Skoči na vsebino

Prometna nesreča - uveljavljanje kupončka


Dirkac

Priporočene objave

Tole se je zgodilo mojemu kolegu:

zadeva je taka ... ta vikend v kopru sm stal v kriziscu za nekom, ki je speljal, potem pa neankrat zabremzal sredi ceste ... ne levo ne desno nikogar ... odvil sm kolikor se je dalo, tako da sm ga zadel s prednjim levim delom ... pri meni se ne pozna skoraj nic, odbijac je malo opraskan, nekaj pikic barve pa je tudi padlo dol ... pri njem pa, stara audi 100, 92 letnik ... imel je pocen odbijac in dve manjsi luknji, kjer je odpadla barva ... tip je takoj ko je stopil z avta pomoil roko in rekel daj kupon ... najprej sm rekel, da ne, da je to premajhna skoda in da naj vprasa koliko pride pa se bova zmenila ... tip se odpelje, vzel je moje podatke se prej, potem me pa klice in rece, da je skoda za 200.000 tolarjev ... se odpeljem do njega in pregledma racun ... nov odbijac 120 000, plus delo in davk in pride 200.000 ... in kaj narest? nekaj casa sm sedel z njim, pregovarjal in ne vem kaj se vse, poklicem kolega, in vsakic ko sva bla na telefonu, je znizal ceno ... na koncu je prisel na 50.000 ... skratka, blage ... na koncu sm se odlocil in mu dal kupon ... zahteval je samo kupon! evropsko porocilo imam se vedno pri sebi ... zdej pa rabim nasvet kaj naprej ... ne recem, ce bi bil sam kriv, bi placal ali sam ali preko zavarovalnice, glede na to, kako se je to zgodilo pa ne vem ... tip je bil nek svercer, kar se je videlo ze na delec ... avto je bil napisan na neko zensko, zena ne vem ce je bila, bil drug priimek, rekel je, da ne dela nikjer, da je brezposelen, imel pa je vse mozne zlate verizice se marsikaj, kar ne sodi k takemu statusu ...

kaj sedaj narediti? kolikor je men jasno, on brez evropskega porocila ne more dobiti nic ... mislil sem, da bi dal izjavo o tem, kaj tocno se je zgodilo, potem pa nej se zavarovalniski pravniki ukvarjajo s tem naprej ... ker dejansko sm dobil (in kolega zravn) obcutek, da je tip to storil namerno ... kot sm kasneje videl, avto je popravlal ze nickolikokrat in se in se ... je mozno, da je tip nekje rikverc butnil in potem cakal, da bo nasel nekoga, ki se bo "zaletel" vanj? sploh z drugega kraja ... ker jest niti pod razno nisem upal karkoli narest, ker nikol ne ves s kom imas opravka ... policije ni hotel klicati, tako da ... mi je zal da nism vzel telefona in jo takoj poklical ... problem je samo v tem, da sm jest butnu zadaj in sm avtomaticno kriv, ceprav v tem primeru sploh nisem bil ...

Zanima me:

- ali lahko tip, v katerega se je zaletel kolega uveljavi kuponček, čeprav nima evropskega poročila

- ali lahko kolega to prijavi policiji, ker sumi, da gre za prevaro oz. namerno povzročeno nesrečo (to se kaže predvsem iz tega, da je tip brez da bi karkoli gledal zahteval kuponček in kasneje nižal ceno). Kolega ima tudi pričo, ki lahko potrdi, da je bila cesta prazna in da se je voznik pred njim ustavil brez razloga in sunkovito.

- ali zavarovalnica izgubljen kupon, ki ni bil uveljavljen, vrne oz. nadomesti?

Za vse informacije bi bil zelo hvaležen, sploh če je med vami kakšen pravnik ali kdo, ki se spozna na to!

Popravljeno . Popravil Dirkac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ali lahko tip, v katerega se je zaletel kolega uveljavi kuponček, čeprav nima evropskega poročila

- ali lahko kolega to prijavi policiji, ker sumi, da gre za prevaro oz. namerno povzročeno nesrečo (to se kaže predvsem iz tega, da je tip brez da bi karkoli gledal zahteval kuponček in kasneje nižal ceno). Kolega ima tudi pričo, ki lahko potrdi, da je bila cesta prazna in da se je voznik pred njim ustavil brez razloga in sunkovito.

- ali zavarovalnica izgubljen kupon, ki ni bil uveljavljen, vrne oz. nadomesti?

Tole sem izvedel od zavarovalnicarja:

1. Evropsko porocilo ni dokument, ki bi nedvoumno dokazoval krivdo ali pojasnjeval okoliscine nezgode. Za uveljavitev skodnega zahtevka je zatorej dovolj kupon. Vendar pa brez porocila sam postopek traja bistveno dlje, ker morajo pravniki na zavarovalnici odlociti, koliksen delez krivde kdo dejansko nosi. V primeru naleta od zadaj je deljena krivda zelo pogosta. Tvoj prijatelj bo od zavarovalnice na dom dobil vprasalnik o nezgodi, kjer bo lahko napisal svoje videnje le-te ter nastel morebitne price dogodka, ipd.

2. Policijo lahko poklice v roku 24 ur po nastanku nezgode. Seveda jo lahko tudi kasneje, vendar potem na resevanje skodnega zahtevka ne vpliva.

3. Nerabljen kupon zavarovalnica seveda vrne. Lahko se zgodi tudi, da bo iz kupona poplacana manjsa skoda, kot tvoj prijatelj pricakuje. V tem primeru ima prijatelj moznost "povrnitve skode" (regresiranja) do poteka veljavnosti zavarovanja. Kaj to pomeni? Prijatelj se lahko oglasi na zavarovalnici in vrne znesek, ki je ga je zavarovalnica izplacala skodnemu upravicencu. V tem primeru mu nato zavarovalnica vrne kupon in naslednje leto se mu bonus ne zmanjsa.

Vse nasteto sem izvedel od osebe, ki je zaposlena na Triglavu. Lahko da je pri ostalih zavarovalnicah kaj drugace.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr sm jst tole prebral se mi hudo zdi, da je ta z audijem sam caku na enga tazga k je biu tvoj kolega....zdej nimas kej....on ma kuponcek....ampak brez E.P. pa tud on nc ne more....ga bojo ze iz zavarovalnice poklical

Lp

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovalnica (Slovenica) je izplačala škodo na podlagi policijskega zapisnika... brez kupona in brez EP, da so trgali kupon, smo opazili šele ob vnovični registraciji (podoben pripetljaj kot zgoraj s službenim vozilom)

možnost imaš odkupiti škodo in pridobiti kupon, vendar ti nabijejo še bolane obresti ( v pol leta je 60 zneslo 90k)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebena situacija, škoda da ni klical policije takoj! Kako bo tip to zvozil nevem, mislim pa da če bo kolega to malo zavlačeval bo tip vse skupaj pozabil. Mislim da zavarovalnica rabi za uveljavitev kupona E.P., policijski zapisnik, ali izjavo tistega, ki je nesreče povzročil. Aja v tem primeru bi se znalo zgodit (v primeru da bi takoj klical policijo) da bi bila krivda deljena (na kolega- ker ni imel varnostne razdalje, na tipa- ker je naglo in brez razloga bremzal). V vsakem primeru javi kako se stvar obrne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da mora tvoj kolega svoji zavarovalnici javiti, da je povzročil škodni primer. Tedaj tudi lahko opiše svoje videnje dogodka. Ker zapisnika s strani uradne osebe ni, se bosta zavarovalnici med seboj cufali za denar, zato je dobro, da tudi tvoj prijatelj poda svoj opis dogodka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jest mam pa en drug problem. :cry:

Sosedov sin je ob obračanju s štirikolesnikom zadel parkiran avto in preden sem uspela priti iz hiše odpeljal.

Udrt je blatnik in pokrov motorja. Takoj sem poklicala soseda, ki je rekel da bo škodo oz. popravilo poravnal. Sedaj pa je prinesel odškodninski zahtevek Slovenice, kjer je kot voznika navedel sebe.

Smem to sploh podpisati, ker za podatke kazensko in materialno menda odgovarjam, jest pa dobro vem kdo je povzročil nesrečo.

In kaj naj navedem pod specifikacija odškodninskega zahtevka? Naj napišem da je potrebno ličanje pa barvanje al kaj?

Pa ko je prnesu ta odškodninski zahtevek je rekel, naj priložim še kopijo zavarovalne police, vozniške in prometne. Zakaj vse to, saj je bil avto parkiran, kaj mu bo moja vozniška? Malo me je strah da nekaj muti in prosim za vaša mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa en drug problem. :cry:

Sosedov sin je ob obračanju s štirikolesnikom zadel parkiran avto in preden sem uspela priti iz hiše odpeljal.

Udrt je blatnik in pokrov motorja. Takoj sem poklicala soseda, ki je rekel da bo škodo oz. popravilo poravnal. Sedaj pa je prinesel odškodninski zahtevek Slovenice, kjer je kot voznika navedel sebe.

Smem to sploh podpisati, ker za podatke kazensko in materialno menda odgovarjam, jest pa dobro vem kdo je povzročil nesrečo.

In kaj naj navedem pod specifikacija odškodninskega zahtevka? Naj napišem da je potrebno ličanje pa barvanje al kaj?

Pa ko je prnesu ta odškodninski zahtevek je rekel, naj priložim še kopijo zavarovalne police, vozniške in prometne. Zakaj vse to, saj je bil avto parkiran, kaj mu bo moja vozniška? Malo me je strah da nekaj muti in prosim za vaša mnenja.

Jaz bi poklical cenilca škode od Slovenike, mu pokazal škodo na vašem avtomobilu vse povedal kaj se je zgodlo in vse vam bodo oni uredili,to je edina prava pot.Če bo zavarovalnica ugotovila,da ste podpisala napačno izjavo boste poleg škode še kazen plačala. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa en drug problem. :cry:

in prosim za vaša mnenja.

odvisno v kakšnih odnosih si s sosedom....

slabi: glej prejšni odgovor

dobri: napišeta evropsko poročilo o nezgodi, kdo je vozil štirikolesnik vesta vidva,

evropsko poročilo med drugim zahteva podatke o vpletenih, to si pa tudi ti (s parkiranim avtomobilom),

zato potrebuje vozniško dovoljenje, veljavnost. narišeta dobro slikco, dopišeta specifiko trka in

to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvidevam, da sosedov sin še nima izpita B - za 4kolesnika in se je zato sam navedel na zapisnik, ker ve, da bo v nasprotnem primeru sin še bolj najebal kukr je že (doma).

s tem človekom - sosedom boš morala še leta (verjetno) shajati in verjetno ne rabim razpredati o dobrih sosedskih odnosih.. naj ti da kupon, podpišita EP in morebitne dodatne izjave.. obrni to tako, da bo v poročilih navedeno, da se je sosed sam pojavil pri tebi, da je zadel v avto in ti nisi nič videla - prostovoljno je priznal krivdo. avto potem pelji k cenilcu in uveljavi kupon pri mehaniku.

a je to.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa en drug problem. :cry:

Sosedov sin je ob obračanju s štirikolesnikom zadel parkiran avto in preden sem uspela priti iz hiše odpeljal.

Udrt je blatnik in pokrov motorja. Takoj sem poklicala soseda, ki je rekel da bo škodo oz. popravilo poravnal. Sedaj pa je prinesel odškodninski zahtevek Slovenice, kjer je kot voznika navedel sebe.

Smem to sploh podpisati, ker za podatke kazensko in materialno menda odgovarjam, jest pa dobro vem kdo je povzročil nesrečo.

In kaj naj navedem pod specifikacija odškodninskega zahtevka? Naj napišem da je potrebno ličanje pa barvanje al kaj?

Pa ko je prnesu ta odškodninski zahtevek je rekel, naj priložim še kopijo zavarovalne police, vozniške in prometne. Zakaj vse to, saj je bil avto parkiran, kaj mu bo moja vozniška? Malo me je strah da nekaj muti in prosim za vaša mnenja.

A si ti tole malo čudno napisala, ali jaz čudno berem :? :

Pa da povzamem dejstva kakor jih razumem jaz:

Sosedov sin se je z ATV zaletel v vaš parkiran avto.

In sedaj od sosedovga mulca foter nosi k vam odškodninske zahtevke Slovenice (njegove zavarovalnice!?), namesto da bi jih ti k njemu O:-)

NE PODPISUJ NIČESAR, če to podpišeš pomeni da boš kriva za nesrečo katero je povzročil tvoj parkiran avtomobil :eek: na vaši zemlji oziroma javni površini

Seveda pa še vedno obstaja možnost da jaz narobe berem oziroma da ti narobe pišeš dejstva

Pojdi ti na SVOJO zavarovalnico pa jim razloži situacijo (prijavi škodo, koga boš navedla pa se odloči-lahko tudi rečeš da je bil sosed, ne veš pa ali je bil mulo ali foter ker je imel čelado na glavi-tako se boš izognila morebitnim slabim soseskim odnosom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej v končni fazi - po ZVCP - če lastnik vozila ne prijavi/pove kdo je vozil-povzročil nesrečo/naredil prekršek, je odgovoren sam, četudi ni vozil... :grim

Popravljeno . Popravil Jurij
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ni važn će navaja kot voznika sebe ne sina .) sj to nema veze lohk ta mulc nima izpita in bojo pač tko nardil da je kao fotr obraču

bolj mene skrbi to kar je bla debata da nosi odškodniške zahtevke od svoje zavarovalnice to je pa mal sumljiv to je pa treba bit previdn ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo razrešili tako da je v evropsko poročilo napisal da je kriv

in sem pol kar na njegovi zavarovalnici uredila vse ostalo, od ogleda cenilca do potrebnih papirjev.

Ja vem da sem ena mona :( , da nisva že koj napisala poročila. Ko sem prebrala vaše odgovore in mal prespala zadevo , sem šla soseda vprašat kako je že ime njegovmu sinu, da morva napisat to poročilo o nesreči - pa je bil koj prpravlen kar on ga poiskat pa izpolnit :P , sicer je sebe napisal kot voznika - ampak

...glavno je da je avto že porihtan in hvala vsem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo razrešili tako da je v evropsko poročilo napisal da je kriv

in sem pol kar na njegovi zavarovalnici uredila vse ostalo, od ogleda cenilca do potrebnih papirjev.

Ja vem da sem ena mona :( , da nisva že koj napisala poročila. Ko sem prebrala vaše odgovore in mal prespala zadevo , sem šla soseda vprašat kako je že ime njegovmu sinu, da morva napisat to poročilo o nesreči - pa je bil koj prpravlen kar on ga poiskat pa izpolnit :P , sicer je sebe napisal kot voznika - ampak

...glavno je da je avto že porihtan in hvala vsem :OK:

Vse lepo in prav samo take škode ,ki jih povzroči nekdo, ki nima izpita in vi to podpirate in podpišete, to mi vsi skupaj plačamo .Zato se nikar ne čudite, da so zavarovanja tako draga.Ste pa korajžna ,da se to upate razglašat po internetu,namreč ,če bo to prebral kakšen zavarovalniški advokat bo drago za vaju oba.Vi boste morala škodo zavarovalnici povrnit ,soseda pa čaka kazen in plaćilo škode na vašem vozilu,seveda če bo pripravljen v nasprotnem primeru vas čaka civilna tožba.Pa še to nepozabite zavarovalnica ima časa 10 let priti po denar (seveda na obresti nepozabijo).Jaz mislim ,da bi bilo veliko pametneje,če bi to škodo sosed sam plačal(saj sigurno ni mogla biti tako velika) in še bonusa nebi izgubil na tem štirikolesniku,in nobeden nebi bil v prekršku tako sta oba lahko samo upata da vaju nevjamejo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!