Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Ja, tudi mi iščemo nekaj manjšega, ne tako gosto poseljenega, vendar je problem, ker prvi dan pridemo s trajektom v Bastio šele ob 18.00 pa ne moremo več daleč naprej... bomo za silo nekaj našli - vsaj za eno noč, pa potem dalje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Wild1,

vidim, da že dogo čakaš na odgovor, pa ti bom malo mojih izkušenj z obiska Korzike opisal. Potepal sem se po otoku od 2. do 15. maja in prevozil otok z avtom po dolgem in počez. Z vremenom sem imel kar srečo, tako da sem lahko kampiral in zato skoraj vsak dan (11X) prespal v drugem kampu. Cene za dve osebi, avto in šotor so bile od 14 in 21.6 eurov, povprečje nekje 18 eurov. Sedaj so cene nižje, za konec junija pa se zna zgoditi, da bodo cene od 20 do 30% poskočile. Višek sezone je v avgustu in takrat si ne predstavljam kakšnih potovanj po otoku.

Glede piva, svoja (korziška: Pietra, Colomba, Torra, Serena) piva imajo višjo ceno za 0,5 do 1 eura od ostalih. V štacuni so okoli 2 - 2,5 eura, v gostilni 3,5 - 5 eura, odvisno kje in kdaj. So pa cene pijač in hrane kar višje.

Če imaš še kakšno vprašanje, pa z besedo na plan.

Ne vem, kje ti je uspelo najti pivo pod 5 evri. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi mi iščemo nekaj manjšega, ne tako gosto poseljenega, vendar je problem, ker prvi dan pridemo s trajektom v Bastio šele ob 18.00 pa ne moremo več daleč naprej... bomo za silo nekaj našli - vsaj za eno noč, pa potem dalje....

Tudi če bi se peljal do kampa, ki ga je predlagal uporabnik še ista dan, to ne bi bil problem, ker je cesta na vzhodni obali normalna in hitro prevozna. Drugače pa je od Bastie proti jugu na vzhodni obali cel kup kampov, jaz sem bil v Marina d'Aleria.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi mi iščemo nekaj manjšega, ne tako gosto poseljenega, vendar je problem, ker prvi dan pridemo s trajektom v Bastio šele ob 18.00 pa ne moremo več daleč naprej... bomo za silo nekaj našli - vsaj za eno noč, pa potem dalje....

Lani za prvomajske bil tukaj Moja povezava.Plačal 50e dan.Super apartmajsko naselje.Zadeva je sicer FKK,sam itak sam spiš v apartmaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi mi iščemo nekaj manjšega, ne tako gosto poseljenega, vendar je problem, ker prvi dan pridemo s trajektom v Bastio šele ob 18.00 pa ne moremo več daleč naprej... bomo za silo nekaj našli - vsaj za eno noč, pa potem dalje....

25 km od Bastie proti severu je camping Santa Marina. Preprost, dovolj sence. Fino izhodišče za malo pobrkljati po Cap Corse, ali pa presekaš na zahodno obalo proti Nonzi, Saint Florentu in naprej dol proti Ile Rousse in Calviju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tko, čas je da odrinemo na pot... Smo našli kamp za prvo noč ali dve... potem pa se počasi selimo po otoku proti Sardniniji...

Hvala za nasvete in srečno vsem ki greste na pot!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

a hoče kdo v alinejah napisat, kaj je priporočljivo ne-izpustiti na Korziki ter zraven v treh besedah zakaj... Prebral sem včeraj in danes ogromno gradiva in imam sedaj celo zmedo. NIkjer nisem našel namreč organizirano napisanega "kaj za pogledati-obiskati".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, ok :)

1.

Cap Corse: na severu plaže, v sredini stolp Seneca (peš do vrha kakšne pol ure) ter zanimiva črna plaža Nonza. Na zahodni obali Cap Corse boš še videl mlin na veter, ki je tudi atrakcija (Col de la Serra), par minutk sprehoda.

Folk večinoma spišča ta severni del, a neupravičeno, na severovzhodu so zelo lepe plaže (plaža Tamarone)

2. Če greva potem od trajekta po vzhodni obali navzdol:

Vožnja ob obali, normalna cesta, plaže, kampi in naselja, do kraja Solenzara, kjer se lahko zavije na prelaz Col de Bavela, vmes pa se še okopaš v reki Solenzari. Tu je v bistvu smiselno zaviti na prelaz, ker ob obali ni "nič".

Potem se spustiš do mesta Porto Vecchio in dalje do mesta Bonifacio (turistično mesto na hribu, ogled nujen). Od tam pa vozi tudi ladjica na otok Illes Lavezzi, kjer so tudi krasne plaže.

3.

Potem nadaljuješ proti kraju Propriano, Sartene do Filitose (arheološko najdišče, kamni itd.) in naprej do Ajaccio (Napoleonov rojstna hiša ipd.).

Nato po zahodni obali, "tipična" korziška cesta do mesta Porto, pred Portom si ogledaš ob poti naravne skulpture (Calanques) in nato naprej proti mestu Calvi (tu se je rodil Kolumb). Med Portom in Calvijem se lahko zapelješ ob reki Le Fango in se tudi skopaš.

4. Od Calvija po severni obali mimo I'lle Rousse do Saint Florent. Če imaš enduro motor oz. necestaka, se lahko zapelješ do ene najlepših plaž v Evropi = Saleccia (v bližini je tudi kamp).

5. V sredini otoka je mesto Corte v bližini pa naravni park ob istoimenski reki Restonica (zelo lepo). Če se pelješ do konca parka, parkiraš, plačaš in se sprehodi do dveh jezer (najmanj ura hoje). Peljat pa se moraš do tja ker je res lepo.

6. Prav tako ne pozabizi v bližini reke Asco, kjer se po centi vzpneš do podnožja najvišje gore Monte Cinto (gori je smučišče), vožnja skozi naravni park je lepa.

7. Južno od mesta Corte pa je potem vožnja čez "prelaze", ob poti kanjoni, slapovi (vse za peš hodit) itd. Lokacije nesreče letal Adria pa ne bi niti omenjal.

Tako nekako jaz vidim zadevo bolj na easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem kaj videt je že nekaj napisanega, jaz bom samo dodal da moreš (po tem ko parkiraš motor za tisti dan) obvezno probat kostanjevo pivo San Pietra :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tole je pa letošnja moja tura po severnem delu Korzike....

Pohvale "ataIBA" za zanimiv fotopis....je lepo obujati spomine skozi objektiv koga drugega! :OK:

Lp :

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

a gre kdo konec junija na Koziko, jest in moja greva skoraj 100%, planirava štartati tam okoli 20.6., greva pa za ca 10 dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gre kdo konec junija na Koziko, jest in moja greva skoraj 100%, planirava štartati tam okoli 20.6., greva pa za ca 10 dni

lp

23.06.Livorno-Bastia,rezerviran apartma v Poggio-Mezzana La Valicella(10 dni-745.00e) za 4 osebe,mogoče se srečamo.

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

23.06.Livorno-Bastia,rezerviran apartma v Poggio-Mezzana La Valicella(10 dni-745.00e) za 4 osebe,mogoče se srečamo.

Cene

no super, se prej še kej srečava, da kakšno rečeva na to temo

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A bo naslednji teden še kdo na Korziki?

Verjetno midva z mojo od 26.06.-05.07.

Rihtam si še trajekt pa prenočišča!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno midva z mojo od 26.06.-05.07.

Rihtam si še trajekt pa prenočišča!

Sicer ne vem kako si si zamislil vandranje po Korziki. Z mojo :wub: sva bila nekaj dni v Cortah in delala marjetice po S Korziki, nato sva se preselila v Hotel Post v Aullene za drugi del in spet delala marjetice po južnem delu. Skupaj sva po Korziki prevozila 3.350 km + pot tja in nazaj. Poglej pod moje albume, kjer sem kar dnevno opisal prečudovite fure.

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se otok prevoziti v osnovnem načinu tudi v 4 polnih dnevih, kjer so rute v povprečju 200km in vidiš glavne zadeve, če gre za krožno zadevo.

screenshot1103.jpg

primer

Pri večdnevni pa je zagotovo smiselna "marjetica."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri na Korziko , vtise povem čez 14 dni, pa da boste pridni in ne se kregat, če bom pa kje wi fi ujel, se pa kej javim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruf, lepo turco nared in vse lepo belezi...ce bo vse po planu grem jest septembra in mi bojo tvoje izkusnje prisle zlo prov...srecno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!