Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

če lepo prosiš pri promotorju (pilko) v drešinji vasi, ti posodijo čelado za testiranje.

:worship: Hvala za to informacijo, ob priložnosti bom verjetno to tudi storil, ampak še vedno me zanima mnenje kakšnega uporabnika Suomija, ki jo ima recimo kakšno leto več.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje imam :blush: .....glede standarda; v Evropi velja ECE2205, konkretno pa me zanima kakšni standardi veljajo v Angliji, ist kot pri nas ali imajo kaj svojega :? ....pa še to ali so čelade tam kako drugače narejene-v tem smislu kot npr. na japonskem, kjer imajo čelade drugačno obliko školjke, prilagojeno japoncem ali so take kot pri nas? Če mi kdo kaj pametnega pove :beer2: jaz častim. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo napiše kako je zadovoljen s Suomy? :? Čelade izgledajo odlično, ne vem pa kako se obnesejo, ker ne poznam nobenega ki bi jo imel. Slišal pa sem, da se kvarijo mehanizmi za odpiranje vizirja, pa glede na to, da pri nas BAJE težko dobiš kakšen kos za Suomy zna bit problem. :hmm: Gledam pa Spec-extreme ali 1R. Če ma kdo kake izkušnje..... :unsure:

Spec-extreme so drage in po moje dobre.Kolk se spomnim so jih testni vozniki motopulsa hvalili!Sam sem raje kupil arai za ta denar.Poglej malo po njihovi strani oziroma po hrvaških,ker tam so bolj znane.1R model pa gre kar poceni dobit,če je od kakega dirkača lanski model še posebej

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Objavljeni so bili varnostni testi pri neodvisnem angleškem inštitutu SHARP (povezava TUKAJ), kjer so čelade Marushin ocenjene odlično, z največjo stopnjo zaščite in varnosti. Tako da lahko rečemo da čelade niso samo lepe ampak so tudi varnostno pred mnogimi čeladami, ki so trenutno na slovenskem trgu. :naughty:

Veliko užitkov v vožnji z Marushin čelado!

Klemen Sušnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po teh ˝neodvisnih˝ testih je boljša od vseh ARAI, Shoei, Schuberth, X-lite, Shark (le RSR2 ima isto zvezdic), Nolan..... :kva2: :?

Vse to za 100 angleških funtov, kolikor košta cenejša in 200 za karbonsko! UAU :blink: Človek se vpraša, zakaj se prodajajo čelade, ki so 3x dražje in ˝slabše˝ od Marushin.

Da me ne bo kdo narobe razumel, Marushina osebno ne poznam, ne pljuvam po znamki, le sprašujem se o t.i. neodvisnosti teh testov. Sem pa slišal od osebkov, da s čelado niso ravno zadovoljni. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupu sem čelado suomy speac1R replica od Max Biaggi

pa me zanima kako se kaj ta model obnese nisem mel

kaj preveč časa pa vremena jo sprovat,pa me zanima

kak komentar od tistega ko ma kaj takega. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po teh ˝neodvisnih˝ testih je boljša od vseh ARAI, Shoei, Schuberth, X-lite, Shark (le RSR2 ima isto zvezdic), Nolan..... :kva2: :?

Vse to za 100 angleških funtov, kolikor košta cenejša in 200 za karbonsko! UAU :blink: Človek se vpraša, zakaj se prodajajo čelade, ki so 3x dražje in ˝slabše˝ od Marushin.

Bolj kot te zvezdice mene zanima metodologija ocenjevanja in kriterij podeljevanja teh zvezdic. Nikjer nisem zasledil nikakršnega komentarja ali pa obrazložitve zakaj je neka čelada dobila zvezdice in druga ne.

Brez vsakršne obrazložitve in jasne metodologije, pa te zvezdice zame niso kredibilne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

mene pa zanima katero čelado v rangu do 250€ bi mi priporočali.

Najbl pomembn mi je da je tiha in da se jo dobi v čist pretežno beli al pa črni barvi.

Sm razmišlu o AGV S-4

s4_matt_white.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko povem sam kar sem slišov, da so Agv čelade med bolj zračnimi, kar pomeni tudi med glasnejšimi, kot pravim, tako sem slišov :)

Pa še eno vprašanje, čelado sem kupil pri Moto hit-u Krško, račun ne vem kje je(če se prov spomnim ga sploh nisem dobil, pa garancijski list tudi ni izpovnjen), je bila pa poslana po pošti in se vidi kdo je pošiljatelj in datum kdaj je bilo poslano.

Za tale zimski servis lahko nesem v trgovino kjer sem jo kupil al se pošilja sam na compaco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem svojo prejšnjo kupil pri jeršinu pa sem jo nesel v trgoavto na cikavo, pa so jo oni potem poslal v velenje na ta brezplačni zimski servis, na njihove stroške....tko da ja, lahko neseš kamorkoli, le da so pooblaščen prodajalec nolan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko povem sam kar sem slišov, da so Agv čelade med bolj zračnimi, kar pomeni tudi med glasnejšimi, kot pravim, tako sem slišov :)

No ja, sm pozabu oment da mam tud custom-made glušnike tko da ni tok važna glasnost :whistle:

Če mi bo pasala jo uzamm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca ima S-4 sva jo pa vzela v fc-moto prek interneta.. je pa prišla 190€.

Je pa zadovoljna z njo.. Sam nevem kako je z glasnostjo pravi da jo ne moti. mogoče tudi zato ker sedi zadaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej se odločam med X-Lite X-602 pa AGV S-4 bom vezl tisto ki mi bol paše.

jaz sem lani v tej nolanovi zimski akciji dobil 801RR za 260€, sam ne vem al je to že blo ali še bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekaj dni nazaj v COMPAcu pobliže preštudiral novo N-43 AIR (3 čelade v eni!: integralna, jet, preklopna...) in sem bil, tako na pogled res navdušen. :rolleyes: :rolleyes: Čelada je zelo lahka, kompaktna z navidez res odličnim prezračevanjem, na glavo sede odlično in udobno. Me pa zanima, kako se ta kombinacija obnese v vožnji (glasnost, prepih...) Zadeva bo verjetno res dobra za na kako zadevo z dobro vetrno zaščito... za na NAKED jo bo pa najbrž treba sprobat... sicer za ceno 240 € bi morala kar nekaj ponudit! :whistle: Ko jo bo kdo sprobal naj mal javi... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tale zimski servis lahko nesem v trgovino kjer sem jo kupil al se pošilja sam na compaco?

Lahko jo neseš v Motohit ali pa nam jo kar sam pošlješ. Kakor ti pač bolj ustreza. Rezultat bo enak -> čelado bomo brezplačno pregledali in poservisirali.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekaj dni nazaj v COMPAcu pobliže preštudiral novo N-43 AIR (3 čelade v eni!: integralna, jet, preklopna...) in sem bil, tako na pogled res navdušen. :rolleyes: :rolleyes: Čelada je zelo lahka, kompaktna z navidez res odličnim prezračevanjem, na glavo sede odlično in udobno. Me pa zanima, kako se ta kombinacija obnese v vožnji (glasnost, prepih...) Zadeva bo verjetno res dobra za na kako zadevo z dobro vetrno zaščito... za na NAKED jo bo pa najbrž treba sprobat... sicer za ceno 240 € bi morala kar nekaj ponudit! :whistle: Ko jo bo kdo sprobal naj mal javi... :worship:

Nova N43Air bo v floti testnih čelad in jo bo lahko vsak, ki bi si to želel, preizkusil v vožnji s svojim motorjem.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem novo čelado,odločil sem se za:Bandit xxr pa me zanima če ve kdo a imamo zastopnika v Sloveniji?Bandit helmets Berlin gmbh poiščite na netu da boste vedeli o čem govorim. :)

Potrebujem novo čelado,odločil sem se za:Bandit xxr pa me zanima če ve kdo a imamo zastopnika v Sloveniji?Bandit helmets Berlin , poiščite na netu da boste vedeli o čem govorim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev je padla! Danes sem se zapeljal v TC Motoshop in kupil Shark RSI. :D

Na motorju je še nisem preizkusil, ampak mislim, da se bo kr lepo obnesla, še sporočim.

Res pa je, da sem hotel X-601 ampak se je ne skoraj ne da več dobit. Razen navadne sive barve. Zmer sm mal pozn za te akcije!! :angry2:

v lojzetu imajo teh nolank en kup za 250€ - čelada je za moje pojme v primerjavi z shark kot dan in noč.

Sem pa lastnik rsf2i in je sekret! sploh vizir se mi je spraskal v eni sezoni - tako da je za zamenjat - čistil sem ga samo s vlažno krpo!

spodaj se nekaj trga- plastični difuzorji na zadnjem delu čelade so že vsi dol popadal - to mi je ubistvu še bolj ušeč - čelada precej manj žvižga (poliman s selotejpom :)

Uglavnm moje mnenje je kupi znamko ki ima že dolgoletno tradicijo (shark je nima )

Jaz sem s šarkom uglavnm razočaran - ko sem kupoval čelado ubistvu tud nisem imel namena kupit te znamke - vendar sem dobil ene bone tako da sem jih ponucal za čelado.

Je pa preživela dva padca in je še vedno cela :) - pa glava tud

LP

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz malo zatežim :unsure: ....imam namen kupit to zadevo pa me zanima...., če jo kdo ima od vas in kako se obnese;

:-slabosti

:-prednosti

:-oz.krneki

:-kje v Slo. kupit(ugodno)

AGV GP PRO Racing

GPPRO_RACING_GREEN_3-4_DX.jpgGPpro%20multi%20blk-blu%203_4%20dx.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jaz malo zatežim :unsure: ....imam namen kupit to zadevo pa me zanima...., če jo kdo ima od vas in kako se obnese;

:-slabosti

:-prednosti

:-oz.krneki

:-kje v Slo. kupit(ugodno)

AGV GP PRO Racing

GPPRO_RACING_GREEN_3-4_DX.jpgGPpro%20multi%20blk-blu%203_4%20dx.jpg

Zelo slaba kvaliteta izdelave (povsod piha noter - najbolj pri vizirju!) Imel sem jo na glavi cca 2 dni - tako da govorim iz izkušenj (je pa dokaj tiha - edina omembe vredna pozitivna stvar). Raje poglej Shoei XR1000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!