Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

V EU velja zakon po katerem mora imeti nova čelada prozoren vizir, zatemnjene naj bi bilo dovoljeno

prodajati samo v aftermarket ponudbi, vendar so še ti v nekaterih državah prepovedani.

V VB mislim da je dovoljena samo 40% zatemitev(mislim :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je serija X-Spirit (SHOEI) zame preveč zračena (mogoče se to kateremu sliši neumno), ampak enostavno preveč piha! Pač športna čelada.... Je pa zato SHOEI XR-1000 ZAKON! :worship:

Mel sem pa tudi SHARK (še pred SHOEI) pa me je razočarala na celi črti!

Z ostalimi ša nimam izkušenj...

Upam da sem vsaj nekaj pripomogel...

Tud sam imam X-SPIRIT in morm povedat da tud men nenormalno piha :headbang: morš res vozt zelo na polno da se prešvicaš, da ti potem tisto zračenje kaj koristi, pri umirjeni vožnji te pa že skor zebe :wacko: drugač je pa čelada res prva liga razn tega zračenja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje se da kupit to folijo al pa sprej proti rosenju vizirja? Brsku sm po temi sam nism najdu. Prosim za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš čelado Nolan se lahko kupi njihov vložek proti rošenju.

Te folije sem pa vidu v motocentru Laba v Litiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje se da kupit to folijo al pa sprej proti rosenju vizirja? Brsku sm po temi sam nism najdu. Prosim za pomoč

Vprašaj v Motoraj (Radomlje pri Domžalah) za Fogcity folijo. Drugače pa napiši, katero čelado imaš, mogoče obstaja tudi Pinlock varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Nolanovo mam. Sam oznake pa nevem ker je nimam doma. Bom pogledu. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, potem pa se obrni na g. Kompareta (Kompi po domače). On je Bog, kar se Nolana tiče.

Popravljeno . Popravil trumf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kakega dobrega sprej painterja v slo. P.S. Kolk bi koštalo sprejanje čelade. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam pa problem z rošenjem OČAL. nosim dioptrijo, in se mi v grdem vremenu začnejo rosit špegli. vem de to ni čelada, ampak, a ma kdo kako rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam pa problem z rošenjem OČAL. nosim dioptrijo, in se mi v grdem vremenu začnejo rosit špegli. vem de to ni čelada, ampak, a ma kdo kako rešitev?

jaz mam tud očala....ko voziš počasi malo dvigneš vizir, drugače pa vse zračnike odprt, da je dovolj zračnosti. Pri meni to pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam tud očala....ko voziš počasi malo dvigneš vizir, drugače pa vse zračnike odprt, da je dovolj zračnosti. Pri meni to pomaga.

ja ful pogrešam patent, da drži vizir trdno odprt samo pol zoba. zato bo naslednja čelada Shoei. Piozdarija se zgodi, ko se ustavim na semaforju/mitnici. takrat morm vizir čiiist odprt, in pol dobim vodo na očala.....beda ti povem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče mal bedno vprašanje ampak bom probov: kakšna je pa kej čelada nolan N61? pa v kakšn rang spada?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ful pogrešam patent, da drži vizir trdno odprt samo pol zoba. zato bo naslednja čelada Shoei. Piozdarija se zgodi, ko se ustavim na semaforju/mitnici. takrat morm vizir čiiist odprt, in pol dobim vodo na očala.....beda ti povem....

jst sem se kar navadu, tudi če počasi vozm...recimo kaka gužva v naselju, mam eno stopnjo al pa 2 odprto in reši zadevo...ja drugače pa je zajebano z očali v dežje oz. vlažnem vremenu vozt...

drugače se mi zdi, da se dobi tudi nek premaz za očala (proti rosenju)...sem mel včasih nek takega za smučanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ful pogrešam patent, da drži vizir trdno odprt samo pol zoba. zato bo naslednja čelada Shoei. Piozdarija se zgodi, ko se ustavim na semaforju/mitnici. takrat morm vizir čiiist odprt, in pol dobim vodo na očala.....beda ti povem....

Nove x-litke ta patent imajo, toliko za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove x-litke ta patent imajo, toliko za info.

točno. tisti gumbek pritisneš in se potem vizir ne zapre čisto, ampak je malo odprt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam pa problem z rošenjem OČAL. nosim dioptrijo, in se mi v grdem vremenu začnejo rosit špegli. vem de to ni čelada, ampak, a ma kdo kako rešitev?

Morda bo malo pomagalo: rahlo priškrni vizir, odpri vse prezračevalne kanale in tako omogoči dostop svežega zraka. Če uporabljaš protivetrno zaslonko pod

brado jo odstrani in uporabi usmerjevalnik sape, ki bo preusmeril vroč izdihan zrak iz čelade.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kakega dobrega sprej painterja v slo. P.S. Kolk bi koštalo sprejanje čelade. :alien1:

Preveri v temah: "Paintbrush čelad", in "Airbrush".

Pri tem pa ne pozabi: Čelade, ki so izdelane iz brizgane plastike (takšnih je več kot 80%), lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, razna lepila …) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega odsvetujem nanašanje barv, razredčil, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelade iz brizgane plastike. Priporočam, da pri ravnanju s čelado skrbno upoštevate proizvajalčeva navodila.

Čelade, ki so ročno izdelane iz mešanice kompozitnih materialov (s komercialnimi imeni Fiberglas, Karbon, Kevlar, Kural …), so trpežnejše in prenesejo tudi barvanje z airbrushom. Vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana lupina čelade; vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja so še vedno izdelani iz brizgane plastike.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče mal bedno vprašanje ampak bom probov: kakšna je pa kej čelada nolan N61? pa v kakšn rang spada?

Nolanova N61 je predhodnica trenutno aktualnega modela čelade N62. Obe sta prilagojeni potrebam voznikov skuterjev, mopedov... Vstopni odprtini sta zasnovani široko, zato čeladi največ užitkov nudita v mestni vožnji in pri pogostem natikanju/snemanju čelade z glave.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna kdo folije za vizirje na čeladah? Sem zasledil na avtonetu zlato in srebrno folijo za preko vizirja (8€), zadeve ne poznam, zanima me predvsem zato, ker sem pred kratkim kupil nov črni vizir za mojo Arai-ko in sem ga podrsal in rabim spet nov vizir... So pa dragi ti vizirji in me zanima, kako je s to folijo, če bi srebrno nalepil na originalen prozoren vizir (vsekakor veliko veliko ceneje kot če spet kupim originalen barven vizir). Pozna kdo kaj? Kako je s kvaliteto, se zadeva lušči, trga, dobiva madeže,... ? Kako je z odbojem svetlobe in gledanjem skozi to folijo (slika, škodljivost za oči,... ) ?

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čamac, ena rešitev so folije za odmetavanje :yes:

kompi, koliko pridejo te folije za 801 RR, koliko jih je v kompletu, ter ali se jih lahko nalima tudi na metaliziran vizir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čamac, ena rešitev so folije za odmetavanje :yes:

kompi, koliko pridejo te folije za 801 RR, koliko jih je v kompletu, ter ali se jih lahko nalima tudi na metaliziran vizir?

Kaj naj s folijami za odmetavanje? Te folije niti ne pridejo čez cel vizir ampak samo po sredini vizirja, tega sploh ne potrebujem. Jaz bi rad barven vizir predvsem zaradi bleščečega sonca v popoldanskih urah pa še lepše zgleda. Črnega sem že imel in sem ga podrsal, zdaj pa sem gledal te folije na avtonetu, kar je veliko ceneje kot če kupim srebrn vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno mogoče zelo glupo vprašanje. Spravil sem se pucat pinlock in vizir (vmes) ker so mi šle na živce smetke ki so se pojavile med njima. In po nasvetu "voda ali zelo šibka milnica" sem pucal in pucal in pucal, vse skupaj je izgledalo pa vedno bolj mastno :headbang:

Na koncu sem le spucal da sta oba (vizir in pinlock) izpadla super, ko sem pa zadevo sestavil in dal čelado za test na bučo...če pogledam proti luči vidim še njeno kopijo (luč + odsev luči, malo moten). Če gledam po sobi (ne v luč), sicer vidim perfektno, edino kar me malo moti je blag odsev mojega nosu.

A je to normalno pri taki svetlobi ali sem samo razpackal? :unsure:

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj s folijami za odmetavanje? Te folije niti ne pridejo čez cel vizir ampak samo po sredini vizirja, tega sploh ne potrebujem. Jaz bi rad barven vizir predvsem zaradi bleščečega sonca v popoldanskih urah pa še lepše zgleda. Črnega sem že imel in sem ga podrsal, zdaj pa sem gledal te folije na avtonetu, kar je veliko ceneje kot če kupim srebrn vizir.

tudi sam sem gledal iste folije na tej strani in sem pisal prodajalcu.

folija se nalepi odznotraj na vizir in se lepi samo po robovih. tudi mene mika da bi nabavil srebrno, saj bi mi fajn zraven pasala ker je črna čelada in srebren motor... ...če že ni črne :whistle:

8 € ni dosti. nebi pa rad uničil vizirja če nebi bilo vredi. b kdo prej probal :rolleyes: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!