Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Pred kratkim se je vrnil moj sodelavc iz Korzike... In ni imel kakih lepih izkušenj :angry: Najprej so prek inerneta rezervirali en apartma, kao s pogledom na morje. Ma morja ni blo... Pole so jim pred apartmajem udrli v kovčke na motorjih in jim pobrali čelade in digitalca. Na policiji so jim dali poseben dokument, da se kao lahko vozijo brez čelade :blink: In en dan, ko so se vozili, je en avto vozu ceu dan za njimi. Ko so se ustauli, se je ustavu tud on, ko so štartali, je štartu z njimi. Ma so se ustauljali samo kjer je blo dost ljudi. Verjetno, da če bi se ustauli kje na samem, bi bli ob motor. :ninja: In ko so to pripovedovali enmu domačinu, jim je reku, da to se kar dogaja, da kradejo motorje in še posebno Honde... Tko da, kar pazljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek štartam na Korziko, pa me zanima koliko ur vožnje je do Livorna? Recimo da voziš cca 130 po avtocesti....

Anyone..?

Pred tremi leti smo rabili cca 6ur iz sezane do livorna......med nami je bila ena Tenerejka polno nalozena z dvema potnikoma, tko da vec kot 130 res ni slo.....pa se kar nekaj postankov smo si privoscli....Glede varnosti pa nobenga problema....smo prinesli domov use kar smo uzeli na pot (razen eurotov) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim se je vrnil moj sodelavc iz Korzike... In ni imel kakih lepih izkušenj  :angry: ...

In ko so to pripovedovali enmu domačinu, jim je reku, da to se kar dogaja, da kradejo motorje in še posebno Honde... Tko da, kar pazljivo!

:eek: To povedal ženi bom ne!! P33zda, zgleda da boo treba res na bajk pazit.

Edina sreča v nesreči je da nimam Honde. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:  To povedal ženi bom ne!! P33zda, zgleda da boo treba res na bajk pazit.

Edina sreča v nesreči je da nimam Honde. :OK:

Lani sem bil na Korziki (ravno tako s HONDO CBR), pa sem povsod puščal motor, pa ni blo nobenih problemov, meni so se zdeli ljudje prijazni. Če greš v kakšna večja mesta pa tako veš da moraš stvari bolj pazit, tako kot na primer pri nas v LJ.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla vsem :OK:

Za prvomajske prazmnike

Smo bili ekipa 4 motorji (3 honde - 1 Kawasaki) - se ustavili v kampu , povprašali po ceni .....bla bla .... pa nam je SAM LASTNIK dejal , da ne bi bilo najbolj pametno pustiti motorjev od zunaj poleg šotorov - zato nam je ponudil bungalove pod pogojem , da parkiramo motorje V SAM BUNGALOV - pa vse to za ceno 1 ga šotorja !!

Drugače pa so nas povsod sami domačini opozarjali , da naj kar skrbno pazimo na svoje konjičke - saj so menda kar VROČA ROBA ! :eek:

Najbolj hladen sprejem domačinov, pa sem doživel v Sartenah - ko se nam je približal možakar in dejal, naj čimprej zapustimo kraj !!!! ???? :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Ostali del potovanja pa je bil SUPER - brez bilo kakšnih zapletov ali težav.

Celo povzpeli smo se na goro San pietro Bischansano - kjer je leta 81 strmoglavilo Adrino letalo - povsod so še razbitine .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, sicer imam na TDMi montiran original alarm, ampak po zadnjih postih začenjam razmišljat o nabavi varnostne verige ali loka.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, sicer imam na TDMi montiran original alarm, ampak po zadnjih postih začenjam razmišljat o nabavi varnostne verige ali loka....  :hmm:

Halo?! :eek: A ga še nimaš? Kupi oboje.

Glede Korzičanov je pa tako, da prenekateri domačini ne prenesejo turistov, ker jim bojda svinjajo po otoku. Zato takšni čudni izpadi. Bil lani en teden tam, zadrževal sem se na severu, okoli Bastie in Cap Corse, pa nisem nikjer naletel na kaj takega, niti se ni nič sumljivega dogajalo okoli mojega motorja. Na kraje iz kovčkov sem bil pa že prej opozorjen, pa sem ga raje puščal praznega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še pat ur in krenem proti Korziki. Upajmo da bo šlo vse po sreči.

Srečno pot, jaz krenem čez 3 tedne :kva2:

Kje si kupil karto za trajekt in koliko $ ??? Ali morda veš, ali imajo v kampih bungalove tudi za samo 2 osebe???

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno pot, jaz krenem čez 3 tedne :kva2:

Kje si kupil karto za trajekt in koliko $ ??? Ali morda veš, ali imajo v kampih bungalove tudi za samo 2 osebe???

LP Bobo B)

mislim, da ga več nisi dobil doma. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno pot, jaz krenem čez 3 tedne :kva2:

Kje si kupil karto za trajekt in koliko $ ??? Ali morda veš, ali imajo v kampih bungalove tudi za samo 2 osebe???

LP Bobo B)

Karto za trajekt kupiš kar tam, lahko pa v turističnih agencijah pri nas, samo da si potem vezan ravno na tisti trajekt in uro :hmm: ne smeš zamuditi.

Na začetku julija mislim da še ne bo nobene prevelike gneče na trajektih. :OK:

Ups: pozabil povedati, da so karte kar precej drage

Popravljeno . Popravil JerryTDM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez sem si rezerviral karto 2 os + motor iz Livorna .... cena 137 eur ... je pa cena pecej odvisna od ure in dneva odhoda - prihoda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno pot, jaz krenem čez 3 tedne :kva2:

Kje si kupil karto za trajekt in koliko $ ??? Ali morda veš, ali imajo v kampih bungalove tudi za samo 2 osebe???

LP Bobo B)

KARTO SI KUPI RAJE PRI NAS, KER TAM NI ZIHER AL JO BOŠ DUBU. JEST SEM LAN KUPU NA AMZS-ju,BLA LIH NEKA AKCIJA.

PA ŠE TO ČE SE FURAŠ PONOČ IZ TRAJEKTOM JE 6UR VOŽNJE PA CENJŠA KARTA JEST MISLM DA SEM DAL cca140EUR ZA 2+MOTOR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Z mojo :wub: preživela 10 dnevi dopust po Korziki in blo je :eek: :yea1: :yea2: :OK:

Da malo osvežim temo, nekaj suhoparnih podatkov:

Prevozil 3.224 km ( 1.652 km po Korziki )

Cene:

Kampi

cca 6 € oseba

cca 3 € motor

cca 3 € šotor

Sobe oz Bungalovi

za 2 osebi od 60 - 90€ z zajterkom

Hrana:

V trgovinah malo dražja kot pri nas :yea1:

V restavracijah :

pizze cca 10 €

pivo 0,6 = 6,50 € :BUA:

šnicl cca 15 €

solata 10 €

bencin cca 1,29 €/l

2 sma porabla cca 220.000 SIT (bencin, kampi, hrana, trajekt)

Kake slike pa malo kasneje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kulk ene panike okol korzike. Ko smo bli tam (maja letos), so nas ljudje samo čudno gledali in dvigali palce, kadar smo povedali od kod smo :) NIc sumljivega, nic nevarnega, res pa je, da smo spal v Corteju v kampu, ki je imel rampo in se je ob 22:00 zaprla :hmm: No ampak gazda nam je dal kodo in smo lahko prihajali in odhajali kadar smo hoteli. .) Nasplosno pa se mi je zdel folk prijazen, na case kvečjemu indolenten do nas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KARTO SI KUPI RAJE PRI NAS, KER TAM NI ZIHER AL JO BOŠ DUBU. JEST SEM LAN KUPU NA AMZS-ju,BLA LIH NEKA AKCIJA.

PA ŠE TO ČE SE FURAŠ PONOČ IZ TRAJEKTOM JE 6UR VOŽNJE PA CENJŠA KARTA JEST MISLM DA SEM DAL cca140EUR ZA 2+MOTOR.

Eh no, to pa ni čist res.

Tudi jaz sem šel lepo v pristanišče v Livornu in si kupil karto.

Za motor imajo še vedno prostora.

Moja cena pa je bila 99€ za 2 osebi in motor; povratna seveda. Lani junija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor imajo še vedno prostora.

...imajo imajo,samo če si karto prej kupiš jo dobiš ceneje, ker za prvih nekaj kart plačaš samo osebe, ne glede ali si z avtom ali z motorjem. Če ti pa ni za naprej planirat, pa jo lahko v vsakem primeru tam kupiš eno uro pred vkrcanjem, še nisem videl polnega trajekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdrav

imam par vprašanj o korziki kamor naj bi se odpravu nekje sredi septembra 2005,

zanima me kje rezervirate trajekt oz. ali ga je nujno potrebno rezervirati,

ter kako je s kampi na otoku,

najlepša hvala za odgovore,

če ima pa kdo kakšno podobno turo v mislih nekje v tem času pa naj tudi pove bomo kakšno rekli.

Lp borzl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajekta ti za motor ni treba rezervirat. Rezervacija je priporočljiva samo v primeru, da želiš kabino, pa še to po mojem septembra ni panike. Kar zadeva kampe, jih je malo morje, pobrskaj malo po netu ali v kakšnem vodiču. So pa zelo različne kakovosti, včasih precej daleč od tega, kar si mi predstavljamo kot normalno ponudbo. Septembra bi morala še večina biti odprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača se ti narediti rezervacijo preko interneta, saj se da priti do dosti bolj ugodne karte, kot pa če kupiš v npr. Livornu.

Pa če ne greš ravno med vikendom, je karta še cenejša.

Lani sva prevozila celo Korziko(cel krog okoli otoka) in notranjost.

Vsi kampi, kjer sva se ustavila in prespala, so bili zelo dobro urejeni in

bi se lahko za primerjavo na Hrvaškem marsikaj naučili. Večina jih ima tudi

bazene, saj ni problema s pitno vodo.

Ni pa problem se ustavit kar nekje ob cesti, se malo skriti za kakšna drevesa in

prespati kr tam.

Vsekakor je Korzika vredna ogleda - lani 19 dni pa bi lahko še kak teden

užival doli....

lp,

Sergej

Popravljeno . Popravil BoskoBuha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ja pred meseci sem oblubu ene par fotk iz Korzike! Čeprau mam občutek, da se nuben na zguvarja z mano tlele, vam jih pošilam :)

post-968-1128529941_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kako je zdej s korziko...če bodo še naprej grozili z odpuščanjem zna bit naslednja turistična sezona kaj slaba...in neprijetna za turiste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!