Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Pr meni je drzalo so ble karte za enik 50€ drazje kot sem 14 dni prej na netu gledal...Verjetno je to odvisno od zasedenosti trajekta.

korzika, sardinija.... karte preko neta, 2 meseca prej, datum in čas plovbe takrat, ko ni prometa = najcenejša varianta. preko neta plačaš, natisneš potrdilo in se v livornu ali piombinu postaviš direkt v vrsto. ne potrebuješ gledat tete ali strica na šalterju. če bi bil sam in z motorjem pa za nekaj € razlike ne bi kompliciral... kajti.... sardinija ni poceni, korzika še dražja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

korzika, sardinija.... karte preko neta, 2 meseca prej, datum in čas plovbe takrat, ko ni prometa = najcenejša varianta. preko neta plačaš, natisneš potrdilo in se v livornu ali piombinu postaviš direkt v vrsto. ne potrebuješ gledat tete ali strica na šalterju. če bi bil sam in z motorjem pa za nekaj € razlike ne bi kompliciral... kajti.... sardinija ni poceni, korzika še dražja...

To tudi dosti steje...postavis se v vrsto in direkt gor...nic tecnih Taljanskih tet in stricev, ki bi ravno takrat pili kafe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za informacijo: pri kompasu naročil POVRATNO karto za trajekt Bastia - Livorno cena 35€ datum 3.6 - 8.6.2009.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za informacijo: pri kompasu naročil POVRATNO karto za trajekt Bastia - Livorno cena 35€ datum 3.6 - 8.6.2009.

lp

Ja, saj to je uradna cena. Oni so pač namesto tebe klikali :)

35,45 pride za eno osebo in motor v tem terminu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piševka tale motosvetov forum ,... zarad njega bom bankrotiral,... ko sem se sprehajal po vaših opisih je baba vse vidla in zatežila "ITAQ DA GREMO LETOS TUDI NA KORZIKO",...

pohvale vsemu napisanemu in naslikanemu,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo.....

mene pa neki zanima.....

povratna karta z moby linesom (po internetu)stane okoli 200€? se vam zdi to dosti €?

s punco nameravava jt na Korziko, konec julija (od 20.7- 1 oz 2.8) in me samo zanima če gre še kateri od forumašew dol tisti termin...? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, skori pozabu :nono: ......kaj je s tistimi jackopoti(menda ma veze z kartami) :alien1: ?

:headbang: namreč ne razumem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri meni je bila cena na Moby lines veliko višja kot na Corsica Ferries.

http://www.corsica-ferries.co.uk/Pcorsica....ch%3C%2FSPAN%3E

200 EUR je drago, moraš priti čez pod 100 EUR za dve osebi z motorjem brez kabine seveda.

Jackpot price je ugodnejša cena, ne moreš pa dobiti povrnjene kupnine v primeru odpovedi...

Popravljeno . Popravil Rudi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo.....

mene pa neki zanima.....

povratna karta z moby linesom (po internetu)stane okoli 200€? se vam zdi to dosti €?

s punco nameravava jt na Korziko, konec julija (od 20.7- 1 oz 2.8) in me samo zanima če gre še kateri od forumašew dol tisti termin...? :naughty:

Si nor more biti pod 60€.

Ekola jaz sem ti zracunal za tvoj termin za 54€

Inward Livorno / Bastia, Monday 20/07/09 08:15 Arr.Time 12:15 - Ship : C.MARINA jp.png 26.77 €

2 adults 4.20 €

1 motorcycle 1.00 €

Going taxes 18.07 €

Handling fees 2.50 €

Service charge 1.00 €

Return Bastia / Livorno, Sunday 02/08/09 08:15 Arr.Time 12:15 - Ship : C.VICTORIA jp.png 27.57 €

2 adults 7.50 €

1 motorcycle 1.00 €

Return taxes 18.07 €

Service charge 1.00 €

Je choisis l'assurance Annulation, Bagages et Assistance

Total price 54.34 €

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeee.........po pogovoru z možakarjem k je pršu ravnokar iz korzike.... in mi je povedu kako se karto naroči......zdej pa mi pride 51€ :yea1: :yea1: :yea1: :naughty:

........

......... :yea1:

....... :yea1:

aja, ima kšn mogoče kšno karto kje se nahajajo kampi, apartmaji...sm namreč dobil neki, ampak ni dovol...... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeee.........po pogovoru z možakarjem k je pršu ravnokar iz korzike.... in mi je povedu kako se karto naroči......zdej pa mi pride 51€ :yea1::yea1::yea1: :naughty:

........

......... :yea1:

....... :yea1:

aja, ima kšn mogoče kšno karto kje se nahajajo kampi, apartmaji...sm namreč dobil neki, ampak ni dovol...... :alien1:

Preberi zadnjih nekaj strani pa boš videl link na komplet GPS točke kampov, plaž etc na Korziki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je. Server sem počistil in nastavil na novo POI točke.

Oziroma sem svoje "izdelke" zbral na blogu, ki ga je napisal Rudi.

Zadeva je tudi bolj pregledna in vse na enem mestu.

Verjetno grem jeseni spet na Korziko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je. Server sem počistil in nastavil na novo POI točke.

Oziroma sem svoje "izdelke" zbral na blogu, ki ga je napisal Rudi.

Zadeva je tudi bolj pregledna in vse na enem mestu.

Verjetno grem jeseni spet na Korziko.

Grem v sredo na pot pa da preizkusim točke v praksi...

Škoda da ni napisano, kje so dobre kelnarce :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Privlekel sem se nazaj iz Korzike...

Privlekel zato, ker bi lahko tam ostal še kar nekaj časa, pa je treba na šiht :(

Naredil sem 2.850km (1.200 km za pot do trajekta in nazaj).

Obvozil sem cel otok pa še po notranjosti sem se navijugal... :naughty:

Vodnik je bil Lonely planet in GPS. Avtokarte nisem imel, čeprav bi bilo kdaj koristno.

Cene piva 0,5l = 1,5€-3€ v trgovini ali od 3€ v barih.

Cene goriva 1,23€-1,39€ za liter zelenega :unsure:

Kampi 16-21€ za dve osebi+motor+šotor (Hladilnik in elektrika se doplačata, cene za 6 kampov po različnih delih Korzike)

Priporočam, da če ste brez karte najprej prespite v kampu San Damiano v Bastiji kjer dobite knjigico o kampu in celi Korziki s kartami cest vred. Odlična zadeva, ki sem jo žal dobil zadnjo noč ko sem šel že domov.

GPS je treba jemat z rezervo, saj nima dobro definiranih poti in te kaj rad pelje po peš poti namesto po cesti, kljub temu da imam na Garminu CityNavigator 2009. Če nimaš karte da preveriš ruto pač prevoziš več kot si načrtoval in spoznavaš notranjost :headbang: žal so bencinske v notranjosti redke in za povrhu upoštevajo siesto 11-17h je treba kar pazit kam zarineš s polovico tanka. Na srečo mi ni zmanjkalo župe, sem bil pa dvakrat res blizu :whistle:

GPS točke od @Snecerja so bile uporabne, manjkala mi je samo točka od spominske table nesreče na Korziki tako da tega nisem videl.

Priporočam, da si rezervirate nekaj časa za Cap Corse, ker je zelo zanimiv, sam pa sem ga moral preleteti zaradi časovne stiske (10 dni je torej zame premalo). Sem pa srečal tudi junaka iz štajerske, ki je v 4 dneh naredil enako pot kot jaz v 10 dneh...

Cesta večinoma odlične, žal je več levih ovinkov, desni so ponavadi zaprti in nepregledni ali pa ni ograje na cesti spodaj pa 400m skal do morja :unsure:

Cesta D81B iz Calvija proti Ajjaciu obupna, zaflikana prevečkrat in na sport-touring motorju roke trpijo da je joj. Enako je bilo napisano tudi v Lonely planetu pa nisem verjel :naughty: Navadna D81 pa ima odlično cesto..

Vsekakor vredno obiska :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče GPS kartografije... jaz ji nisem popolnoma nič zaupal in sem si rute od točke do točke vnesel v GPS, ker se mi je zgodiilo, da mi je zarisal pot od kraja Corte do Ajaccia čez dolino Restonico!!! Kot bi me poslal iz Ljubljane v Logarsko dolino preko Kamniškega sedla. Na srečo sem bil že prejšnji dan na koncu doline Restonike na tistem sedlu cca 1.400 m nad morjem in sem naslednji dan točno vedel, da ne morem tam čez v Ajaccio.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče GPS kartografije... jaz ji nisem popolnoma nič zaupal in sem si rute od točke do točke vnesel v GPS, ker se mi je zgodiilo, da mi je zarisal pot od kraja Corte do Ajaccia čez dolino Restonico!!! Kot bi me poslal iz Ljubljane v Logarsko dolino preko Kamniškega sedla. Na srečo sem bil že prejšnji dan na koncu doline Restonike na tistem sedlu cca 1.400 m nad morjem in sem naslednji dan točno vedel, da ne morem tam čez v Ajaccio.

Tudi jaz sem ročno vnašal ruto, vendar je po karti na GPS bila cesta narisana kot normalna cesta, v realnosti pa je pešpot. Tako sem pač mu verjel da se da tam mimo prit. Šele ko prideš do odcepa vidiš da ne gre za normalno cesto. Če pa imaš avtokarto pa s tem težav nimaš, ker so ceste jasno označene...

Vsaka tura nove izkušnje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med točkami (verzija 2009) je tudi spominska tabla nesreče na Korziki in sicer tista pri cerkvici v vasici (ta je bila že v verziji 2005), kakor tudi tista na samem kraju nesreče, ki so jo postavili lani.

To točko mi je posredoval skupaj s sledjo uporabnik, ki se je povzpel na kraj.

screenshot528.jpg

Petreto-Bicchisano (vasica)

spomenik žrtvam nesreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med točkami (verzija 2009) je tudi spominska tabla nesreče na Korziki in sicer tista pri cerkvici v vasici (ta je bila že v verziji 2005), kakor tudi tista na samem kraju nesreče, ki so jo postavili lani.

To točko mi je posredoval skupaj s sledjo uporabnik, ki se je povzpel na kraj.

screenshot528.jpg

Petreto-Bicchisano (vasica)

spomenik žrtvam nesreče

Sem vedel da se nekje skriva... ko sem iskal med Waypointi in POI sem iskal kot spomenik, adria... pa mi ni ven vrglo... nekaj pa mora tudi za drug izlet ostati :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!