Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

oj

kupujem shoei xr1000 pa rabim info kje v lj imajo te (čim več) na zalogi

hvala!

V avstriji :)

ps.: Sam uporabljam ameriški tip čelade HJC FS-10, ki je zelo ozka napram drugim in bolj racing usmerjena.

Ima tudi notranji vizin in je iz kompozitnih vlaken!

Zaenkrat brez pritožb. :evilgrin:

855_1_thumb.jpg

Se pa prodaja za cca. 200€

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem v TC-ju kupil Schubert S1pro.

Zanimivo pri tem je, da sem moral vzeti številko, ki je daleč od izmerjenega obsega glave. Obseg imam 58 in seveda sem najprej štartal na 58-59 to je L. Zadeva je dobesedno plavala tako ,da sem moral poiskusiti 56-57 M . Malo bolje ampak še vedno sem čutil prostor za temenom in tudi rotiral sem jo brez večjega problema. Na koncu sem šel na 54-55 S, ki je šla na glavo bolj na vazelin ampak tako naj bi bilo tudi pravilno, če hočeš da čelada tesni. Pričakoval sem ,da me bo bolela glava po 10 minutah pa se to ni zgodilo. Ličnice dokaj pritiskajo ampak te se tudi najprej razlezejo. Danes zvečer jo bom pritisnil na glavo pa kako uro gledal TV ali pa brskal po netu pa da vidim kako bo. (Nasvet N3ous-a THX). Tako jo bom še vedno lahko nesel zamenjat.

Čudne so tele številke. Pri Louisu sem dal pa Shoei L na glavo pa je že stiskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

kupujem shoei xr1000 pa rabim info kje v lj imajo te (čim več) na zalogi

hvala!

Autocommerce verjetno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem v TC-ju kupil Schubert S1pro.

Zanimivo pri tem je, da sem moral vzeti številko, ki je daleč od izmerjenega obsega glave. Obseg imam 58 in seveda sem najprej štartal na 58-59 to je L. Zadeva je dobesedno plavala tako ,da sem moral poiskusiti 56-57 M . Malo bolje ampak še vedno sem čutil prostor za temenom in tudi rotiral sem jo brez večjega problema. Na koncu sem šel na 54-55 S, ki je šla na glavo bolj na vazelin ampak tako naj bi bilo tudi pravilno, če hočeš da čelada tesni. Pričakoval sem ,da me bo bolela glava po 10 minutah pa se to ni zgodilo. Ličnice dokaj pritiskajo ampak te se tudi najprej razlezejo. Danes zvečer jo bom pritisnil na glavo pa kako uro gledal TV ali pa brskal po netu pa da vidim kako bo. (Nasvet N3ous-a THX). Tako jo bom še vedno lahko nesel zamenjat.

Čudne so tele številke. Pri Louisu sem dal pa Shoei L na glavo pa je že stiskal.

Popolnoma enako zgodbo sem doživel ob nakupu Nolan N103. Sedaj sem že dva meseca srečen lastnik te čelade. Ocena: odlično. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj sem malo zatupil.

Popolnoma enako zgodbo sem doživel ob nakupu Nolan N103. Sedaj sem že dva meseca srečen lastnik te čelade. Ocena: odlično. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem v TC-ju kupil Schubert S1pro.

Zanimivo pri tem je, da sem moral vzeti številko, ki je daleč od izmerjenega obsega glave. Obseg imam 58 in seveda sem najprej štartal na 58-59 to je L. Zadeva je dobesedno plavala tako ,da sem moral poiskusiti 56-57 M . Malo bolje ampak še vedno sem čutil prostor za temenom in tudi rotiral sem jo brez večjega problema. Na koncu sem šel na 54-55 S, ki je šla na glavo bolj na vazelin ampak tako naj bi bilo tudi pravilno, če hočeš da čelada tesni. Pričakoval sem ,da me bo bolela glava po 10 minutah pa se to ni zgodilo. Ličnice dokaj pritiskajo ampak te se tudi najprej razlezejo. Danes zvečer jo bom pritisnil na glavo pa kako uro gledal TV ali pa brskal po netu pa da vidim kako bo. (Nasvet N3ous-a THX). Tako jo bom še vedno lahko nesel zamenjat.

Čudne so tele številke. Pri Louisu sem dal pa Shoei L na glavo pa je že stiskal.

Proizvajalci čelad stavimo vsak na svoj model in obliko notranjosti čelade. Velikost čelade je ponavadi enaka obsegu glave, merjeno tesno v višini obrvi: 54cm = XS, 56cm = S, 58cm = M, 60cm = L, 62cm = XL, 64cm = XXL. Vendar pa so oblike glav različne in zgodi se, da kakšna čelada ne ustreza uporabniku.

Naj vas ne motijo oznake velikosti, s katerimi so opremljene čelade. Te so le v logistično pomoč prodajalcem. Preden se odločite za nakup čelade raje preizkusite več različnih znamk in modelov, da dobite občutek za razlike. Pri tem pa imejte v mislih naslednje napotke:

- Čelado izberite glede na namen uporabe in vrsto motocikla, ki ga vozite. Vsaka čelada ima svoje specifične lastnosti, zato jih, tako kot motocikle, razvrščamo v različne kategorije: čelade, primerne za turistično, športno, mestno, enduro/ motokros, dinamično … vožnjo. Bodite pozorni tudi na dejstvo, da v primerjavi z odprtimi (jet) in delno odprtimi čeladami, popolnoma zaprta (integralna) čelada varuje tudi predel brade, vendar pa so zato odprte (jet) čelade predvsem v vročini bolj zračne.

- Izredno pomembna je prava velikost čelade. Pravilno izbrana čelada precej tesno zdrsne na glavo, ker je spodnji rob čelade vedno bolj tesen kot pa ohlapen. Ustrezno velika čelada v prvem hipu morda celo daje občutek neudobja, ker rahlo potlači ušesa, lica in občutno obvija glavo.

Pretesna čelada zelo težko zdrsne na glavo. Pritiska in opazno mečka lica, povzroča močan pritisk v predelu čela, že po krajšem času povzroči bolečine v sencih in čelu, ki hitro in neprijetno naraščajo.

Prevelika čelada pa takoj daje dober občutek udobja, zračnosti, prostornosti, kar je zavajajoče. Med vožnjo pri večji hitrosti ne sedi mirno na glavi, se premika v zračnem toku, trepeta na glavi, pri visoki hitrosti se dviga na glavi. Zaradi te nemirnosti tudi omejuje pogled in poudarjeno utruja. Nenazadnje omogoča vstop nezaželenega zraka v notranjost čelade (prepih). Ob udarcu pa prevelika čelada sile ne ublaži dovolj in se lahko celo sname z glave.

Zapnite čelado: čeprav bo morda trgovcu odveč nastavljati zapenjalni jermen, pa si med pomerjanjem čelado v trgovini skrbno namestite na glavo in jo pritrdite s podbradnim pasom.

Notranje oblazinjenje pri novih čeladah še ni "usedeno" oziroma oblikovano po uporabnikovi glavi in četudi imate občutek, da je velikost prava, čelado poskusite s premikanjem naprej in nazaj sneti z glave. Če ste jo uspeli sneti ali pa se z vašo pomočjo lahko vozi po glavi, je čelada prevelika oz. njena oblika ne ustreza obliki vaše glave.

- Resni prodajalci vam bodo omogočili testiranje različnih modelov čelad. Prav tako pa vam bodo priporočili, da doma (ne med vožnjo in ne na motociklu) preizkusite kupljeno čelado tako, da jo imate zapeto na glavi kakšnih 40 minut do ene ure, še preden se boste zapeljali z motociklom.

Če bi vas po tem času zaradi pritiska v predelu čela začela boleti glava, pomeni, da je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki vaše glave. Resen prodajalec vam jo bo zamenjal s pravo velikostjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi

najlepše se zahvaljujem za izčrpno pojasnilo. Verjetno bi bilo dobro ,da bi tale tvoj tekst dali na kako posebno stran ,ki bi bila takoj vidna vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

kupujem shoei xr1000 pa rabim info kje v lj imajo te (čim več) na zalogi

hvala!

V Louisu imajo trenutno za ta model veliko znižanje (38%), redna cena je 479€, zdaj trenutno pa jo

dobiš za 300€. :whistle:

Nevem, če nebom sam šel po eno. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kralj, car.................. Kompi :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Kompi se je, kot vedno, zopet izkazal....

Imel čelado pri njem na servisu in poštimal jo je v nulo.. :worship:

praske na vizirju so čudežno izginile, prav tako ostale lepotne napake, ki so nastale zgolj po moji nepazljivosti...

Res nimam besed... zgolj to, da je lahko ostalim trgovcem in servisom samo za zgled...

Pravzaprav sem malo v zadregi, saj take velikodušnosti res nisem vajen...

Kompi, najlepša hvala!!!!!! :worship: :worship: :worship:

:Hvala tudi KeC-u... (že ve zakaj) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za mnenje katero izbrat.

SHARK EvoLine me zanima kaj se vam zdi napram NOLAN 103

Evoline je testirana tudi v odprtem položaju tako da dobiš dve čeladi naenkrat

v jet položaju je testirana do 140km/h

Je pa podbradni del bolj odprt ker se zavrti za 180° in bo verjetno precej pihalo v vrat

bo treba sprobat na motorju pa bomo vidli.

Hvala za odgovore.

post-12987-1212603375_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal EvoLine pri TC-ju pa me je razočarala. Tako nekako plastično in ceneno deluje, prav tako se je nemarno zatikal preklopni mehanizem. N103 je, vsaj na otip, kakovostneje narejena, oz. daje bolj soliden občutek.

Sem se spomladi odločal med N103, Schuberth C2 in Shark Evoline. Na koncu sem, zaradi ugodne cene in najboljšega občutka, vzel C2. Zadovoljen! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom bral kompletne teme,ker je predolga...v glavnem potrebujem mal cenejšo varianto preklopne čelade za krajše relacije,službo,ki pa naj ne bi bila iz plastike in naj bi imela po možnosti dodatni sončni vizirček...kaj predlagate?

Malo sem se ogreval okoli HJC FS-MAX...a jo kdo ima in kako se obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu imajo trenutno za ta model veliko znižanje (38%), redna cena je 479€, zdaj trenutno pa jo

dobiš za 300€. :whistle:

Nevem, če nebom sam šel po eno. :krneki:

Kje si mi ti?

En tedn nazaj sm jo prodal, kot novo 5x nošena za 170€ :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si mi ti?

En tedn nazaj sm jo prodal, kot novo 5x nošena za 170€ :slap:

Dobil si jo pa za darilo al kaj, da si jo za taki denar prodal? :blink: Kaj pa je bil vzrok, da si jo prodal? :hmm:

Seveda če smem vprašat, oziroma če ne gre za vprašanje nacionalne varnosti. :P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am...Kolikor sem jaz pregledal in sprobal teh čelad sem z SHARk totalno nezadovoljen, v bistvu prijatelji jih imajo ker so ugodne čelade tako bom rekel..

Drugače pa se velikosti glede na proizvajalce razlikujejo, schubert mi je bila zelo velika probaval sem iste številke..Nato shoei mi je bila v redu, samo prodajalec ni hotel dati popusta na gotovino...Najbolj mi je padla na glavo Suomy čelada...kupil sem jo v zagrebu...pri nas cena 515eu, jaz jo nosim za 280eu...če kdo rabi kontakt naj mi piše...čelade so vrhunske...res profesionalen odnos prodajalca, dal mi jo je za sprobati, sem jo ene 20minut nosil po trgovini...prvič pa sem to slišal da tudi kdo pri nas tako dela z kupci, res pohvalno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič pa sem to slišal da tudi kdo pri nas tako dela z kupci, res pohvalno!

lepo da si zadovoljen.. sicer pa si očitno spregledal Kompija(COMPACO).

Pri njem bi dobil čelado na testno vožnjo in tudi oblazinjenje bi prilagodil, da bi natančno ustrezala tvojim meram.

Da o servisih ne govorim... Malo preberi temo za nazaj pa ti bo vse jasno...

Enkrat Kompi vedno Kompi :worship:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelade so vrhunske...res profesionalen odnos prodajalca, dal mi jo je za sprobati, sem jo ene 20minut nosil po trgovini...prvič pa sem to slišal da tudi kdo pri nas tako dela z kupci, res pohvalno!

To isto boš doživel v Moto Pignolo...da ti čelado na glavo,pa jo poljubno dolgo imej na glavi, prinese ti vse modele za sprobat,če to želiš...in na koncu se odločiš za tisto,kar ti najbolje stoji...je pa res,da tam dobiš le ARAI,SHOEI,Dainese in mogoče Givi,drugih znamk ne drži...isto je z oblačili. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil si jo pa za darilo al kaj, da si jo za taki denar prodal? :blink: Kaj pa je bil vzrok, da si jo prodal? :hmm:

Seveda če smem vprašat, oziroma če ne gre za vprašanje nacionalne varnosti. :P .)

Ne od mame je bla, pa ji je bla premajhna xs :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za mnenje katero izbrat.

SHARK EvoLine me zanima kaj se vam zdi napram NOLAN 103

Evoline je testirana tudi v odprtem položaju tako da dobiš dve čeladi naenkrat

v jet položaju je testirana do 140km/h

Je pa podbradni del bolj odprt ker se zavrti za 180° in bo verjetno precej pihalo v vrat

bo treba sprobat na motorju pa bomo vidli.

Hvala za odgovore.

Rezultati testov so lahko zelo subjektivni, ker različni ljudje pač vsak po svoje razumemo udobje. Znano je tudi, da na dobro počutje v čeladi, poleg prave izbire (kvaliteta, oblika, velikost), pomembno vplivajo še številni drugi dejavniki (nagib vetrobranskega stekla, krogotok zraka na motociklu, način vožnje, drža in velikost motorista … ). Izkoritsti priložnost in preizkusi čelado na svojem motorju. Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade kot prav ti sam!

To isto boš doživel v Moto Pignolo...da ti čelado na glavo,pa jo poljubno dolgo imej na glavi, prinese ti vse modele za sprobat,če to želiš...in na koncu se odločiš za tisto,kar ti najbolje stoji...je pa res,da tam dobiš le ARAI,SHOEI,Dainese in mogoče Givi,drugih znamk ne drži...isto je z oblačili. :worship:

Vsak priseben prodajalec ti bo dovolil, da pomeriš čelado v trgovini. Bolj redki pa smo tisti, ki ti čelado posodimo, da se z njo zapelješ na testno vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak priseben prodajalec ti bo dovolil, da pomeriš čelado v trgovini. Bolj redki pa smo tisti, ki ti čelado posodimo, da se z njo zapelješ na testno vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

Se strinjam,žal pa meni ob pomerjanju nobena od Nolank takrat ni lepo sedla na glavo...ali so bile vse premajhne al pa mam jaz tako čudno glavo ;) Meril sem pa takrat modele X-Lite...zdaj se malce celo vrtim okoli N102 ali N103...sam material ne vem kakšen je v primerjavi z FS MAX od HJC-ja...samo zato se še nisem odločil...Mi lahko poveste kakšne bistvene razlike so v teh dveh čeladah oz. kakšna je razlika med Nolankami in tole Fiberglass HJC (menda) čelado-predstavljena je kot top model od modularnih čelad HJC-ja...

Hvala za pojasnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,žal pa meni ob pomerjanju nobena od Nolank takrat ni lepo sedla na glavo...ali so bile vse premajhne al pa mam jaz tako čudno glavo ;) Meril sem pa takrat modele X-Lite...zdaj se malce celo vrtim okoli N102 ali N103...sam material ne vem kakšen je v primerjavi z FS MAX od HJC-ja...samo zato se še nisem odločil...Mi lahko poveste kakšne bistvene razlike so v teh dveh čeladah oz. kakšna je razlika med Nolankami in tole Fiberglass HJC (menda) čelado-predstavljena je kot top model od modularnih čelad HJC-ja...

Hvala za pojasnila.

ja HJC-ja...

to je isto koz da jaz rečem da sem najmočnejši... v mojem selu.. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ roadbuster .. a x-lite 1002 si probal?

Meni ni na glavo pasala ne N 101 ne N 102. Zdaj imam X - 1002 in sem z njo zelo zadovoljna, je tiha, zračna, ko se odbre nima sprednjega dela visoko gor. Pa tudi pesek ne pride dvižnemu mehanizmu do živega. Fant ima N - 102 in jo zelo hvali, isto pravi da je tiha in zelo praktična.

Je pa res.. ko jo je šel probat 1. mu jo je treslo in je bila zelo glasna, pol je pa zamenjal šipo in se zdaj čelada obnaša kot je treba.

Pri Nolanu maš odličen servis, kar pa pri nekaterih prodajalcih ne dobiš.

Idi se zapeljat z vsemi okoli pa boš videl kaj ti na glavo paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!