Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Tudi sam sem se pravkar vrnil iz desetdnevnega potepanja po Korziki.

Prevozila sva skoraj 2800 km (tja in nazaj, pa počez in po dolgem).

Za podrobnejši opis potovanja in še tople fotografije pa kliknite TUKAJ

LP, Matjaz

PS. Ce komu link ne dela direktno, lahko najde opis potovanja pod: Pretekle aktivnosti/Korzika z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bom v prvem tednu avgusta na Korziki. Računam pa na to, da bova (takrat že z ženo) malo bolj komot. Me zanima a je poleti sploh mogoče najti kakšne sobe brez poprejšnje rezervacije. Šotor bi najraje pustil doma.

Lucky a si pomislu tudi na to da je avgusta za italijane feragosto in ni hudič da je tem skoraj vsa italija,Lani sem bil na Korziki ,ko sem šel dol julija je bilo še znosno nazaj grede obup same kolone,gužva,drenjanja itd.Samo za pokušino pred cestninsko postajo pred Benetkam 47 km kolona.Drugače pa blo je super ,če te bo kaj zanimalo mam fotke po ti jih rade volje pokažem kje vse sem bil(povsod)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomislu, pomislu, avgusta je tudi pol francije tam, samo mi drugega ne preostane, če jo hočem videt. Mam za malo daljše podvige na voljo samo poletni dopust, tako da izbire ni. Varianta je edino, da grem na Korziko v drugi polovici julija, pa po Provansi do konca dopusta. Ampak pretirane razlike v gužvi ne pričakujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Korzika, mi amor!

Prejšen teden sem se vrnil s 14 dnevnega dopusta in če želite imeti pokvarjen dopust, pojdite na Korziko. Prvih nekaj dni je bilo OK, dokler mi v Calviju niso na varovanem parkiršču vlomili v zaklenjen kufer in ukradli povsem novo čelado Arai Tour Cross Storm skupaj s radio vezo za komunikacijo z drugim motorjem (skupno cca. 800€ škode). Sranje nad sranji, živ bog ne zna angleško, vsi so se samo nasmihali, svoj gnev sem stresel nad prodajalcem v trgovini, kjer sem kupil novo čelado, da sem sploh lahko prišel domov. Ne gre se že toliko za samo čelado in komunikator, kot za to, kako nekomu totalno zjebat dopust, ki si ga prej načrtoval in se ga veselil.

Če se še kdo odpravlja na Korziko v Calvi, naj bo prosim pozoren na čelade lokalnih motoristov. Zelo bi bil hvaležen, če bi se našla. Zadošča pa že to, da mu v mojem imenu razbijete korziški gobec.

Lp

Še moj suvenir s Korzike:

post-6-1087193683.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo, s to razliko, da bi mi v LJ ukradli čelado z motorjem vred. Nič ne bi jamral, če bi jo samo pustil na motorju, tako kot smo navajeni doma. Pa je bila zaklenjena in še videla se ni. Torej je tam očitno dobro organizirana mafija, ki ima parkirisce pod kontrolo.

Kot pravim, ni finta v čeladi, hec je v tem, da si 800 km od doma nenadoma ostal bos v glavo, da v vsakem lokalcu vidis potencialnega lopova.

Vsaka šola nekaj stane, ena več, druga manj. Mene je tokrat precej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali bo kdo na Korziki od 12. jilija do 22., da bi se lahko kje srečali :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ojla

xtz moram ti povedat če vidmo tvojo čelado na lokal patriotu ga zlamamo k norca po možnosti pa še čelado nazaj prnesemo če bo sreča.

gremo 24.7. pa ste me kar mal prestrašl saj gremo z petimi motorji saj so novejši in atraktivni!

če gre še kdo ta termin dol mi pa naj piše pa se kje dobimo da gremo na en pir.

lp

grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla

xtz moram ti povedat če vidmo tvojo čelado na lokal patriotu ga zlamamo k norca po možnosti pa še čelado nazaj prnesemo če bo sreča.

gremo 24.7. pa ste me kar mal prestrašl saj gremo z petimi motorji saj so novejši in atraktivni!

če gre še kdo ta termin dol mi pa naj piše pa se kje dobimo da gremo na en pir.

lp

grega

Jest se znam pojaviti dol enkrat takrat. Sicer odrinem proti Franciji že 17 julija, ampak bom nekaj časa vozil po Provansi. Ko se je naveličam, pa skočim čez na Korziko, si najdem dober plac za počitek in uživam. Nekaj se bova tudi vozila, ker imam eno tako fajn knjižico z vrisanimi najboljšimi potmi po vsej Korziki. Kakšni so pa kaj vaši plani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

ja nasi plani so takole :

odhod sobota zjutraj ob 24.00 na trajekt potem pa veselo po celi korziki

plan je da jo celo obvozimo ni pa sigurno saj nikoli ne ves kaj te caka :naughty:

najprej po zahodni strani nato pa nazaj po vzhodni.

nazaj pa v soboto ob 24.00 in v nedeljo doma :yea2:

je pa res da imamo vsi k gremo( 5 motorčkov) po 14 dni dopusta tko da če bo volja bomo pa naprej potegnil na Sardinijo vse je v božjih rokah.

no ja morda se pa vseeno kje najdemo pa da gremo na enega :OK:

lp

grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla

xtz moram ti povedat če vidmo tvojo čelado na lokal patriotu ga zlamamo k norca po možnosti pa še čelado nazaj prnesemo če bo sreča.

gremo 24.7. pa ste me kar mal prestrašl saj gremo z petimi motorji saj so novejši in atraktivni!

če gre še kdo ta termin dol mi pa naj piše pa se kje dobimo da gremo na en pir.

lp

grega

Če ne bi bilo zadeve s čelado, bi bil to eden mojih najboljših dopustov zadnje leta. Korzika je lepa, tle ni kaj.

Prepričan sem, da se boste mel dobr, le čelade vedno pod roko in motorje zaklepat s tremi ketnami. Po povratku domov sem se zjokal znancu, pa so njegovemu prijatelju pred leti zadnji dan dopusta na Korziki ukradli kar cel motor.

Vedno imet hardver na očeh, pa bo!

Lepo mi pozdravi arajko,

lp

Popravljeno . Popravil xtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

ja nasi plani so takole :

odhod sobota zjutraj ob 24.00 na trajekt potem pa veselo po celi korziki

plan je da jo celo obvozimo ni pa sigurno saj nikoli ne ves kaj te caka :naughty:

najprej po zahodni strani nato pa nazaj po vzhodni.

nazaj pa v soboto ob 24.00 in v nedeljo doma :yea2:

je pa res da imamo vsi k gremo( 5 motorčkov) po 14 dni dopusta tko da če bo volja bomo pa naprej potegnil na Sardinijo vse je v božjih rokah.

no ja morda se pa vseeno kje najdemo pa da gremo na enega :OK:

lp

grega

Prejšnji mesec je bila cesta od Galerie do Porta živa jeba. Že sama cesta je ozka, potem so jo na nekaterih delih še asfaltirali in je bilo polno tovornjakov in nisi vedel kaj ti bo pripeljalo izza ovinka. Potem je bil ponekod še makadam in čist frišen asfalt (položen pred 10. minutami), ki se je prijel povsod, tudi do čelade ga je nametalo. Možno je, da stanje tam zdaj boljše.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji mesec je bila cesta od Galerie do Porta živa jeba.

res je ... isto je bilo tudi konec maja ... razen teh 30km je na zahodni obali cesta b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sije sonce :OK: Korzika vabi :notworthy: odhod zgodaj zjutraj :OK:

Če bo kdo v tem času tam, naj malo pogleda po tablicah (KR), da gremo na enega

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

ja nasi plani so takole :

odhod sobota zjutraj ob 24.00 na trajekt potem pa veselo po celi korziki

plan je da jo celo obvozimo ni pa sigurno saj nikoli ne ves kaj te caka :naughty:

najprej po zahodni strani nato pa nazaj po vzhodni.

nazaj pa v soboto ob 24.00 in v nedeljo doma :yea2:

je pa res da imamo vsi k gremo( 5 motorčkov) po 14 dni dopusta tko da če bo volja bomo pa naprej potegnil na Sardinijo vse je v božjih rokah.

no ja morda se pa vseeno kje najdemo pa da gremo na enega :OK:

lp

grega

TI NAŠI PLANI SE TUD ČIST UJEMAJO

POL SE VIDMO :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

A obstajajo v kampih na Korziki tudi majhni bungalovi podobni tistim na Sardiniji, za dve oz. štiri osebe z šporhetom.....cena pa malenkost več kot kamp???

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo v kampih na Korziki tudi majhni bungalovi podobni tistim na Sardiniji, za dve oz. štiri osebe z šporhetom.....cena pa malenkost več kot kamp???

LP Bobo B)

Bungalove sem videl, tko da obstajajo, kaj je pa notri pa ne vem, jest sem bil z šotorom :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@

Sredi julija nameravava z mojo boljšo 1/2 potovati na Korziko, končno sem jo prepričal :kva2: Kolikor sem prebiral vaše poste sem zasledil da ste skoraj vsi v enem "šusu" prišli do Livorna in direkt na trajekt. Ker midva štartava iz Ptuja(torej skupaj 720km) sem si zamislil pot v dveh "polčasih" oz. v dveh dneh, da ne bi bilo samo "gas pa dolge luči" ampak lagano potovanje in ne tekma z časom.

Torej vprašanje je, kje bi bilo na poti do Livorna najbolje prenočiti, pa ne v kakem velikem mestu pa mogoče si še na hitro kaj ogledati, pol pa na trajekt???

Lp Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@

Sredi julija nameravava z mojo boljšo 1/2 potovati na Korziko, končno sem jo prepričal :kva2:  Kolikor sem prebiral vaše poste sem zasledil da ste skoraj vsi v enem "šusu" prišli do Livorna in direkt na trajekt. Ker midva štartava iz Ptuja(torej skupaj 720km) sem si zamislil pot v dveh "polčasih" oz. v dveh dneh, da ne bi bilo samo "gas pa dolge luči" ampak lagano potovanje in ne tekma z časom.

Torej vprašanje je, kje bi bilo na poti do Livorna najbolje prenočiti, pa ne v kakem velikem mestu pa mogoče si še na hitro kaj ogledati, pol pa na trajekt???

Lp Bobo B)

Mi smo naredl turo do Livorna v dveh dneh:

1.dan: :zzz: Jesenice-Rateče-Udine-Palmanova-Benetke-Rimini

Precej dolgočasen in naporen dan kampirali smo v Riminiju

2.dan :photo: :Rimini-San Marino-Firenze-Livorno

Dopoldan ogled S.Marina,nato križarjenje čez čudovito :wub: Toskano do Firenc,nato naprej do Livorna odvisno od trajektnih linij al greš direkt na trajekt al pa še enkrat kampiraš v Livornu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Pot na Koriziko je fino združit z enim ali dvema dnevoma v Toskani. Midva sva lani kampirala v Toskani pri San Giminianu, potem pa gasa do Livorna. Tam sva tudi prespala in zjutraj okoli 6. ure na trajekt. Potem slediijo dolgočasne štiri ure jajcanja po morju do Bastie. Korzika je pa zakon. Obkrožila sva celoten otok, srečala veliko motoristov, najbolj sva pa uživala v gorati notranjosti otoka, ker se lahko predvsem kopaš v čudovitih tolmunih gorskih rek. Pa kajak, canyoning, rafting in podobne zadeve. Super.

Kar se kampov tiče, so cene večinoma okoli 15evrov (+/-) za dve osebi. Dal sem čez 6 kampov, povsod prijazni in skulirani ljudje. Hrana v gostilnah je dobra ampak sorazmerno draga, v štarcunah pa je poceni oz. tako kot pri nas.

In če greste na Korziko, si privoščite kostanjev liker. :OK:

Letos greva spet. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Midva z mojo tudi planirama letos Julija za cca 10 dni Korzike... Štartala boma verjetno 8.7. al pa 15.7. Tak, da se lahko kaj slišimo in mogoče srečamo na Korziki ali odpeljemo kak del skupaj... Bova pa spala v kampih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zgolj v vednost in ravnanje: jest sem za izhodišče za dnevne izlete po Korziki izbral kamp blizu Vivara, kakih 15 km J od mesta Corte, skoraj čisto točno v središču otoka; pa še poceni je blo, 8 EUR/dan za motor, šotor, eno osebo, 1 EUR več je bila postelja v "skupnih ležiščih" - sobi z ene 20 pogradi, ampak za prvega maja ni bilo tam nikogar razen mene :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V četrtek štartam na Korziko, pa me zanima koliko ur vožnje je do Livorna? Recimo da voziš cca 130 po avtocesti....

Anyone..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!