Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

S pipco sem se odpravil v najbližjo trgovino založeno z primernimi plastičnimi cevmi na metre. Preizkusil katera je prave debeline in nabavil potrebno količino. Odgovarjajoča objemka ali plastična vezica je dovolj da "dihta" Izhodno cevko sem enkrat "reduciral" na tanjšo. Vzel takšno, ki lepo paše in jo zlepil z sekundnim lepilom.

Bistvo je, da je debelejša cev rezervoar cca 05-07dl spojena direktno na pipico. To pa montiraš na mesto (okvir motorja), da jo dosežeš med vožnjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scottoiler (V system) se mi sam prazni, ko je motor parkiran. V cca. enem tednu je steklo pol rezervoarčka olja. Prazni se cel rezervoar in ne samo cev (ni nobenega zračnega žepa). Sem preveril cevke od vakuuma na T konektorju in je vse OK. Cevka od vakuuma je dobro pritrjena na rezervoar. Oddušnik je pravtako dobro in pravilno nameščen. Najprej sem mislil, da je kriva cevka katera se dotika zobnika, sem jo odmaknil, da se ne dotika pa še vedno olje teče. Kakšna ideja kaj bi lahko še preizkusil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sistemu V podtlak odpira ventil. V primeru, da motor ne deluje podtlaka ni in ventil bi moral biti zaprt. Najbrž se je zaskočil. Demontiraj in skbno očisti pa bo OK, če pa je ventil poškodovan, pride v poštev samo menjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih 5 centov... sem imel ročni mazalec pa mi je enkrat preveč steklo in s tem tudi na gumo pa me je malo zaneslo v enem na srečo počasnem ovinku. Od takrat raje po vsakem pranju ščistim z že predlagano krtačo z ebaya (prej z dvema zobnima ščetkama) in wd40, na koncu pa s silikonskim sprejem namažem in pobrišem. Ker sedaj z drugim motorjem večino vozim offroad pa je to skoraj po vsaki vožnji. In tudi z malo spretnosti lahko to naredim sam samo s stranskim stojalom.
Raje večkrat ščistim in namažem ter preventivno menjam verižni set, kot pa da mi olje teče po gumi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En tutoro, par vezic, od lojza nosilček...pa je na Z900 zrihtano mazanje :D

IMG_20170507_165426.thumb.jpg.a2732273dab4ee04d21e28e7fa57b67d.jpgIMG_20170507_165449.thumb.jpg.41b0d7b667dc7b1922a1c5538fb92bbb.jpgIMG_20170507_165552.thumb.jpg.a8fa914bb60c87331ece99293c3d6776.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, imaging pravi:

Raje večkrat ščistim in namažem ter preventivno menjam verižni set, kot pa da mi olje teče po gumi.

Pozabil odprto pipco in mi je "namočilo" gumo za širino dlani medtem ko sem pil:kava: v Senju. Tuhtam kaj sedaj? Nič se bom počasi odpeljal proti jugu parkrat povijugal na ravnini, pa da vidim. Nikakršnega zdrsavanja, v Karlobagu preverim stanje, guma črna do roba.

Takšno in drugačno strašenje "bo šlo v maline, če kaj spusti je BV" tukaj se "govori" o cca 1/2 dl olja ne pa 1/2litra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kako se olje razmaže po gumi, pa kako na zihr človek vozi. Sicer pa mal prahu in peska pobereš, če je umazana od olja pa prebrišeš.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, MiNa pravi:

Pozabil odprto pipco in mi je "namočilo" gumo za širino dlani medtem ko sem pil:kava: v Senju. Tuhtam kaj sedaj? Nič se bom počasi odpeljal proti jugu parkrat povijugal na ravnini, pa da vidim. Nikakršnega zdrsavanja, v Karlobagu preverim stanje, guma črna do roba.

Takšno in drugačno strašenje "bo šlo v maline, če kaj spusti je BV" tukaj se "govori" o cca 1/2 dl olja ne pa 1/2litra.

pobriši z majico ali kršo če jo imaš poleg se normalno odpelješ

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

En tutoro, par vezic, od lojza nosilček...pa je na Z900 zrihtano mazanje :D

IMG_20170507_165426.thumb.jpg.a2732273dab4ee04d21e28e7fa57b67d.jpgIMG_20170507_165449.thumb.jpg.41b0d7b667dc7b1922a1c5538fb92bbb.jpgIMG_20170507_165552.thumb.jpg.a8fa914bb60c87331ece99293c3d6776.jpg

na zadnji sliki mi je poznan način montaže :) si dal tanjšo matico ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

na zadnji sliki mi je poznan način montaže :) si dal tanjšo matico ali?

V bistvu sem kopiral tebe, tisti nosilček od scoota sem vzel pri lojzu, ker je imelo uho za bobino še 1/2 cm prostora z notranje strani sem dal en vijak cca 1,5c, dolg pa še kontramatico gor in zategnu.

Vezice so pa bolj zaradi varnosti in da se cev ne odmakne od vilice, relativno ohlapno zategnjene, oziroma toliko, da se ne premika. Lahko bi dal tudi sponke z ušesci, sam jih nisem mel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem sponko vzel tudi od scota preko lujza, ti jo priporočam, če se kaj nastavlja, ker jo odviješ, nastaviš in nazaj zaviješ, dokaj močno prime in ne padel.

Lahko tudi na turi nastavljaš z nožem :)

Drugače pa ja, tisti vijak od bobina iz druge strani ravno toliko gleda, da se lahko natakne gor scotova žlička in namesti matica (tanjša). Al pa daš daljši vijak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, DAMI34 said:

En tutoro, par vezic, od lojza nosilček...pa je na Z900 zrihtano mazanje :D

IMG_20170507_165449.thumb.jpg.41b0d7b667dc7b1922a1c5538fb92bbb.jpg

offtopic .. kaj je to zraven amortizerja? a to so ti kar z rdečim flomastrom gornapacali K28-10 ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Tex pravi:

offtopic .. kaj je to zraven amortizerja? a to so ti kar z rdečim flomastrom gornapacali K28-10 ??

to je na vseh kawah, mam tudi jaz, z belo, sestavljalec se osebno podpiše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tex pravi:

offtopic .. kaj je to zraven amortizerja? a to so ti kar z rdečim flomastrom gornapacali K28-10 ??

ja, napis na agregatu, več pa ne vem, ampak se mi zdi, da kave vedno nekaj popišejo po mašini, SX je mel z rumenim flomastrom.

pred 11 minutami, Snecer pravi:

Ja, jaz sem sponko vzel tudi od scota preko lujza, ti jo priporočam, če se kaj nastavlja, ker jo odviješ, nastaviš in nazaj zaviješ, dokaj močno prime in ne padel.

Lahko tudi na turi nastavljaš z nožem :)

Drugače pa ja, tisti vijak od bobina iz druge strani ravno toliko gleda, da se lahko natakne gor scotova žlička in namesti matica (tanjša). Al pa daš daljši vijak.

Žlička je v bistvu en fajn pa poceni kos, ki lepo drži cevko, pa poljubno ga zviješ in stisneš, vilic se mi pa ni dalo montirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, žlička je kul zadeva, jaz sem jo sicer moral malo pobrusiti okoli, je bila preveč okrogla in je nasedala na var od nihajke.

Enojno je čisto dovolj, pride tudi na drugo stran :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ravno na Ebayu opazil avkcijo za en malo rabljen Scottoiler vSystem in na hitro stisnu in ga dobil za 60€ s posto vred. Da vidim ali mi bo zal ali ne, delo sm si naredu za par urc sigurno. :D

A tole rdece olje se da tudi pri nas kje kupit? Pa se btw: kaj je razlika s Tuturo oilerjem, a je treba Tutorota vedno rocno odpirat in zapirat, Scott pa ima za to vakuum?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tutoro deluje avtomatsko , se ventil s pomočjo uteži in gibanja sam odpira in zapira, po potrebi dodatno nastaviš le moč doziranja

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, na Z900 imam na 3/4 kroga odprt ventil in zeleno olje in mi lepo maže, ter zelo malo svinja okrog. (v primerjavi s ktm GT, kjer doziram z notranje strani verižnika) Kot izgleda je veliko odvisno tudi kako se zrak vrtinči preko verižnika ter dozirnika. 

IMG_20170507_165552.thumb.jpg.a8fa914bb60c87331ece99293c3d6776.jpg

Ker je verižnik stanjšan na mestu doziranja, se olje najprej lepo raztegne po "zobu", šele nato zdrsne čez rob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem mal preurejal priterditev. Problem je ker mi vezice zlezejo proti zadnjemu zobniku, kjer pa je nihajka ožja in pol ne drži več tako dobr. Našponane so pa do konca, ene trem sm zlomu uno plastiko ki jo drži zvezano preden sm pogruntu do kje jih loh našponam. Res pa je da nimam več tistih ta debelih vezic ki ji dobiš zraven 3 komade.

Je imel še kdo tak problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Xebec pravi:

Danes sem mal preurejal priterditev. Problem je ker mi vezice zlezejo proti zadnjemu zobniku, kjer pa je nihajka ožja in pol ne drži več tako dobr. Našponane so pa do konca, ene trem sm zlomu uno plastiko ki jo drži zvezano preden sm pogruntu do kje jih loh našponam. Res pa je da nimam več tistih ta debelih vezic ki ji dobiš zraven 3 komade.

Je imel še kdo tak problem?

Jaz sem vse "ta debele potrgal" potem sem dal kar sem imel. Vezice kupiš v vsaki avto trgovini. Sicer pa če je problem s premikanjem/drsenjem, je potem fajn dati kak nosilček, profil ali kaj podobnega, da zadevo učvrsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz sem vse "ta debele potrgal" potem sem dal kar sem imel. Vezice kupiš v vsaki avto trgovini. Sicer pa če je problem s premikanjem/drsenjem, je potem fajn dati kak nosilček, profil ali kaj podobnega, da zadevo učvrsti.

Ma vezic mam ene 3 vreče doma, sam nisem mel ta debelih pa sem pol z malo manjšimi zdaj še 1x mal drugač uštimal, bom videl kako bo držalo.

Če ne bom pomoje probal dat pod vezice tiste proti zdrsne podloge k jih majo šleperji/kombiji za pod tovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Xebec pravi:

Ma vezic mam ene 3 vreče doma, sam nisem mel ta debelih pa sem pol z malo manjšimi zdaj še 1x mal drugač uštimal, bom videl kako bo držalo.

Če ne bom pomoje probal dat pod vezice tiste proti zdrsne podloge k jih majo šleperji/kombiji za pod tovor.

gumico (zračnico od bicikla, razreži na trakce in prilepi s sintelanom) lahko tudi daš, sicer pa tanjše vezice se bolj uležejo in bolj primejo, le sila je manjša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samolepilnega nosilca vezic pa ne moreš nikamor nalepiti? Mogoče na spodnjo stran nihajke, da se ga ne vidi?f_slhp262162.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, XTR pravi:

Samolepilnega nosilca vezic pa ne moreš nikamor nalepiti? Mogoče na spodnjo stran nihajke, da se ga ne vidi?f_slhp262162.jpg

Hmm, dobra ideja. Kje se pa dobi tole? Po možnosti tam v količini do 20 komadov, ne pa 100+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!