Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Kaj naj rečem ... bil na KORZIKI in na kratko .... čisto na kratko , za vse , ki se boste še odpravili tja .....

KORZIKA JE RAJ ZA MOTORISTE !!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem ... bil na KORZIKI in na kratko .... čisto na kratko , za vse , ki se boste še odpravili tja .....

KORZIKA JE RAJ ZA MOTORISTE !!! :OK:

Oja...vem.. :yes:

Boš kaj objavil? Letos Korzika ni v planu...drugo leto bom pa že težko zdržal.... :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kaj naj rečem ... bil na KORZIKI in na kratko .... čisto na kratko , za vse , ki se boste še odpravili tja .....

KORZIKA JE RAJ ZA MOTORISTE !!! :OK:

Mislim, da po tednu dni na Korziki lahko to samo potrdim!

Samo nekaj pa mi ni bilo jasno: na najboljših cestah (vsaj meni so bile to tiste, ki so bil izven glavnih prometnic) pa so motoristi (in tudi druga prevozna sredstva) zelo redki. Očitno se jih večina vozi po cestah, ki so glavne povezave med večjimi mesti, ko pa zaviješ dol s teh cest, pa si na njih praktično sam. 

 

Moj komentar na Korziko: divje, noro, prelepo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem spal v kampih (šotor), cena od 9 eur (Zonza) do 14,60 (Bastia) na noč/oseba.

Bencin je okoli 1,70, cene v trgovinah nekaj višje kot pri nas (cca. 20-30%).

Hrana v lokalih: pizza okoli 10 eur, ostala hrana pa med 15 in 20 eur.

Pivo (korziško Pietra) od 3,50 do 4,00 eur (za 2,50 dcl) - to je bilo edino, kar se mi je edino res zdelo drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, kostanje sem pil (pivo Pietra je narejeno s kostanjevim sladom). Jedel pa sem zelhanega pujčeka (vratovina, klobase, ribica,...) in sir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste spali po kampih, ali v B&B? kake so kaj cene prenočevanja in ostalega

Bastija 8 €, kamp San damiano. Mislim da več kot 10 € nisva dala nikjer na osebo. Hraniš se po trgovinah , poceni je varijanta Leclerc , vzameš že kuhano. Drugače pa obvezno pujsa. Nisem nikjer videl da bi ga pekli imajo pa salam pa šinkov, pršuta .....

Pir si kupiš v trgovini.

V Ajacu sva za dva velika pira dala 15 € , take so cene..... cenejše je vino. Aja , siri so odlični. Tolk na kratko o spanju in hrani, pijači.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Gre kdo slučajno začetek avgusta na Korziko?

Imaš že rezervirano kaj?.....ker avgusta, sploh na začetku, ko italijani užgejo na vse destinacije.....NI najbolj pametno! Sam sem bil 2x konec junija.....idealno! Dolg dan, v notranjosti malo prometa, morje toplo. Skratka, če imaš možnost, pojdi kakšen drug termin.... Drugače pa....uživaj ko greš!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš že rezervirano kaj?.....ker avgusta, sploh na začetku, ko italijani užgejo na vse destinacije.....NI najbolj pametno! Sam sem bil 2x konec junija.....idealno! Dolg dan, v notranjosti malo prometa, morje toplo. Skratka, če imaš možnost, pojdi kakšen drug termin.... Drugače pa....uživaj ko greš! :OK:

Heh,hvala za dodatne skrbi :-D Z veseljem bi šel drug termin samo ni izvedljivo. Tak čas mamo kolektivnega pa kaj češ :-(. Drugače pa ja,trajekt imava iz Livorna 6.avgusta pa da vidimo ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bil na Korziki maja letos, vse potrdim in podpišem, super! Bili smo trije, spali v kampih, zelo lepo urejeni in poceni(8-12eur na noč z motorjem). In edina draga zadeva je pivo,... bom naslednjič poskusil z vinom, še letos.

Septembra grem spet, za en teden. Mogoče bom kombiniral s Sardinijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

screenshot2169.jpg

Odhod spomladi (konec aprila), 5 dni drsanja po otoku :)

 

Par koristnih info za ostale:

 

Nočni trajekt v tem obdobju pluje iz Savone, odhod ob 21:00, prihod naslednji dan 7:00, sicer v sezoni pluje nočni tudi iz Livorna. 

 

http://www.corsica-ferries.co.uk/crossing/corsica-ferry/savona-bastia_SAVOBAST_BASTSAVO.html

povratna za palubnega potnika je 98 eur.

 

Kampiranje se skoraj ne splača, saj v povprečju v boljšem kampu z elektriko računajo 18 eur po glavi, če se pa malo potrudiš pa najdeš tule  http://www.booking.com/  bivanje za zelo podobno ceno na noč (od 20 eur naprej po glavi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot2169.jpg

Odhod spomladi (konec aprila), 5 dni drsanja po otoku :)

 

Par koristnih info za ostale:

 

Nočni trajekt v tem obdobju pluje iz Savone, odhod ob 21:00, prihod naslednji dan 7:00, sicer v sezoni pluje nočni tudi iz Livorna. 

 

http://www.corsica-ferries.co.uk/crossing/corsica-ferry/savona-bastia_SAVOBAST_BASTSAVO.html

povratna za palubnega potnika je 98 eur.

 

Kampiranje se skoraj ne splača, saj v povprečju v boljšem kampu z elektriko računajo 18 eur po glavi, če se pa malo potrudiš pa najdeš tule  http://www.booking.com/  bivanje za zelo podobno ceno na noč (od 20 eur naprej po glavi).

Tudi midva planirava nekaj podobnega med prvomajskimi prazniki, vendar malo dalj časa (od 25.04. - 02.05.) vseeno upam da bo takrat že vozil nočni trajekt iz Livorna ;) Kaj pa cena za motor? Iz Livorna je povratna za dva + motocikel ~ 155 € - cena iz Savone je ravno toliko višja kot je cena prenočišča za dva, pa še bliže je do Livorna  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve osebi+motor in povratna iz Savone 146 EUR...

 

Iz Livorna na isti termin pa je cena 149 EUR, torej celo dražje :)  (res pa da podnevi) Savona je pol urce dlje po AC, kar pa res ni problem.

 

Ko sem gori pisal 98 eur, to je cena šofer, motor, povratna (nisem bil dovolj natančen).

 

(dvomim, da bo nočni takrat iz Livorna, saj so trajekti že "zasedeni", poglej termine, so že)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve osebi+motor in povratna iz Savone 146 EUR...

 

Iz Livorna na isti termin pa je cena 149 EUR, torej celo dražje :)  (res pa da podnevi) Savona je pol urce dlje po AC, kar pa res ni problem.

 

Ko sem gori pisal 98 eur, to je cena šofer, motor, povratna (nisem bil dovolj natančen).

 

(dvomim, da bo nočni takrat iz Livorna, saj so trajekti že "zasedeni", poglej termine, so že)

Kolikor sem gledal, nočne vožnje izvaja Moby, ki pa za ta termin (še) nima voznega reda - razumel sem, da Moby ne vozi v "zimskem" času, tako da vseeno upanje ostane, preverim v marcu, saj tako ne mislim prej kupovat kart ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

From 28/05/2015 to 13/09/2015 (nočne Moby)

 

Ne gre da bi zdaj rezerviral, ampak da se vidi, kdaj sploh vozijo. 

No sej se mi je kar dozdevalo, da bo j**a  :jezen , sem iskal izključno za predviden termin, torej "back to the drawing room" pa že kar takoj korigirat načrte ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motocikel iz opisa pod avatarjem bi moral z lahkoto še zdržati pol urce do Savone :)

Kaj pa naj jaz rečem, ki imam še 130km več od tebe za podrsat.

... glej sploh ni problem pol ali pa dve ure po AC, saj tudi teh 130 km je po AC slabo urco  :whistle:  - ampak veliko raje bi se ta čas že vozil po Korziki ali pa kje drugje (samo ne po AC, nama je res  :yawn: čeprav verjetno nimaš takega mnenja glede na motocikel iz avatarja  :naughty: ) Ali ti tudi planiraš v času pred 1.majskimi prazniki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajekt ti odpluje od 21:00, zdaj pa lahko se voziš po AC al pa magistralkah :) časa imaš dovolj, saj pa greš na dopust in in je čas. Glede tvojega motorja pa lahko po AC voziš ziher 150+ brez da bi utrujal a ne.

Ko sem šel do Livorna, sem pri Bologni tudi zavil malo v hribe in potem spet nazaj. Ni da ni.

Ja, že mam termin 22.04.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!