Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Mah, vlado imamo takšno, kot si jo zaslužimo. Predvsem se mi pazdi, da se velika škoda dela s tem, ko se obnašamo kot, da vlada, ki ni iz naše opcije ni naša vlada. Vlado je volila večina in se od nje tudi nekaj pričakuje s tem, da nobena vlada nima mandata delati izključno v interesu večine ali nekih interesnih skupin, ampak dela za vse državljane.

Enako se obnašajo politiki na oblasti. Kot, da smo jim dali državo v last za štiri leta. Državo smo jim samo zaupali v upravljanje in še to na podlagi njihovih obljub, percepiranih kompetenc in kot korektiv delovanja prejšnje vlade.

Štiri leta je treba živeti tudi z Vlado, ki ti ni nujno všeč. Je pa legitimno izvoljena Vlada RS. In vsaka Vlada dela napake a tudi kaj dobrega jim rata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... In vsaka Vlada dela napake a tudi kaj dobrega jim rata.

Saj v tem je problem, ker jim kaj malega dobrega zgolj rata. Vse kar je načrtno in izpeljano, pa ni dobro.

Je pa res, da je vlada kakršno je narod izvolil. In bo nosil tudi posledice. A tudi te izvolitve so izraz istega poneumljanja, kot ga je Damian opisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utemeljeno sumim, da je tale planet zasnovan kot experiment. Z namenom ugotoviti, kolikšno skodelo govna je pripravljen požreti posameznik v zameno za določene "priboljške".

Osebno nimam vtisa, da se je volumen moje skodele v pol stoletja, kolikor tlačim zemljo, bistveno spremenil. Opažam pa, da je bilo tovrstno posodje za časa rajnkega Maršala leseno ali lončeno, danes pa prevladujejo polimeri. Govno pa ostaja govno, kakorkoli ga obrneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu ste me razumeli al hotli razumet delno.

Da je tako kot je smo krivi sami, najmanj za medčloveške odnose.

Predvsem to sem hotel napisat in da sam sistem s tem nima veliko. Plavaš če hočeš al te pa nosi tok in vegitiraš.

Moja vlada in predsednik sta bila prej in zdaj.

Živim v državi v kateri moram in spoštujem ustavo. Vaš predsednik je tudi moj predsednik.

In mogoče boste enkrat razumeli, hoteli, da se predvsem trudim biti objektiven. In ne zagovarjam ali kritiziramn nekoga samo zaradi pripadnosti, barve, tena, sexualne usmerjenosti ali porekla.

In to kot levičarji ali/in liberalci (pri nas tako zlorabljena pojma ) namesto, da bi pozdravili me žigosate z desničarjem in vunenim travojedom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Utemeljeno sumim, da je tale planet zasnovan kot experiment. Z namenom ugotoviti, kolikšno skodelo govna je pripravljen požreti posameznik v zameno za določene "priboljške".

Osebno nimam vtisa, da se je volumen moje skodele v pol stoletja, kolikor tlačim zemljo, bistveno spremenil. Opažam pa, da je bilo tovrstno posodje za časa rajnkega Maršala leseno ali lončeno, danes pa prevladujejo polimeri. Govno pa ostaja govno, kakorkoli ga obrneš.

To si dober povedu. :OK:

A te lohk kje drugje citiram ?

Drugače je definitivno.

Vendar !

A nismo krivi sami?

A je kriv sistem ?

A smo meli včasih 50 tv programov, a smo meli vsi avtomobile, internet, Playstatjšne, mobitele...

Ebat ga !

Mamo kar smo si naredili in delamo.

Vendar še vedno lahko pobegnemo od tu in gremo tja

In hodimo

Vendar, a bi šli živet dol ?

Ergo.

Barvna TV je bla nekaj let prej kot v Italiji. In to v najbolj svičenih časih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te lohk kje drugje citiram ?

Kjerkoli se ti bo zazdelo primerno. Samo ne se pol zgovarjat v stilu "saj je PEPE reku", če pride do kakega kažina ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje

Ko je bil še "gazda" je dal,kolko je lahko dal.

Čez njega se ni smelo govoriti. (zdaj se politiki javno pljuvajo)

Po 2 svet.vojni so bili zmeraj neke organizacije, ki so ga hotele zrušit. (pred kakšnim letom, če je kdo gledal, je bil na TV neki tip, ki je organiziral razne atentate na tita. Mislim da je rekel pet.Jaz sem si najbolj zapomnil, ko je rekel da za njega ni tarče ki je ne bi likvidiral. Pa tudi če je otrok)

Danes se stvari hitreje razvijajo in odvijajo, kot so se takrat, tako da se mi ne zdi realno primerjat današnje in prejšnje čase.

So prednosti prejšnjega sistema kakor tudi prednosti sedanjega sistema. Zdaj se lahko ukvarjamo s tem, npr. kakšn avto ali motor bi kupili, kakšne barve ... kakšno opremo, prej smo se ali pa so se ukvarjal s tem kje bi kupili Zastavo 101, da bi čimprej bila doma. Motor si pa samo videl vsake pol leta kakšnega na cesti. Če je bil pa kje parkiran je bilo pa itaq polno folka okol njega. Še leta 1987, ko sem bil glavni as na motorju JAWA 350 (beri: premikajoči se kiper) se je folk obraču za mano, danes pa ni preveč za govort okol, da sm je imel. Hiše so se zidale s krediti in vso žlahto in sosede so moral skup spravt, da se eno plato zabetoniral. Dones jih še za piknik težko dobiš. Hiško pa gradbena firma naredi.

Kar se spomnem starejši ljudje govorijo, da je življenje vse težje. Zdaj bi moglo bit že tako težko, da bi bili v kameni dobi.

In kdaj je bilo boljše?? Prej ali sedaj??

Kaj je bilo prej ?? Kokoš ali jajce??

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pa smo ga najdli!

PEPE je kriv, da je bivša juga bla taka kot je in še bol kriv, da je SLovenija zej taka kot je. amen. :closedeyes:

sej jhe pepe tako reku, odličen izgovor! O:-)

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Festival NAKUPOV in ZABAVE??????????????

Tito bi se v grobu obrnil, no pa koji kurac Tito, tudi jaz bi se. :SS :SS :SS :SS :SS

Perverzija na kubik. In folk se pusti nategnat tako dobro, da še ve ne, da jih rit peče.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Festival NAKUPOV in ZABAVE??????????????

jep, festival nakupov poteka cel mesec (nevemkateri) v Dubaju. Turisti pa gassaa tja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ja tale poteka pri nas v BTC

......in citypark, in shopping center west , in murpark, in annenpassage, in.....

you get my drift. B)

zraven pa 60% avstrijcev zivi na kredit ! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v sloveniji imajo vsaj za burek. v avstriji pa noben bureka ne pece. :blink: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v sloveniji imajo vsaj za burek. v avstriji pa noben bureka ne pece. :blink: :grrr

:? :? :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Tržna niša :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svim pionirima i omladincima:

Zemlja, koja ima takve omladince, ne treba se plašiti za svoju budučnost!

Sretan vam 25.maj, Dan mladosti!

Voli vas vaš Tito!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svim pionirima i omladincima:

Zemlja, koja ima takve omladince, ne treba se plašiti za svoju budučnost!

Sretan vam 25.maj, Dan mladosti!

Voli vas vaš Tito!

I mi volimo tebe... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil legenda in bo ostal legenda. Če nekdo omeni njegovo ime, je prvo na kar pomislim štafeta mladosti, zastavice, vse praznično... Naj ga nekateri še tako kritizirajo,- uživati je pa znal.

''I ja sam krao, al sam i vama dao,

ovi danas kradu, a vama ništa ne dadu...''

Smešno, samo je pa čista resnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil legenda in bo ostal legenda. Če nekdo omeni njegovo ime, je prvo na kar pomislim štafeta mladosti, zastavice, vse praznično... Naj ga nekateri še tako kritizirajo,- uživati je pa znal.

''I ja sam krao, al sam i vama dao,

ovi danas kradu, a vama ništa ne dadu...''

Smešno, samo je pa čista resnica.

Če bi Tito res kradel, bi danes Jovanka uživala na kakem eksotičnem otoku in ne bi živela dobesedno od miloščine. Tudi sinovi niso ravno premožni.

Uživati je pa res znal :worship: Mi smo sicer imeli manj keša kot danes, ampak, če upoštevamo zastojn stanovanja, zdravstvo, ozimnice, letovanje, šolanje itd je vprašanje kdaj smo več zaslužili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gespann, imaš prav,- če potegnemo črto... presneto, potem pa tudi ni bilo slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!