Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

...

Seveda je izvedljivo Korziko prevoziti v štirih dneh od doma nazaj do doma. Zlahka. Izvedljivo je celo, da zjutraj kreneš od doma, se ob 13.30 vkrcaš na trajekt v Livornu, se ob 17.30 izkrcaš v Bastii, ponoči predrviš tistih pišljivih 500 kilometrov Bastia – Corte – Ajaccio – Bonifacio – Bastia, zjutraj si že na trajektu in popoldne naslednjega dne doma za računalnikom ter korajžno odklikaš na motosvet post v smislu:

"Na Korziki ni kaj videti."

Morda je to zate celo smiselno. Zame pač ni, če mi je, novemu in zelenemu, dopuščeno to povedati.

Jep. Enim je cilj, da se lahko pohvalijo tu pa tu sem bil, enim, pa da tudi nekaj vidijo.

Eni gredo na pot zaradi cilja, eni zaradi same poti.

Eni sexajo, da jim pride, eni ker uživajo v sexu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me kako je z nakupon kart za trajek, za na Korziko.

Si je potrebno karte kupiti ze prej? Gledam prevoznika Moby in na moj idealni dan ni mozno z motorjem na Korziko. A je st. motorjev omejeno?

post-9567-1175243078_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je z nakupon kart za trajek, za na Korziko.

Si je potrebno karte kupiti ze prej? Gledam prevoznika Moby in na moj idealni dan ni mozno z motorjem na Korziko. A je st. motorjev omejeno?

Morda kateri drugi prevoznik?

http://www.corsicaferries.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ze sam naj jih kupim prej ali se jih dobi kar tam v luki na dan odhoda?

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ze sam naj jih kupim prej ali se jih dobi kar tam v luki na dan odhoda?

Jaz sem jih sicer rezerviral prej, vendar ni bilo neke potrebe po tem. Za en motor je vedno plac :). Jaz sem bil doli v avgustu, pa je bil trajekt pol prazen. Pa še vezan nisi točno na en trajekt (če se ti kaj zalomi, al pa če bi za kak dan podaljšal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je z nakupon kart za trajek, za na Korziko.

Si je potrebno karte kupiti ze prej? Gledam prevoznika Moby in na moj idealni dan ni mozno z motorjem na Korziko. A je st. motorjev omejeno?

Ne vem kakšna finta je to :hmm: ampak ja greš 27.4....je praznik :kva2: karto kupi kar v luki :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Midva startava 26.4. proti Korziki...Ce ve kdo za kaksen dober kanp, bi prosil, ce napise.

Predvsem me zanima v okolici Livorna (Pise).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva startava 26.4. proti Korziki...Ce ve kdo za kaksen dober kanp, bi prosil, ce napise.

Predvsem me zanima v okolici Livorna (Pise).

jaz sem kampiral cca10km južno od Livorna.

Do kampa pa prideš po obalni cesti in ga ni teško najti.

Kamp - Google Earth

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se odpravljate na korziko, nikakor ne pozabite obiskat nacionalnega parka restonica, ker je res fenomenalno... mislim da je bila tudi en čas fotografija od tam na naslovni strani lonely planeta :OK: :D

... aja pa na vzhodni strani, tam ko je porte vecchio nimate kaj za videt, razn ogromnih peščenih plaž, najbolj zanimiva je notranjost korzike pa zahodni del

evo še ena atraktivna slika iz restonice:

[attachmentid=96194]

- v teh tolmunih se da tudi kopat, no vsaj poleti ko sem bil se je dalo, sploh kaki 15 meterski skoki iz balvanov v globoke tolmune so bili res užitek

post-11619-1177418631_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

S punco odhajava na Korziko med 23 - 25.07. pa do 10-12-08.

Gre kdo slučajno v tem terminu, da se skupaj zapeljemo do tja, pol pa vsak po svoje,

pa da mal telefonske zamenjamo, v primeru nesreč,........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S punco odhajava na Korziko med 23 - 25.07. pa do 10-12-08.

Gre kdo slučajno v tem terminu, da se skupaj zapeljemo do tja, pol pa vsak po svoje,

pa da mal telefonske zamenjamo, v primeru nesreč,........

Kupi si karte prej, takrat je kar guzva tam dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S punco odhajava na Korziko med 23 - 25.07. pa do 10-12-08.

Kupi si karte prej, takrat je kar guzva tam dol.

Doslej bil 3x na Korziki in 1x na Sardiniji ravno v tem terminu in za moped ni bilo nikoli nikakršne drame. Ob zadnjem romanju v tiste kraje mi je celo prav prišlo, da nisem kupil kart za trajekt vnaprej, ker se mi je zaradi tehničnih težav odhod za en dan zamaknil.

Info o campih pa utegne prav priti, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem rezerviral karte za Korziko (Livorno-Bastia-Livorno) online (MOBY Lines)!

Datum odhoda 30.7.2007 in vračanje 7.8.2007! Plačal sem 119,20 evra/2 osebi in motor!

Odštevamo dneve.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola tako je izgledala nasa pot.

super, hvala!

A mi še lahko poveš, če so te ceste, po katerih si ti peljal primerne za potovalni motor (BMW K 1200 LT)?

Hvala še enkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, hvala!

A mi še lahko poveš, če so te ceste, po katerih si ti peljal primerne za potovalni motor (BMW K 1200 LT)?

Hvala še enkrat!

:grim In je zelo primerna za potovalno hitrost :yes: pazi, da ne povoziš čunekov in krav, pazi na kamenje na cesti...

lepo se imej.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, hvala!

A mi še lahko poveš, če so te ceste, po katerih si ti peljal primerne za potovalni motor (BMW K 1200 LT)?

Hvala še enkrat!

Primerne, pa se kako...povprecna hitrost bo itak okoli 40 Km/h...Tako kot pravi Motoristek pazi na krave, pujse in koze....

So pa te zivali navajene na promet in ponavadi pocakajo lepo tam kjer so, pa tudi ce je to na sredi ceste.

P.S. Z mojo sva na Korziki srecala Portugalski par na LT-ju, prepotovala sta vse te karaje....

SRECNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično! hvala!

komaj čakam konec julija!

LP

lansko leto so rili cesto na severu-zahodu(od cap corse na jugl) kakih 25km in cesto proti portu kakih 30km. jest sm bil sicer z avto, motoristi so se pa precej mučili, ker ni bil mc'adam ampah nasut šodr. ostale ceste ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
S punco odhajava na Korziko med 23 - 25.07. pa do 10-12-08.

Gre kdo slučajno v tem terminu, da se skupaj zapeljemo do tja, pol pa vsak po svoje,

pa da mal telefonske zamenjamo, v primeru nesreč,........

Tam konec julija tudi jast in moja boljša polovica pičiva proti Korziki.......mogoče bi se dalo kaj zmenit. Plan je še v izdelavi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam konec julija tudi jast in moja boljša polovica pičiva proti Korziki.......mogoče bi se dalo kaj zmenit. Plan je še v izdelavi :yea1:

Itak da bi se dal zment. Zdej greva dol samo midva, je pa varianta, da do Korzike potujeta zraven še dva para, potem pa gremo itak vsak po svoje.

Za natančen dogovor mi piši na tdm900k@gmail.com, pa lahko gremo potem na eno pivo, dve,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!