Skoči na vsebino

kdaj menjati olje?


Aleron

Priporočene objave

Sej ni 5w50 - 5w40 je. Pač pomojem če je 100% sint pa ohranja večjo čistost v mašini kar pomeni posledično daljšo uporabo nevem zakaj ne pač razlika je v 10 €

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni 5w50 - 5w40 je. Pač pomojem če je 100% sint pa ohranja večjo čistost v mašini kar pomeni posledično daljšo uporabo nevem zakaj ne pač razlika je v 10 €

Lp

Ti bom jaz tole razložil.Namreč pozimi je bolj priporočljivo 5W40 poleti pa 15w50 neglede na znamko(firmo) in kvaliteto ali je mineralno,pol sintetika ali sintetika,pa uporablja olje,ki ga predpiše firma.Če je ta tvoj avto prej uporabljal npr.pol sintetiko bi ti svetoval,da uporabljaš enako olje in da voziš normalno kot ga je tvoja mama kajti sicer bojo sami stroški in tu ti tudi najdražje in najboljše olje prav nič nepomaga.Vedeti moraš pa eno,če je bila dozdaj vožena mašina z slabšim oljem in boš zdaj dal notri DRAGO, BOLJŠE,KVALITETNAJŠE olje bo mašina 100% začela rabit olje in to zato, ker dobro sintetično olje ima detergent za ispiranje očistilo ti bo gareš in motor bo sigurno začel trošit ole še sploh,če ga boš masral v maximum !! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom jaz tole razložil.Namreč pozimi je bolj priporočljivo 5W40 poleti pa 15w50 neglede na znamko(firmo) in kvaliteto ali je mineralno,pol sintetika ali sintetika,pa uporablja olje,ki ga predpiše firma.Če je ta tvoj avto prej uporabljal npr.pol sintetiko bi ti svetoval,da uporabljaš enako olje in da voziš normalno kot ga je tvoja mama kajti sicer bojo sami stroški in tu ti tudi najdražje in najboljše olje prav nič nepomaga.Vedeti moraš pa eno,če je bila dozdaj vožena mašina z slabšim oljem in boš zdaj dal notri DRAGO, BOLJŠE,KVALITETNAJŠE olje bo mašina 100% začela rabit olje in to zato, ker dobro sintetično olje ima detergent za ispiranje očistilo ti bo gareš in motor bo sigurno začel trošit ole še sploh,če ga boš masral v maximum !! :hmm:

Aha, torej če prav razumem je pol torej najboljše olje 10w40 polsintetika, ker gre vredu tudi pozimi, predvsem pa je meni bol važno za poleti, ko se bom vozo na morje, sepravi da pol ostanem na 10w40 polsintetiki.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej če prav razumem je pol torej najboljše olje 10w40 polsintetika, ker gre vredu tudi pozimi, predvsem pa je meni bol važno za poleti, ko se bom vozo na morje, sepravi da pol ostanem na 10w40 polsintetiki.

Lp

Če dobiš polsintetiko 15W50 pa daj poleti sicer pa nebo problema tudi z 10W40 LP !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nikoli ni 'predpisana' samo ena SAE viskoznost... Je priporočena, lahko pa izbereš tudi kaj drugega...

Če je 10W-40 npr. predvideno za uporabo pri zunanjih temperaturah od -20 do +40, zakaj bi bil problem uporablajti 5W-50 (razen cene), ki bi delalo od -30 do +60. Saj v območju, kjer se dejansko uporablja (recimo -10 do +30) bo tudi OK...

D.

načeloma imaš prav .. vendar če uporabljaš predpisano olje za naše razmere - 10w40 - in je motor z njim zadovoljen ter ga povrh vsega ne porabi kapljice , potem res ne vem zakaj bi odkrival toplo vodo .. če pa se pojavi minimalna poraba olja pa lahko kaj poekperimentiraš - ne škodi...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpisanih je več olj, delijo se pa glede na zunanje temparature in temparaturna območja delovanja. olje ki smo ga uporabljali dosedaj je bilo v razponu od -20 pa do +40C. takda pomojem nebi smelo bit nil narobe z tem 5w40 ki je 100 sintetično, in pomojem še boljše maže.

LP

mah ti sam vlij notri kaj hočeš in gas do daske - itak si očitno že odločen, da ga boš teral, zato ti ni pomoči. avto bo začel zajebavat, ti boš pa čez par let morda bolj umirjeno vozil ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ti sam vlij notri kaj hočeš in gas do daske - itak si očitno že odločen, da ga boš teral, zato ti ni pomoči. avto bo začel zajebavat, ti boš pa čez par let morda bolj umirjeno vozil ...

... ne bi bilo prvič, da se ta scenarij uresniči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ti bom jaz tole razložil.Vedeti moraš pa eno,če je bila dozdaj vožena mašina z slabšim oljem in boš zdaj dal notri DRAGO, BOLJŠE,KVALITETNAJŠE olje bo mašina 100% začela rabit olje in to zato, ker dobro sintetično olje ima detergent za ispiranje očistilo ti bo gareš in motor bo sigurno začel trošit ole še sploh,če ga boš masral v maximum !! :hmm:

:eek: :blink:

Če si do sedaj jedel zažgane dunajske zrezke, sedaj pa boš začel jesti normalno pripravljene zrezke, boš definitivno imel težave s prebavo. Prej si na zažgane zrezke normalno iztrebljal, sedaj po normalno pripravljenih zrezkih, pa boš zagotovo driskal in bruhal.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava bi bila ustrezna če bi namesto zrezkov začel jesti samo sadje. Sej zdravo je bol, samo boš imel težave na začetku :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vbistvu sem zvedel da je olje elfovo 10w40 polsintetika, ki ima prav tako detergent za izpiranje mašine, tak da mislim da če bi dal 5w40 full sintetiko pomoje nebi žrlo nič več olja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si se sploh tako napalil na to sintetiko?

A dejansko misliš, da bo razlika?

Vem da je tista elfova 5w40 sintetka dost pocen, pa gor piše ultra nevem kaj. Sam če res ne voziš avto, ki se dejansko kam zvrti je pol-sitetka vrh glave. Raje glej da je viskoznost prava in da je olje redno menjano.

To kolk ga boš ti navijal pa ga mam ni, pa pozabi, ker ne veš kako tvoja mama vozi ko ti ne gledaš :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem moral pri nekih 8000 prevoženih km dolit olje v balenota ... olje je bilo čisto - novo ... ne vem pa katere gradacije - 5w30 ali 10w40 ... motor se po 1500km še zmeraj normalno zavrti do blokade ... zmeraj...končna je še zmeraj čez 170 po brzinomeru .. pa se mi zdi , da se bo vrtel na polno še eno leto... nekdo pač mora poskrbeti zato , da gredo stari avti na odpad ... to me bo stalo 350€ na leto ... potem pa drugega takega za majhen denar ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej kaj bi kdo dal v svojo masino je od samega posameznika odvisn.predlagu bi ti Castrol je res da je mal drazi olje je pa kvalitetn in pa Aral.najbolse olje je pa tisto olje katerega proizvajalec avtomobila priporoca.dolocena olja ki se jih kupuje v zivilskih trgovinah je pa potrebno paziti ker so zelo slabo viskozna olja katere ne ustvarjajo pravega mazanja(lastne izkusnje :closedeyes: )so pa glih tko original zapakirana.Uglavnem se ne splaca sparat na svojmu stroju.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima katero motorno olje je najbolše za GOLF 3 1.9TDI?

eden mi je priporočil shella...kaj kej vi menite?

Aral hight tronic 5-40 al pa Castrol sam glej da je sintetika ( 5-40) že zarad turbine ,v teh mrzlih dneh ki prihajajo ti bo hvaležna :worship:

V Bauhaus pokukaj ga majo po cca 8eur !!:naughty:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje je blo vedno menjano na 10000, prav tako filter, avto je vzdrževan v nulo.

Ej, a ti še kr ni jasno, da je basically vseno, kar notri vliješ in kako voziš, ker po vsej verjetnosti boš avto, če te že tako zamika, itak razjebal ... ali pa tudi ne. Usoda je torej odvisna od naključij, v tem primeru pač ne moreš "načrtovati" najboljše možne usode vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro zjebal ga nebi, nebi ga zaj ravno do 8 jurjev vsak dan nabijal, pač malo hitrejša zmerna vožnja, do tam neki 4-5 K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro zjebal ga nebi, nebi ga zaj ravno do 8 jurjev vsak dan nabijal, pač malo hitrejša zmerna vožnja, do tam neki 4-5 K

to ni nič hitrejša vožnja ... tam nekje ima honda največji navor kar je na cca.60% obratov - če ima blokado nekje na 7000 o/min... nekateri pravijo , da je to najbolj optimalno razmerje ( vožnja pri največjem navoru ) med hitrostjo , pospeški , porabo goriva , obremenitvijo motorja ter obrabo - mazanjem motorja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!