Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Meni je povrhu že skoraj čisto bela (rumeni del).

Nevem no kako morjo to prodajat!

Po 1 letu!

Kot da čelado kupujemo za 1 leto!

BS Center se otepa vseh reklamacij, kar je porazno za tako resno firmo.

 

 

Tale čelada:

TIBUERONMC-4H.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim rabljeno, lahko poškodovano čelado Dainese Airstrem Corsa , rabim namreč del plastike ki pride takoj nad brado na zunanji strani. Hvala za pomoč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJC rpha st me ko se malo spotim na čelu začne žulit to recimo nekje po 45 minutah vožnje.

Probam prvo dodajat polnilo ali ga odvzemat čeprau ga je že tko malo.

Nekje sem gledal se dobi take pravokotnike ki se primejo notri in so mehki ve kdo kje se to dobi da malo podebeli obloge ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 leto stara čelada mi je zbledela po vrhu, se je komu isto zgodilo?

HJC 1 leto uporabe tam kjer so vinilne grafike je porumenelo od UV žarkov. Glede barvne kombinacije težko rečem da je bolj bleda (črno/bela) je pa definitivno manj "ostra" kar je najbrž to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HJC 1 leto uporabe tam kjer so vinilne grafike je porumenelo od UV žarkov. Glede barvne kombinacije težko rečem da je bolj bleda (črno/bela) je pa definitivno manj "ostra" kar je najbrž to to.

 

Nevem no,  sem imel kot mulc čelade za pa jurjev (nekdanjih tolarjev) pa mi še zdaj ni nobena zbledela.

Glede na to da je bila čelada prek 400€ pa se nedam prepričat, da je to normalno.

Ne predstavljam si kako bi čelada zgledala če bi bila cela rumena (fluo) po 1 letu :)

 

Katastrofa grozno razočaran nad HJC čelado

 

20150525080517.jpg

Popravljeno . Popravil MartinKranjski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je povrhu že skoraj čisto bela (rumeni del).

Nevem no kako morjo to prodajat!

Po 1 letu!

Kot da čelado kupujemo za 1 leto!

BS Center se otepa vseh reklamacij, kar je porazno za tako resno firmo.

 

 

Tale čelada:

TIBUERONMC-4H.jpg

 

Rumena fluorescentna? Možakar od nolana je to zadnjič lepo razložil. UV žarki in če proizvajalec špara z uv zaščito je to to. (od tod menda doplačilo za hi-viz barve, več nanosov uv zaščite). Lih nekdo vprašal zadnjič na tečaju in je mož lepo povedal v čem je reč. Hudo je bil informativen tale stric iz compaco-a, defintivno eden najboljših "reklamarjev" kjer kljub trudenju mimoidočih da ga kje dobijo so ostali žejni... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne predstavljam si kako bi čelada zgledala če bi bila cela rumena (fluo) po 1 letu :)

 

 

Kolega jo ima in je zbledela. Na vrhu najbolj, pol pa lep postopen gradient proti dnu. :D

Katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Katastrofa grozno razočaran nad HJC čelado

 

Nisi edini ... tudi sam jih poznam kar nekaj;

Bom napisal nekaj, kar marsikumu ne bo všeč in se ne bo strinjal. Po mojem vedenju so prva liga pri čeladah AraiShoei  in X-lite - tu mislim predvsem na proizvodnjo za trgovino; ne rečem, da drugi ne naredijo dobre čelade za profesionalne dirkače, ampak v masovni proizvodnji držat konstantno kvaliteto je pa čisto nekaj drugega. Verjetno je razlog tudi v tem, da omenjeni trije nimajo neskončne prodajne palete, ampak v primerjavi z drugimi malo medelov ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi edini ... tudi sam jih poznam kar nekaj;

Bom napisal nekaj, kar marsikumu ne bo všeč in se ne bo strinjal. Po mojem vedenju so prva liga pri čeladah AraiShoei  in X-lite - tu mislim predvsem na proizvodnjo za trgovino; ne rečem, da drugi ne naredijo dobre čelade za profesionalne dirkače, ampak v masovni proizvodnji držat konstantno kvaliteto je pa čisto nekaj drugega. Verjetno je razlog tudi v tem, da omenjeni trije nimajo neskončne prodajne palete, ampak v primerjavi z drugimi malo medelov ... 

 

Vsi ne delajo vse. X-lite oz. Nolan nima niti ene dobre offroad čelade. Sem pač moral nabaviti AGV karbonsko čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je povrhu že skoraj čisto bela (rumeni del).

Nevem no kako morjo to prodajat!

Po 1 letu!

Kot da čelado kupujemo za 1 leto!

BS Center se otepa vseh reklamacij, kar je porazno za tako resno firmo.

 

 

Tale čelada:

TIBUERONMC-4H.jpg

ko otroci ste eni res..jokate če že  mal barva gre u kurac..jaz mam Hjc rpha 10plus cage mc2 in nimam nobenga problema ;)...preveč ste občutljivi toj to. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko otroci ste eni res..jokate če že  mal barva gre u kurac..jaz mam Hjc rpha 10plus cage mc2 in nimam nobenga problema ;)...preveč ste občutljivi toj to. Lp

Maš pač srečo, da si izbral pravo barvo.

Nevem no kako bi bil ti srečen npr. če bi kupil novo zeleno ninjo pa bi ti po 1 letu zbledela  v barvo "diksija" po vrhu  :):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uveljavljaš lahko stvarno napako, pa še čelada je v garanciji, tu nimaš kaj razmišljat - gladko jo vrni v servis in zahtevaj odpravo napake, ki je zmanjšanja vidljivosti fluo obarvanega dela, kar je tudi razlog, da si izbral tak model čelade. 

 

Če se bodo kaj sprenevedali pa enostavno povej, da se bo v tem primeru z reklamacijo ukvarjal tržni inšpektorat ... Bodo zamenjali čelado pa še oglobili jih bodo. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, primerjava xlite 802 r in pa hjc rpha 10 plus. Kvaliteta, so glasne..? Katero bi priporocal :)

Lp luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo fluo barva je odgovor znan. :kva2:

Sicer pa a so ti obe enako udobne?

 

Po kakovosti izdelave kar sem videl je že nolan v istem cenovnem lep korak naprej napram hjc. Ker je x-lite nolanov high end se ni za bat. Čez te rpha pa je kar blo nekaj kritik ampak nič zaskrbljujočega razen estetike. Sicer nisem nikoli mel po rokah rpha čelade in ji morda delam tako krivico. Je pa tako da tudi če vzameš najcenejšo nolanko se lepo vidi da je kakovostna izdelava kar pa pri vsaj polovici ostalih ni zaznati.

Imam hjc-jko in nolanko. HJC-jka ni videla uporabe od lani oktobra ko sem dobil n86. HJC-jko sem 1x odstranil podlogo in lepo opral in lepo nazaj sestavil. Nikoli več ni bila ista... vedno moram kake detaljčke popravljat :/

Je pa vseeno udobna, odlična oba vizirja in sistem zapenjanja. Malo bol zračna od nolanke in tudi malo bolj glasna.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uveljavljaš lahko stvarno napako, pa še čelada je v garanciji, tu nimaš kaj razmišljat - gladko jo vrni v servis in zahtevaj odpravo napake, ki je zmanjšanja vidljivosti fluo obarvanega dela, kar je tudi razlog, da si izbral tak model čelade. 

 

Če se bodo kaj sprenevedali pa enostavno povej, da se bo v tem primeru z reklamacijo ukvarjal tržni inšpektorat ... Bodo zamenjali čelado pa še oglobili jih bodo. :)

Ti se hecaš a ne?

Obledela barva je stvarna napaka?

Pol je pa zadnji čas da zahtevam nov avto (je po 20 letih nekam obledel... ) .

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej prekomerna obraba uporabne funkcije v času veljavne garancije...

 

Glede na to da je to taka specifika se bo težko našlo kaj v zakonodaji. Sicer pa prebrat garancijske pogoje nebi škodlo. Vem da sem se sam čas nazaj orbnil na evropski center za zaščito potrošnikov ter poskušal kaj doseči proti znani blagovni znamki. Kakšna zguba časa... sicer so mi nakazali, da imam prav a oni več kot kak dopis ne zmorejo ter te ne morejo zatopati na sodišču oz. še bolje nimajo sploh ustreznega kadra. Še en urad za gojenje bolh ki plačujemo davkoplačevalci preveč. Sicer pa če bo že prišlo do menjave, bo zato najbrž nasankal uvoznik ker proizvajalec tega ne bo "prisiljen" kriti zakonodaja bo pritiskala na trgovca in on dalje če mu sploh uspe.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se hecaš a ne?

Obledela barva je stvarna napaka?

Pol je pa zadnji čas da zahtevam nov avto (je po 20 letih nekam obledel... ) .

 

lp

 

20 let sigurno ne ... po enem letu, dokler je čelada še v garanciji pa že, mar ne? Rok za uveljavljanje stvarne napake je celo 2 leti, če me spomin ne vara. 

Če bi mi na novem avtu v roku garancije zbledela barva bi ga tudi reklamiral, brez pardona.  

Da mi v enem letu nov avto zbledi pol toliko kot ta čelada pa jim ga zapeljem čez vitrino nazaj v salon. :D

 

Dokler plačujem konkurenčne cene pričakujem konkurenčno kvaliteto in ne vidim logike za tem, da v primeru napake proizvajalca povesim glavo in požrem  npr. 300+€, ki sem jih namenil za čelado, če imam zakonsko omogočene vzvode za odpravo te napake.  

Fluorescentna barva je tukaj opozorilna, funkcionira kot signalna barva za ostale voznike, kar pa v zbledenem stanju ni več možno v pravi meri. 

Popravljeno . Popravil SLVR
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakupu nove čelade za naked motor. Rad bi imel sončni vizir in zapenjanjem na DD. Res si želim, da nebi bila preveč glasna,ampak glede tega bo v vsakem primeru nadgradnja moji trenutni. Cena je relativna, odvisno za kaj se plačuje. Nekak se za do 300e da dobit dobro čelado. Bom pa probal stestirat čelade v Lojzu, če se bo dalo.

Do zdaj sem prišel na modele Shoei GT air, Shark speed-r in Agv k5. Prosim lastnike omenjenih čelad, če lahko kaj komentirajo.

Če ima kdo predlog še za kak model pa tudi z veseljem sprejmem.

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem vzel X-lite x702 na Compacovi razprodaji in sem zelo zadovoljen. Upal sem samo, da bo malo tišja, ampak to je vedno odvisno od različnih dejavnikov (čelada, višina voznika, tip motorja,... ). Ampak priporočam.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem po parih letih kupil novo čelado in kot kaže mi je prodajalec svetoval preveliko. Zaupal sem njemu, stestirati se jo ni dalo. 

Prvi dve vožnji je bila ok, sedaj že po 2 tedni mi pa piha v ušesih kot bi se vozil brez. :( Na glavi mi sicer stoji ok, se ne premika. Po velikosti sem za M kar tudi imam čelado. AMpak bi izgleda rabil S, sem jo v trgovini preizkupal in je bila ok, prodajalec je pa rekel, da mi M bolje stoji.

 

Obstajajo kakšni vložki, pene ipd, da jih vstaviš?

 

Sicer pa če kdo kupuje HJC RPHA ST, M, murano blue, jo dam ugodno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej lahko kupis pene licnice manjse dimenzije...js sem zamenjal iz l na m...licnice pridejo 40 eur,cel komplet 70 eur..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem po parih letih kupil novo čelado in kot kaže mi je prodajalec svetoval preveliko. Zaupal sem njemu, stestirati se jo ni dalo. 

Prvi dve vožnji je bila ok, sedaj že po 2 tedni mi pa piha v ušesih kot bi se vozil brez. :( Na glavi mi sicer stoji ok, se ne premika. Po velikosti sem za M kar tudi imam čelado. AMpak bi izgleda rabil S, sem jo v trgovini preizkupal in je bila ok, prodajalec je pa rekel, da mi M bolje stoji.

 

Obstajajo kakšni vložki, pene ipd, da jih vstaviš?

 

Sicer pa če kdo kupuje HJC RPHA ST, M, murano blue, jo dam ugodno... :)

Pa si ziher da ti HJC oblika sede? Tak feeling sem jaz imel z AGV in CABERG... še dobro da nisem takoj kr nekaj kupil... sedaj vem da teh dveh firm niti ne povoham ne ker mi ne pašejo na pisker...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh nisem vedel da se notri obloge kartako menjava za velikost, moram rešit mojo rpha st ki me na čelu malo žuli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!