Skoči na vsebino

kdaj menjati olje?


Aleron

Priporočene objave

A mi lahko prosim svetujete katero olje (glede na starost vozila pač) naj kupim za avtomatski - tiptronic menjalnik, vw passat 1,8t l.99 (mod.leto 00), 2300000km?

Hvala za odgovore.

Če ti angleščina ne dela težav, bi znal tukaj najti kakšno korisno informacijo. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim svetujete katero olje (glede na starost vozila pač) naj kupim za avtomatski - tiptronic menjalnik, vw passat 1,8t l.99 (mod.leto 00), 2300000km?

Hvala za odgovore.

ha,ha,ha... :lol1: ne mi zamerit...ja ,dobr si se zatipkal.....ha,ha,ha... 2.300.000 km ? ha,ha...pol pa eni pravjo da avtomatik ne zdži :?:OK:

drugače pa ti piše v knjigi za vzdrževanje točen tip olja. pa firma niti ni tako pomembna, nekaj solidnega pa le mora biti. pa pazi,da ga boš nalil točno količino,ker mu pretiravanje zelo škodi. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko prosim svetujete katero olje (glede na starost vozila pač) naj kupim za avtomatski - tiptronic menjalnik, vw passat 1,8t l.99 (mod.leto 00), 2300000km?

Hvala za odgovore.

Če ima res 2-miljona Km ga kar na odpad zapelji, sicer pa je za VSE automatike ATF rudeče olje dobiš ga na vsaki črpalki!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Uporabljal in še uporabljam STP dodatek olju za bencinske motorje

rezultat: avto vžigal iz prve tudi v težjih zimskih razmerah.

Enkrat pozabil pa je bilo slišati ventile in vžiganje ni bilo več tako iskrivo.

Rezultat je bil očiten.

Bom še uporabljal.:yes:

PS se pa dodaja za pol litra ob vsaki menjavi olja in to v ogret motor

Za dobro olje nerabiš nobenega dodatka !! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Fantje edini dodatek k olju se daje v olje za menjalnike pa se to vela za sterejsa vozila z menjalnikom z rocnim prenosom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da vidmo...

Avto ki stoji eno leto z novim oljem ali potrebna menjava?

Evo res me zanima kaj eni pravjo da menjat drugi da ne, sej tu bo najbrž isto napisano.

Samo po tej logiki bi imeli avti prvi servis prej kot po enem letu saj je olje not ko pride iz tovarne.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno..jaz osebno bi full sintetiko vozil - recimo vsaj polovični interval ... če pa je noter mineralno olje , pa bi ga po enem letu zamenjal brez pardona..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da vidmo...

Avto ki stoji eno leto z novim oljem ali potrebna menjava?

Evo res me zanima kaj eni pravjo da menjat drugi da ne, sej tu bo najbrž isto napisano.

Samo po tej logiki bi imeli avti prvi servis prej kot po enem letu saj je olje not ko pride iz tovarne.

lp

T

Vsekakor,olje je treba menjati enkrat letno,četudi ni nič rabljeno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No načeloma se strinjam da je potrebna menjava po enem letu...

AMPAK

Recimo avto je sestavljen v tovarni in natočeno olje in agregat zalaufan in stestiran.

Lahko čaka na kupca tudi eno leto, ko ga kupiš je pa prvi servis na 20.000 ali eno leto?!?

kdo pol koga ?

Ne narobe zastopt ni problem tistih pa € za olje in filter, samo me pa res zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne najdem članka, ampak, v eni reviji sem prebral, da mineralno olje lahko dalj stoji kot sintetika, in ni nič narobe dočim baje nekaj v sintetiki po dolgotrajnem stiku z zrakom oksidira in tvori neko zelo blago kislino po dolgotrajnem stanju načenja motor. zdej, jez nevem kolk se to pozna. Jaz u avtu olja k stoji eno leto nebi menjal. V motorju pa :)

Glede tega, da avti s prvim polnjenjem stojijo lahko dlje kot eno leto, pa si mislim svoje. Nižanje stroškov, predvsem servisnih, je prodajni adut. zdi se mi tudi, da točno zato avti nimajo več servisnega intervala na 10 000km, ampak po pravilu še enkat več. Ne verjamem, da olje prenese še enkrat več uporabe kot jo je 10 let nazaj, servisov pa je pol manj, kar se pozna na vzdrževanju. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No načeloma se strinjam da je potrebna menjava po enem letu...

AMPAK

Recimo avto je sestavljen v tovarni in natočeno olje in agregat zalaufan in stestiran.

Lahko čaka na kupca tudi eno leto, ko ga kupiš je pa prvi servis na 20.000 ali eno leto?!?

kdo pol koga ?

Ne narobe zastopt ni problem tistih pa € za olje in filter, samo me pa res zanima :)

Nese sekirat! olje brez problemov voziš DVE leti.Pri skoraj vseh novih avtih se menja na 20K kil. ali DVE leti pa tudi več samo glej,da imaš vedno dovolj olja in ne kot nekateri, ki vozijo dve leti in sploh nekontrolirajo olja in ko gredo na 20K servis je notri samo še malo katrana, če nepride prej do kake poškodbe.Namreč treba je vedeti, da nova mašina, ko se uteka ponavadi rabi malo olja potem pa se to normalizira.Dotega pride zato ker površine cilindrov niso še povsem gladke imajo majhne praskice od samega bušenja z utekanjem se ti cilindri lepo ugladijo pri ca 10K kil.Zato je zelo pomembno kontrolirati nivo ojla, ki naj bi bil med min.in maxmumom.Če pa želiš mašini vse najboljše ni napačno, če olje zamenjaš tudi prej npr.na 10K kil. ali na eno leto.Sam bom menjal na 10K kil.(in eno leto) in nebom čakal do 20K kil.NI PA NUJNO !Razsodi sam !! :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mam eno vprašanje. Doma imamo hondo civic 1.5 VTEC, 1996 letnik ter 160k kilometrov. dozdaj smo vedno redno menjavali olja po predpisanem postopku (12 mesecev ali 10000 km).

Dosedaj smo vedno tankali Castrol magnatec 10w40 polsintetiko. to olje je najbolj univerzalno za vse temparature in tipe mašin.

Zanima me, ker bom ta avto naslednje leto začel voziti jaz, če bi bilo dobro ali bi bilo kaj narobe če bi pri naslednjem intervalu zamenjave uporabil castrol 5w40 100% sintetično saj se bo avto vrtel na višjih obratih kot dosedaj ( ko ga je vozila mama).

Zanima me če je to olje prav tako obstojno v vseh temparaturah ( -20, +40 C) ? ter je boljše od tega dosedanjega ker naj bi ohranjalo mašino čistejšo, ter podaljšalo interval zamenjave, in nasplošno bilo boljšo za motor.

LP

Popravljeno . Popravil fico182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje. Doma imamo hondo civic 1.5 VTEC, 1996 letnik ter 160k kilometrov. dozdaj smo vedno redno menjavali olja po predpisanem postopku (12 mesecev ali 10000 km).

Dosedaj smo vedno tankali Castrol magnatec 10w40 polsintetiko. to olje je najbolj univerzalno za vse temparature in tipe mašin.

Zanima me, ker bom ta avto naslednje leto začel voziti jaz, če bi bilo dobro ali bi bilo kaj narobe če bi pri naslednjem intervalu zamenjave uporabil castrol 5w40 100% sintetično saj se bo avto vrtel na višjih obratih kot dosedaj ( ko ga je vozila mama).

Zanima me če je to olje prav tako obstojno v vseh temparaturah ( -20, +40 C) ? ter je boljše od tega dosedanjega ker naj bi ohranjalo mašino čistejšo, ter podaljšalo interval zamenjave, in nasplošno bilo boljšo za motor.

LP

če ti na tole kdo zna odgovorit ,dam pa kapo dol.

živ bog po mojem ne more točno napovedat poslabšanja ali poboljšanja, pri zamenjavi olja.z dokazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje. Doma imamo hondo civic 1.5 VTEC, 1996 letnik ter 160k kilometrov. dozdaj smo vedno redno menjavali olja po predpisanem postopku (12 mesecev ali 10000 km).

Dosedaj smo vedno tankali Castrol magnatec 10w40 polsintetiko. to olje je najbolj univerzalno za vse temparature in tipe mašin.

Zanima me, ker bom ta avto naslednje leto začel voziti jaz, če bi bilo dobro ali bi bilo kaj narobe če bi pri naslednjem intervalu zamenjave uporabil castrol 5w40 100% sintetično saj se bo avto vrtel na višjih obratih kot dosedaj ( ko ga je vozila mama).

Zanima me če je to olje prav tako obstojno v vseh temparaturah ( -20, +40 C) ? ter je boljše od tega dosedanjega ker naj bi ohranjalo mašino čistejšo, ter podaljšalo interval zamenjave, in nasplošno bilo boljšo za motor.

LP

jest mislim, da bo tut magnatec čist v redu. samo da ni čist navaden mineralc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa rekel takole: če je avto 14 let šel na tisto olje in pod normalnimi obrati, pa da ne pije olja... naj tako tudi ostane. Oboje -olje in obrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to je to, olja ne pije nič, dobesedno nič, avto pa je celi čas vozila mati in nikol ni šel preko 3k. to se pozna tudi da se avto v 14 letih ni niti 1x pokvaril ali kaj podobnega. Samo vseeno jas mislim bi blo bolše to 5w40 100% sintetično? ker mene zanima če je to olje funkcionalno pri vseh temparaturah tako 10w40?

Ker če je res to kaj piše da vzdržuje večjo čistot v mašini, in nasploh dlje drži, potem nevidim razloga da se nebi uporablo.? mnenja prosim.

Je pa res, da moram pohvalit japonsko kvaliteto.

LP

Popravljeno . Popravil fico182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljaj tisto gradacijo , ki je predpisana ... japonci niso brez veze nekaj napisali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpisanih je več olj, delijo se pa glede na zunanje temparature in temparaturna območja delovanja. olje ki smo ga uporabljali dosedaj je bilo v razponu od -20 pa do +40C. takda pomojem nebi smelo bit nil narobe z tem 5w40 ki je 100 sintetično, in pomojem še boljše maže.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljaj tisto gradacijo , ki je predpisana ... japonci niso brez veze nekaj napisali ...

Saj nikoli ni 'predpisana' samo ena SAE viskoznost... Je priporočena, lahko pa izbereš tudi kaj drugega...

Če je 10W-40 npr. predvideno za uporabo pri zunanjih temperaturah od -20 do +40, zakaj bi bil problem uporablajti 5W-50 (razen cene), ki bi delalo od -30 do +60. Saj v območju, kjer se dejansko uporablja (recimo -10 do +30) bo tudi OK...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!