Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

57 minutes ago, kp-kp said:

Nori popusti in nad 60 eur brezplačna poštnina...kao...

 

resno klimeu.top? nobenega zvončklanja v glavi ob tako prozornem nategu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred eno uro, ftp pravi:

Tako poceni, da jih sploh ne boš videl  😁

Ne bom trdil. Je pa evforija v eni FB skupin. Vsak naj zase preveri... ;)

PS:...kao...je z namenom :)

Popravljeno . Popravil kp-kp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, kp-kp pravi:

Ne bom trdil. Je pa evforija v eni FB skupin. Vsak naj zase preveri... ;)

PS:...kao...je z namenom :)

Na FB ti tudi Toyota podarja avte, ker imajo po eno prasko.  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pri Louisu sem opazil preklopno čelado Nolan: https://www.louis.eu/en/nolan-n90-2-incl-b601s-series-n-com-flip-up-helmet-216976 z vgrajenim n-com sistemom B601S Series.

Ali kdo uporablja ta sistem in kako se obnese? Za enega sem bral, da se ne povezuje z drugimi vrstami.

Sedaj imam neko kitajsko zadevo, ki pa štrli na čeladi. Če je ta sistem v redu, bi kupil še enega, za drugo Nolanko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Za ženo iščem čelado. Do sedaj je imela Shark in x lite in pri obeh je bila težava, pojavijo se ji pritiski oz. bolečine v delu zgornjem delu glave (označeno nasliki).

Probala je Nolan in HJC, pa nobena ne odgovarja, ker so tudi te dve zgleda zgoraj preozke.

Kdo ve katera znamka čelad je zgoraj bolj široka oz. okrogla ?

glava.jpg.20714f474a0a2a3b87009b648520aeff.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, luxsa pravi:

shoei

To so mi že omenili ja, gremo probat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MARE 65 pravi:

To so mi že omenili ja, gremo probat :)

veš včasih lahko določen problem rešiš s struženjem ali brušenjem, v primeru stiroporja celo z žlico, na mestih kjer te moti.

V osnovi pa velja, več kot je pene, manj je problema, na daljši rok pa bolj ohlapna bo čelada.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 16 urami, MARE 65 pravi:

Za ženo iščem čelado. Do sedaj je imela Shark in x lite in pri obeh je bila težava, pojavijo se ji pritiski oz. bolečine v delu zgornjem delu glave (označeno nasliki).

Probala je Nolan in HJC, pa nobena ne odgovarja, ker so tudi te dve zgleda zgoraj preozke.

Kdo ve katera znamka čelad je zgoraj bolj široka oz. okrogla ?

glava.jpg.20714f474a0a2a3b87009b648520aeff.jpg

Ni fora v znamki, ampak obliki školjke. Arai recimo pokriva z različnimi modeli vse tri oblike, tako da bo najbolje iskati modele čelad z okroglo školjko.

Arai_Shapes.jpg.dd2fdf2c004ed69675ce0bc841622c5a.jpg

Isti model ima lahko za različne trge različne oblike školjke, zato se bo najbolje obrniti na uvoznika, saj na internetu se najde bolj malo na to temo.

Je pa opcija, kot je že Dami omenil, da se na bolečem delu z žlico nekoliko potisne stiropor ali pa rahlo poreže peno.

Imam enak problem in sem pri nakupu zadnje čelade kar nekaj časa v trgovini vztrajala z njo na glavi, pa se je šele med vožnjo po cca. 3h-4h urah pojavila bolečina. Zato svetujem po vnovičnem nakupu, da čelado testira doma z nalepkami vred par ur (lol), da ne bo kasneje stokanja. To je res strašno nadležna stvar.

Popravljeno . Popravil 3nity
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

loh kupiš tudi cifro prevelko :P ni problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, MARE 65 pravi:

Za ženo iščem čelado. Do sedaj je imela Shark in x lite in pri obeh je bila težava, pojavijo se ji pritiski oz. bolečine v delu zgornjem delu glave (označeno nasliki).

Probala je Nolan in HJC, pa nobena ne odgovarja, ker so tudi te dve zgleda zgoraj preozke.

Kdo ve katera znamka čelad je zgoraj bolj široka oz. okrogla ?

glava.jpg.20714f474a0a2a3b87009b648520aeff.jpg

Jaz sem enake težave reševal z grobim smirkovim papirjem. Na vsaki turi sem malo odvzel, tri štiri ture pa sem zadevo rešil. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, MARE 65 said:

Za ženo iščem čelado. Do sedaj je imela Shark in x lite in pri obeh je bila težava, pojavijo se ji pritiski oz. bolečine v delu zgornjem delu glave (označeno nasliki).

Probala je Nolan in HJC, pa nobena ne odgovarja, ker so tudi te dve zgleda zgoraj preozke.

Kdo ve katera znamka čelad je zgoraj bolj široka oz. okrogla ?

glava.jpg.20714f474a0a2a3b87009b648520aeff.jpg

Ce je problem v točki, in nobena ne sede, dejansko samo s členkom prsta malo potlačiš stiropor. Tako sem si uredil šuberta. Je pa bolje najdet pravo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ce je problem v točki, in nobena ne sede, dejansko samo s členkom prsta malo potlačiš stiropor. Tako sem si uredil šuberta. Je pa bolje najdet pravo. 

To smo probali pri x - lite, pa se na dolgi rok ni obneslo. Kot je omenila 3nity, moram najti čelado, za round oval ali intermediate oval.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na shoei NXR sem dobil zraven mrežico proti vetru in plastiko za nos. Je to v poletnem času sploh smiselno nosit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od čelade. Mrežica ni napačna zaradi mrčesa.

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Hornet said:

Na shoei NXR sem dobil zraven mrežico proti vetru in plastiko za nos. Je to v poletnem času sploh smiselno nosit?

Probaj.  Xr1100 sem nosil brez mreze, ker sem lepse dihal. Na Gtair2 pa obvezno.  Brez tiste mreze imam dobesedno vrtinc v celadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vedno nosim mrežico, ker mi drugače nabija zrak pod brado in me moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam SHOEI X-SPIRIT III in mi je to pihanje pod čelado kljub mrežici tako nadležno, da bom menjala, če v kratkem ne najdem rešitve.

ima kdo kakšen predlog kako to rešit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te mrežice so običajno premajhne in ne zapolnijo prostora pod brado. Moja boljša 1/2 je na original mrežico našila "podaljšek". Iz nekega črne sintetike je izdelala podaljšano obliko, jo napolnila z 5 mm gobico in prešila. Zaradi lažjega natikanja čelade je ta podaljšek na sredi do polovice zarezala, da se razpre. Pravi da nadležnega pihanja ni več, se pa zaradi tega ob vlažnem vremenu čelada bolj rosi. Takrat pa odpre reže na predbradnem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Probaj.  Xr1100 sem nosil brez mreze, ker sem lepse dihal. Na Gtair2 pa obvezno.  Brez tiste mreze imam dobesedno vrtinc v celadi.

Jaz sem si jo dodatno kupil (so me v asu nategnil,da je ni serijsko zraven) in montiral, ker meni je pa ravno brez mrežice spodaj na 1100 zelo preveč pihalo in pa celo hrup se je zmanjšal v čeladi z mrežico... Mi je pa full vseč kako ventilira,ko odpiraš zgoraj zračnike, to je pa kot bi klimo vklopil, kar zelo pogrešam pri air1r cf,ki ima zračnike kot bi bli samo za okras..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, domina pravi:

jaz imam SHOEI X-SPIRIT III in mi je to pihanje pod čelado kljub mrežici tako nadležno, da bom menjala, če v kratkem ne najdem rešitve.

ima kdo kakšen predlog kako to rešit?

povečaj mrežico, jaz sem dal kar všit elastičen trak (na koncu mrežice, ali kupiti (to sedaj vedno prakticiram)) čelado, ki ima, dobro spodnjo zaveso, beri seže pod brado.

Samo pihanje je pa tako moteče za oči, pišem iz iskušenj, da te tudi furanje mine. običajno gre za odboj zraka od prsi ali tank torbe direkt navzgor.

Ps, + buff, ki ga obvezno potegnem čez paščke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, domina pravi:

jaz imam SHOEI X-SPIRIT III in mi je to pihanje pod čelado kljub mrežici tako nadležno, da bom menjala, če v kratkem ne najdem rešitve.

ima kdo kakšen predlog kako to rešit?

...ta nadloga je še bolj opazna v hladnem vremenu.

Jaz sem na bradnem delu na spodnjem robu čelade nalepil grobo stran ježka (ozek trak), na katerega sem "nataknil" rob "rorčka" ... to je tisti rorček, ki ga daš na vrat...ali pa si narediš iz njega kapo.... torej, ta rorček sem dal na vrat...potem nataknil čelado in zgornji rob tega rorčka preprosto nataknil na ježka na bradnem delu čelade.. malo potapkal, da se je prijel na ježka...in to-je-to. Nič ni pihalo.

...na eni drugi čeladi pa sem si iz enih kopalk iz elastičnega materiala (al pa ziher imaš doma kake črne elastične pajkice, ki si jih prerasla  :P ) naredil malo večjo zaslonko, kot je orig. mrežica (toliko, da pride do vratu) in jo prišil na mrežico. Odlično se je obneslo.. Sem dal čez pol, da je bil dvojni material in da je bila ta nova vetrna zaslonka pri vratu brez roba..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

sami polizdelki te čelade, je potrebno vse popravljat :? Meni spredaj ne piha, ker imam visok vizir na motorju, mi zato piha pa odzadaj in HJC s tisto luknjo na sredini je bila nevzdržna. Po eni furi sem jo prodal...🙂

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

sami polizdelki te čelade, je potrebno vse popravljat :? Meni spredaj ne piha, ker imam visok vizir na motorju, mi zato piha pa odzadaj in HJC s tisto luknjo na sredini je bila nevzdržna. Po eni furi sem jo prodal...🙂

k mam jaz poštarsko šajbo na husi tut lahko z odprtim šlemom vozim :P

Tak da o polizdelkih jaz ne bi govoril. So predrage :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!