrike, Tito pa je vabil Sophio Loren na Galeba....

ja ja, redukcija je bila pozitivna stvar, takrat je bila rodnost največja v yugi,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje cajte je pa kukr ena inflacija hlapcev... :doze:

Ja, ko pa jaz iščem pomoč za spravilo sena, pa vsi nekam poniknejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja, redukcija je bila pozitivna stvar, takrat je bila rodnost največja v yugi,

janih

Ti se le zezaj. Štiri TV programe smo imeli v Mariboru, bone za gorivo, redukcije elektrike, dobiti tel. priključek je bil science fiction, v Šentilju so ti sezuvali čevlje in slačili hlače, da bi videli, če jih slučajno nisi kupil v tujini...ipd. Da je bilo takrat lepše? Ja, vsi smo bili revni in nihče ni izstopal. Tako tudi ni bil slaba vest ostalim nesposobnim okoli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TiTo je bil mojster ena A s crtico, ker je vse skupaj nekako drzal v eni skupnosti. Ampak, to je bilo, pa proslo. Bilo je lepo, ker sem bil se mlad... Treba ga je srat, dokler si se mlad. Zdaj je pa tud lepo, ceprav cist na drug nacin.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr .. člowk sam enkrat dobi obiske, pa napišete roman ..

:OK:

Je

pa dejstvo to, kar je Gatko napisow - Šentilj je biw res fukjen mejni prehod .. tam

so sami cariniki rekli, da se je večini od pijače "čistoftrgalo" .. samo enkrat sem šel

tam čez in pobrali so mi še vodene barvice za otroka .. štajerski carinski alko-kreten

ni verjel, da imam dvojčka doma ..

:angry:

Na

Ljubelju pa nikoli nobenih cirkusow - Gorenjci so fest pobje .. cariniki mislim ..

čeprav sem 2X ali 3X tedensko "poslovno" :krneki: vozil tam čez,

sem morda 1X/2meseca videl, da je kateri pijan,

pa še to "rahlo vinjen" .. dočim oni na Šentilju je komaj hodiw in prow tako

njegova 2 kolega, ki sta ga prišla vleč "vun" s prtljažnika,

ker je tip misliw, da se gre kar skozi

in

ga ni blo za ustavit, ko je iskal izhod na napačni strani ..

:slap:

Prava

štala .. vam rečem .. no, dandanes pa res več ne vidiš kaj

takega .. celo na Šentilju ne več (upam) ..

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se le zezaj. Štiri TV programe smo imeli v Mariboru, bone za gorivo, redukcije elektrike, dobiti tel. priključek je bil science fiction, v Šentilju so ti sezuvali čevlje in slačili hlače, da bi videli, če jih slučajno nisi kupil v tujini...ipd. Da je bilo takrat lepše? Ja, vsi smo bili revni in nihče ni izstopal. Tako tudi ni bil slaba vest ostalim nesposobnim okoli sebe.

ja res je, bili smo revni, bili smo enaki, imeli smo se radi, nismo bili razdvojeni, res nam je bilo težko, veš kakšen mir je bil doma, ker nismo imeli telefonov, nič se nismo kregal kaj bomo gledal po televiziji, kar se pa bonov tiče, smo pa že takrat skrbeli za čisto okolje, eni to dojemajo šele danes v EU, glede slačenja na meji, sem bil vsaj enkrat na teden v tujini, pa me niso nikol slekel, če si bil pošten in si prijavil kar si pač imel ni bilo nobene potrebe po slačenju, RAZEN!!!, če si švercal :nono: :naughty:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :headbang:

Bravo! Sedaj pa si prekosila samo sebe. Joža prijateljeval z Dolancem.

Veš kaj, na take klobase ti tudi o Titu lovcu ne mislim več odgovarjati. Ko se že tako hvališ s svojim čitanjem, bi o odnosu Stane - Joža vedela kaj več! A verjetno ime pisca na teh knjigah ni v tvojem izboru.

Ok, ti naprej jej svoje base, jaz grem pa zdaj itak papa, mam pametnejši del, kot kuram perje štet!

Kaj torej? Je bil Tito car...ena A s črtico ali je bil zgolj marionetka v rokah ,,botrov,,? Je torej spucal samo tiste, ki jih je lahko in dovolil drugim harati po svoje zaradi lastne koristi? Ni imel jajc ali je prodal svojo vest za parade in obiske pri angleški kraljici? Je bilo vse skupaj en blef za množice medtem, ko je bila pri koritu strašna gužva in so se svinje grizle med sabo?

Torej kaj je bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek. Ki je presneto veliko naredil. Veliko dobrega in tudi kaj slabega.

Tko k IDI AMIN.

Sem gledal zadnjič dokumentarec o njem. Me je begala silna podobnost z Titejem. Zakaj, potem IDI-ja smatramo za krutega diktatorja, Titeja pa za človeka ENA A s črtico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko k IDI AMIN.

Sem gledal zadnjič dokumentarec o njem. Me je begala silna podobnost z Titejem. Zakaj, potem IDI-ja smatramo za krutega diktatorja, Titeja pa za človeka ENA A s črtico.

V čem sta si bila podobna? V prehranjevalnih navadah? Barvi kože? Govorici? Dejanjih? Daj napiši kaj več.

Še enkrat. Ali so se vsi svetovni državniki, ki so bili na brozovem pogrebu in mu s tem izkazali poslednjo čast, motili o njegovi osebnosti in njegovih zaslugah za človeštvo? Ali pa so se hotli le osebno prepričat, da je eden največjih tiranov in klavcev zares mrtev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem posnetke zasedanj njegovega kabineta. Govoril je o plemenitih stvareh. Zavzemal se je za socialno državo. Hotel je vsem ponuditi brezplačno šolanje. Modernizirati zdravstvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko k IDI AMIN.

Sem gledal zadnjič dokumentarec o njem. Me je begala silna podobnost z Titejem. Zakaj, potem IDI-ja smatramo za krutega diktatorja, Titeja pa za človeka ENA A s črtico.

:OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem posnetke zasedanj njegovega kabineta. Govoril je o plemenitih stvareh. Zavzemal se je za socialno državo. Hotel je vsem ponuditi brezplačno šolanje. Modernizirati zdravstvo...

No drugič pa si še oglej kaj se je res dogajalo v njegovi državi in boš videl, da je Idi o tem le govoril, Tito pa to tudi naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se le zezaj. Štiri TV programe smo imeli v Mariboru, bone za gorivo, redukcije elektrike, dobiti tel. priključek je bil science fiction, v Šentilju so ti sezuvali čevlje in slačili hlače, da bi videli, če jih slučajno nisi kupil v tujini...ipd. Da je bilo takrat lepše? Ja, vsi smo bili revni in nihče ni izstopal. Tako tudi ni bil slaba vest ostalim nesposobnim okoli sebe.

Mi v Lenartu smo meli kablsko, maloobmejno in noben nas ni slačil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem sta si bila podobna? V prehranjevalnih navadah? Barvi kože? Govorici? Dejanjih? Daj napiši kaj več.

Še enkrat. Ali so se vsi svetovni državniki, ki so bili na brozovem pogrebu in mu s tem izkazali poslednjo čast, motili o njegovi osebnosti in njegovih zaslugah za človeštvo? Ali pa so se hotli le osebno prepričat, da je eden največjih tiranov in klavcev zares mrtev?

A treba razlagat in pojasnejevat vedno znova, da je voda mokra :eek:

Pa vseen: POLITIKA

Samo za primer; Če bi danes umrl Putin. Kaj misliš koliko državnikov in predsednikov, političnih predstavnikov držav bi bilo na pogrebu. Na koncu stavka ni vprašaja kot ga ne rabi niti ta: A je Putin osebnostna in duhovna veličina, ki bi se mu svet zaradi njegovega dela in idej poklonil množično na pogrebu.

No drugič pa si še oglej kaj se je res dogajalo v njegovi državi in boš videl, da je Idi o tem le govoril, Tito pa to tudi naredil.

Notorično dejstvo je, da nekaj od njegovil del še danes sproti odkopavamo po Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Notorično dejstvo je, da nekaj od njegovil del še danes sproti odkopavamo po Sloveniji.

Pri Idi Aminu ni kaj za odkopat. Je večino lepo pohrustal za kosilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No drugič pa si še oglej kaj se je res dogajalo v njegovi državi in boš videl, da je Idi o tem le govoril, Tito pa to tudi naredil.

Ja čaki mal. Ne moreš primerjat Ugande z Jugoslavijo. Revne afriške države z evropsko. Okoliščine so bile drugačne, zato je bil tudi rezultat drugačen. Vseeno je pa uganda v njegovem času napredovala napram sosednjim državam. Jugoslavija niti ni. Mrtvih je bilo pa pod obema diktatorjema kar nekaj nedolžnih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!