Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

sem pogledal, vendar nima vgrajenih še dodatnih očal. Obe zgoraj omenjeni čeladi sta mi kot vliti na glavi, vendar me mogoče pri Sharkovi moti sistem odpiranja vizirja(že brez rokavic sem ga težko odprl, nevem kako bo to zgledalo med vožnjo..).
Me pa pride nolan n86 cca 180, sharkova pa 250.

Pišejo pa tudi, da je sharkova zelo glasna.. Mogoče še kakšna mnenja?
Trenutno si nemorm 'prvoščit' testne vožnje..dolga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še prej pa na glavi :D n86 so vsi hvalili tukaj in sem šel probat in nikakor mi ni sedla na  moj suh obraz....drgač je vidt dobra sam ne paše  vsakemu,,,,,,   sm probu pol še rpha10, mi je bla pa kot ulita, majka

isto pr men, oblika glave mi nikakor ne sede dobro v Nolanke, niti v AGV. 

Kot ulita pa mi pade v Sharkice, HJC, Airoh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni mi agv ne pade lepo na glavo,shark sem probal sicer samo starejsi model in mi je uredu,najbolse se pocutim v hjc-jki 10 in 10+ itak ni razlike,mam eno viska ce kdo rabi :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pogledal, vendar nima vgrajenih še dodatnih očal. Obe zgoraj omenjeni čeladi sta mi kot vliti na glavi, vendar me mogoče pri Sharkovi moti sistem odpiranja vizirja(že brez rokavic sem ga težko odprl, nevem kako bo to zgledalo med vožnjo. .).

Me pa pride nolan n86 cca 180, sharkova pa 250.

Pišejo pa tudi, da je sharkova zelo glasna.. Mogoče še kakšna mnenja?

Trenutno si nemorm 'prvoščit' testne vožnje..dolga zgodba.

tole je mišljeno pod "testno čelado" http://www.compaco.si/compaco.php?id=6

 

sedaj imaš pri labi v ljubljani referenčni nolan center za ljubljano in oglašujejo, da imajo tudi čelade za testno vožnjo. torej se zmeniš, probaš na glavi, ter še na motorju, če ti je kul kupiš, če ne iščeš naprej. 

 

pr nas ma "ta mala" tole nolanko in pravi da je super, edino sončna očala, da bi lahko bila večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si lasti kdo AGV AX-8 EVO NAKED, bi bil cas da po malo vec kot 2 letih menjam mojo agv horizon (ja ce jo nosis usak dan se pozna obraba podlog in trakca)

Sm odprt za druga mnenja, bolj gledam agv ker sm vedno mel njihove celade in me se niso razocarale glede udobja in tega kako mi stojijo na glavi. Druga ki sem jo gledal pa je AGV GT VELOCE.

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cikadina, ni tezava dobiti celado, ampak trenutno imam svoj motor na servisu..

ja samo noben drug ti ne more povedat kako se boš ti počutu. a to loviš kako akcijo, da se mudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si lasti kdo AGV AX-8 EVO NAKED, bi bil cas da po malo vec kot 2 letih menjam mojo agv horizon (ja ce jo nosis usak dan se pozna obraba podlog in trakca)

Sm odprt za druga mnenja, bolj gledam agv ker sm vedno mel njihove celade in me se niso razocarale glede udobja in tega kako mi stojijo na glavi. Druga ki sem jo gledal pa je AGV GT VELOCE.

 

jas imam agv ax8 dual evo sicer enaka z vezirjem, super čelada

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če loh kdo ugodno zrihta  črn vizir za hjc fg17 naj mi javi :) tnx

http://www.ebay.com/itm/HJC-Helmet-Shield-Visor-HJ-20M-Smoke-For-FG-17-IS-17-RPHA-ST-Bike-Racing-/181568833180?pt=Apparel_Merchandise&hash=item2a4658869c&vxp=mtr

Odkar gre dolarju dobro (oz. €vrčku slabo) je to nad 22e (pod 22€ si opreoščen dodatnih stroškov). Verjetno bo pa še vedno ceneje kot pri kakem lokalnem dilerju.

OD oka te bo carina (če se vpiči) odrla za cca 12€ poleg cene izdelka.

 

Za HJC is-16 sem kupil na ta način in ker je stala 23usd sem šel skozi izredno poceni cca po leta nazaj. Mesec kasneje pa šaltal na nolanko n86 ki jo nosim vedno ko je potreben pinlock.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil v Compaco v Velenju. Vse pohvale Borisu in ekipi za prijaznost in strokovnost! Če nameravate kupiti čelado katero oni zastopajo, se vam splača narediti kakšen kilometer več in se oglasiti pri njih!

L(M)P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti bil tist z kolegom notr ko je že poteku čas obratovanja štacune :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,
a bi mi kdo znal razložiti zakaj so nekatere integralne čelade primerne le za nižje hitrosti in do katere hitrosti je to mišljeno?
primer: http://www.bscenter.si/motoristicna_celada_hjc_cs-14_nation… je za nižje hitrosti, http://www.bscenter.si/motoristicna-celada-hjc-fs-11-celesta pa ne...
hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem čelado z obvezno sončno zaslonko kaj priporočate ?

 

Gledal sem Nolan N86  ter HJC IS-17 GENESIS 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jani js ti mojo prodam haha, integrirana zaslonka, prozoren in temnjen vizir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem čelado z obvezno sončno zaslonko kaj priporočate ?

 

Gledal sem Nolan N86  ter HJC IS-17 GENESIS

Pri Adacu je bila Nolan N86 bolje ocenjena...

Ampak to je ocena za orientacijo ... Najbolje boš čelado ocenil sam. Po parih km vožnje v mestu in Izven.

HJC poznam; lahka, udobna, zračna, pa tudi glasna ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jani js ti mojo prodam haha, integrirana zaslonka, prozoren in temnjen vizir

 

Haha se bomo zmenli če jo podpišeš ko boš slaven da bo kj vrednnna  :OK:

 

Pri Adacu je bila Nolan N86 bolje ocenjena...

Ampak to je ocena za orientacijo ... Najbolje boš čelado ocenil sam. Po parih km vožnje v mestu in Izven.

HJC poznam; lahka, udobna, zračna, pa tudi glasna ;)

 

Sedaj imam HJC CL ST II pa mi je kar kul nimam nekih pripomb čez njo edino tega da nima zaslonke, z črno šipco ponoči pa sem samo enkrat in nikoli več  :BUA:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha se bomo zmenli če jo podpišeš ko boš slaven da bo kj vrednnna  :OK:

 

 

Sedaj imam HJC CL ST II pa mi je kar kul nimam nekih pripomb čez njo edino tega da nima zaslonke, z črno šipco ponoči pa sem samo enkrat in nikoli več  :BUA:

Šipco za zamenjat imaš lahko v ustreznem nahrbtniku ali pa v torbici za okoli pasu....etc etc.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

a bi mi kdo znal razložiti zakaj so nekatere integralne čelade primerne le za nižje hitrosti in do katere hitrosti je to mišljeno?

primer: http://www.bscenter.si/motoristicna_celada_hjc_cs-14_nation… je za nižje hitrosti, http://www.bscenter.si/motoristicna-celada-hjc-fs-11-celesta pa ne...

hvala za odgovor

 

Vsaka čelada ima svoje specifične lastnosti, zato jih, tako kot motocikle, razvrščamo v različne kategorije: čelade, primerne za turistično, športno, mestno, enduro, dinamično vožnjo...

Čelade za mestno rabo (oziroma nižje hitrosti - recimo 50km/h) so oblikovane tako, da gladko zdrsnejo na glavo (vstopna odprtina je večja, kar je dobrodošlo pri pogostem natikanju), tesnjenje vizirja je prilagojeno manjšim obremenitvam, ne nudijo najboljšega aerodinamičnega preboja (ker preprosto ni potrebe) in imajo praviloma skromnejšo serijsko opremo (doseganje nizke cene). Pri višjih hitrostih pa ne nudijo dovolj protihrupne in protivetrne zaščite (prepih), so nemirne v zračnem toku, zato v takšnih razmerah povdarjeno utrujajo.

Dodatne koristne informacije o tem, kako izbrati pravo čelado, najdeš na povezavi tukaj ->klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa kdaj se bom z otrokom zapeljal kakšen krajši (in seveda počasen) krog, pa sem naročil tole otroško Marushinko:

http://www.motoin.de/Restposten/Integral-Helme/Marushin-111-Kids-Mono-Integralhelm-B-Ware::35719.html?refID=01&utm_source=billiger_de&utm_medium=export

 

marushin-111-kids-mono-integralhelm-b-wa

 

Fino se mi zdi, ker ima v kompletu tri podloge, s katerimi  dobiš velikosti XXS, XS in S z isto školjko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj probal nolan n86 in nikakor mi ne paše na glavo potem sem pa probal hjc rpha in to bo to.

enak primer sem imel jaz

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enak primer sem imel jaz

 

trenutno imam HJC CL ST II velikost L

 

NOLAN N86 probam XL jo dam dokaj normalno gor vendar me je tiščalo čelo,tilnik ko sem z ustmi poslal ljubčka sem tikal spredaj plastiko... če bi z njo prilepil v tla bi mi šli zobi... pač mi ne paše...

 

potem smo šli na HJC RPHA ST MURANO in mi je sedla zelo lepo in ful mi je všeč da sončna zaslonka pokrije cca 90% vidnega polja , ker potem sem probal še en model SCORPION tudi mi je bila ok vendar je sončna zaslonka porila le cca 75% vidnega polja in mi ni bilo všeč.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!