Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Včeraj mi je z sedeža motorja padla čelada nolan n44, tla so bila obložena z lesom bilo pa je nekaj kamenčkov ki jih uporabljajo za posipanje cest. Čelada je dobila nekaj prask, zanima me ali je še varna ali bom moral kupiti novo, ker čelada je stara slabih 8 mesecev in ne bi rad kupoval nove. Praske ki so nastale na vizirju me ne motijo in jih tudi nimam namena odstranjevat ali je tak vizir še varen za uporabo ?

IMG_1570.jpg

IMG_1571.jpg

IMG_1572.jpg

IMG_1574.jpg

IMG_1575.jpg

IMG_1576.jpg

IMG_1573.jpg

Popravljeno . Popravil urix2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je po 8 mesecih tudi padla 2x (sicer v istem tednu in vse to 2 tedna nazaj) do tega incidenta je bila kot iz trgovine. 1x na Vranskem iz kufer nosilca na asfalt, malo prej kot so lepo povedali kako se NE odlaga čelade. In enkrat pa iz 2h metrov v špajzi na ploščice (vmes je še v nekaj zapela tako da praktično ni bilo nič) ker sem jo debilno odložil v upanju na hitrejše sušenje. Zakaj to pravim? Ker še vedno zgleda lepše in manj poškodovana kot tvoja ki je padla na les. Kajpavem sprašuješ nekaj kar ti nobeden ne more odgovorit in si modro tudi ne upa. Jaz svojo še vedno nosim saj pravim da zgleda mnogo bolje za tvojo pa nevem.

 

Če kaj šteje moj odgovor bi rekel tako:

N44 ni draga čelada, vsaj mnogo cenejša od glave. Lep del cene odpade na vizir katerega bi jaz najbrž menjal. Če vozim nekaj kar ne gre več kot 50km/h bi jo še najbrž imel po temeljitem pregledu. V nasprotnem primeru pa bi me težilo preveč ali bo služila svojemu namenu?!?... in bi šel po novo in razred višje (spet odvisno od motorja). Sodeč po barvi čelade ti varnost nekaj pomeni...

Lahko objaviš še slike teh lesenih tal? (nič znanstvenega le firbec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je šlo za pragove na katerih so bile včasih tirnice, te pragovi so bili uporabljeni kot nekakšna manjša ograja ob stezi, slike nimam tako, da ti ne morem pokazat. No motor se parkiral ob tak prag in položil čelado na sedež motorja, bil sem za hipec nepozoren in čelada je bila na tleh. Praske so bile predvidevam da le zaradi tistih kamenčkov za posipavanje cest. Aja še to če se mogoče ne vidi dobro praska na zadnji in prvi sliki je enaka samo drugače slikana. Čelado sem pregledal tudi pod notranjo podlogo in ni sledu poškodbe, na zunanjem delu (1. in zadnja slika) pa se mi tisto zdi kot nekakšna praskica v lak ali nekaj takega ni počeno, no pa na zračnikih se pač vidijo da so bili kamenčki, predvidevam da če jih ne bi bilo da ne bi bilo niti praske. 

No motor in čelado si lastim približno 8 mesecev in nekako ne bi šel v nakup nove če res ne bi bilo potrebno.

Hvala za pomoč oz. odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodal bi še da tvoja najbrž zgleda manj poškodovana ker ti je predvidevam 2 krat padla na skoraj gladko površino (ploščice in asfalt) pri meni pa so bili prisotni kamenčki, kar je povzročilo praske. No vsaj mislim tako, drugače bi nastale praske po celotni površini čelade, tako pa so nastale le tam kjer je čelada zgoraj slikana, torej tam kjer so bili ti kamenčki.  

Popravljeno . Popravil urix2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Včeraj mi je z sedeža motorja padla čelada nolan n44, tla so bila obložena z lesom bilo pa je nekaj kamenčkov ki jih uporabljajo za posipanje cest. Čelada je dobila nekaj prask, zanima me ali je še varna ali bom moral kupiti novo, ker čelada je stara slabih 8 mesecev in ne bi rad kupoval nove. Praske ki so nastale na vizirju me ne motijo in jih tudi nimam namena odstranjevat ali je tak vizir še varen za uporabo ?

 

 

Če čelada pade iz rok ali s sedeža motocikla na tla, si najverjetneje krstil samo barvo. Kljub temu poglej, ali niso počile pokrivne ploščice vpetja vizirja in zračnikov. 

Če čelada pade z večje višine, se odkotali in odskakuje po stopnicah ali še kaj hujšega, se napovedujejo večje težave. 

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi to sem že prebral na vaši, za moje pojme več kot odlično urejeni spletni strani z vsemi potrebnimi podatki, samo nisem bil popolnoma prepričan če je še ok, ker sem v motociklizmu res skoraj popolnoma nov. No čelado sem še enkrat temeljito pregledal, tako da res mislim da sem pač krstil samo barvo ker res ni nikjer popolnoma nič počeno, vizir si bom res omislil potem ko bodo dnevi spet krajši oz. ob letnem servisu pri kompiju, ker zdaj se ponavadi ne vozim več ponoči, ker je dan dovolj dolg. Hvala vam za vse nasvete, no pa hvala tudi kompiju in njegovi ekipi v Velenju za res odlično svetovanje, tako da ko bom menjal čelado jo bom sigurno ponovno kupil pri vas. 

 

lp

Popravljeno . Popravil urix2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, temeljito preglej čelado, da ti kak ostrejši kamenček ni preveč oslabil strukturo čelade (malo verjetno). To je moj glavni pomislek. Res da doberšen del absorbcije opravi podloga, lupina je da prepreči ostrejše predmete poleg pojemka za udarno silo skupaj s stiroporjevo mešanico. Če si iz velenja se zapelji k njim pa jih povprašaj za nasvet. Boš vsaj dobil mnenje iz prve roke od tistih ki prekladajao te čelade 100x na dan. Pol se ne boš med vožnjo spraševal kaj pa če... pa se boš lepše mel. :)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je tudi res, najbrž se bom res enkrat pri njih ustavil toliko da zadevo malo pogledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek poskusi s tistimi navadnimi spužvastimi iz Merkurja za 2 €. Price/performance so gotovo najboljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Tigru 1050 baje resnično pomaga samo tisti spojler vrh vetrobrana. Ampak tisto mi je preogabno.

Pa neke ameriške zadeve velikosti satelitske antene, ampak tisto je itak eksotika.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Tigru baje resnično pomaga samo tisti spojler vrh vetrobrana. Ampak tisto mi je preogabno.

Pa neke ameriške zadeve velikosti satelitske antene, ampak tisto je itak eksotika.

te double bubble šipe od tega proizvajalca načeloma zelo pohvalijo. kako je pa za tigrčka pa ne vem, za mojo šajtrgo je baje njihova ta bulši. sicer jst nimam problema z vetrom in bobnenjem, ker mi moja šipa ne vrtinči zraka. ma pa "taljanski mitraljez" od piuga double bubble in je prav kul, se celo da malčk "skrit" zadi, pa še ne zgleda ogabno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

db killer v auspuh pa bo manj hrupa :P

Auspuh je še pretih, a meni ustreza. Veter počasi najeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še tule vprašal, v namenski temi o Airohu ni bilo odziva ... 

 

 

Ima kdo izkušnje s čelado Airoh Phantom? Glasnost? Udobje je na vrhuncu, edino nima priloženega pinlocka.  :)
Malo me skrbijo le muhe in morebitna voda v prednji ventilaciji, ki se ne zapira.

airohphantomph112.png

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še tule vprašal, v namenski temi o Airohu ni bilo odziva ... 

 

imam hjc-jko ki je imela spredaj tudi tak sistem in brez zapiranja. Ne dež ne mrčes ni motil pa sem imel enake pomisleke. Najbolj sem ji očital pomanjkanje pinlocka. Se ne grem več brez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 leto stara čelada mi je zbledela po vrhu, se je komu isto zgodilo?

 

meni je rahlo zbledela oranžna na tej... 3 leta stara...

 

hjc_assen_mc1.jpg

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!