Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Zdravo,

 

za novo sezono kupujem novo jet čelado. Zagledal sem se v Diesel (AGV) Hi-jack. Na internetu se jo sicer dobi, pa bi jo prej probal, ali pa kupil v SLO, če bi bila cena konkurenčna. Pri dveh ponudnikih sicer na internetu piše, da jo prodajajo, a je v resnici ni. morda kdo ve, kje bi v SLO te čelade imeli, da jo grem pogledat.

 

Hvala

 

 

Pred kratkim sem kupil Sharkovo "Heritage" jet celado za sibat po mestu, opravkih etc. Od vseh, katere sem probaval, me je pri tej najbolj navdusilo udobno oblazinjenje in vizir. Skratka...Navkljub malo visji ceni Zelo zadovoljen. :smoke:

 

shark-heritage-helmet.jpg

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi fen ti ne bo kaj dosti pomagal. Tudi sam sem naredil to napako, da sem šel pinlock prat na svoji N86. Sem ga potem pofenal sam še zmer ni tak kot je bil iz trgovine. No ja mogoče pa tudi jaz tako kot StaraFeltna iščem dlako v jajcu :) očitno bo treba it res v Velenje pogledat kako tam naredijo :)89

Včeraj razdrl umil z socialno žajfo vse skupaj splaknil izdatno z veliko mlačne vode. Opivnal (ne brisal) v kuhinjsko brisačo (tudi pinlock) do suhega. Na koncu vse skupaj obrisal s fino fensi krpico za očala (mora bit popolnoma čista). Je 99% kot iz trgovine. Sem zadovoljen. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Namesto, da "čistite" pinlock z krpo uporabite raje kompresor za zrak. Spihano v 3 sekundah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

 

Imam eno vprašanje. Zanima me kateri čeladi je po notranjosti še najbolj podobna čelada HJC?

 

Danes sva s punco šla pogledat par čelad in mi je bilo čudno, AGV S velikosti ji je bila povsem premajhna ( tiščala v temenu in zadaj ), medtem ko je Nolan, X-lite bile S kot ulite :)

 

Sva dobila super ponudbo za HJC čelado S velikosti, pa me zanima ali je bolj "podobna" AGV in bo premajhna ali Nolan in slično in bo prava.

 

Sicer imava 14 dni časa ko jo dobiva, da jo vrneva ampak vseeno sem rekel, da najprej tukaj prašam.

 

Hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no, ampak moje izkušnje so take da mi je HJC v 90% kot vlita, Nolan pa ravno kontra,...tako da jaz bi stavil na to da bo HJCjka bolj AGVki podobna. Ni pa rečeno, po moje najboljše da probaš, ker se
že znotraj znamke čelade razlikujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam HJC IS-16 ki mi je bila udobna v velikosti M. Imam tudi nolanko n86 takisto M ki mi je približno enako udobna le da imam občutek da je malenkost bolj enakomerno objame mojo bučo. Obe imam za udobne. Drobiž več Nolanko. Če kej pomaga... pa še to se pojavi pri vožnjah prek 2 uri nonstop...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima čelada, imajo v Dainese na Kozini akcijo AGV čelad. Čelade so z majhno napakico ki je praktično nevidna. Kakšna majhna smet na čeladi ko so jo barvali. Drugače nepoškodovane. Prodajajo jih po 250 € do razprodaje zalog. Različni vzorci. Gasa če rabite super čelado za poceni denar. :D

Popravljeno . Popravil bojevnik88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model pa? Sem razočaran nad njimi saj se imajo kot outlet le za okras. So nič drugega kot trgovina po "slovensko" beri italjanske redne cene (po katerih nobeden v ita ne prodaja). To sem opazil pri lanskem obisku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima čelada, imajo v Dainese na Kozini akcijo AGV čelad. Čelade so z majhno napakico ki je praktično nevidna. Kakšna majhna smet na čeladi ko so jo barvali. Drugače nepoškodovane. Prodajajo jih po 250 € do razprodaje zalog. Različni vzorci. Gasa če rabite super čelado za poceni denar. :D

Pa kdo če met čelado z italjansko zastavo na čelu???

 

Kam smo že pršli... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri model pa? Sem razočaran nad njimi saj se imajo kot outlet le za okras. So nič drugega kot trgovina po "slovensko" beri italjanske redne cene (po katerih nobeden v ita ne prodaja). To sem opazil pri lanskem obisku.

 

Imajo tako outlet, kot redno ponudbo in to je v trgovini dokaj jasno razločno. Jaz sem se enkrat pri njih oblekel za točno polovico od običajne cene. Kar ni slabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo če met čelado z italjansko zastavo na čelu???

 

Kam smo že pršli... :slap:

 

Imaš prav, bolje imeti nick s francoskim glavnim mestom. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

 

Kakšne izkušnje z Nolan x-lite 802 black bluster..? Jutri jo imam namen kupiti pa me zanimajo mnenja.. Vzel bom rabljeno..

 

Se opravičujem če je že kje napisano o podobni zadevi..

 

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga zanima? Imam že drugo in mi je tale odveč? M velikost. (upam, da ne kršim kakega forumskega pravila :ninja:)

 

exe-Instag.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAko naredit da se sončna zaslonka čim manj megli ?  probam dihat na nos ali usta, zračniki odprti in še vedno se očasno zgodi da se mi zaslonka zamegli. obstaja kak šprej ali karkoli ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAko naredit da se sončna zaslonka čim manj megli ?  probam dihat na nos ali usta, zračniki odprti in še vedno se očasno zgodi da se mi zaslonka zamegli. obstaja kak šprej ali karkoli ?

kupi premaz proti rosenju. Vem da ga majo v TC-ju. Pomaga ful.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi premaz proti rosenju. Vem da ga majo v TC-ju. Pomaga ful.

 

Kul nisem bil siguren če obstaja.

 

Ker na šipci imam pinlock in je super zadeva se kar razvadiš da se ne megli pol pa ko uporabim zaslonko mi kar občasno zamegli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst nimam pinlocka . Je pa vizir kao odporen na rosenje(shark čelada). Saj je res neki časa bil ,vendar se to mal obrabi ko čistiš. Ta sprej pa spet naredi ta nanos proti rosenju. Ga moram tud sam spet nabavt ker mi ga je zmankal :)

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst nimam pinlocka . Je pa vizir kao odporen na rosenje(shark čelada). Saj je res neki časa bil ,vendar se to mal obrabi ko čistiš. Ta sprej pa spet naredi ta nanos proti rosenju. Ga moram tud sam spet nabavt ker mi ga je zmankal :)

 

Jaz pinlocka nisem imel prej zdej pa nebi iskal brez pinlocka, super zadeva nikoli ne megli   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+1 za pinlock. Za sončne "špegle" pa sem sunil ženi nekaj kar so ji v optiki dali zraven očal da se ti špegli ne rosijo ko piješ kavo ali čaj...  :eek:  Deluje... itak motoristom bi to morali serijsko šenkavat ne pa nekomu, da se mu ne bodo meglila očala če bo preveč vohal čaj... kavo :wallbash:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.zurnal24.si/motoristi-celada-nasveti-clanek-248824  :hmm:

 

Citirano iz zapisa:

 

"Dovolj je, da nam čelada iz rok pade na asfalt, tudi če z njo udarimo v mehka tla ali travo, je neuporabna." No ja no, tako kritično pa mislim da spet ni.   

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.zurnal24.si/motoristi-celada-nasveti-clanek-248824  :hmm:

 

Citirano iz zapisa:

 

"Dovolj je, da nam čelada iz rok pade na asfalt, tudi če z njo udarimo v mehka tla ali travo, je neuporabna." No ja no, tako kritično pa mislim da spet ni.   

 

http://www.zurnal24.si/motoristi-celada-nasveti-clanek-248824

 

Upam da ta povezava dela.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem.

Glede na težavo,se obračam na vas.

Kje bi dobil preklopno čelado večje velikosti(moral sem kupiti integralko,ker enostavno preklopne nisem dobil dovolj velike). Kak namig mogoce?imam problem ker imam podolgovato glavo in posledično malo izbire čelad...

Hvala vam.

 

Najbolj podolgovata modularna čelada, ki je v prodaji v Sloveniji je  po mojih izkušnjah je Hjc rpha.

 Žal je pri meni še vedno problem zapiranja čelade, ker se dotakne brade in se posledično ne zapre (zaklene).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!