Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Trajekt ti odpluje od 21:00, zdaj pa lahko se voziš po AC al pa magistralkah :) časa imaš dovolj, saj pa greš na dopust in in je čas. Glede tvojega motorja pa lahko po AC voziš ziher 150+ brez da bi utrujal a ne.

Ko sem šel do Livorna, sem pri Bologni tudi zavil malo v hribe in potem spet nazaj. Ni da ni.

Ja, že mam termin 22.04.

Ja poznam ceste do Livorna, prevozil že večkrat - Toskana. No potem se pa mogoče celo kaj srečamo. Predvsem pa upam (in želim) lepo vreme :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem gledal linije sobota 25.4. 2014 takrat namreč imamo tudi mi plan, gre iz Livorna v Bastio tudi ob 14uri, kar mi zelo odgovarja (ni potrebno spanje na kopnini, komot lahko štartam od doma), kajti lani je vozil samo zjutraj. https://www.corsica-ferries.co.uk/resa/#/crossing/1/savona,livorno-corsica-25-april-2015/corsica-savona,livorno-29-april-2015/

Par vprašanj za tiste, ki ste že dol hodili:

1. karto za trajekt lahko kupim tudi na licu mesta, ali je bolje kaka online rezervacija?

2. so zadeve dobro označene v portu, da se ne iščem?

3. ali si spanje rezervirate prej, oziroma ali grete na blef, pa kar se najde se najde, kajti do sedaj nisem niti 1x nikjer nič rezerviral, pa se je vedno našlo prostor

4. ali se je kdo na Korziki stacioniral na enem mestu in potem skakal okrog na oglede, kajti to bi nam še nekako najbolj fajn sedlo?

 

Hvala

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. online jo kupiš in natisneš, nato ti jo delavec pred nalaganjem s čitalnikom samo potegne, skratka tu že dobiš karto in ne samo booking številke, saj majo paypal itd...

 

2. ja, dobro je sicer označeno, če maš določeno napravo je v nulo, za motorje je v Livornu posebna špura

 

3. do sedaj sem samo kampiral, bil sem vedno v top sezoni, takrat cene podivjajo, tudi kampi so prepolni, če bi hotel posteljo, lahko pa probaš v kampu hiško, izven sezone dajo tudi za manj kot teden dni

 

4. otok je skoraj prevelik, da bi samo ne enem placu imel bazo in ne vozil po istih cestah, 2 bazi pa sta tisto pravo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil 2x, obakrat rezerviral trajekt, ker sem imel rezervirano namestitev. Obakrat bil konec junija!

Obakrat stacioniran na enem mestu in potem delal fure....ker se mi zdel to res dopust. Voziš kolikor in kadar ti paše, ne ukvarjaš se z namestitvijo...skratka uživaš dopust! :OK:

 

Kje sem bil pa lahko prebereš tu  http://www.moto-potepuh.si/index.php/potopisi

če ti bo kaj v pomoč!

 

PS

Po tihem tud jaz računam drugo leto....so še neprevožene flike! :yea1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj finta nerezerviranja je v tem, da v kolikor se pokaže slabo vreme, lahko mirno obrnem proti Črni gori in Albaniji, oziroma nekam tja dol, če pa imam rezervirano in plačano, pa nimam izbire. Samo za to se gre.

Hvala vsem za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš na bookingu tudi zadeve, ko lahko brez stroškov skineš rezervacijo 2 dneva pred prihodom. Trajekt pa platiš dan pred odhodom, plac bo za motor vedno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo na korziki kakšno srečanje mS? :D

A ne vidiš, da se že dogovarjamo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prazne ceste ja, sam vseeno je treba mau mirkat na avtobuse :P

 

uf, pa tak fajn mir je bil zdj en mesec :(

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prazne ceste ja, sam vseeno je treba mau mirkat na avtobuse :P

 

uf, pa tak fajn mir je bil zdj en mesec :(

Ja vsepovsod mora mal posrat ,pol bo pa spet jokcanje o nesramnosti.pa čist namir jo pustimo..... :surrender:

Matej za enkrat je v pripravi stalna ekipa je pa vse odvisno od operacij mojega kolena in rehabilitacije,drugače bom šel pa z avtom pa vam bom prtljago peljal  ;)

Ja Snecer študiram kak čem pridet brez trajekta,ker drugače me boš živga požrl  :P

Ja lohk bi se kej srečal sam vrjetno ne bo šlo ker Snecer ne pije kave  :lol:

 

Snecer Motozajebanta boste moral pazit,ker se hitro izgubi ........ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vsepovsod mora mal posrat ,pol bo pa spet jokcanje o nesramnosti.pa čist namir jo pustimo..... :surrender:

Matej za enkrat je v pripravi stalna ekipa je pa vse odvisno od operacij mojega kolena in rehabilitacije,drugače bom šel pa z avtom pa vam bom prtljago peljal  ;)

Ja Snecer študiram kak čem pridet brez trajekta,ker drugače me boš živga požrl  :P

Ja lohk bi se kej srečal sam vrjetno ne bo šlo ker Snecer ne pije kave  :lol:

 

Snecer Motozajebanta boste moral pazit,ker se hitro izgubi ........ :D

 

:kva1:  :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vsepovsod mora mal posrat ,pol bo pa spet jokcanje o nesramnosti.pa čist namir jo pustimo..... :surrender:

Matej za enkrat je v pripravi stalna ekipa je pa vse odvisno od operacij mojega kolena in rehabilitacije,drugače bom šel pa z avtom pa vam bom prtljago peljal  ;)

Ja Snecer študiram kak čem pridet brez trajekta,ker drugače me boš živga požrl  :P

Ja lohk bi se kej srečal sam vrjetno ne bo šlo ker Snecer ne pije kave  :lol:

 

Snecer Motozajebanta boste moral pazit,ker se hitro izgubi ........ :D

 

Lahko greš na letalo, čeprav Slovenci nimamo najlepših spominov s tem prevoznim sredstvom.

 

Ne bo časa, da bi se srečevali, je natrpan program. Ne bo se izgubil, bo elektronsko opremljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam potrebe po srečevanju,to so izrazili tvoji stanovski kolegi.....čeprov moram priznat da sem družaben :yes: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gleda po navigaciji pa nimam not nobenega waypointa Kmet2@, tako da en vem za kaj gre, naravna znamenitost? 

Jaz sem pa povsem asocialen tip, verjetno razlog v pomanjkanju kave in čika, tam vedno rabiš neko "svetilko", da ne puhaš v prazno.

 

Sicer pa imamo povsem drug termin in program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gleda po navigaciji pa nimam not nobenega waypointa Kmet2@, tako da en vem za kaj gre, naravna znamenitost? 

Jaz sem pa povsem asocialen tip, verjetno razlog v pomanjkanju kave in čika, tam vedno rabiš neko "svetilko", da ne puhaš v prazno.

 

Sicer pa imamo povsem drug termin in program.

 

in drug Trajekt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E točno, to sm te tudi mislil vprašati. Glede na to da gre trajekt ob 14 iz livorna in prispe okrog 18 ure, bi za prvo destinacijo si vzel recimo Calvi, pa tam ostal 2 dni pa malce vsak dan skakal in gledal, potem bi se pa recimo še premaknil na jug nekam v bližino Bonifaccio al pa Porto vechio, pa še tam 2-3 dni bluzil. Kaj meniš?

Pa še eno vprašanje, predvidevam, da na Korziki govorijo Italijansko ,ali se motim? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pa še eno vprašanje, predvidevam, da na Korziki govorijo Italijansko ,ali se motim? 

Motiš se, govorijo (korziško) francoščino, ki jo kljub povprečnemu znanju francoščine skoraj nisem razumel.

Se bil pa presenečen, saj sem se (skoraj) povsod lahko sporazumel v angleščini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot2169.jpg

 

Ko vidim to sliko, se mi takoj obudijo spomini na moje letošnje potepanje po Korziki.

Divje, enkratno in nepozabno - čez kako leto zagotovo ponovim.

 

Na tvoji turi bi dodal še cesto Porto-Vecchio - L'0spedale - Zonza - res dobra cesta. Drugače pa vsaj po mojem okusu najboljša Sartene - Zicavo - Corte.

Pa poskušaj se čim bolj izogibat glavnim prometnicam in poskušaj isto pot opravit po stranskih cestah - se da marsikaj videt in doživet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega ni mogoče dodati, da ne bo preveč :) nek kompromis sem iskal.

Poznam predlagano pot, sem ob umetnem jezeru kuhal testenine.

 

1. dan, 241km

 

Bastia-Corte(malo gor na trdnjavo)-kanjon Restonica (do inkasantov)-col de Verde-Propriano (vmes še slap itd.)

 

Propriano kot dnevni cilj in baza izbran, ker gre za turističen kraj, ki ima vse ter je ok izhodišče za jug.

 

Hotel s parkingom za ograjo.

http://www.hotel-claridge-propriano.com/

 

screenshot2170.jpg

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zwOl5Xh6JcFo.kcv_3tiFlSQE

 

2. dan, 232km

 

Propriano-col de Bavela-Solenzara-malo dinamike po vzhodni obali do Porte Vechio-ogled ene izmed plaž ob obali (Rondinara)-Bonifacio (ogled)-tekmovanje v kraju Figari (http://www.prokartcorse.com/)-Sartene-Propriano (hotel)

 

screenshot2171.jpg

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zwOl5Xh6JcFo.ke0VgOElO1mE

 
3. dan, 212km
 
Propriano-ogled spomenika našim padlim-Filitosa (ogled kamnov)-Ajaccio (da se vidi spomenik imperatorja, na željo tudi rojstna hiša-Cargese (edina grška naselbina)-Piana (ogled skla)-Porto (hotel)
 
 
screenshot2172.jpg
 
4. dan, 298km
 
Porto-ob obali do Calvija-v notranjost proti kanjonu Asco pod najvišjo goro na Korziki (Monte Cinto)-Porto
 
screenshot2173.jpg
 
5. dan, 246km
 
Porto-no tu se malo ponovi ena cesta iz druge strani-smer Saint Florent-Nonza-cap Corse-in Bastia na nočni trajekt ob 21.00
 
screenshot2174.jpg
 
---------------
8. dnevni in 4. dnevni izlet pa imam opisan in shranjen tukaj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!