Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 3 urami, luxsa pravi:

Prodam novo HJC  RPHA 71,bela ,velikost M,cena 200e.

 

tel.041 741 412

obstaja tudi rubrika mali oglasi:

https://motosvet.com/shop/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, luxsa pravi:

Ne znam slike gor dat,brez slike ne spusti naprej.

po priporočeni pošti jih pošlješ na naslov MSja, lahko so tudi ČB. Zraven dodaš za 20€ kolekov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

po priporočeni pošti jih pošlješ na naslov MSja, lahko so tudi ČB. Zraven dodaš za 20€ kolekov :P

 

Pa se 4 eure za povrh,da bo zihr.😆

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima kdo od LS2 mx701 adv čelado? Kako je zadovoljen, kak je hrup, kaka je kvlaiteta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

Ima kdo od LS2 mx701 adv čelado? Kako je zadovoljen, kak je hrup, kaka je kvlaiteta?

.

... jest jo imam :dry:

... lahko jo prideš nataknt ... jest bom pa fršterkerijo do konca navil ... pa boš lahko ocenil glasnost :dry:

 

ps.

... pa še enga boš lahko spil :kva2:

20231224_162240.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, pik1 pravi:

.

... jest jo imam :dry:

... lahko jo prideš nataknt ... jest bom pa fršterkerijo do konca navil ... pa boš lahko ocenil glasnost :dry:

 

ps.

... pa še enga boš lahko spil :kva2:

20231224_162240.jpg

xl bo mal ohlapna za mojo bučko. :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

xl bo mal ohlapna za mojo bučko. :P 

 

.

...XL je glih taprava za nasledn dan ... k imaš glavo k balon :kva2:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, pik1 pravi:

... jest jo imam :dry:

...me zanima, kakšen je notranji sončni zaslon pri tvoji čeladi...pri moji LS2 nisem zadovoljen...ko posije sonce na šipo, postane mlečno motna. V senci je o.k.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

xl bo mal ohlapna za mojo bučko. :P 

 

Popij barem nešto…

 

od poceni celad se je meni zdela Ls mord najslabsa kar sem meril, pozitivno pa me je presenetla Scorpion. ADX,  flip z dvemi vizirji, zelo solidnim oblazinjenjem. Nova 225€. 
 

https://www.motocard.com/en/helmets/scorpion-adx_2_cement_grey_253.aspx

 

je pa to res subjektivno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kugelschreiber pravi:

Popij barem nešto…

 

od poceni celad se je meni zdela Ls mord najslabsa kar sem meril, pozitivno pa me je presenetla Scorpion. ADX,  flip z dvemi vizirji, zelo solidnim oblazinjenjem. Nova 225€. 
 

https://www.motocard.com/en/helmets/scorpion-adx_2_cement_grey_253.aspx

 

je pa to res subjektivno. 

.

... ja tistale LS2 se meni niti ni zdela tolk poceni ... :eek: tko da, ne vem če misliva enako :eek:

 

 

ps.

... sicer pa .... mogoče sem jo šel pa glih konc meseca kupit, pa se mi zato ni zdela baš ena "razprodaja" :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, pik1 said:

.

... ja tistale LS2 se meni niti ni zdela tolk poceni ... :eek: tko da, ne vem če misliva enako :eek:

 

 

ps.

... sicer pa .... mogoče sem jo šel pa glih konc meseca kupit, pa se mi zato ni zdela baš ena "razprodaja" :kva2:

A ni to okrog 300-350€?  Hotel sm nek prisparat napram Shoei, paaaa…mi ni uspelo menjat znamke. Mozno de sm kej zajebal model, ampak LS2, šilt, okrog 300 za enobarvno sm si zapomnil, in mi je bla krš. Pa Bell se bolj. Bell je z naskokom najslabs kar sm mel na glavi. Meril sm se airoh, ugotovil da pac ne bo slo in uzel integralko Shoei. brez šilta. Ampak celade, cevlji, rokavice, to vsak cist po svoje nosi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kugelschreiber pravi:

A ni to okrog 300-350€?  Hotel sm nek prisparat napram Shoei, paaaa…mi ni uspelo menjat znamke. Mozno de sm kej zajebal model, ampak LS2, šilt, okrog 300 za enobarvno sm si zapomnil, in mi je bla krš. Pa Bell se bolj. Bell je z naskokom najslabs kar sm mel na glavi. Meril sm se airoh, ugotovil da pac ne bo slo in uzel integralko Shoei. brez šilta. Ampak celade, cevlji, rokavice, to vsak cist po svoje nosi. 

.

... se mi je zdelo, da sem pri tistemle tvojem linku videl neko ceno okrog 190 evrov ... in glede na to se mi ta LS2 ni zdela neka razprodaja ... bila je pa res tam okrog 340 evrčkov

... s kakšno Šojko tole LS2 najbrž nima smisla primerjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, pik1 said:

s kakšno Šojko tole LS2 najbrž nima smisla primerjat

Zagovarjam pomerjanje brez predsodkov. Dej na glavo in bodi posten do celade. Naucil me je frend, k nima pojma o opremi. Njemu je blo pomembno da je udobna, pa da se rdeca v celdi ne bo tepla z rdeco na motorju. Dec ma glavo M, prodali so mu XL. Ker udobna.  Sva sla naslednjic v Charlija in je model meril vse po vrsti. Da shoei na glavo, rece ojej, sname. Ni sans. Niti zastojn je ne uzame. 🤷🏼‍♂️. Mozak kupuje sharke, mu sedejo in se z njimi dobro pocuti. Verjamem da nekaterim LS sede kot ulit. Meni ni. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kugelschreiber pravi:

Popij barem nešto…

 

od poceni celad se je meni zdela Ls mord najslabsa kar sem meril, pozitivno pa me je presenetla Scorpion. ADX,  flip z dvemi vizirji, zelo solidnim oblazinjenjem. Nova 225€. 
 

https://www.motocard.com/en/helmets/scorpion-adx_2_cement_grey_253.aspx

 

je pa to res subjektivno. 

ls2 701 adventure ni tok poceni, je kr dražja. Za notranji sončni vizir so bile sicer pripombe na netu da bi lahko šel mal nižje. Bolj me zanima zračenje in turbulence. Recimo bojim se da bo premal zračena poleti, pa bo toplo pri počasni vožnji.

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Zagovarjam pomerjanje brez predsodkov. Dej na glavo in bodi posten do celade. Naucil me je frend, k nima pojma o opremi. Njemu je blo pomembno da je udobna, pa da se rdeca v celdi ne bo tepla z rdeco na motorju. Dec ma glavo M, prodali so mu XL. Ker udobna.  Sva sla naslednjic v Charlija in je model meril vse po vrsti. Da shoei na glavo, rece ojej, sname. Ni sans. Niti zastojn je ne uzame. 🤷🏼‍♂️. Mozak kupuje sharke, mu sedejo in se z njimi dobro pocuti. Verjamem da nekaterim LS sede kot ulit. Meni ni. 

to je res, airoh shark, hjc so mi ko ulite na bučo, sedaj mam nexx weed2 in je manj ulita, ima pa dodatne penice, ki jih prilepiš na notranju stran školjke, da se potem uleže na glavo. Sem meril nolanke, agv ni šans...ne sedejo prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Airoh Commander bi me tudi zanimala, pa so pripombe na kvaliteto oblazinjenja spodaj. Baje hitro napoka in pri mojem režimu vožnje bo to v pol leta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj sem precej teh posnetkov pogledal. Pogojno bi bila ok, moti me visoka temperatura v čeladi, žal ni test opravljen pri višjih temperaturah, ker čelada mora biti zame hudo zračena (poleti) ker drugače mi zakuha buča. 

Bom nabrž na nexx weed2 ostal, ker mi je ok. Žal se ne dobi nič sedaj v mojih merah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, raza pravi:

Evo Dami za tebe čelada, da ne prekuriš tikve

https://www.bike-discount.de/en/leatt-4.0-enduro-fullface-helmet-3

ne bo šlo, to so odprte kros čelade, za očala, jaz rabim malce bolj allround, torej mora imeti vizir, biti zaprta dokaj tiha, pa zračniki morajo poleti zračiti, pozimi pa dihtati. To pomeni vrh glave mora meti zajem, pa na gobcu možnost mrežice (poleti dam mrežico pozimi pa zaprto plastiko. Xweed2 od Nexxa je blizu temu pogoju. Se pa bojim naročiti po netu recimo od fcmoto verzijo xweed3 ker nikoli ne veš a bo školjka identična prejšnji.

Naši pa majo na lagerju več al manj skoraj nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če naročiš po netu je vedno opcija poslati nazaj v predpisanem roku. Pred tem pa jo lahko temeljito pomeriš, celo sprobaš na motorju in če ne štima pošlješ nazaj in ti nihče ne bo ugovarjal. Kar je najslabše, da kasiraš poštnino nazaj. Če kupiš tu v trgovini in postfestum ugotoviš, da je kaj narobe, ti ostane vojna z trgovcem, vrniti je itak ne moreš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sam js sm mal lenuha za ta vračanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre za malo več € se že potrudiš, če je pa poštnina nazaj dražja od artikla, je itak kanta.

Boš pa mami angažiral za tiste par minut posla na pošti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

..... recimo od fcmoto verzijo xweed3 ker nikoli ne veš a bo školjka identična prejšnji.

Naši pa majo na lagerju več al manj skoraj nič.

FC moto ima dobro rešeno glede vračil. Za 9€ kupiš return label,.. dobiš na mail že izpolnjen obrazec, natisneš, nalepiš na škatlo in dostaviš na najbližjo pošto. Bolj enostavno skoraj ne more biti. 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/;IC_DeliveryCountry=SI;IC_IP2Location_Locale=en_IE;IC_TargetCurrency=GBP;IC_TopicWorld=134016375;SessionID=4342426d92b10a5231f627cb6ab4235d?ViewAction=View&ObjectID=136165176

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ne bo šlo, to so odprte kros čelade, za očala, jaz rabim malce bolj allround, torej mora imeti vizir, biti zaprta dokaj tiha, pa zračniki morajo poleti zračiti, pozimi pa dihtati. To pomeni vrh glave mora meti zajem, pa na gobcu možnost mrežice (poleti dam mrežico pozimi pa zaprto plastiko.

Pri čeladah je precej podobno, kot pri motorjih: Težko imaš vse v eni oz. eno za vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!