Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Compi mene zanima kdaj mate spet popust na čelade, ker se zelo zanimam za x-701.

Hvala

Velika posezonska razprodaja zaloge čelad Nolan in X-lite se bo letos pričela 01. oktobra.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti so za Bell čelade v Sloveniji skrbeli pri firmi Top Moto iz Celja, danes pa, vsaj kar se tiče motorističnih čelad te znamke, v Sloveniji nimamo več zastopnika.

Lp, Boris Kompare B)

Tenx.

Pa še to. A je možno, da ima Bell povsem drug program čelad za evropski trg, v primerjavi z ZDA????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi z moje strani vse pohvale Kompiju za vse strokovne odgovore glede čelad ne samo tistih iz njegovega prodajnega programa. Obenem pa naj opozorim, da se preko njega da dobiti tudi čelade z grafikami, ki niso namenjene za slovenski tfg. Čakam namreč N-103 z grafiko namenjeno za italijanski trg in to po zaslugi Kompija sploh ni problem samo malce je treba počakati pa še prevzamete jo lahko pri vam najbližjem pooblaščenem prodajalcu, ki pa jih je v Sloveniji kar veliko že samo trgovin Trgoavto, kjer je tudi možno obročno plačilo brez obresti. Kompi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika posezonska razprodaja zaloge čelad Nolan in X-lite se bo letos pričela 01. oktobra.

Lp, Boris Kompare B)

Aha no tak dolgo ne morem čakat tako da me kmal pričakujte v Velenju. Pridem po x-701

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. A je možno, da ima Bell povsem drug program čelad za evropski trg, v primerjavi z ZDA????

Seveda. Ameriški predpis SNELL ne gre skupaj z evropsklim predpisom ECE 22/05, ker se zahteve obeh atestov izključujejo in zato čelada z atestom SNELL ne more nositi tudi atesta ECE, ki je obvezen za motoristične čelade pri nas. Ameriški DOT in britanski BSI imata prav tako različne zahteve, poleg tega pa so ameriške glave bolj podolgovate, zato se ne daj pretentati s kakšno »zanimivo ponudbo«.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat se oglašam, ponovno z dilemo. S punco sva preizkusila kar nekaj nekaj čelad, večinoma X-Lite katero kupujeva, nato še Nolan in AGV. Prva stvar, ki je bila zanimiva je ta, da je prodajalec po obsegu glave ponudil čelado velikosti M, dočim se je punci zdela prevelika in se bolje (ker bolj stisne) počuti v velikosti S. Tudi sam sem doma meril obseg njene glave in znaša 56cm kar naj bi bil M. Verjetno je najbolje, da poizkusi z velikostjo S, jo ima na glavi kake pol ure in če se ne bo pojavila bolečina, tiščanje ipd. slediva občutku in ne napisani meri.

Verjetno se iz istega razloga (velikost školjke čelade) pojavlja tudi to, da ji čeleda pride precej blizu spodnje čeljusti, brade. Sploh AGV S4, katera jo praktično tišči na bradnem delu.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat se oglašam, ponovno z dilemo. S punco sva preizkusila kar nekaj nekaj čelad, večinoma X-Lite katero kupujeva, nato še Nolan in AGV. Prva stvar, ki je bila zanimiva je ta, da je prodajalec po obsegu glave ponudil čelado velikosti M, dočim se je punci zdela prevelika in se bolje (ker bolj stisne) počuti v velikosti S. Tudi sam sem doma meril obseg njene glave in znaša 56cm kar naj bi bil M. Verjetno je najbolje, da poizkusi z velikostjo S, jo ima na glavi kake pol ure in če se ne bo pojavila bolečina, tiščanje ipd. slediva občutku in ne napisani meri.

Verjetno se iz istega razloga (velikost školjke čelade) pojavlja tudi to, da ji čeleda pride precej blizu spodnje čeljusti, brade. Sploh AGV S4, katera jo praktično tišči na bradnem delu.

Podobne izkušnje imam tudi sam. Obseg glave 58 cm (na meji med M in L), a ko sem kupoval čelado (Nolan N103), sem se vzel velikost S (M mi je opletala na glavi). Morda sem imel na začetku občutek, da me malce tišči, a po nekaj vožnjah je ta občutek izginil. Oznake velikosti in obseg glave so zato le orientacijske, pomembno je, kako ti čelada sede na glavo.

Tudi dotikanje brade v spodnji del čelade mi je znano. To se mi dogaja, ko si čelado poveznem preveč na oči. Zgornji rob odprtine čelade naj bi bil nekako en prst nad očmi in v takšnem primeru dotikanja ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, eno vprašanje.

V Nemčiji sem bil kupil zaporedoma v nekaj letih dve čeladi (Nolan, X-lite).

Ibe sta mi stali na glavi, kot bi mi morali.

Ko pa sem poskusil lansko leto jeseni isti znami v Italiji, so mi čelade plesale na glavi (imam ozko in podolgovato glavo).

Kaj imate za različne evropske trge različne oblike? ali ste v zadnjih letih menjali notranjo zasnovo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, eno vprašanje.

V Nemčiji sem bil kupil zaporedoma v nekaj letih dve čeladi (Nolan, X-lite).

Ibe sta mi stali na glavi, kot bi mi morali.

Ko pa sem poskusil lansko leto jeseni isti znami v Italiji, so mi čelade plesale na glavi (imam ozko in podolgovato glavo).

Kaj imate za različne evropske trge različne oblike? ali ste v zadnjih letih menjali notranjo zasnovo?

Sigurno kaj menjujejo tudi zasnovo notranjosti.

Sam imam zdaj že tretjo X-lite 1002 in vsaka je malo drugačna. Če povem po pravici - med prvo in drugo ni bilo neke razlike, tale tretja pa je čisto drugačna. Se mi zdi, da je zadnja verzija še najglasnejša, čeprav me to malo čudi; pa še ribat me nekaj hoče na uho :unsure:

LP, M.

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat se oglašam, ponovno z dilemo. S punco sva preizkusila kar nekaj nekaj čelad, večinoma X-Lite katero kupujeva, nato še Nolan in AGV. Prva stvar, ki je bila zanimiva je ta, da je prodajalec po obsegu glave ponudil čelado velikosti M, dočim se je punci zdela prevelika in se bolje (ker bolj stisne) počuti v velikosti S. Tudi sam sem doma meril obseg njene glave in znaša 56cm kar naj bi bil M. Verjetno je najbolje, da poizkusi z velikostjo S, jo ima na glavi kake pol ure in če se ne bo pojavila bolečina, tiščanje ipd. slediva občutku in ne napisani meri.

Verjetno se iz istega razloga (velikost školjke čelade) pojavlja tudi to, da ji čeleda pride precej blizu spodnje čeljusti, brade. Sploh AGV S4, katera jo praktično tišči na bradnem delu.

56cm obsega glave načeloma pomeni velikost S. Sicer pa naj te oznake velikosti ne motijo. Te so samo v logistično pomoč proizvajalcem, prodajalcem... Bolj pomembno je, kako se počutiš v čeladi. Tudi zato toplo priporočamo, da kupljeno čelado še doma preizkusiš tako, da jo imaš zapeto na glavi kakšnih 40 minut do ene ure, še preden bi se zapeljal z motociklom. Če te po tem času, zaradi pritiska v predelu čela, začne boleti glava, pomeni, da je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki glave. Resen prodajalec ti jo bo zamenjal s pravo velikostjo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, eno vprašanje.

V Nemčiji sem bil kupil zaporedoma v nekaj letih dve čeladi (Nolan, X-lite).

Ibe sta mi stali na glavi, kot bi mi morali.

Ko pa sem poskusil lansko leto jeseni isti znami v Italiji, so mi čelade plesale na glavi (imam ozko in podolgovato glavo).

Kaj imate za različne evropske trge različne oblike? ali ste v zadnjih letih menjali notranjo zasnovo?

Za celotno evropsko tržišče Nolan proizvaja eno različico modela čelade. Se pa v smislu novih spoznanj (udobje, ergonomija, namen uporabe …) med sabo precej razlikujejo posamezni modeli.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno kaj menjujejo tudi zasnovo notranjosti.

Sam imam zdaj že tretjo X-lite 1002 in vsaka je malo drugačna. Če povem po pravici - med prvo in drugo ni bilo neke razlike, tale tretja pa je čisto drugačna. Se mi zdi, da je zadnja verzija še najglasnejša, čeprav me to malo čudi; pa še ribat me nekaj hoče na uho :unsure:

LP, M.

Ustavi se kaj pri nas. Na kakšno pivo. Mi pa bomo medtem pogledali, kaj se dogaja s tvojo čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Ameriški predpis SNELL ne gre skupaj z evropsklim predpisom ECE 22/05, ker se zahteve obeh atestov izključujejo in zato čelada z atestom SNELL ne more nositi tudi atesta ECE, ki je obvezen za motoristične čelade pri nas. Ameriški DOT in britanski BSI imata prav tako različne zahteve, poleg tega pa so ameriške glave bolj podolgovate, zato se ne daj pretentati s kakšno »zanimivo ponudbo«.

Lp, Boris Kompare B)

tenx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Ljubljani bi mi svetovali, da kupim odprto čelado črne barve z vizirjem. Pa da je res čim bolj lahka ter v cenovnem rangu do 100eu, po možnosti še kaj manj, ker jo imam itak samo za center Ljubljane in mislim, da ne potrebujem neke za*ebane čelade. Pa še to, ali so cene čelad sorazmerne z težo (čim dražje tem lažje ? )?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za šalo malo za res, tud take čelade se najdejo

post-3126-1216235744_thumb.jpg

:whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Ljubljani bi mi svetovali, da kupim odprto čelado črne barve z vizirjem. Pa da je res čim bolj lahka ter v cenovnem rangu do 100eu, po možnosti še kaj manj, ker jo imam itak samo za center Ljubljane in mislim, da ne potrebujem neke za*ebane čelade. Pa še to, ali so cene čelad sorazmerne z težo (čim dražje tem lažje ? )?

hvala

Si imel morda v mislih nekaj takšnega -> klik?

Pri enostavnih poletnih mini jet čeladah teža bistveno ne vpliva na ceno. Te čelade so praviloma izdelane iz brizganega polikarbonata in tehtajo od 900-1000 gramov. Cena se ponavadi opazno dvigne s kvaliteto materiala za oblazinjenje, možnostjo snemanja in pranja oblazinjenja, učinkovitostjo prezračevanja …

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala kompiju in njegovemu teamu pri izbiri čelade danes. Mel že od prej nagledano x-lite 701. Prišel sem tja pa so si kljub gužvi vzeli čas zame in mi vse razložili kot je treba. No na koncu sem vesel odšel z x- lite 701.

Bravo fantje :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si imel morda v mislih nekaj takšnega -> klik?

Pri enostavnih poletnih mini jet čeladah teža bistveno ne vpliva na ceno. Te čelade so praviloma izdelane iz brizganega polikarbonata in tehtajo od 900-1000 gramov. Cena se ponavadi opazno dvigne s kvaliteto materiala za oblazinjenje, možnostjo snemanja in pranja oblazinjenja, učinkovitostjo prezračevanja …

Lp, Boris Kompare B)

Točno za to in še za eno Grex čelado sem danes malo klical po pooblaščenih trgovinah, ki so navedene na strani in nobena ni imela Grex čelad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno za to in še za eno Grex čelado sem danes malo klical po pooblaščenih trgovinah, ki so navedene na strani in nobena ni imela Grex čelad...

Ups! :huh:

Že urejamo!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima Suomy VS nolan N94 prednosti in pomanjkljivosti obeh. Do prihodnje sezone nameravam kupiti eno od teh. Z nolan N93 sem bil zelo zadovoljen in mi je bolj ugajala in bila lepša kot N94 (to sem preizkusil v trgovini), vendar precej preglasna- premočan piš vetra- ali sem pač samo prehiter voznik ? N93 so mi na žalost ukradli. Močan argument ZA Suomy pa je ta, da jo nosi Loris Capirossi, ki je moj najljubši dirkač. Prosil bi še za kakšno mnenje. Kdaj bodo letos znižanja čelad ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

danes mi je na shoei xr1000 počil stiropor, ki pride na robu čelade-ličnica. A je to kriza, al nima takšnega pomena? Celotna podloga normalno stoji in ničesar ne miga. Vem pa ne, kakšno vlogo ima ta stiropor na strani, tako da bi prosil za kakšne info.

P.S.

A se da mogoče to posebej kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj bodo letos znižanja čelad ?

zakaj mora kompi na vsaki strani odgovorit na to vprašanje? a ne bi raje pogledal na nolanovo stran??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, pred kakim mesecem sem kupil čelado N-103 čist slučajno, iskal sem čelado malo nižjega cenovnega razreda, vendar sem med preizkušanjem poizkusil tudi tole in med vsemi preizkušenimi (ca.30 čeladami) mi je bla edino ta resnično všeč, bila je kot narejena zame zato sem bil pripravljen dati tudi kaj več saj se gre za mojo glavo, vendar sem po par vožnjah ugotovil da je precej glasna, vendar sem to vzel v zakup.

Včeraj pa sem se odpravil na furo ca. 500 km, ter me prepihalo kot še nikoli, danes sedim z vneto nosno sluznico za računalnikom in kličem na pomoč kaj naj naredim, da mi nebo tako pihalo v nosnice. Motor je naked z majhno šipico. Poizkusil sem z raznim odpiranjem in zapiranjem zračnih kanalov pa je vseeno od nekod pihalo nameščen sem imel tudi podbradek tako da res ne vem kaj naj naredim.

Trenutno ko trpim nisem lih vesel tega nakupa. :cry: Prosim za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, pred kakim mesecem sem kupil čelado N-103 čist slučajno, iskal sem čelado malo nižjega cenovnega razreda, vendar sem med preizkušanjem poizkusil tudi tole in med vsemi preizkušenimi (ca.30 čeladami) mi je bla edino ta resnično všeč, bila je kot narejena zame zato sem bil pripravljen dati tudi kaj več saj se gre za mojo glavo, vendar sem po par vožnjah ugotovil da je precej glasna, vendar sem to vzel v zakup.

Včeraj pa sem se odpravil na furo ca. 500 km, ter me prepihalo kot še nikoli, danes sedim z vneto nosno sluznico za računalnikom in kličem na pomoč kaj naj naredim, da mi nebo tako pihalo v nosnice. Motor je naked z majhno šipico. Poizkusil sem z raznim odpiranjem in zapiranjem zračnih kanalov pa je vseeno od nekod pihalo nameščen sem imel tudi podbradek tako da res ne vem kaj naj naredim.

Trenutno ko trpim nisem lih vesel tega nakupa. :cry: Prosim za nasvet.

Po toči zvoniti je prepozno. N103 je resnično malo glasna in tudi veter prihaja vanjo. Mislim, da ti jo bo Compi poservisiral pa bo malo bolje.

Edina klap - dvižna čelada, ki je trenutno lahko kupiš brez da jo testiraš in ti ne bo delala takšnih težav je SHOEI MULTITEC - PREVERJENO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam klap čelado že cirka 4 leta vendar je to čelada za 100€ Probiker. Vendar sem bil mnenja da je moja glava več vredna kot to, pa tudi o kvaliteti človek pri taki ceni malo dvomi. Problem je bil samo vizir ki se je v hladnih dneh rosil. Bla je pa krepko tišja pa tudi napihalo me še nikoli ni kljub dosti daljšim turam kot je bila ta zadnja. Kreš testa pa hvala bogu nisem imel z njo.

Očitno vse novo tudi ni boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!