Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Ali ima letos kdo namen iti na Korziko :notworthy: Jest bom vrjetno šel 11. julija, :OK: (kampiranje) :yea2:

Dobrodošle bodo vse informacije glede Korzike, kampov, poti, ....... :D

Pa če gre kdo zraven, naj se javi :notworthy:

Vroče ti bo. Jaz sem bil v juniju pred dvema letoma in sem jo prevozil v kratkih hlačah. Če hočeš ti dam avtokarto Korzike. Pošlji PM pa se zmenva, pa še kaj ti povem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima letos kdo namen iti na Korziko :notworthy:  Jest bom vrjetno šel 11. julija,  :OK: (kampiranje) :yea2:

Dobrodošle bodo vse informacije glede Korzike, kampov, poti, ....... :D

Pa če gre kdo zraven, naj se javi :notworthy:

Korzika lepo turo si si izbral :OK: .mi smo bili na klubski vožnji v maju leta 2001,vandar smo imeli precej deževno vreme :angry: Kampi če le niso zaprti so lepo urejeni in zmerne cene :hmm: gre pa eden od članov letos okrog 25.06 na Korziko ker takrat še ni imel primernega motorja :grim Najbolje da si prebereš potopis na naši strani(www.motoklub-viharniki.si).Pa prijetno furo ti želim :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Korzika...

Zelo lepa tura za motoriste... Mislim da se vsakemu splača it. Pa tudi cenovno je sprejemljiva.

Kar se tiče jezika pride prav Italijanščina. So pa večinoma trmasti in govorijo le njihovo korziščino, ki je neka mešanica med italijanščino in francoščino... Nemogoče kaj razumet?!?!

Kot so že prej napisali je kampiranje kar ugodno, gostilne in marketi pa malo dražji kot pri nas...

Da vas malo razdražim in zmotiviram vam pilepim nekaj slikic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Calvi... Lušno mestece... :D

post-6-1083532246.jpg

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od tu je klasika da zaviješ na zahodno obalno cesto. Ta je kar dobro razrita, je pa res lepa za se peljat... :P

post-6-1083532338.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa korzika lepa tudi v notranjosti...

Nevarno le da kako kravo nabiješ. Čisto možno je da se ti na cesti pojavi cela čreda krav in da boš 15 min vozil za njimi, ker si ti ne bodo umaknile...

post-6-1083532658.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa korzika lepa tudi v notranjosti...

Nevarno le da kako kravo nabiješ. Čisto možno je da se ti na cesti pojavi cela čreda krav in da boš 15 min vozil za njimi, ker si ti ne bodo umaknile...

Pa še kakšnega prasička lahko povoziš :D

Jaz sem bil junija pa je bilo vroče ko hudič pa še komarjev je bilo, da umreš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima letos kdo namen iti na Korziko :notworthy: Jest bom vrjetno šel 11. julija, :OK: (kampiranje) :yea2:

Dobrodošle bodo vse informacije glede Korzike, kampov, poti, ....... :D

Pa če gre kdo zraven, naj se javi :notworthy:

Midva greva na Korziko 17.5 (ali pa 15.5), za 7 dni. Zraven gre še kolega s pegasotom.

Če hoče it kdo zraven, se nam lahk pridruži. Štartal bomo iz CE, pa to itak nima veze.

LP, M.

Ps. Šli bomo pa na najmanjše možne stroške...se pravi gorilnik, šotori, švercanje, kjerkoli bo možno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolegi gredo z avtom konec julija/začetek avgusta. Mogoče grem tudi jaz zraven z motorjem. Šli pa bomo tudi tako bolj klošar varianta ( ni denari ). Matjazek, ko prideš nazaj mal povej kakšne so kaj cene dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bom v prvem tednu avgusta na Korziki. Računam pa na to, da bova (takrat že z ženo) malo bolj komot. Me zanima a je poleti sploh mogoče najti kakšne sobe brez poprejšnje rezervacije. Šotor bi najraje pustil doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi teden v avgustu, bo prenočišče brez rezervacije loterija, če pa imaš preveč dnara se pa zmeraj kaj najde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa so na tej Korziki tudi kaki taki kotički, da se lahko zapelješ do morja, pa si tam sam, ali je vse pozidano, za plačat, nagužvano ...

Kje pa najbolj "dogaja" če bi si zaželeli zabave in lepih deklet? ( ne mislim kurbenhaus, da ne bo pomote )

Pa se da tudi kje divje kampirat ali pa na plaži prespati?

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem zahodni del je super. Samotne super plaže, pa morje enkratno. Folka pa skoraj nič, za plačat pa le tisto kar spiješ. Glede divjega kamipanja pa probaš, saj policajev skoraj ne vidiš, razen v večjih mestih. Je pa treba iti tudi malo čez hribe oziroma po notranjosti, da doživiš tudi tisto pravo Korziko. Z gafiti po cestah, prestreljenimi smerokazi.... Te pa v večjih nestih ne sme prestrašiti gužva, če slučajno naletiš na proteste korziških separatistov. Z mororjem greš pa tako mim kolone, policaji se pa ob takih protestih samo hladiji v senci, blizu si pa tako ne upajo. Ni pa nobenih problemov, ker tako in tako nimaš francoskih tablic. Je pa potrebna previdnost po cestah, saj domačini radi sekajo ovinke. Pa ne smejo te presenetiti krave, konji in prašiči na cesti. Za senco se boš pa ob cesti moral kregati s prej omenjenimi živalmi, ki pa se ne dajo motiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tice policajev na Korziki, smo tudi mi predlani mislili da jih nic ne briga, podobno kot na hrvaskih otokih....Tako smo se odpravili iz kampa v blizini Propriana na plazo oddaljeno morda en km brez celad in po sto metrih ceste nam je pripeljal nasproti policijski avto iz katerega nam je skif krical "kasque" ali nekaj podobnega......Bilo je samo opozorilo, toda preostanek kilometrov po otoku smo naredili z celadami na glavi, ker nismo hoteli preizkusit koliksne so kazni po Franciji.....

Drugace se pa pridruzujem mnenju ostalih....nepozabna pokrajina in ceste.... B)

Spali pa smo v kampih v bungalovih in nas je prislo kostat po 11eur na noc (bili smo v petih in pred glavno sezono...konec junija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi teden v avgustu, bo prenočišče brez rezervacije loterija, če pa imaš preveč dnara se pa zmeraj kaj najde.

Točno, jaz sem lani kampiral, si zaželel prave postelje in seveda pošteno plačal.

Tudi kampi so v avgustu nabito polni.

S seboj vzemi kako marelo, ker ponavadi ni dreves na plaži.

Pa dobro je znat mal po franc. žlobudrat, ker se drugače težko kaj zmeniš.

LP

Popravljeno . Popravil ar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, jaz sem lani kampiral, si zaželel prave postelje in seveda pošteno plačal.

Tudi kampi so v avgustu nabito polni.

S seboj vzemi kako marelo, ker ponavadi ni dreves na plaži.

Pa dobro je znat mal po franc. žlobudrat, ker se drugače težko kaj zmeniš.

LP

Ma sej bom vidu. Najbrž bom za vsak slučaj šotor vseeno imel zraven. Na nekem francoskem forumu sem bral, da kampi ne sprejemajo rezervacij in da če prideš do 17.ure s placom tudi v high sezoni ni problem. Za šotor, se razume.

Hm, marelo. :hmm: Kakšna ideja, kako bi stvar zbasal na motor? Mogoče bi si bolje pomagal s kakšnim šotorskim platnom?

Kar pa se tiče francoščine, je ne vois la absolument aucun probleme. .) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace se pa pridruzujem mnenju ostalih....nepozabna pokrajina in ceste.... B)

Hm, nepozabne ceste v dobrem ali slabem? Bolj kot berem po forumu in drugod, pa poslušam pripovedovanja ljudi, ki so bili na Korziki, imam občutek, da so ceste slabše kot pri nas. A je res tako hudo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Standardne ceste so prav v redu. Tiste, ki pa jih na zahodu želiš prevoziti čisto ob morju, so pa časovni eksperiment na področju asfaltiranja - kamnaste, zvite, luknjaste. Hribovske so praviloma ozke, pričakuj tudi občasne vbokline/izbokline.

Pričakoval sem hujše, pa je bilo OK, tudi ponoči (takrat pazi, ker ga radi žingajo in avtomobili dobro švigajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TUDI MIDVA Z MOŽEM GREVA OKOLI 10. JULIJA NA KORZIKO (IZ MARIBORA). :o KO SE BOMO SREČALI, PA BOMO ŠLI NA "PIR". MIDVA BOVA POTOVALA BOLJ POČASI, KER IMAVA "ČOPERJA" IN 14 DNI DOPUSTA. LEP POZDRAV - SE VIDIMO NA KORZIKI. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea2: Ojla !!

Kar se kampiranja tice je tako > mi smo bili 4 motorji in ko smo prisli v kamp , nam je lastnik rekel , da nam da bungalov za isto ceno , pod pogojem seveda CE PARKIRAMO MOTORJE V BUNGALOV !!!!! saj so kraje motorjev zmeraj bolj pogoste ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste na Korziki so danes precej slabše kot so bile pred tremi leti. Upaj, da bo ena najlepših cest na zahodni obali pred Portom asfaltirana, ker jaz sem pred 14 dnevi vozu kar nekaj km po luknjastem makadamu. Sicer pa če greste z endurami,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!