Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

LP: Kompi, hvala da si mi danes poštimal čelado N103, vožnja je dosti tišja pa tudi piha več ne tako kot prej.

Lep pozdrav iz ljutomera. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP: Kompi, hvala da si mi danes poštimal čelado N103, vožnja je dosti tišja pa tudi piha več ne tako kot prej.

Lep pozdrav iz ljutomera. :worship:

Malenkost, Boys! Tu smo zato, da priskočimo na pomoč tudi takrat, ko ne gre vse po načrtih in kje kakšna malenkost zaškriplje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jst mam pa en velik problem in zdej ne vem kaj bi nardila, pa sm se kr na vs obrnila, če bi mi mogoče kdo lahko kej pomagal... O:-)

Išem namreč čelado za Vespo in ker imam bol majhno glavo, so mi vse prevelike. Če so mi pa že prau, imam pa trikrat večjo glavo... :unsure: Tako da me zanima, če mogoče kdo ve, kje bi lahko kupila čisto enostavno, preprosto odprto čeladico? Sm jih pa tudi že par vidla, k se kr s smučarskimi al pa bordrskimi čeladami furajo, kako je pa s tem?

Hvala lepa!

Dobrodošla med motoristi Minni!

Ponudba lahkih in udobnih odprtih čelad za manjše motorje, skuterje, za dopustniška potepanja ali pa vožnjo po mestnih središčih … je dandanes res izjemno velika, bolje založeni prodajalci pa jih imajo na voljo tudi v najmanjših - XXS velikostih.

Ker se v motoristični opravi (še) nisi navajena, se samo tebi zdi, da imaš s čelado »trikrat večjo glavo.«. Če pogledaš druge motoriste, se ti pogled nanje in čelado najbrž ne zdi nič neobičajnega.

Po vsej Evropi velja obveza, da morajo biti motoristične čelade homologirane. To pomeni, da so preizkušene v skladu z evropskim varnostnim standardom ECE 22/05.

Smučarske in borderske čelade nimajo atesta ECE 22/05 in motoristu ne nudijo ustrezne zaščite. Poleg tega pa policisti vse, ki uporabljajo nehomologirtane čelade, obravnavajo, kot da čelade sploh ne bi uporabljali.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jst mam pa en velik problem in zdej ne vem kaj bi nardila, pa sm se kr na vs obrnila, če bi mi mogoče kdo lahko kej pomagal... O:-)

Išem namreč čelado za Vespo in ker imam bol majhno glavo, so mi vse prevelike. Če so mi pa že prau, imam pa trikrat večjo glavo... :unsure: Tako da me zanima, če mogoče kdo ve, kje bi lahko kupila čisto enostavno, preprosto odprto čeladico? Sm jih pa tudi že par vidla, k se kr s smučarskimi al pa bordrskimi čeladami furajo, kako je pa s tem?

Hvala lepa!

Mini,

moja draga ima za 5-6 cm manjši obseg glave kot Nolan XS. Mogoče so modeli XXS primernejši zate. Takrat jih če ni bilo.

Če ne drugače, boš morala do Luisa po kako čelado s Kinder oddelka. Niso sicer tak fajne, kot firmske, ampak če ni druga, pol je tudi to OK.

LP, Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lahko kdo podal mnenje o naslednji čeladi: http://www.tc-motoshop.si/si/shark-s500-ai...dge-i3012.shtml

Iščem namreč solidno čelado za dekle, vožnja bo bolj touring, motor pa ER-5.

Ker ima Shark toliko različic znotraj modelov, me zanima, če je tudi ta model iz slabših materialov ali je v redu. Sem pa gledal crash teste čelad S500 Air, pa ima 4od 5 zvezdic.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podn od čelade! Sam sem jo kupil in mi je prvi dan odpadel en plastičen zatič, ki drži vizir. Sem ga zamenjal, nato pa mi je odpadel drugi in to med vožnjo. Lahko si predtavljaš, da ni prijetno, če ti med vožnjo vizir odleti stran :headbang:

Ko sem čelado nesel nazaj v TC-ja so mi rekli, da je to čelada za skuterje in da je čist logično da je vizir odpadel, ker pač čelada ni narejena za tako velike hitrosti. :unsure: To se mi je pa zgodilo pri približno 80km/h na prvi vožni (in zadni, ker sem jo potem takoj prodal).

Pa še na vizirju mi je že pri prvem čiščenju odpadla notranja zaščita prot rosenju.

Raje dodaj malo denarja, pa kupi npr. nolan N62.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca in moja mama imata N62. Obe sta zadovoljni, samo punco začne po daljšem času tiščat v predelu čela. Pač probaj in če ti ustreza, je to to.

Je pa skoraj nujno, da probaš več različnih čelad, da dobiš filing in da ugotoviš katera ti bolj ustreza. Ko probavaš jo probaj imet na glavi čimdlje časa, ker

šele potem boš ugotovil, če te kje tišči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me. če kdo ve, kako se obnesejo Suomijeve čelade. Bolj natančno, zanima me spec extreme ali spec 1R. Če ima kdo kake info., naj pove, kako se čelada obnese npr. proti Arai corsair ali podobnimi... :hmm:

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj.

Mene pa zanime če ma gdo čelado HJC FG-15, jo mam namen kupt, pa me samo zanima kakšne mate vi kej izkušnje z njo?

A kej piha, a je glasna, se rosi...?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me. če kdo ve, kako se obnesejo Suomijeve čelade. Bolj natančno, zanima me spec extreme ali spec 1R. Če ima kdo kake info., naj pove, kako se čelada obnese npr. proti Arai corsair ali podobnimi... :hmm:

pri promotrju ti jo dajo za testirat, če jih lepo prosiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri promotrju ti jo dajo za testirat, če jih lepo prosiš.

thx :worship: , najbrž bom šel pogledat, majo res hude grafike :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile testi so men mal čudni...ne razumem kako so lahko AGV S4, Nolan N62, Shark S500 ocenjene s 4 zvezdicami in tako kao boljše kot Arai RX-7, Shoei XR-1000....vseskup mal čudno. Sharkove čelade recimo majo vse vsaj 4 zvezdice.... :hmm:

Jaz ne verjamem kaj dosti. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile testi so men mal čudni...ne razumem kako so lahko AGV S4, Nolan N62, Shark S500 ocenjene s 4 zvezdicami in tako kao boljše kot Arai RX-7, Shoei XR-1000....vseskup mal čudno. Sharkove čelade recimo majo vse vsaj 4 zvezdice.... :hmm:

Jaz ne verjamem kaj dosti. :nono:

Naj ugibam? Imaš eno izmed slabo ocenjenih čelad :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi se sekiral preveč glede teh zvezdic..

kupiš čeado ki ni iz polycarbonata (fiberglass, carbon..) priznane znamke,

ki ti najboljše sedi ker je udobje in pravilna lega vseeno prioriteta pred zvezdicami..

(vsaj pri meni..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj ugibam? Imaš eno izmed slabo ocenjenih čelad :naughty:

Uganil si sicer pravilno, ampak poznam tudi N62, ki je dobro ocenjena, pa je sekret. Zato vem, da so ti testi bolj tako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uganil si sicer pravilno, ampak poznam tudi N62, ki je dobro ocenjena, pa je sekret. Zato vem, da so ti testi bolj tako...

Teh testov sicer ne poznam najbolje, niti ne vem kam bodo ta testiranja vodila v prihodnje, a če bo zadeva šla vsaj pribljižno po poti EuroNCAP, potem jih je za pozorno spremljati.

Pred leti, ko je EuroNCAP štartal je bilo tudi veliko ljudi, ki so se čudili kako lahko nek sekret od Lagune dobi pet zvezdic, nemški uber avtomobili pa komaj zmorejo štiri zvezdice ali pa še to ne. No, ostalo je zgodovina :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi te teste jaz osebno jemljem nekoliko z rezervo, saj so ti trki vsi izvedejo pod enakimi pogoji, vsi avtomobili se zaletavajo v isto oviro, medtem ko na cesti ni tako. Ko se nek Clio s petimi zvezdicami zaleti v A8, ki ima lahko štiri zvezdice, se vprašaš kaj ti potem pomenijo te zvezdice.... :hmm:

Iz tega vidika imam še vedno raje nemški uber avto. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med Shark RSR2 in AGV Ti-Tech ozr. AGV S4 (mislim, da je zasnova enaka kot pri stealth modelu).

Je že kdo primerjal naštete čelade med sabo, je katera izrazito boljša ali slabša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam Nolanove čelade in mi je v oči padla N84, pa me zanima, če ima kdo izkušnje s to čelado. Zanima me pa predvsem šumenje, žvižganje, ipd. med vožnjo.

Je to tiha čelada ali priporočate kakšno drugo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!