Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Jaz nisem opisal nic kaj dosti, si pa lahko kaj najdes na Pajerjevi strani:

http://www.moto-pajer.com/potovanja/korzik...in-korzika.html

http://www.moto-pajer.com/potovanja/sardin...-sardinija.html

Pa najdi.si in google uporabi, tam najdes kar nekaj potopisov.

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj kamperji vzrejajo te pujske, kako stegno si bomo pa lahko vzeli :whistle:

Bica vidim, da sta bila lani maja na Korziki...po slikah sodeč je tudi malo vreme nagajalo.

Imaš kje kaj več napisanega o vajinem potovanju?

Koliko stopinj pa ima morje takrat?

Ob našem obisku Korzike 2005 smo za 1. maj imeli srečo z vremenom, saj smo ujeli le eno ploho za 15 minut, drugače pa temp. ravno pravšnje za vozit. Visoko na prelazih je celo malo zeblo! Morje je imelo nekje 15 stopinj, vendar dovoj za najpogumnejše(Porto). Problem je bil priti iz vode saj je bilo precej razburkano morje.

Drugače pa kot pravi Bica: karte za trajekt v prednaročilu, da se izogneš lutanju po pristanišču. Na otoku se pa lahko lociraš v Corteju (alpinistični kemp z luštnimi bungalovi). Korzika je dovolj majhna, da jo obdelaš z dnevnimi furami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En lep pozdrav VSEM skupaj !

Nisem frišen na motorju, sem pa na forumu. Nekateri tudi sredi mest NE pridemo do interneta ! :blink:

Zagotovo je Korzika tudi moja destinacija v letu 2008. Užitek je že brati te članke.....

Škoda, da je šele januar ! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza, Bica hvala za ogromno koristnih napotkov, linkov...

Bica po slikah vidim da imaš Givi Keyless bočne kovke, namreč jaz jih dobim konec meseca, pa me zanima kako se kaj obnesejo, ker menda so malo "krhki" :unsure:

ForU2, mogoče se pa srečamo na Korziki :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza, Bica hvala za ogromno koristnih napotkov, linkov...

Bica po slikah vidim da imaš Givi Keyless bočne kovke, namreč jaz jih dobim konec meseca, pa me zanima kako se kaj obnesejo, ker menda so malo "krhki" :unsure:

ForU2, mogoče se pa srečamo na Korziki :naughty:

Je gor ze aluminium......

post-9567-1200329535_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima,kako ste potoval do Livorna ;po avtocesti ali vzporedno z njo ?

Pa kolko časa se rabi do Livorna npr. iz Ljubljane ?

Lp in hvala za pomoč !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima,kako ste potoval do Livorna ;po avtocesti ali vzporedno z njo ?

Pa kolko časa se rabi do Livorna npr. iz Ljubljane ?

Za pot od Kopra do Livorna sva z mojim potrebovala nekaj manj kot 7 ur (od 2h ponoči do 9 zjutraj). Seveda po avtocesti (in po daljši poti) mimo Pise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo še kako priporočilo glede nočitev?

Mi kot kaže bomo pustili šotore doma, tko da bi blo fajn najdet kake ugodne sobe, bungalove.

Sicer nekaj info že mam, vendar vseeno, kolk se lahko nadejam stroškov za nočitve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Pozdrav :worship:

Kar se prenočišč tiče , je cena kempa skoraj enaka ceni bungalova - hotel je za cca. 20 - 30% dražji- na sverozahodu Korzike (okolica Calvija) , pa boš recimo za prenočišče plačal od 50 € pa naprej. Mi smo prakticirali Bungalove in smo bili več kot zadovoljni (20-30€)

Mislim , da se ti dol ne splača vlečt vse opreme za kampiranje - dodaten balast ( osebno mišljenje)

Pa lepo potujte in uživajte !!

LP :yea1:

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pot od Kopra do Livorna sva z mojim potrebovala nekaj manj kot 7 ur (od 2h ponoči do 9 zjutraj). Seveda po avtocesti (in po daljši poti) mimo Pise.

Če hočeš dokj hitro priti do Livorna pojdi po AC, ker drugače boš rabil par dni po vsporedni cesti.

Lahko vprašaš Tidra koliko časa so rabili da so prišli čez Italijo po vsporeni cesti.

Kar se tiče AC je najbolj grozen del čez padsko nižino (od Benetk do Bologne), sama ravnina in če je sred poletja je ponavadi še peklenska vročina. Od Bologne naprej pa postne cesta bolj ovinkasta in hribovita.

Pa uživajte na Korziki, upam, da boste imeli vredu vreme, včasih so rekli, da poleti na Korziki ni nikoli dežja, ko sv bila midva tam sva imel ogromno srečo, da je dež padal samo zdnjo noč v kampu, drugače je pa nekaj tednov prej in kasnjeje skoraj skoz lilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Aprila se s punco odpravljam na Korziko. Pa iščem kak napotek za prenočišča. Planiral sem sicer kamping, ampak v primeru slabega vremena bi verjetno poiskala zidano alternativo. Kot pišete so hoteli dražji, Se pravi bungalovi ipd. Smukala se bova v okolici Ajaccia. Kak on-line link, kakršenkoli info bo dobrodošel.

Glede na to, da greva pred prvomajskimi prazniki, verjetno ni potrebe da rezervirava trajekt. Ali se splača, zaradi popusta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Aprila se s punco odpravljam na Korziko. Pa iščem kak napotek za prenočišča. Planiral sem sicer kamping, ampak v primeru slabega vremena bi verjetno poiskala zidano alternativo. Kot pišete so hoteli dražji, Se pravi bungalovi ipd. Smukala se bova v okolici Ajaccia. Kak on-line link, kakršenkoli info bo dobrodošel.

Glede na to, da greva pred prvomajskimi prazniki, verjetno ni potrebe da rezervirava trajekt. Ali se splača, zaradi popusta?

V Ajacciu imas lep kamp, zato ni panike, lani za prvi maj je bil skoraj prazen...

Karte za trajekt si pa kupi kar sedaj, preko spleta, brez kaksnih nasih posrednikov, bodo def. cenejse kot takrat na licu mesta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša cela ekipa je ravno v petek rezervirala trajekt za 5 motorjev 7 folka od 27apr. do 3 maja.

Je ceneje. Za motor in 1 osebo me je pršlo 66€.

Odločili smo se da kamp opreme ne vzamemo s sabo. Ni neke bistvene razlike v ceni v primerjavi z bungalovi.

(upam da bo 25€/osebo/noč dovolj)

Rezerviral jih tut nismo, ker po naši oceni takrat še ni tolk gužve in bomo sproti našli kake ugodne bungalove ali sobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša cela ekipa je ravno v petek rezervirala trajekt za 5 motorjev 7 folka od 27apr. do 3 maja.

Je ceneje. Za motor in 1 osebo me je pršlo 66€.

Odločili smo se da kamp opreme ne vzamemo s sabo. Ni neke bistvene razlike v ceni v primerjavi z bungalovi.

(upam da bo 25€/osebo/noč dovolj)

Rezerviral jih tut nismo, ker po naši oceni takrat še ni tolk gužve in bomo sproti našli kake ugodne bungalove ali sobe.

Ja to je dobra cena trajekta.Midva z mojo "najdražjo"greva tudi in sicer plan je 28.4. do 02.05. (ponedeljek-petek).Moti me samo to ker je trajekt za tja ob 9.00 za nazaj pa ob 13.30.Tako da vozit moraš po temi al pa prespati ?

Imaš tudi ti ta vozni red ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je dobra cena trajekta.Midva z mojo "najdražjo"greva tudi in sicer plan je 28.4. do 02.05. (ponedeljek-petek).Moti me samo to ker je trajekt za tja ob 9.00 za nazaj pa ob 13.30.Tako da vozit moraš po temi al pa prespati ?

Imaš tudi ti ta vozni red ??

mi smo naredil kompromis, gremo v soboto, prespimo v livornu, zjutraj ob 8,15 na trajekt, potem pa imamo še čas na korziki iskat primerno ugodno prenočišče. Nazaj gremo ob 8,15 iz korzike, doma smo do večera, brez da bi prespali v Italiji. Tudi mi smo planirali nazaj it 2.5., pa bi morali v tem primeru prespati v italiji. 3.5. pa je bil trajekt tudi z jutranjim terminom, pa smo raje tega izbrali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo naredil kompromis, gremo v soboto, prespimo v livornu, zjutraj ob 8,15 na trajekt, potem pa imamo še čas na korziki iskat primerno ugodno prenočišče. Nazaj gremo ob 8,15 iz korzike, doma smo do večera, brez da bi prespali v Italiji. Tudi mi smo planirali nazaj it 2.5., pa bi morali v tem primeru prespati v italiji. 3.5. pa je bil trajekt tudi z jutranjim terminom, pa smo raje tega izbrali.

Pa že veš kje boste v Livornu prespali.Bil bi ti hvaležen za kak namig !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa že veš kje boste v Livornu prespali.Bil bi ti hvaležen za kak namig !!

bomo sproti iskali. Že rezervacija trajekt-kart je bila podvig, saj ponavadi samo gremo in ne kompliciramo z rezervacijami. Saj tudi poti še nismo splanirali, niti ne pogledali, kaj je za pogledat na korziki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa že veš kje boste v Livornu prespali.Bil bi ti hvaležen za kak namig !!

Pomoje je dobra varjanta iz SLO okrog 10.00, prvi dan do Pise tam je super kamp imas tudi bungalove (od stolpa je oddaljen cca 10 min pes.)

Ogledas si Piso, pojes dobro pico, spijes kozarec vina pol pa spat...

Drugi dan pa mas cca 20Km od kampa do pristanisca (dobrih 20 min), gres kr po stari cesti, ne na AC.

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je dobra varjanta iz SLO okrog 10.00, prvi dan do Pise tam je super kamp imas tudi bungalove (od stolpa je oddaljen cca 10 min pes.)

Ogledas si Piso, pojes dobro pico, spijes kozarec vina pol pa spat...

Drugi dan pa mas cca 20Km od kampa do pristanisca (dobrih 20 min), gres kr po stari cesti, ne na AC.

O hvala informacija za spanje mo veliko pomeni .Midva bova šla na varianto bungalova-upam,da ne bojo vsi zasedeni ,ker nimava camp opreme.

Kaj pa pot do Pise : greš po AC ali po lokalni ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O hvala informacija za spanje mo veliko pomeni .Midva bova šla na varianto bungalova-upam,da ne bojo vsi zasedeni ,ker nimava camp opreme.

Kaj pa pot do Pise : greš po AC ali po lokalni ??

Jaz sem sel po AC, ker je bil najin cilj cimprej do Pise.

Za bungalove nisem spraseval ce so fraj, ker sva spala v sotoru. Poklici al pa napisi en mail, da bo bl sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sel po AC, ker je bil najin cilj cimprej do Pise.

Za bungalove nisem spraseval ce so fraj, ker sva spala v sotoru. Poklici al pa napisi en mail, da bo bl sigurno.

Hvala za vse informacije tebi in vsem drugim .Upam,da se gdaj srečamo na kakem pivu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je povratna vozovnica za trajekt?

Po tem izračunu pride na njegov datum "povratna" 62,56€.

Za 1 motor + 1 potnika. Če pa si vzameš še kabino, te pride v eno smer še nekje +62€ "nočna" oz. +25€ "dnevna".

post-5182-1205350026_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!