Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Slike boš pokazal? :)

Sem včeri nekaj gledal kaj je sopotnica poslikala in nisem prav ponosen na njene izdelke... :whistle:

Tud sem porajtal, da Garmin ne shranjuje opravljene poti :unsure: tako nimam slike kje vse sva prekruzala :(

Vsi ki greste dol ne pozabite polarizatorja. Vedno je čudna svetloba in jo polarizator popravi... Ker sva vzela samo trotelco za slikat so slike pač temu primerne.

Bom pa probal vsaj kakšno sliko obesit ko jih pregledam... ene 3 GB jih je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model pa imaš, da ne shranjuje? :)

Garmin Zumo 550

Ima sicer aktivno ruto, ki je po podatkih GPS 97% zasedena, ko pa potegnem v mapsource mi nariše samo zadnji dan, prejšnje pa ne :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta je v tem, da ko doseže 10.000 točk v sledi, se pobriše in gre z nule. Zato je potrebno tu pa tam sled shraniti v zumotu.

Res smola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta je v tem, da ko doseže 10.000 točk v sledi, se pobriše in gre z nule. Zato je potrebno tu pa tam sled shraniti v zumotu.

Res smola.

Na eTrex se je dalo naštimat kako pogosto shranjuje te točke nisem pa našel podobne zadeve tudi v teh novejših... Lahko bi bil tako pameten, pa bi vsako drugo točko pobrisal...

Bomo probal pa iz rout pogledat kje smo bili, nekaj sem jih shranil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Midva se odpravljava konec tega tedna na korziko, prebral sem vse strani teme, pa me še vedno zanima, kakšne izkušnje imate z apartmaji (ali bungalovčki) za _2_ osebi (torej ne za skupino)- kako je kaj s spanjem za 2, 3 dni (kot gledam po internetu so vsi bolj zainteresirani za cel teden oddajat), kakšne so cene (za kamp sem prebral, 15-25)?

Naju v bistvu matra dokaj mali moped, gor bova dva, in razlika med brez kamp opreme ali šotor + spalke + kak gorilniček + še kako sranje (armaflex ipd) je kar velika pri tovorjenju.

Vem, vrhunec sezone je, ampak dopust je zdaj, nimaš kaj :unsure:

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj.

na Korziki sem biw od 23jul-03avg v glavnem po kampih. Za apartmaje je gledala moja punca, bol malo se jih da dobit, in kot si reku, če ga že dobiš moreš vstat v njem vsaj 3-5dni.

sej kampi so vredi tam dolej, cene se gibljejpo do 25€ za dva,šotor in motor na dan. Mi2 sva bla samo po en dan v kampu, prenočila in šla naprej....sej je blo pa FUULLL fajn!! pa še navadla sva se pakirat vsak dan, in pospravlat....:D

aja, pa če potuješ prvikrat na korziko, ti priporočam knjigo LONLY PLANET-Korzika!

jst sm mew tudi gps sabo, pa je biw celih 10 dni zaprt :closedeyes: .ga sploh nism rabu. Sej v bistvu Korzika je dokaj majhna, in se ne moreš zgubit.Pa priporočam ti da vidiš Korziko v obratem urinem kazalcu, se pravi (bastija-cap corse-calvi.porto-ajačo....Bastija)

PAZI PRASCE,KRAVE,KOZE,KONJE... :alien1: NA CeSTI!! IN PA SEVEDA KEJ :photo::D

lep dopust te želim, če rabiš še kej pa vpraši.....!!!!

aja, pa pejdi pogledat na stran : http://campers.windzin.com/viewtopic.php?t=251 ----je zelo dosti uporabnega.... :naughty:

sej v bistvu poglej malo po forumu, pa boš dobil dosssti pametnih informacij...:D(motosvet)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul potopis na podani strani... dodal bi edino, da se na tisto črno plažo pri Nonzi da pridet tudi z avtom, samo par km naprej se moraš peljat od nonze...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Mogoče se bomo,tudi mi tisti čas valili po korziki :whistle: .Ni pa še določen datum. Ko bo kaj več jasnega sporočim,da se srečamo in kako :beer1: v miru spijemo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Če bo vse po sreči bom verjetno kje v bližini ja. Rabimo še dodelat plan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem 25. 6 do 10. 7. :rolleyes: gre še kdo takrat

Korziko že malo poznam, sem bil že tam :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz in moja žena greva 18.06 do 27.06 na Korziko.

Ker greva prvič ,ne vem ali naj vzamem šotor ali je bolje najeti bungalov?

Zaenkrat sva sama,saj se najini družbi zdi Korzika predraga in bodo raje drgnili lipo našo hrvatsku.

Če ima gdo namen v istem času potovati na Korziko naj se javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in moja žena greva 18.06 do 27.06 na Korziko.

Ker greva prvič ,ne vem ali naj vzamem šotor ali je bolje najeti bungalov?

Zaenkrat sva sama,saj se najini družbi zdi Korzika predraga in bodo raje drgnili lipo našo hrvatsku.

Če ima gdo namen v istem času potovati na Korziko naj se javi.

Ni predraga, mogoče celo cenejša od Hrvaške, če greš z šotorom in po hrano hodiš v večje trgovske centre.

Če pa hodiš vedno ven jest je pa res dražja.

Samo je pa veliko lepša od Hrvaške.

Trajekt pa rezerviraš že sedaj, te pride 70 evrov za dve osebe in motor povratna.

Daj prestavi dopust, pa gremo skupaj :whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni predraga, mogoče celo cenejša od Hrvaške, če greš z šotorom in po hrano hodiš v večje trgovske centre.

Če pa hodiš vedno ven jest je pa res dražja.

Samo je pa veliko lepša od Hrvaške.

Trajekt pa rezerviraš že sedaj, te pride 70 evrov za dve osebe in motor povratna.

Daj prestavi dopust, pa gremo skupaj whistle.giftrance_25_naughty.gif

Ni varjante da bi kaj prestavljal,karte za trajekt sem nabavil že pred časom.

Se pravi, če sva samo dva, je najceneje šotor,kakšen bungalov je verjetno za 2 osebi predrag?

Vidim, da moram sedaj na lov, za kakšnim uporabnim šotorom in ostalo kramo, ki ne zavzame preveč prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste vsi že prej rezervirali trajekt. A se zna zgodit, da ostanem na celini, če ne rezerviram prej?

Grem enkrat v drugi polovici junija. Ker pa bi rad ulovil lepo vreme, nebi rezerviral trajekta v naprej, če ni res nujno. Kak je pa razlika v ceni, če rezerviram al pa kupim karto tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste vsi že prej rezervirali trajekt. A se zna zgodit, da ostanem na celini, če ne rezerviram prej?

Grem enkrat v drugi polovici junija. Ker pa bi rad ulovil lepo vreme, nebi rezerviral trajekta v naprej, če ni res nujno. Kak je pa razlika v ceni, če rezerviram al pa kupim karto tam?

Če greš konec junija z motorjem na Korziko lahko karto rezerviraš teden ali dva pred odhodom in bo cenejša kot je zdaj. Za avto ne vem koliko prostora imajo, za motor se vedno najde.

Karto lažje kupiš preko neta, kot da bi se še tam matral z Italijani :rolleyes:

Če greš s šotorom, bo prostora po kampih še dost, če pa ciljaš na bungalov, pa zna biti konec junija biti že vse polno, če nimaš rezervirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, kar se rezervacije karte tiče, bom počakal, ker cene so sedaj okoli 120€ pri moby. Bom probal rezervirat kake dva tedna pred odhodom.

Je pa še ena zadeva. Kolikor sem gledal na netu, vozi trajet nazaj samo ob 15. Kar pomeni 4 ure vožnje do celine in potem ponoči domov, kar mi pa glih ni všeč. Rajši bi se vozil podnevi. A vozi kater trajekt zjutraj iz korzike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da so karte na corsica-ferries precej cenejše. Pa tud trajekt vozi zjutraj iz Bastije v Livorno, ampak žal samo med vikendi. Bo pač treba v nedeljo nazaj, namesto v ponedeljek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste vsi že prej rezervirali trajekt. A se zna zgodit, da ostanem na celini, če ne rezerviram prej?

Grem enkrat v drugi polovici junija. Ker pa bi rad ulovil lepo vreme, nebi rezerviral trajekta v naprej, če ni res nujno. Kak je pa razlika v ceni, če rezerviram al pa kupim karto tam?

Po mojih izkušnjah tudi sredi glavne sezone (začetek avgusta) ni bilo nikakršnega problema za motorje.

Tudi vozovnice so v Livornu stale ravno toliko kot če bi jih vnaprej kupil po netu (enkrat celo malenkost manj, vendar se zaradi tega z blagajničarko nisem kregal).

Bukiranje po netu je sicer komot, ker si doma sprintaš karto in se direktno vkrcaš. Zna pa biti neprijetno, če iz tega ali onega razloga zamudiš trajekt.

Glede voznega reda: ko boš enkrat bolj natačno vedel, kdaj se nameravaš podati tja in kdaj nazaj, si na netu ogledaš vozni red za tiste dni in izbereš časovno in cenovno najugodnejšo varianto.

Iz Bastie v Livorno plujejo tudi trajekti z odhodom okoli 8h zjutraj in prispetjem v Livorno okoli poldneva. Enkrat sem se pa vračal s trajektom, ki je odplul iz Bastie zvečer in priplul v Livorno zjutraj. V tem primeru si je priporočljivo priboriti udoben kotiček, kjer se lahko zlekneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jutri štart za Korziko. Gre še kdo ta teden in ali je kaj novega? :whistle:

Srečno pot in uživaj! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri štart za Korziko. Gre še kdo ta teden in ali je kaj novega? :whistle:

Obvezno poročilo ko se vrneš za nas ki gremo en mesec za tabo tja.

Pa srečno! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Srečno prispeli iz Korzike :yea2: . Imeli čudovito toplo in sončno vreme,tako da nam je v petih dneh uspelo narediti 1200 km po otoku. Ceste in asfalt fenomenalen motoristu pa,da glava peče :worship:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!