Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Malo z rokami, malo po angleško... malo pomomljaš in gre :)

Ko smo iskali nočitev v Ille Rouse-u, se s tetko nisem mogel v motelu popolnoma nič zmeniti.

Želel sem izvedeti ali ima prostora za eno noč za 7 folka z 5 motorji in koliko bi to stalo.

Zadeo sem rešil tako, da sem ji iz mize vzel list in pisalo.

Narisal sem posteljo in zraven 7x, spodaj sem narisal motor in zraven 5x, potegnil spodaj črto in dopisal € ?

Tetka je samo naredila kljukico in dopisala koliko €.

Vzamem pisalo nazaj in še jaz dodam kljukico in sva bila v parih minutah vse zmenjena.

:)

Hočem reči da se kljub vsemu da zmeniti kar rabiš, morda pa se ne bo razvila glih neka debata z domačini.

Pa še malo za gušt :)

http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=1166

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Malo z rokami, malo po angleško... malo pomomljaš in gre :)

Ko smo iskali nočitev v Ille Rouse-u, se s tetko nisem mogel v motelu popolnoma nič zmeniti.

Želel sem izvedeti ali ima prostora za eno noč za 7 folka z 5 motorji in koliko bi to stalo.

Zadeo sem rešil tako, da sem ji iz mize vzel list in pisalo.

Narisal sem posteljo in zraven 7x, spodaj sem narisal motor in zraven 5x, potegnil spodaj črto in dopisal € ?

Tetka je samo naredila kljukico in dopisala koliko €.

Vzamem pisalo nazaj in še jaz dodam kljukico in sva bila v parih minutah vse zmenjena.

:)

Hočem reči da se kljub vsemu da zmeniti kar rabiš, morda pa se ne bo razvila glih neka debata z domačini.

Pa še malo za gušt :)

http://www.motosvet.com/album/album.php?cid=1166

Ali mi lahko gdo pove iz prve roke koliko stane prenočošče v bungalovih :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 eur/noč pri Ajjaciu (placa je za 8 ljudi). Ampak se ne spomnim, ali so nas prešteli, ali je to fiksna cena ne glede na število ljudi. Ni3ous,se ti spomniš?

najboljše od vsega pa je roštilj :worship:

ahh, memories :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 eur/noč pri Ajjaciu (placa je za 8 ljudi). Ampak se ne spomnim, ali so nas prešteli, ali je to fiksna cena ne glede na število ljudi. Ni3ous,se ti spomniš?

najboljše od vsega pa je roštilj :worship:

ahh, memories :rolleyes:

Bi lahko mogoče dobil naslov? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu nekje- od Ajjacia proti Porticciu (za enim od krožnih krožišč takoj desno se začnejo 2 ali 3-je kampi z bungalovi)

koordinate imam doma v zumotu, zvečer obesim, če se spomnim.

post-400-1236859207_thumb.jpg

post-400-1236859361_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao ne spomnim se točno imena kampa, ampak je zagotovo nekje tam, kot si označil.

V ponedeljek bom pogledal po slikah, na svojem drugem compu v Lj, ker mislim da imam eno fotko ko smo se slikali pred tablo na vhodu.

Ja res je blo fajn :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, koordinate na slikci

Hvala za to :naughty: Ampak nikakor ne morem vpisat v Garmina ker ni recimo:N 46 20 24"

E 14 57 53" Prosim za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za to :naughty: Ampak nikakor ne morem vpisat v Garmina ker ni recimo:N 46 20 24"

E 14 57 53" Prosim za pomoč!

Moraš spremenit format koordinat. V ZUMO-tu je to pod Kam - Koordinate in nato sprememba formata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41*54'40.02'' N

8*49'32.99'' E

od tega kampa proti jugu (v smeri Propriana) je meni najbolj svetska cesta na otoku (vsaj 30 km čiste poezije). Dobro izhodišče za delat dnevne ture proti jugu in notranjosti juga.

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš spremenit format koordinat. V ZUMO-tu je to pod Kam - Koordinate in nato sprememba formata

V kater format pa,če ni nikjer prostora za toliko številk?

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

tudi sam se nameravam odpraviti na korziko z boljšo polovico.

Prebral sem kompleten post in nisem zasledil nič na temo obrabe gum.

En kolega mi je povedal, da je na Korziki do platna pridrajsal in tako tudi domov prišel z vmesnimi postanki na bencinskih kjer je "pumpal" gumo, ki se mu je začela praznit...

Je kdo meril/opazil koliko profila je "skuril" na Korziki?

Nimam čisto nove gume (profila je še kar nekaj, drži še vedno odlično, ni kvadratna) vendar vem da bom po Sloveniji zagotovo naredil še 3000 KM+ = sezona 2009. Nimam izkušenj z Metzlerjem, mehkobo in obrabo gum tako da razmišljam da bi vseeno nove gume gor dal, da ne bi kje "preplozal"

hvala za pomoč

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

tudi sam se nameravam odpraviti na korziko z boljšo polovico.

Prebral sem kompleten post in nisem zasledil nič na temo obrabe gum.

En kolega mi je povedal, da je na Korziki do platna pridrajsal in tako tudi domov prišel z vmesnimi postanki na bencinskih kjer je "pumpal" gumo, ki se mu je začela praznit...

Je kdo meril/opazil koliko profila je "skuril" na Korziki?

Nimam čisto nove gume (profila je še kar nekaj, drži še vedno odlično, ni kvadratna) vendar vem da bom po Sloveniji zagotovo naredil še 3000 KM+ = sezona 2009. Nimam izkušenj z Metzlerjem, mehkobo in obrabo gum tako da razmišljam da bi vseeno nove gume gor dal, da ne bi kje "preplozal"

hvala za pomoč

Rudi

Verjetno si zamešal z sardinijo.

Na korziki so ceste malce počasnejše in mislim da kakšne pretirane potrošnje gum ni, čeprav so jih nekateri morali menjati na korziki ampak smo prišli iz sardinije kjer pa so ceste :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to je kamp prunelli?

Mislim da je res Prunelli.

Ne najdem original slikc. :angry:

Pozdravljeni,

tudi sam se nameravam odpraviti na korziko z boljšo polovico.

Prebral sem kompleten post in nisem zasledil nič na temo obrabe gum.

En kolega mi je povedal, da je na Korziki do platna pridrajsal in tako tudi domov prišel z vmesnimi postanki na bencinskih kjer je "pumpal" gumo, ki se mu je začela praznit...

Je kdo meril/opazil koliko profila je "skuril" na Korziki?

Nimam čisto nove gume (profila je še kar nekaj, drži še vedno odlično, ni kvadratna) vendar vem da bom po Sloveniji zagotovo naredil še 3000 KM+ = sezona 2009. Nimam izkušenj z Metzlerjem, mehkobo in obrabo gum tako da razmišljam da bi vseeno nove gume gor dal, da ne bi kje "preplozal"

hvala za pomoč

Rudi

Glede gume ne skrbi. Res da je ponekje fajn grob asfalt, vendar ne pobira pretirano gume.

V klasični turi do Korzike in nazaj, ter seveda po dolgem in počez na Korziki sami, se naredi cca do 2500 km. Gumo bo pobralo približno toliko, kot po slovenskih cestah. Če imaš gumo kot praviš je zihr dovolj za ta trip. Sam ne prej narest še kondicijskih 2 jurja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega prevoznika priporočate za trajekt: Livorna -Bastia in nazaj? :naughty: Ali je smiseljno in ceneje naročit karte preko interneta? :? Prosim iz prve roke! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerega prevoznika priporočate za trajekt: Livorna -Bastia in nazaj? :naughty: Ali je smiseljno in ceneje naročit karte preko interneta? :? Prosim iz prve roke! :D

Za tiste 4 ure kolikor vozi trajekt tja mislim , da je vseeno kateri prvoznik te bo pelal - Jaz sem probal Korzika lines in Moby lines , pa ti povem , da ni neke razlike.

Karte pa sem jaz naročil prej preko interneta - da se bi izognil bilo kakšnim komplikacijam ...sicer pa za en motor se bo zmeraj našlo kakšno mesto !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste 4 ure kolikor vozi trajekt tja mislim , da je vseeno kateri prvoznik te bo pelal - Jaz sem probal Korzika lines in Moby lines , pa ti povem , da ni neke razlike.

Karte pa sem jaz naročil prej preko interneta - da se bi izognil bilo kakšnim komplikacijam ...sicer pa za en motor se bo zmeraj našlo kakšno mesto !

LP

Sem gledal cenike pa je Corzica lines dosti cenejša kot pa Moby,a je to mogoče :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene se spreminjajo od dneva do dneva, kakor kdaj - mogoče si videl kako akcijo.

drugače pa moja izkušnja - mi smo naročili preko neta (se ne spomnim, koliko so prišle). Dejansko samo prideš pred trajekt in se vkrcaš. Potem smo na trajektu srečali ene slovence, ki so nam povedali, da so kupili v luki, in bile so celo nekaj malega cenejše. Trajekt ni bil poln. To je bilo za prvomajske praznike.

spet drugje pa sem slišal, da znajo biti gužve in moraš brez karte čakati ful v vrsti, da dobiš, so precej dražje in vkrcanje je šele čez kak dan ali dva.

verjetno kakor imaš srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene se spreminjajo od dneva do dneva, kakor kdaj - mogoče si videl kako akcijo.

drugače pa moja izkušnja - mi smo naročili preko neta (se ne spomnim, koliko so prišle). Dejansko samo prideš pred trajekt in se vkrcaš. Potem smo na trajektu srečali ene slovence, ki so nam povedali, da so kupili v luki, in bile so celo nekaj malega cenejše. Trajekt ni bil poln. To je bilo za prvomajske praznike.

Ja, če je bilo to lani smo bili verjetno mi ti Slovenci, ki smo v Livornu dobili za par EUR cenejše karte. Zato pa smo za nazaj iz Golfo Aranci na Sardegni kupili karte pol ure pred odhodom po 65 EUR, za naslednji dan pa so bile po 110 EUR, je bil vikend in prazniki. Je pa res, da je veliko odvisno od sreče, če bi jih kupili takoj, ko smo prišli v Golfo Aranci - dve uri pred odhodom bi jih dobili po cca 30EUR, ma k smo se premišljevali in pozneje prišli nazaj je ni blo več jackpota in je blo treba odštet 65 EUR.

Vsekakor ti priporočam, da si že prej poiščeš preko neta naugodnejšo varianto in kupiš karto. če si siguren da boš šel na pot ne glede na vreme, jaz sem bil tudi prepričan da se za motor vedno najde plac, ma ni vedno tako, posebno če vas je več. Smo poskušali iz Orvieta z Moby line, pa je bilo polno in niso vzeli niti enega več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...smo na trajektu srečali ene slovence, ki so nam povedali, da so kupili v luki, in bile so celo nekaj malega cenejše...

Enako izkušnjo sem imel lani, ko so bile vozovnice, kupljene v luki, kar za nekaj pirov cenejše kot po ceniku na netu za isti termin. Nisem pa bezal v blagajničarko z neumestnimi vprašanji, zakaj ta razlika. Če razsodnega človeka doleti nenadejana sreča, se pač pohlevno umakne in hvaležno požlampa podarjene pire.

Sicer pa med vsemi svojimi vandranji na Korziko nisem še nikoli kupil vozovnic vnaprej in niti v polni sezoni (začetek avgusta) nisem imel zaradi tega ama baš nikakršnih problemov. Dvakrat mi je celo zelo prav prišlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res nebi prej gume zamenjal? Saj gre za tvojo varnost! 2kkm gor ali dol ne pomenita veliko......

Sem pogledal še letnik gume in že nabavil nove, tako da ne bo problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!