Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pozdravljeni,kupujem čelado za 125ko in sicer yamaho yzf r125 in sem probal v neki moto airoh dragon in mi je odlično sedla na glavo,pa me zanima,če ima kdo kakšne iskušnje s to čelade,pa če je ponudba 200€ ugodna?

Lp, Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

 

 

A  slucajno  si  lasti  kdo  čelado  SHARK  RACE-R  PRO  malo  me  zanima  kaksno  ima  prezračevanje  v  čeladi  ker  mam  že  čelado  SARK  RSI  pa  je  v  njej  za  crknt  pa  če  so  že  kej  to  porihtal.  kolko  ma  kej pretoka  zraka  v  litrih  na  minuto sm  že  izkov  pa  ne  najdem.  Če  slučajno  kdo  ve  al  pa  če  prilima  link.

 

hvala  pa  LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

 

 

A  slucajno  si  lasti  kdo  čelado  SHARK  RACE-R  PRO  malo  me  zanima  kaksno  ima  prezračevanje  v  čeladi  ker  mam  že  čelado  SARK  RSI  pa  je  v  njej  za  crknt  pa  če  so  že  kej  to  porihtal.  kolko  ma  kej pretoka  zraka  v  litrih  na  minuto sm  že  izkov  pa  ne  najdem.  Če  slučajno  kdo  ve  al  pa  če  prilima  link.

 

hvala  pa  LP

 

Pravijo da je ok, le malo glasna...

 

http://www.motorradonline.de/motorradhelme/produkttest-racing-helme-shark-race-r-pro/410826?seite=6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoč. Čiščenje vizirja in pinlocka nolan N86.

 

Snamem dol vizir in očistim z blago milnic vizir, pinlock le splahnem z vodo. Počakam da se posuši nakar dobim rahle male madeže sklepam da vodnega kamna na pinlocku. Kako naj ga pucam da se rešim tega? Vizir je pa magnet za prah. Ful bi rad imel to spucano v nulo pa me jezijo tej mali detajli...

 

Za marsikoga je moj vizir v trenutnem stanju "ko suza" a jaz bi ga rad takega kot iz trgovine. Se da? Alkohol? antistatični spreji... ne pipsam nič dokler ne izvemkaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Big mistejk! Napaka je dajat pinlock dol. Ko je 1x gor ga tudi gor pustiš. Silikon naj bi tesnil okoli zato bolje pustit gor in pri miru, če drži. Hja jaz sem se tudi zaj****, pa dokler nisem novega nabavil ni bilo ok.

Jaz pipsal nebi nič, probaj uporabit mikrofibro krpico in deminiralizirano vodo (tista za likalnik). Najmanj prahu je v kopalnici po tuširanju :) prah "pade dol" in ga ni toliko v zraku, da bi se lepil na vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kar z destilirano ga bom pa bo. :)

Drugače pa mi tesni in dela super samo ta prah in vodni kamen najedata ostalo je tipitopi še vedno.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, si me prehitel!

Pa brez odkrivanja tople vode, in 100% iz izkušenj!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Ampak ko sem pinlock hotel opivnati je postal čuden... pol to fen reši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš v hofer po krpico za čiščenje stekla, ne pušča nobenih "muck" in pobriše lepo suho. jst samo s tem in vodo in deluje. če delaš s papirnatimi brisačami morejo bit take, da ne puščajo muck. mogoče pa res pol un fen še to reši. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi fen ti ne bo kaj dosti pomagal. Tudi sam sem naredil to napako, da sem šel pinlock prat na svoji N86. Sem ga potem pofenal sam še zmer ni tak kot je bil iz trgovine. No ja mogoče pa tudi jaz tako kot StaraFeltna iščem dlako v jajcu :) očitno bo treba it res v Velenje pogledat kako tam naredijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pinlock ni antiscratch obdelan in ko se ga da parkrat gor in dol se pac podrsa. sej ce se prav spomnim nov ni nek grozen strosek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

 

 

A  slucajno  si  lasti  kdo  čelado  SHARK  RACE-R  PRO  malo  me  zanima  kaksno  ima  prezračevanje  v  čeladi  ker  mam  že  čelado  SARK  RSI  pa  je  v  njej  za  crknt  pa  če  so  že  kej  to  porihtal.  kolko  ma  kej pretoka  zraka  v  litrih  na  minuto sm  že  izkov  pa  ne  najdem.  Če  slučajno  kdo  ve  al  pa  če  prilima  link.

 

hvala  pa  LP

Jaz imam race-R. zlo zračna čelada. Sem zelo zadovoljen z njo. Kok je pa glasna proti drugim,pa ne vem ,ker nisem nobene druge mel. Mi nobena druga znamka ne paše na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje, da pinlock-a nikoli dol razen v primeru, da je fuč. Ko ga enkrat vzames dol stvar vec ni tako funkcionalna in se izgumi njen namen, ker silikon oz. gel izgubi svojo vlogo in ne tesni tako kot takrat ko je apliciran prvic. Sicer pa ne prijemas po notranji strani vizirja edino ce ne kihas po njem, ko si prehlajen.:) ceprav eni perejo s toplo vodo in recimo samponom za otroke- bojda in nimajo problemov, drugi so poskusali samo z vodo in je bil fuc.. Moje mnenje, da se ga preprosto zamenja, gre za naso "varnost". Sicer pa ce je denar za celado z sistemom pinlock verjamem, da ni taksen strosek kupit novega.

Popravljeno . Popravil morfin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jst sm ze velikokrat jemala dol pinlock in razn da s casom (ampam to ne ravno prvic) se mal podrsa ni blo nobenih problemov, da bi zaradi tega blo kej narobe al pa ne bi tesnil. po ene dveh letih vsakodnevne uporabe in ciscenja je bil za zamenjat. drgac pa umijes z vodo, ne pijemas z rokami, na koncu pa se našponaš, da spet dobro nalega in je.

zame more bit kar nekaj prask, da je to bolj motece od posmrtnih ostankov insektov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje, da pinlock-a nikoli dol razen v primeru, da je fuč. Ko ga enkrat vzames dol stvar vec ni tako funkcionalna in se izgumi njen namen, ker silikon oz. gel izgubi svojo vlogo in ne tesni tako kot takrat ko je apliciran prvic. Sicer pa ne prijemas po notranji strani vizirja edino ce ne kihas po njem, ko si prehlajen. :) ceprav eni perejo s toplo vodo in recimo samponom za otroke- bojda in nimajo problemov, drugi so poskusali samo z vodo in je bil fuc.. Moje mnenje, da se ga preprosto zamenja, gre za naso "varnost". Sicer pa ce je denar za celado z sistemom pinlock verjamem, da ni taksen strosek kupit novega.

 

Če ga samo dol vzameš, obrneš in daš nazaj nimaš problemov. Meni so celo predlagal, da se ga vsaj čez zimo kontra obrne, da se ne deformira. Drugače pa pinlock mora tesnit tudi če ga obrneš (je tudi z obeh strani obdelan tako, da se ne bi smel rositi), jaz sem ga tudi obrnil in sem se vozil brez problema. Tudi opral sem ga z vodo in mu ni bilo nič, edino problem ga je lepo posušit!

Meni so potem na njem nastale lise in sem ga moral ene trikrat oprat pa posušit (da mi je ratal :) ). Je pa res, da ga pod nobenim pogojem ne smeš brisat, ker v tem primeru ga boš spraskal in posledično tudi uničil.

Moje mnenje je, da pinlocka ni treba prati, jaz ga samo čez zimo obrnem (da je silikonski rob stran od vizirja), spomladi ga pa pravilno obrnem. Po potrebi isto ponovim tudi čez leto, za kakšen teden ali dva ga obrnem, glede na priporočilo (ki je prišlo od ljudi ki vedo kako se zadevi streže). 

Sicer je pa nov pinlock (za mojo N86) 25 € kar pa spet ni tako drago. Sploh če je spraskan, ker mene osebno kar precej moti če imam nekaj pred očmi celo pot :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem s sabo v kufru na dolge izlete vozil tudi prozoren vizir s pinlockom, lepo zapakiran v folijo od vizirja. Pa se je od vibracij in drgnenja druge robe podrsal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga samo dol vzameš, obrneš in daš nazaj nimaš problemov. Meni so celo predlagal, da se ga vsaj čez zimo kontra obrne, da se ne deformira. Drugače pa pinlock mora tesnit tudi če ga obrneš (je tudi z obeh strani obdelan tako, da se ne bi smel rositi), jaz sem ga tudi obrnil in sem se vozil brez problema. Tudi opral sem ga z vodo in mu ni bilo nič, edino problem ga je lepo posušit!

Meni so potem na njem nastale lise in sem ga moral ene trikrat oprat pa posušit (da mi je ratal :) ). Je pa res, da ga pod nobenim pogojem ne smeš brisat, ker v tem primeru ga boš spraskal in posledično tudi uničil.

Moje mnenje je, da pinlocka ni treba prati, jaz ga samo čez zimo obrnem (da je silikonski rob stran od vizirja), spomladi ga pa pravilno obrnem. Po potrebi isto ponovim tudi čez leto, za kakšen teden ali dva ga obrnem, glede na priporočilo (ki je prišlo od ljudi ki vedo kako se zadevi streže). 

Sicer je pa nov pinlock (za mojo N86) 25 € kar pa spet ni tako drago. Sploh če je spraskan, ker mene osebno kar precej moti če imam nekaj pred očmi celo pot :)

Se strinjam! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem s sabo v kufru na dolge izlete vozil tudi prozoren vizir s pinlockom, lepo zapakiran v folijo od vizirja. Pa se je od vibracij in drgnenja druge robe podrsal...

Najboljse je vrecka oz torbica za vizir katera je namenjena temu, da se vizir ne popraska. Cene so okrog 10€ naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljse je vrecka oz torbica za vizir katera je namenjena temu, da se vizir ne popraska. Cene so okrog 10€ naprej.

možno, nism testiral, podrsal se mi je pinlock...je bolj občutljiv od vizirja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

za novo sezono kupujem novo jet čelado. Zagledal sem se v Diesel (AGV) Hi-jack. Na internetu se jo sicer dobi, pa bi jo prej probal, ali pa kupil v SLO, če bi bila cena konkurenčna. Pri dveh ponudnikih sicer na internetu piše, da jo prodajajo, a je v resnici ni. morda kdo ve, kje bi v SLO te čelade imeli, da jo grem pogledat.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!