Skoči na vsebino

Nuklearko zapreti?


Tomozuki

Priporočene objave

ne ni...sam je trenutno aktualno saj se vsi v postojni kregajo in postavljajo na eno ali drugo stran....pa sploh ne gre za radioaktivnost....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC ma to bo zmer tko....nekdo bo mastno zaslužu z referendumom, tisti ki so si pa zabil da to tam mora bit,bojo pa slej ko prej izpeljali svojo zamisel...žal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj dam v "najem" en del dvorišča za odlaganje odpada...seveda za dinarčke :grim ,pa pod pogojem da zakopljejo...da glih tisti sodi ne rušijoizgled okolice  :grrr ...Sam pol pa vem,da bi se našel en pameten politik/občinar, ki bi rekel..."tvoje je samo meter pod zemljo,ostalo je naše,torej dinarčki grejo občini"  :slap:

RAF dej ti povej eno o teh odpadkih....mislim da najbolj poznaš zadeve  :whistle:

Sicer pa,če se mene vpraša,.....vse to skup okol odpadkov je en velik politični bla bla bla bla :wacko: in sicer tistih ljudi,ki nimajo pojma o tem..

Aja..pa btw a Austrija nima svoje nuklearke??? Citat: "Zwentendorf, a Nuclear Plant That Will Never Be Turned on On the bank of the Danube 20 miles northwest of Vienna stands a completed nuclear power plant, loaded with fuel, ready to start up. It has stood there, just so, for 9 years, while the Austrians argue about what to do with it."  :whistle:  :whistle:

akwluft9tp.jpg

stari podatki, tistih 9 let. kronologija - od politicne odlocitve do konca

zwentendorf so 1985 "tiho likvidirali".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice ja vem....ni mi se dalo popravljat podatkov :glare: Hotel sem samo povedat,da še sami ne vejo kaj bi radi pa se "pizdijo" nad drugimi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice ja vem....ni mi se dalo popravljat podatkov  :glare: Hotel sem samo povedat,da še sami ne vejo kaj bi radi pa se "pizdijo" nad drugimi.....

Frips.....pojma nimaš!!! :kva2: :kva2: :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu res nimas. :grrr

radi bi namrec energijo, pomoznosti zastonj, a brez jedrskega pridaha. da je ze ca. 30% elektrike v AUT iz raznih francoskih nukleark se vecini ali fucka ali pa ne vedo. zahvaljujoc evropskemu energijskemu trgu.

pizdijo se pa zaradi strahu pred BUUM kaksne nuklearke, katerih ob avstrijskih mejah ni malo (D, SLO, SK, CZ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

Sj, če pride do BUUM je čist vseeno al je pri nas al pa v D recimo....najebejo tko al pa drugače. Ta BUUM je slab razlog za pizdenje....po moje

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest tud mislim, da bi lahko kamot še eno elektrarno postavili... Me zanima, koliko od te raje se sploh zaveda, da veliko več porabimo, kot sploh lahko proizvedemo, pa če potopimo pol Slovenije in pozidamo kompletne alpe z "mlini na veter"... Že pogled na vse te silne "ekologe" v jutranji gneči, ko se sami vozijo v avtu na delo pove veliko o ekološki ozaveščenosti... Naj živi potrata!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest tud mislim, da bi lahko kamot še eno elektrarno postavili... Me zanima, koliko od te raje se sploh zaveda, da veliko več porabimo, kot sploh lahko proizvedemo, pa če potopimo pol Slovenije in pozidamo kompletne alpe z "mlini na veter"... Že pogled na vse te silne "ekologe" v jutranji gneči, ko se sami vozijo v avtu na delo pove veliko o ekološki ozaveščenosti... Naj živi potrata!

Takoj podpišem tudi jaz!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

No, pa ga imamo. Bom kar kopiral iz strani 24ur.com:

Sevnica je z državo sklenila pogodbe za radioaktivno odlagališče. V zameno bo letno prejela 60 mio tolarjev.

Župan občine Sevnica Kristijan Janc in direktor Agencije za radioaktivne odpadke (ARAO) Miran Veselič sta podpisala tri pogodbe, s katerimi je določeno nadaljnje sodelovanje v postopku izbora lokacije za odlagališče nizko in srednje radioaktivnih odpadkov (NSRAO) ter priprave državnega lokacijskega načrta v tej občini. Gre za podpis, ki se nanaša na sporazum o lokalnem partnerstvu, pogodbo o izvrševanju lokalnega partnerstva ter pogodbo o nadomestilu za izvajanje raziskav.

Na osnovi pogodbe o nadomestilu za izvajanje raziskav bo občina v času izvajanja raziskav prejemala 57 milijonov tolarjev letno kot odškodnino za omejeno rabo prostora, so sporočili iz ARAO. Občina Sevnica je sicer prva posavska občina, ki je podpisala vse tri pogodbe.

Kot dodajajo v omenjeni agenciji, je glavni namen lokalnega partnerstva najti rešitev za prostorsko umestitev odlagališča NSRAO, ki bo dolgoročno sprejemljiva za občino in njene občane in bo izpolnjevala vse strokovne in varnostne zahteve ARAO ter inštitucij, pristojnih za jedrsko in sevalno varnost.

Vzpostavljeno partnerstvo med lokalno skupnostjo, državo in agencijo omogoča enakopravno sodelovanje in soodločanje glede vseh vprašanj v zvezi z umeščanjem odlagališča na svojem območju. Zato ima lokalna skupnost pravico do določenih finančnih sredstev za naročanje po njihovi oceni potrebnih in od ARAO neodvisnih študij, svetovanj in preverjanj.

Odpadki tudi v Krškem in Brežicah

Pogodbo o nadomestilu za izvajanje raziskav je v začetku februarja že podpisala tudi občina Krško, ki naj bi ostali dve pogodbi podpisala po seji občinskega sveta v drugi polovici februarja. Na odločitev glede podpisa pogodb pa se bodo po seji občinskega sveta v tem mesecu odločili tudi v občini Brežice.

Vse tri posavske občine so namreč prostovoljno ponudile potencialne lokacije na svojem območju in so bile na osnovi predprimerjalne študije novembra 2005 s strani vlade izbrane za nadaljevanje terenskih raziskav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je pa ne bi bilo pa bi si vsak na roke gulil generator, kenede?! :devil:

ko bi prihajalo do kaksnih odklopov ali "brown-outs" bi se pa fsi drli kako je vlada fqurcu ker ne zna..... itd.itn.

ja ja, "ekologija seveda, samo negativno tangira me naj ne." :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bi prihajalo do kaksnih odklopov ali "brown-outs" bi se pa fsi drli kako je vlada fqurcu ker ne zna..... itd.itn.

Mogoče bi pa prišlo do baby booma :hmm: saj veš da je povprečna slovenka sramežljiva pa mora bit tema ko nečistuje. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa prišlo do baby booma :hmm: saj veš da je povprečna slovenka sramežljiva pa mora bit tema ko nečistuje. :fredy:

potem sem imel vedno samo z nepovprecnimi slovenkami opravka. O:-)

Mogoče pa je tema7netema pri ženskah povezano z lepoto partnera :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Dajma luč prižgima, ker ga drugače ne najdem" :)

Baje prihaja čas malih jedrskih elektrarn, takih za manjše naselje ali celo samo za nekaj hišk. To bo super!

Japonci že izpopolnjujejo, Toshiba je nedavno kupila enga izdelovalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem sem imel vedno samo z nepovprecnimi slovenkami opravka. O:-)

:grim :grim my point exactly. :grim

(upam samo, da niso tvoje bile podpovprečne :fredy: :grrr :grim )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim :grim my point exactly. :grim

(upam samo, da niso tvoje bile podpovprečne :fredy: :grrr :grim )

hja, ko je pa to "ocenjevanje" tako lepo subjektivno.

ergo bom rekel "nope, so bile nadpovprecne".

O:-) :whistle:

aaaaammmm......... bajd´vej....... kaj ze ima to vse skupaj veze z nuklearko?! :? aja, luc. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!