Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Bilo je ČU - DO - VI - TO :)

 

Ceste super, narava itak, obala zakon, ljudje prijazni  :)

 

Samo za info: cesta na Cap Corse je kar v nekaj km v delu, ampak se splača peljat naokoli.

 

Yamaha, poslano na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če karte niso vezane na osebo, lahko komu odstopim 40€ bonusa (za Moby), ker tudi jaz letos ne grem več na Korziko. 

ima morda še kdo bonus kodo za trajekt? lepo prosim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med sezono izgubiš samo en dan z vožnjo do Livorna, greš isti dan na večerni trajekt, ki pluje okoli 20.00 (skratka cel dan se lepo na easy voziš po Italiji) in zelo počasi pripluje na Korziko ob 7.30 (lepo se spočiješ na ladji), kjer imaš poln dan za moto. V obe smeri tako izgubiš le 2 dneva z vožnjo do Italije in nazaj.

 

Ti, Snecer, kak je to trajekt, ki vozi celo noč? a ni sam ene 3 ure od Livorna do Bastie?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isti trajekt,a vozi bolj počasi,zaslužijo se s postelja mi,prisparajo gorivo.

 pa če se voziš čez noč moraš imeti kabino ali lahko kje drugje prespiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 pa če se voziš čez noč moraš imeti kabino ali lahko kje drugje prespiš?

Dvakrat šel iz Korzike z nočno furo.....vozi tako, da je ob 7h zjutraj v Livornu. Verjetno ni nočne izmene v pristanišču  .)

Vedno spal na palubi...če si dovolj zmatran, ni problema....ležalnik, če te pa hrup motorjev in vetra moti, pa čelado na glavo! Če se pa mal zagrebeš, pa dobiš tudi not, na kakšnem sedežu. Ni treba kabine, razen če ti € ni problem ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvakrat šel iz Korzike z nočno furo.....vozi tako, da je ob 7h zjutraj v Livornu. Verjetno ni nočne izmene v pristanišču  .)

Vedno spal na palubi...če si dovolj zmatran, ni problema....ležalnik, če te pa hrup motorjev in vetra moti, pa čelado na glavo! Če se pa mal zagrebeš, pa dobiš tudi not, na kakšnem sedežu. Ni treba kabine, razen če ti € ni problem ! :OK:

 

samo zunaj je kar hladno, na korziko sem se vozil pred 1 mesecem in ko je sonce zašlo postalo na palubi hladno, sicer je prispel ob 00:00 tako da spanje ni bilo potrebno. bolj me zanima za sardinijo, če ti postijo spati tudi na hodniku?

nima nobeden promocijske kode za mobylines?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Mobiju je možno spat tud v barih in na klopcah(pravi luksus),če si seveda prav cajt tam....na Corsica ferry je bolj v "nižji "klasi....sprobano na Sardinijo in Corziko z nočno linijo itak...Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Mobiju je možno spat tud v barih in na klopcah(pravi luksus),če si seveda prav cajt tam....na Corsica ferry je bolj v "nižji "klasi....sprobano na Sardinijo in Corziko z nočno linijo itak...Lp

 

hvala za odgovor.

če rabi kdo bonus (20€) za mobylines naj me kontaktira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo zunaj je kar hladno, na korziko sem se vozil pred 1 mesecem in ko je sonce zašlo postalo na palubi hladno, sicer je prispel ob 00:00 tako da spanje ni bilo potrebno. bolj me zanima za sardinijo, če ti postijo spati tudi na hodniku?

nima nobeden promocijske kode za mobylines?

 

Primer spanja znotraj trajekta (Corsica f.). Milina.

Tudi zunaj ni sile, ampak moraš na vrh v zavetrje, kjer so ležalniki. V spalko+kapa in se komaj zjutraj zbudiš :)

 

p8222846.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Primer spanja znotraj trajekta (Corsica f.). Milina.

Tudi zunaj ni sile, ampak moraš na vrh v zavetrje, kjer so ležalniki. V spalko+kapa in se komaj zjutraj zbudiš :)

 

p8222846.jpg

 

glede corsica f. vem kako je sem se letos junija vozil na korziko, bila je večerna vožnja in je zvečer kar dobro pihalo in se ohladilo, noter je bilo vse zasedeno na klopeh, zato sva se vlegla kar na tla.. Zanimalo me je predvsem če kaj komplicirajo da ležiš na tleh čez noč (če ni drugje prostora) predvsem za mobylines..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da na kratko opišem še najino letošnjo turo po Korziki:

 

1. dan: SLO - Livorno + ogled Pise

2. dan: Livornio-Bastia (trajekt), Cap Corse, Saint-Florent

3. dan: Saint-Florent - L'ile-Rousse - Calvi - Galeria

4. dan: Galeria - Porto - Corte

5. dan: Corte - Ajaccio

6. dan: Ajaccio - Porticcio - Ajaccio (kopanje :))

7. dan: Ajaccio - Porto-Pollo - Propiano - Sartene - Ajaccio

7. dan: Ajaccio - Porticcio - Ajaccio (kopanje :))

9. dan: Ajaccio - Bonifacio - Porto-Vecchio - Zonza - Ajaccio

10. dan: Ajaccio - Bastia

11. dan: Bastia - Livorno (trajekt) - SLO

 

Vsega skupaj kakih 2800 km užitkov in veselja:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Letos plan Korzika 26.5. do 1.6. ... 

Bi šel kdo zraven . Zaenkrat sta dva motorja in tri osebe  :OK: . Počasi bo treba karte za trajekt kupit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika v ceni, če kupiš karto par mesecev prej ali na dan odhoda?  Normalna enosmerna nerezervirana karta je 25 eur na osebo in 13 za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šel kdo zraven . Zaenkrat sta dva motorja in tri osebe  :OK: . Počasi bo treba karte za trajekt kupit..

mel sem namen enkrat takrat.bi mi kr pasal.za kolko časa pa na kak način.spanje, fure.lahk na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.corsica-ferries.co.uk

http://www.mobylines.com/

Malo se poigraj z datumi rezervacije.

 

Če sem prav razumel Boštjana....je mislil povedat....da nima veze rezervirat....

Če nimaš nekih naprej določenih ur, rezervacij.....ni potrebe po rezervaciji. Jaz sem šel dvakrat, obakrat kupil vnaprej, ker sem imel tam rezervirano nastanitev in potem furanje po otoku in izležavanje (dopust) . Če nimaš fiksnega odhoda se splača malo igrati z dnem odhoda....mogoče ujameš kakšen popust, čeprav so postal s tem hudo skromni  :BUA:

 

Leta 2010 sem šel tja in nazaj za 70€, leto kasneje pa za 170€ in neuspešno lovil popust od februarja naprej (šel konec junija, dve osebi, motor)

 

Me pa počasi spet vleče tja  :OK:  če ne bi bili taki oderuhi s temi trajekti  :glare:

 

Kdor gre.....naj uživa!!! :kva2:

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šel kdo zraven . Zaenkrat sta dva motorja in tri osebe  :OK: . Počasi bo treba karte za trajekt kupit..

 

 

mel sem namen enkrat takrat.bi mi kr pasal.za kolko časa pa na kak način.spanje, fure.lahk na PM.

 

tole bi tudi mene morda zanimalo ampak do tja je še daleč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani kupil kak teden prej karte livorno bastia, 2 osebi 1 motor 160€ (junij). nato pa še avgusta kupil 1 mesec prej karte livorno olbia, enako 2 os in 1 motor 150€ (september)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!