Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

V trgovinah z elektro materialom. V Elektronabavi sem jih že kupoval.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, XTR pravi:

V trgovinah z elektro materialom. V Elektronabavi sem jih že kupoval.

Kul, hvala. EN ma tut v Kranju štacuno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem pa se jaz svojega opral, spucal ketno in montiral scotta. Manjka samo se glavna cev :D

IMG_3154.thumb.JPG.ff2f358ca39e30a57a78a907b77b9c40.JPG

IMG_3149.thumb.JPG.8e22e0c6b7c8d98e0b48f52c2edb7e5e.JPG

Glede glavne cevi me zanima ali v tem mastnem okolju dobro drzijo samolepilni nosilci za vezice?

Glede na to, da pa nimam uses za zadnje stojalo sem pa tudi v dilemi, ali naj dam v zakljucek cevi zico od fedra, ali naj zvrtam luknjo za vinkel in zmontiram z original nosilcem? Ne vem ali je pametno vrtat v nihajno roko, varianta da bi pa vinkel drzal dvostranski selotejp pa verjetno odpade?

IMG_3152.thumb.JPG.a7b516f39e29c2c1b13ee42b4e62a9ea.JPG

Hvala za vzpodbudo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, zan0088 pravi:

No danes sem pa se jaz svojega opral, spucal ketno in montiral scotta. Manjka samo se glavna cev :D

IMG_3154.thumb.JPG.ff2f358ca39e30a57a78a907b77b9c40.JPG

IMG_3149.thumb.JPG.8e22e0c6b7c8d98e0b48f52c2edb7e5e.JPG

Glede glavne cevi me zanima ali v tem mastnem okolju dobro drzijo samolepilni nosilci za vezice?

Glede na to, da pa nimam uses za zadnje stojalo sem pa tudi v dilemi, ali naj dam v zakljucek cevi zico od fedra, ali naj zvrtam luknjo za vinkel in zmontiram z original nosilcem? Ne vem ali je pametno vrtat v nihajno roko, varianta da bi pa vinkel drzal dvostranski selotejp pa verjetno odpade?

IMG_3152.thumb.JPG.a7b516f39e29c2c1b13ee42b4e62a9ea.JPG

Hvala za vzpodbudo :D

Jaz tistih nosilcev za 1x še nisem dal gor, ker mi zdaj ko sem malo preuredil za 1x drži. Mam pa gor montirane ene druge nosilce za cevko ki jih dobiš zraven Tutorota in so na isti princip. Dobro spucaj tam kjer boš limal, s čistili, razmaščevalci, tik preden pa boš prilepil še z razkužilnim alkoholom, pol pa počakaj da je čisto suho in daj gor. Meni drži. Možno pa je da imajo te nosilci za vezice drugo (slabše?) lepilo, tako da vseeno malo poglej, če je še vse na mestu vsake toliko časa. Če se bojo odlimale, bi se jih pomoje dalo prilimati s kakšnim boljšim lepilom.

Glede zaključka ti naj pa kdo ki ima podoben sistem svetuje. Moj je na žico.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Citiraj

Hmm, dobra ideja. Kje se pa dobi tole? Po možnosti tam v količini do 20 komadov, ne pa 100+

 

Narediš si Al kocko ali obliko po želji, jo prevrtaš za debelino cevke in jo z dvokomponentnim lepilom prilepiš na spodnji del nihalke. Če je potreba po odstranitvi, jo samo rahlo udariš s kladivom s strani in odpade brez posledic.

IMG_6745.thumb.JPG.a93269053dc45da473be56c046c56fdb.JPG

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nc, tkole je:

IMG_3155.thumb.JPG.279bd49325a519ce2b5ae72147be07a1.JPGIMG_3156.thumb.JPG.1ad3a50c5875ae09269ccb7ee61da9f6.JPG

Cev pripeljana nevidno od spodaj po nosilcih za vezice, upam da bo drzalo tako.

Na koncu zvrtana samo ena luknja za vinkel in med nihajko in vinklom dodan dvoslojni selotejp za zacito povrsine in upam da preprecevanje vrtenja, ce se bo vrtilo bom pa pac se eno luknjo dodal.

Upajmo, da bo drzalo in da se tudi sam sistem obnese, kot je oglasevano :)

BTW, na koliko pa mate tele vSysteme kaj drugi odprti? Odvisno je verjetno od moci vakuuma in visine montaze? Jaz kapljic nisem ravno stopal ker jih je bilo tezko opazit, dal pa sem na slabo polovico pa bom prilagodil ce bo prevec pacalo ali premalo mazalo.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, zan0088 pravi:

Nc, tkole je:

IMG_3155.thumb.JPG.279bd49325a519ce2b5ae72147be07a1.JPGIMG_3156.thumb.JPG.1ad3a50c5875ae09269ccb7ee61da9f6.JPG

Cev pripeljana nevidno od spodaj po nosilcih za vezice, upam da bo drzalo tako.

Na koncu zvrtana samo ena luknja za vinkel in med nihajko in vinklom dodan dvoslojni selotejp za zacito povrsine in upam da preprecevanje vrtenja, ce se bo vrtilo bom pa pac se eno luknjo dodal.

Upajmo, da bo drzalo in da se tudi sam sistem obnese, kot je oglasevano :)

BTW, na koliko pa mate tele vSysteme kaj drugi odprti? Odvisno je verjetno od moci vakuuma in visine montaze? Jaz kapljic nisem ravno stopal ker jih je bilo tezko opazit, dal pa sem na slabo polovico pa bom prilagodil ce bo prevec pacalo ali premalo mazalo.....

čez 100 prevoženih km potegni po verigi, če je prst masten ok, če ni je premal (povečaj dozacijo za cca 25% itd dokler ne bo pravi rezultat) druga kontrola, zobje na verižniku in utori naj bi bili mastni (kontrola spet s prstom, sicer pa vidiš)

To je to, čist simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, zan0088 pravi:

Nc, tkole je:

IMG_3155.thumb.JPG.279bd49325a519ce2b5ae72147be07a1.JPGIMG_3156.thumb.JPG.1ad3a50c5875ae09269ccb7ee61da9f6.JPG

Cev pripeljana nevidno od spodaj po nosilcih za vezice, upam da bo drzalo tako.

Na koncu zvrtana samo ena luknja za vinkel in med nihajko in vinklom dodan dvoslojni selotejp za zacito povrsine in upam da preprecevanje vrtenja, ce se bo vrtilo bom pa pac se eno luknjo dodal.

Upajmo, da bo drzalo in da se tudi sam sistem obnese, kot je oglasevano :)

BTW, na koliko pa mate tele vSysteme kaj drugi odprti? Odvisno je verjetno od moci vakuuma in visine montaze? Jaz kapljic nisem ravno stopal ker jih je bilo tezko opazit, dal pa sem na slabo polovico pa bom prilagodil ce bo prevec pacalo ali premalo mazalo.....

spodaj si pretiraval z vezicami (pa še grdo je), zakaj nisi preprosto kupil nastavkov za cevko ... ziher so bili poleg v paketu

https://www.scottoiler.com/uk/Spares-Adaptors/Self-Adhesive-Cable-Clips-Pair/flypage.tpl.html <-- precej lepše

lahko bi, če te je strah, edino zamenjal dvostransko lepilo s tesinim, ampak bojazen je odveč, to močno prime, teža pa je majhna

2-3 po nihajki povsem dovolj, saj to ni nobena teža, poleg tega pa je na koncu pri doziranju zavito...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 22. 5. 2017 at 6:25 PM, Snecer said:

spodaj si pretiraval z vezicami (pa še grdo je), zakaj nisi preprosto kupil nastavkov za cevko ... ziher so bili poleg v paketu

https://www.scottoiler.com/uk/Spares-Adaptors/Self-Adhesive-Cable-Clips-Pair/flypage.tpl.html <-- precej lepše

lahko bi, če te je strah, edino zamenjal dvostransko lepilo s tesinim, ampak bojazen je odveč, to močno prime, teža pa je majhna

2-3 po nihajki povsem dovolj, saj to ni nobena teža, poleg tega pa je na koncu pri doziranju zavito...

 

 

Zadnji nosilec sem dal stran, ja, da lepse pade v ovink - drugace pa sem vzel rabljen oiler iz ebaya, in so od vsega samo ti nosilcki manjkali, pa sem na sihtu mal prebrskal in nasel pri stromarjih te svoje. Bom videl kako se bo obneslo, ko se olje zaleze za lepilo, ko bo toliko zapacano pa jih itak zamenjam in pol manj dam ce bo drzalo in je to to :)

Popravljeno . Popravil zan0088
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2017 ob 15:12, zan0088 pravi:

Odvisno je verjetno od moci vakuuma in visine montaze?

Podtlak samo odpira ventil in od njega ni odvisno doziranje olja. Mazat pričneš pri najmanjši nastavitvi, (1-10) torej z 1. po nekaj 10 kilometrih poizkusi s prstom med dvema zoboma na zadnjem zobniku, v pimeru, da je "pesuho" dodaš eno stopnjo in to ponoviš dokler ni dovolj. V primeru, da začneš s previsoko "dozo" bo vse mastno in boš težko ugotovil kakšna nastavitev je optimalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, MiNa said:

Podtlak samo odpira ventil in od njega ni odvisno doziranje olja. Mazat pričneš pri najmanjši nastavitvi, (1-10) torej z 1. po nekaj 10 kilometrih poizkusi s prstom med dvema zoboma na zadnjem zobniku, v pimeru, da je "pesuho" dodaš eno stopnjo in to ponoviš dokler ni dovolj. V primeru, da začneš s previsoko "dozo" bo vse mastno in boš težko ugotovil kakšna nastavitev je optimalna.

tako .. jaz sem imel modro scottovo olje (prišlo z paketom) in mi je preveč nasvinjalo po ketni in verižniku (tudi naokoli je letelo), sem imel odprto po tistem priporočilu "kapljica na minuto, minuto pa pol" .. pol sem vse na novo očistil v nulo, zamenjal olje za rdeče in začel z čist malo odprtim in stopnjeval do primernega .. koliko mora bit odprto je odvisno od mopeda in instalacije, več je dejavnikov, ki vplivajo na primerno doziranje ..

jaz imam pritjeno z dvema nosilcema + majhna vezica, ni potrebno pretiravat .. pazi samo, da bo v rezervarčku vedno dovolj olja, še posebej če je montiran ne-navpično, dno posodice naj bo vedno pokrito z oljem .. pa fajn je, da se kje vidi del prozorne cevke, če si vso instalacijo kam skril .. tako lahko na hitro z očesom ošvrkneš pred vožnjo in vidiš, če je olje v cevki ali ne (no, tudi na verižnik je treba kdaj pogledat, če se slučajno ni kje kaj zabasalo) ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz študiram o nakupu scottoilerja , nevem pa se kerega e ali vsystem,  mi pa ni jasno kako so lahko planirali mesto rezervarja ob sami mašini , kjer se kar precej greje , kaksno olje se potem uporablja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, marko-m said:

Tudi jaz študiram o nakupu scottoilerja , nevem pa se kerega e ali vsystem,  mi pa ni jasno kako so lahko planirali mesto rezervarja ob sami mašini , kjer se kar precej greje , kaksno olje se potem uporablja?

kdo je tako planiral? lahko ga montiraš na zadnjo stran nosilca tablice, če tako hočeš ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, marko-m said:

no, pod tablico itak da ne, htel sem rečti, da ga lahko montiraš kam ti srce poželi .. a pod plastikami nimaš drugje placa? sopotnikove tačke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Tex said:

no, pod tablico itak da ne, htel sem rečti, da ga lahko montiraš kam ti srce poželi .. a pod plastikami nimaš drugje placa? sopotnikove tačke?

Tačke grejo stran, verjetno je na drugi strani plastike enako, bom pa probal koliko se greje na tem mestu , mogoče pa ni tako hudo, je potrebno oiler večkrat nastavljati doziranje ali ga pustiš bolj kot ne na miru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo naredil namakanje ketne s pomočjo magnetnega ventila? Ko ventil napajamo z napetostjo 12 V je oprt in dovod pri tem odprt. In ko odvzamemo kontakt in s tem napajanje, ventil zapre. Težavo imam le to, da se v minuti ventil zelo segreje. Ga je že težko držat v roki. Nevem zakaj se to dogaja? Ima kdo kakšen drug predlog kateri ventil uporabit?

1-4-2-way-normally-close.jpg

Glede na to, da se mi material doma povaljuje že 2 leti, je morda zdej cajt da ženi opremim moped =) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se grejejo je sicer normalno, ampak tolko, da res nebi mogel v roki držar pa ni ravno ql .. gre za 12v, ti mu dovajaš več in se bolj greje .. v bistvu bi ga bilo pametno z manj napetosti, verjetno bi ga z 9v ravno tako odprlo in bi se manj grel .. marsikateri niso mišljeni za bit stalno odprti .. imaš kaj specifikaj zraven?

so pa tudi veliki porabniki .. boljše bi bilo, če bi ga na vsake tolko odprl za kakšno sekundo in seveda primerno povečal pretok .. ampak pol rabiš kakšen kontroler oziroma timer, ki bi ti to delal ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Tex pravi:

da se grejejo je sicer normalno, ampak tolko, da res nebi mogel v roki držar pa ni ravno ql .. gre za 12v, ti mu dovajaš več in se bolj greje .. v bistvu bi ga bilo pametno z manj napetosti, verjetno bi ga z 9v ravno tako odprlo in bi se manj grel .. marsikateri niso mišljeni za bit stalno odprti .. imaš kaj specifikaj zraven?

so pa tudi veliki porabniki .. boljše bi bilo, če bi ga na vsake tolko odprl za kakšno sekundo in seveda primerno povečal pretok .. ampak pol rabiš kakšen kontroler oziroma timer, ki bi ti to delal ..

Napajalnik s stabilno izhodno napetostjo 12 V ni mogel dovajat več kot 12 V. Nisem pa poizkusil na 9 V, ker res mi ni jasno, zakaj bi ga napajal z manj kot je njegova nazivna napetost.

Specifikacij nimam.

Če bi šel delat elektroniko, potem sploh ne bi potreboval ventila, bi bila dovolj pumpa...a kaj če elektronika odpove, pumpa pa na polno pumpa. Raje ne razmišlja. Rad bi naredil vsaj nekaj nekoliko bolj trotl zihr ampak do te mere, da ni samo pipca... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno spet eden, ki ve kaj je dober scootoiler !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!