Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kupil sem N103. Od preizkušenih (stestiranih) prav gotovo najustreznejša, ampak moti me par stvari (testna je imela izrezane blazinice za n-com tako, da nivo hrupa ni bil realen). Torej: hudo je hrupna (malo sem se že privadil) zanima me, če se hrupnost lahko kako ublaži (čepov za ušesa raje ne bi nosil) in sončna zaslonka mi na luknjah "pade dol". Drugače zadovoljen, ne rosi se niti malo (prijetno presenečen).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ franc

Testne čelade so vzete iz redne prodaje in se zato ne razlikujejo od tistih, ki so sicer na voljo za nakup. Lahko pa željam primerno uredimo fine nastavitve na tvoji čeladi: po potrebi ti vgradimo debelejše obrazne blazinice, odprtino za N-Com slušalke izrežemo po tvoji želji, namestimo dodatne protihrupne zaščite, učvrstimo VPS senčilo, … Oglasi se in radi bomo uredili zadevo!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil Schuberth S1, včeraj sem jo imel priložnost sprobati v vseh vremenskih pogojih (sonce, vožnja proti sončnem zahodu (notranji vizir je dobra stvar), dež, toča) in jo lahko samo pohvalim. Piha mi NIČ, zarosila se ni niti enkrat, tudi med dežjem ne (pa zaenkrat še nimam pinlock vizirja).

Suma sumarum, Schuberth S1. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil Schuberth S1, včeraj sem jo imel priložnost sprobati v vseh vremenskih pogojih (sonce, vožnja proti sončnem zahodu (notranji vizir je dobra stvar), dež, toča) in jo lahko samo pohvalim. Piha mi NIČ, zarosila se ni niti enkrat, tudi med dežjem ne (pa zaenkrat še nimam pinlock vizirja).

Suma sumarum, Schuberth S1. :worship:

Isto lahko rečem za Schubert C2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, zanima me vaše mnenje o čeladi

N 84

in sicer ogladno imam tole

http://www.motocenterlaba.com/index.php?pa...t&Itemid=66

Ker mi tisti znakci zraven nič ne povejo, me zanimajo še neke značilnosti o tej čeladi, ali pa če priporočate kakšno drugo, za cesten motor 125 ccm (yzf r-125). Rad bi videl da je v kombinaciji bele-rdeče:)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@juree

Brez skrbi, N84 je dobra izbira. Ustrezala bo tudi zahtevam vožnje s cestnim 125ccm motorjem. Znakci poleg slike opišejo čelado, v konkretnem primeru pa pomenijo, da je N84 izdelana iz polikarbonata Lexan, da ima v serijski opremi vizir odporen na praske z UV zaščito, vložek proti meglenju, VPS senčilo, da je vizir mogoče sneti brez uporabe orodja, da je opremljena s prezračevalnim sistemom, da je oblazinjenje »Clima Comfort« snemljivo in pralno, da so protihrupna zaščita, protivetrna zaslonka in usmerjevalnik izdihane sape tudi del serijske opreme, da se podbradni pas zapenja z Microlock zaponko, da v kompletu dobiš še vrečo za shranjevanje, da je na voljo v velikostih od XS do XXL in da lahko čelado opcijsko (z doplačilom) opremiš tudi z N-Com komunikacijskim sistemom. Barvne kombinacije in ostale podrobne informacije o N84 najdeš tudi tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da spraskan vizir na kak način popraviti? Je to sploh smiselno?

Danes sem namreč z rokavico med vožnjo parkrat obrisal vizir - gosta megla, zarošen vizir. Po zaključeni vožnji pa sem opazil, da je bilo v zraku od nekje ogromno nekega prahu in sem s tem brisanjem uspešno spraskal temni vizir, ki je drugače nov  :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se po vašem mnjenju bolj splača vzet, razlika v ceni je +30€ za airoh:

AIROH DRAGON F1

ali

X LITE 601 FIREBALL - 50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se po vašem mnjenju bolj splača vzet, razlika v ceni je +30€ za airoh:

AIROH DRAGON F1

ali

X LITE 601 FIREBALL - 50

Če je samo vprašanje cene, potem je odgovor jasen: tista, ki je bolj poceni.

Mislim pa, da je cena pri izbiri čelade med manj pomembnimi kriteriji. Seveda si postaviš nek limit (koliko si pripravljen za čelado plačati) in nato izbiraš v tem okviru.

Zagotovo pa je precej drugih, bolj pomembnih kriterijev, ki privedejo k nakupu prave čelade, s katero boš nato zadovoljen. A o tem je v tej temi napisano ogromno. Ti prilagam link, na katerem boš lahko prebral kar nekaj zanimivih stvari: http://www.compaco.si/faq.php?m=3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mislil na ceno, ampak na kvaliteto->katera je boljša. Ceno sem pa omenil za boljšo predstavo-pač da je zanemarljiva razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vzel X-lite, predvsem zato, ke jih je kar nekaj , ki imajo to čelado in so z njo zadovoljni, pa še servisna podpora je v redu. Airoh sicer ne poznam, ampak vseeno mislim, da je nolanka kvalitetnejša, AMPAK vzemi tisto, ki ti lepše in boljše sede na bučo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da spraskan vizir na kak način popraviti? Je to sploh smiselno?

Danes sem namreč z rokavico med vožnjo parkrat obrisal vizir - gosta megla, zarošen vizir. Po zaključeni vožnji pa sem opazil, da je bilo v zraku od nekje ogromno nekega prahu in sem s tem brisanjem uspešno spraskal temni vizir, ki je drugače nov  :headbang:

V strukturo polikarbonata zažrtih prask na vizirju žal ni mogoče očistiti/spolirati.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se po vašem mnjenju bolj splača vzet, razlika v ceni je +30€ za airoh:

AIROH DRAGON F1

ali

X LITE 601 FIREBALL - 50

Čelada X-601 je sedaj na voljo po tako ugodni ceni le zato, ker smo jo v X-lite programu nadomestili z novejšim modelom X-602. Ne glede na to, pa za X-601 še vedno velja 5-letna garancija, brezplačni servisni pregledi … Sicer pa X-601 sodi v vrhunski razred ročno izdelanih čelad iz kompozitnih materialov (karbon, kevlar, fiberglass …), je izjemno lahka, lepo objame glavo, ima snemljivo in pralno oblazinjenje, enostavno snemljiv vizir, ki zelo dobro tesni… Če ti X-601 tudi lepo sede na glavo in je ustrezna glede na namen uporabe ter vrsto motocikla, je to zagotovo ugoden in dober nakup.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado ker so mi jo ukradli; kaj mi priporočate: nolan n94 ali suomy istega cenovnega razreda- raje pa bi vzel suomy ker mi je bila n-93 preglasna. Kaj mi svetujete ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado ker so mi jo ukradli; kaj mi priporočate: nolan n94 ali suomy istega cenovnega razreda- raje pa bi vzel suomy ker mi je bila n-93 preglasna. Kaj mi svetujete ?

mam jaz en šlem iz druge svetovne vojne doma, ti bo kot vlit pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado ker so mi jo ukradli; kaj mi priporočate: nolan n94 ali suomy istega cenovnega razreda- raje pa bi vzel suomy ker mi je bila n-93 preglasna. Kaj mi svetujete ?

nedovgo nazaj naroču v fc moto suomy 1R za 300€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, zahvaljujem se za včerajšnji servis moje Gothike (801RR). Danes sem z njo prevozila cca. 150 km, pa me ni nikjer tiščala. Zdaj bo vožnja z motorjem spet užitek in ne muka, ker sem vedela, da po po eni uri že bolela glava. Resnično sem zadovoljna s servisom in prijazni ekipi podjetja Compaco. Torej vsi, ki imaste težave s čelado, veste kje je pravi naslov.

Še enrat hvala.

Lp

Anja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČELADA MARUSHIN TNT888NX KINTARO rdeča

Sem novi na forumu in sveži motorist. Kupujem vse od začetka, zdaj mi fali še čelada. Pa mi je ta nekak padal v oči.Pa me zanima če mi kdo lahko kaj pove o njej oz če ma kakšne izkušnje.

Hvala za vsak odg oz nasvet. 

P.S.Cena pa je 180 evrov. Motor pa bo naked.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tretjič pišem vprašanje, ker je pri čeladah tako, da ni smiselno spraševati za kok $ kupit čelado, ker gre za betico, ki je neprecenljiva; se pravi kupit čelado najboljšo, ki jo finančno stanje dopušča. To pomeni, da gremo v rang do 300€. Se pravi gledam čelade ki z redno ceno stanejo okoli 400€ in so znižane (stari modeli itd.) na 300 ali manj €. Bo taka čelada zadovoljiva za občasne vožnje za sopotnika na naked motorju?

Sedaj pa še vprašanje, kar za Kompija, ki ima čez Nolan in X-Lite. Gledal sem X-Lite X-601 in X-602. Verjetno je X-602 dosti boljša čelada, materiali, varnost, ... ? Bi jo z veseljem dobil nekje, kjer dajo popust, da pridemo pod 300€.Ali pa Nolan pa N-84 oziroma raje N-94, ker pri N-84 je tisti temnjen vizir prej moteč kot koristen, kolikor pravi prijatelj, s katerim se dosti voziva skupaj. Čeprav za Nolan nisem zasledil kakih popustov ...

Sopotnica ima sedaj izkušnje s sposojeno Shark RSI ob kateri mi je parkrat pojamrala, da ji jo je hotelo dvigniti z glave pri močnejšem pospeševanju oz. hitrejši vožnji. Tudi sam nimam ravno zaupanja v Sharka.

Sam uporabljam Arai in sem zelo zadovoljen, vendar cenovno ne pride v poštev. Tako da ostaja recimo še Suomy, AGV in recimo Shoei. Vendar tu je spet težava s popusti, ker jih je bolj malo, sploh pri Suomy in Shoei, katerih pokritost v SLO je slaba.

V spletni trgovini sem zasledil kar nekaj ugodnih cen in sem tudi že razmišljal, če bi jo kar preko spleta naročil, glede na to, da vemo da rabi S velikost (obseg 54-55 cm).

Bi prosil za mnenje in nasvet. Hvala!  :worship:

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tretjič pišem vprašanje, ker je pri čeladah tako, da ni smiselno spraševati za kok $ kupit čelado, ker gre za betico, ki je neprecenljiva; se pravi kupit čelado najboljšo, ki jo finančno stanje dopušča. To pomeni, da gremo v rang do 300€. Se pravi gledam čelade ki z redno ceno stanejo okoli 400€ in so znižane (stari modeli itd.) na 300 ali manj €. Bo taka čelada zadovoljiva za občasne vožnje za sopotnika na naked motorju?

Bo.

Sedaj pa še vprašanje, kar za Kompija, ki ima čez Nolan in X-Lite. Gledal sem X-Lite X-601 in X-602. Verjetno je X-602 dosti boljša čelada, materiali, varnost, ... ?

X-602 je za razliko od svoje predhodnice X-601 izboljšana v smislu udobja, prezračevanja, ergonomije, aerodinamike, dodatne opreme,… sicer pa obe ponujata enako stopnjo zaščite.

Bi jo z veseljem dobil nekje, kjer dajo popust, da pridemo pod 300€.Ali pa Nolan pa N-84 oziroma raje N-94 ...

Novo čelado X-602 je v redni prodaji in po rednih cenah mogoče dobiti že za 289,- EUR (model Start), N84 pa v razponu od 219,- do 249,- EUR.

ker pri N-84 je tisti temnjen vizir prej moteč kot koristen, kolikor pravi prijatelj, s katerim se dosti voziva skupaj...

VPS senčilo lahko enostavno -v dveh potezah in brez orodja- snameš s čelade in jo uporabljaš brez VPSa.

Čeprav za Nolan nisem zasledil kakih popustov ...

Velika posezonska razprodaja Nolanovih in X-lite čelad iz zaloge se začne 01.10.2008.

V spletni trgovini sem zasledil kar nekaj ugodnih cen in sem tudi že razmišljal, če bi jo kar preko spleta naročil, glede na to, da vemo da rabi S velikost (obseg 54-55 cm).

Pri nakupih preko spleta priporočamo določeno mero previdnosti. Čelade se namreč med sabo precej razlikujejo, tudi velikostni razredi niso vedno enaki in zato je dobro, da se čelada še pred nakupom pomeri na glavi uporabnika. Poleg tega so tudi varnostni standardi po svetu različni: v Sloveniji velja evropska zakonodaja, Angleži imajo še vedno veljaven interni varnostni predpis, Američani imajo svojega. Priporočamo nakup samo tistih čelad, ki ustrezajo z zakonom določenim varnostnim standardom.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za izčrpen odgovor.  :worship:

Že včeraj sem se podal na lov za čelado X-601, vendar je zadeva v SLO izgleda totalno razprodana zaloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo v Slo prodaja čelade Bell????

Ali so številke Bell čelad klasika????

Če kdo ve , hvala vnaprej:):):):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tretjič pišem vprašanje, ker je pri čeladah tako, da ni smiselno spraševati za kok $ kupit čelado, ker gre za betico, ki je neprecenljiva; se pravi kupit čelado najboljšo, ki jo finančno stanje dopušča.

Sopotnica ima sedaj izkušnje s sposojeno Shark RSI ob kateri mi je parkrat pojamrala, da ji jo je hotelo dvigniti z glave pri močnejšem pospeševanju oz. hitrejši vožnji. Tudi sam nimam ravno zaupanja v Sharka.

V spletni trgovini sem zasledil kar nekaj ugodnih cen in sem tudi že razmišljal, če bi jo kar preko spleta naročil, glede na to, da vemo da rabi S velikost (obseg 54-55 cm).

Se vsekakor strinjam s tabo!

Dviguje jo najverjetneje zato,ker ji je prevelika ali pa slabo zapeta!

Čelado velja pomeriti,verjemi,da samo obseg glave nič ne pomeni.Imel sem na glavi več modelov in znamk čelad,pri vsaki druga številka...nazadnje sem kupil HJC FS-MAX Shadow preko neta,ampak sem jo pred tem že imel na glavi,večjo in tapravo...pol sem pa sam tapravo naročil...za frkanje v okolici je več kot dovolj dobra (fibra-karbon), za kam daleč in mal bolj dinamično vožnjo pa Shoei Z-One (zelo zadovoljen z njo,med najtišjimi)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo v Slo prodaja čelade Bell????

Ali so številke Bell čelad klasika????

Če kdo ve , hvala vnaprej:):):):)

Pred leti so za Bell čelade v Sloveniji skrbeli pri firmi Top Moto iz Celja, danes pa, vsaj kar se tiče motorističnih čelad te znamke, v Sloveniji nimamo več zastopnika.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!