Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Sem pogledal še letnik gume in že nabavil nove, tako da ne bo problema.

Gumo ti bo nekaj pobralo po AC, ne pa po Korziki :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri odhodu na Korziko sem imel montirane Metzeler Z6. Po vseh kilometrih na Korziki in povratku po avtocesti je bila guma po stredini hudo zdelana. Vožnja v dvoje in otovorjen motor. Ko pa smo se vrnili s Sardinije isti motor isto otovorjen, enako dva popotnika, pa sem imel namontirane Dunlop Roadsmart, pa se na gumi ni poznalo kaj dosti; niti ni bila ravna po sredini, kot Metzeler. Glede vzdržljivosti gume bi se odločil za Roadsmart, če pa gre za bolj zanesljivo vožnjo; dež, hladna cesta, pa gotovo za Metzeler, sploh če se voziš sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da se ne bomo narobe razumeli. Z Metzeler sem napavil v dvoje 12kkm, pa je guma še vedno držala dobro. Pri Dunlop pa sem na 4,5kkm pa je kot nova. Kaže da bo zdržala dolgo. Res pa je da ko je cesta mokra in hladna je Metzeler popolnoma druga kot Dunlop, katero občasno odnaša. Če pa je cesta topla in suha, pa ni bistvene razlike. Na uč bi rekel, da bo Dunlop zdržala precej več kot Metzeler, čeprav je 12kkm za gumo odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko gdo svetuje prenočitev v Pisi ali v bližini Livorna :? Potrebujem sobe ali pa bungalow :worship: ! Prosim za naslov ali koordinate :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko gdo svetuje prenočitev v Pisi ali v bližini Livorna :? Potrebujem sobe ali pa bungalow :worship: ! Prosim za naslov ali koordinate :naughty:

Ali nobeden ne ve za prenočišče :? tdm900k tebi pa hvala ,imaš :beer1: v dobrem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali nobeden ne ve za prenočišče :?

Pač. Vem za čisto prijazen hotelčič le streljaj od pristanišča. Dvoposteljna soba z zajtrkom (kava in brioš) lani v sezoni je stala 85 €, izven sezone je verjetno manj.

post-13034-1238228622_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boboba

Tukaj lahko dobiš sobo za 30 € /osebo. Motor je čez noč na zaklenjenem dvorišču, restavracija je poleg. Približno 10 km do luke v Livornu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boboba

Tukaj lahko dobiš sobo za 30 € /osebo. Motor je čez noč na zaklenjenem dvorišču, restavracija je poleg. Približno 10 km do luke v Livornu.

Lani so me skenslali, pa sem imel kao neko rezervacijo.... Kao, ni placa!? ...cca 200m od bobobe, v smeri Livorna, na isti strani ceste je kamp, imajo bungalove, cijena, prava sitnica... aja, pa gazda je motorist, ful prijazen, takoj smo bili "amici"

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani so me skenslali, pa sem imel kao neko rezervacijo.... Kao, ni placa!? ...cca 200m od bobobe, v smeri Livorna, na isti strani ceste je kamp, imajo bungalove, cijena, prava sitnica... aja, pa gazda je motorist, ful prijazen, takoj smo bili "amici"

Veš mogoče kako se kamp imenuje? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je, ja! Priporočam!

Ali je odprt tudi pred 1. majem ? Cenik tega ne predvideva. Če sešteješ spanje, posteljnino, končno čiščenje je s štirimi osebami 27 €/os./noč v predsezoni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je mogoče že gdo najel hišo na Korziki :? Cene so v predsezoni ugodne,ampak ::rezervacija,polog,kavcija,francoščina.... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je mogoče že gdo najel hišo na Korziki :? Cene so v predsezoni ugodne,ampak ::rezervacija,polog,kavcija,francoščina.... :headbang:

Jest sem za letos rezerviral hišo na Korziki v Mariana plege od 20,06 do 04,07 za 8 oseb 300m od morja ima bazen cena 1,600 eurov. Ogledaš si lahko na agenciji ODKLOP plačaš pri vsaki turistični agenciji katera dala za interchalet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hiše na Korziki

Mi smo si lani preko Homelidays rezervirali app tri dni na jugu in tri dni na severu Korzike.

Tukaj lahko dobiš podatke tudi kateri jezik govori gostitelj.

Drugače pa ,če bom šel še enkrat tja -definitivno najem hiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sva mi2 prespala kar na trajektu. Najprej sva mislila, da bi prenočila, kar nekje v pristanišču (kakšna čakalnica), vendar to žal ni možno. Svetovali so nama da vzameva kabino na trajektu za okoli50€. Ker je trajekt že zvečer parkiran v Livornu se lahko vkrcaš od 20.30 do 23.00 nanj in greš spat v kabino. Trajekt ob 8h zjutraj odpluje proti Korziki, in ko se zbudiš si nekje na pol poti. Zelo praktična varjanta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

na Korziko imam plan iti 10.06.09 (en dan gor ali dol) za 7 dni, pa me zanima:

- kje kupiti karte - preko interneta ali v livornu (bastia)? je ta termin že zelo zaseden?

- koliko je končna cena za obe smeri za en motor - ena oseba + en avto - ena oseba

- vozni red trajektov (ure); pelje trajekt samo zjutraj ali tudi zvečer?

- je v tem terminu težko dobiti sobo oziroma prenočišče. kampov za postaviti šotor je verjetno veliko?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@oktan... tule od nas nihče trenutno ne prodaja kart, niti ne sestavlja urnikov.

Najbolj aktualne informacije glede cen in urnikov boš dobil le, če boš pogledal na spletne strani tistih, ki ponujajo vožnjo s trajektom.

http://www.moby.it/cms/export/it/index.html

http://www.corsica-ferries.co.uk/

Načeloma 10.6. ni problem za karte, jaz osebni bi jih vseeno kupil prej preko interneta.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

na Korziko imam plan iti 10.06.09 (en dan gor ali dol) za 7 dni, pa me zanima:

- kje kupiti karte - preko interneta ali v livornu (bastia)? je ta termin že zelo zaseden?

- koliko je končna cena za obe smeri za en motor - ena oseba + en avto - ena oseba

- vozni red trajektov (ure); pelje trajekt samo zjutraj ali tudi zvečer?

- je v tem terminu težko dobiti sobo oziroma prenočišče. kampov za postaviti šotor je verjetno veliko?

hvala

Pravkar kupil povratne karte Livorno-Bastia prevoznik Corsica -ferries :1 motor+oseba 42€ -1 motor +2 osebe 62€. :naughty: Karte sem naročil v Ljubljani turistična agencija Atlantica (zelo priporočam) Cena je ista kot jo vidiš na strani Corsica -ferries. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem naročil kar preko neta, na corsica ferries, motor+ osebi evrov, konec junija. Baje da takrat tam ni gužve, da je šele avgusta zarad italijanskih počitnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

jaz planiram oditi proti Korziki 24.6 oz 25.6.

Razmišljam o tem ali prvi dan do Pise ali potegnit kar na trajekt ob 15h in biti v Livornu ob 19h.

Je okrog Livorna kakšen primeren kamp, kjer ne bi bilo problema dobit prenočišča in se namestit ali je vseeno bolje v Pisi prespat in potem drug dan naprej?

Hvala za pomoč

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prespal v kampu v Livornu (10 min vožnje stran od trajekta) in naslednje jutro ob 8:00 bil na trajektu. Ime kampa :? :hmm: Cena 20 EUR za ve osebi bi moral pogledat na slike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!