Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Zdej sem gledal malo cene trajektov in se zaenkrat ne spreminjajo . 2x osebe + motor povratna pride okoli 140€.  

 

Ne vem pa ali se to spreminja. So mi svetovali kupitiprej zaradi cen .... lahko pa je tik pred odhodom last minut še cenej ... 

Popravljeno . Popravil bizi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za Korziko priporočam teden dni. Tri dni stacioniran v Cortah, nato se seliš na jug v hribe (midva bila v vasici Aullene - simpatičen poštni hotel s kulturno ceno in odlično hrano) in delaš marjetice. Možnost kampiranja ob potokih. Poglej si jo na mojih albumih  :yea2:     

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za Korziko priporočam teden dni. Tri dni stacioniran v Cortah, nato se seliš na jug v hribe (midva bila v vasici Aullene - simpatičen poštni hotel s kulturno ceno in odlično hrano) in delaš marjetice. Možnost kampiranja ob potokih. Poglej si jo na mojih albumih  :yea2:     

O zelo lepe slike .... še bolj prepričan v pot ... hvala. Verjetno Hotel de la Poste, bom preveril 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2x so Olbie in 1x do Bastie... sem plačal 250-300€ za avtodom in 3 osebe. Vedno kupil teden dni pred odhodom :)

Gledal sem za Sardinijo in 7,3m avtodom.

Se bolj splača z avtom in plačevati prenočišča, sploh, če moraš avtodom še najeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem za Sardinijo in 7,3m avtodom.

Se bolj splača z avtom in plačevati prenočišča, sploh, če moraš avtodom še najeti.

Spiš v veliki večini na plažah ali parkiriščih. Občasno PZA, ko obnoviš zaloge vode, kakšno noč ali dve v kempu...

 

Mi smo več zapravili za plačilo dostopa na plažo čez dan... :) Hotel modro nebo vsako noč, pluskanje morja in tišina... ali pa živahno mesto, kemp,... karkoli 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malo se mi poraja ideja , da bi na Korziki imeli štab v CORTE in od tam z motorjem obdelali cel otok v štirih dneh.

 

Je kdo probal tako varijanto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo se mi poraja ideja , da bi na Korziki imeli štab v CORTE in od tam z motorjem obdelali cel otok v štirih dneh.

 

Je kdo probal tako varijanto ?

Cel otok v 4 dneh,to bo pa zelo teško,verjemi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz že imam izdelan plan za letošnji obisk Korzike. Štiri dni bom stacioniran v Corte, od koder bom obdelal severni in srednji del otoka - okoli 250 dnevnih km, kar se mi zdi kar precej za tiste ceste. Seveda pa se da narediti tudi bistveno več, če cel dan sediš na motorju. Nato pa se prestavim v Zonza, od koder bom v dveh dneh obdelal še južni del otoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komot v 4dneh in precej na easy. In vidiš "dovolj" ter zajameš lepote otoka.

 

http://snecer-poi.blogspot.com/2009/06/korzika-poi-2009.html

 

Tu imam opis za 8 ali 4 dni.

 

To zadevo sem že pregledal in je zaenkrat moj favorit. Mislim, da je krasna tura, kaj več pa mora ostati za kdaj drugič :-)

Matra me edino tretji dan, ali se splača zaviti na HUAT-ASCO, ali iti ob obali naprej do CALVI. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tretji dan sem jaz tudi spremenil potem, na blogu pa nisem popravljal.

 

Takole sem potem šel. Nisem pa potem krenil čisto ob obali do Calvija, ker je v prvem delu cesta precej tresoča, še ko sem bil z avtom, sem si zapomnil, tako da sem šel po glavni v Cavli.

Vidiš pa potem pri tej varianti še reko Fango (poleti kopanje). Potem sem šel okoli na Asco in kampiral v dolini.

 

Haut Asco pa kaj ti naj rečem... voziš se po kanjonu ob reki do koče na vrhu. Če ne boš videl, nisi ne vem kaj zamudil.

 

screenshot1172.jpg

 

Oboje je zanimivo, če še nisi bil, pojdi prvo na Calvi ob obali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

če ima še kdo lanski (2013) promo kupon za Moby Lines trajekt in ga ne potrebuje, se toplo priporočam ;)

Hvala, 

D.M

 

mislim da sem jaz še mel, ampak je veljal do konec leta 2013?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Lahko še kdo napiše kaj je res tisto kar treba pogledat na Korziki . 1.dan Bastia -Corte-Porto Vecchio, 2.dan; Bonifacio - Ajaccio, 3.dan; Porto - Calvi, 4.dan; na sever in nazaj do Bastia ...

 

Kakšen predlog zmeraj prav pride .... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko še kdo napiše kaj je res tisto kar treba pogledat na Korziki . 1.dan Bastia -Corte-Porto Vecchio, 2.dan; Bonifacio - Ajaccio, 3.dan; Porto - Calvi, 4.dan; na sever in nazaj do Bastia ...

 

Kakšen predlog zmeraj prav pride .... :OK:

 

Mogoče pa najdeš kakšen dober namig v dveh potopisih  ;)

http://www.moto-potepuh.si/index.php/potopisi

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo me je navdušila ta stran .... dal pod zaznamke :-) , in ja , to sem že enkrat vse prečekiral ....

Hvala ! :OK:

Uf....sem ti kar "fouš"....odštevaš dneve! 

 

Drugače pa lepo vreme in uživajte!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!