Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Mah, ni ravno tako.

Moja Nolanka N103 ima po 50.000 km barvo (metalno antracit) odlično, letos sem ji celo poklonil novo oblazinjenje, ker se je prejšnje neštetokrat opralo in spužve so bile že nikakve.

Novejša X-lite 702 pa je po 20.000 km v sezoni in pol dejansko kot nova.

Obe sta made in Italy.

 

 

Xlajto sem imel tudi jaz, enobarvno, črno in je taka še danes, ko se z njo vozi kolega. Morda ni fer primerjat enobarvnih in hudo porisanih čelad. Verjetno bo enobarvna agvjka dlje črna. z grafikami pa je očitno problem. Stara feltna, tale dotična je fabricato in italia, sem pa ravno nabavil AGVjevo  jetko za po mestu, pa je made in India. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xlajto sem imel tudi jaz, enobarvno, črno in je taka še danes, ko se z njo vozi kolega. Morda ni fer primerjat enobarvnih in hudo porisanih čelad. Verjetno bo enobarvna agvjka dlje črna. z grafikami pa je očitno problem. Stara feltna, tale dotična je fabricato in italia, sem pa ravno nabavil AGVjevo  jetko za po mestu, pa je made in India. 

India? Hmm nevem če je to plus zdaj? :glare: MEne agv niso prepričale. Sem šel v Lokali Bep's (v Trstu) in probal na glavi kar so meli. Na glavo mi je pasala le scorpion znamka v ponudbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če se ženski pa moški modeli čelad kaj razlikujejo, razen pač grafike? Konkretno gre za x-lite 701

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če se ženski pa moški modeli čelad kaj razlikujejo, razen pač grafike? Konkretno gre za x-lite 701

Hvala!

 

Praviloma imajo motoristične čelade (tudi X-lite X-701) unisex ergonomijo notranjosti, enako za moške in ženske. Z vgradnjo različno trdih in debelih blazinic oziroma oblazinjenja pa lahko poljubno uravnamo, kako tesno naj čelada sede na glavo in obraz.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

ravnokar namakam podlogi čelad, pa nimam grangersa pri roki. s čim vi to perete?

js kr z gelom za tuširanje ;) ... vsaj na poti največkrat s tem ... pr roki je

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js kr z gelom za tuširanje ;) ... vsaj na poti največkrat s tem ... pr roki je

 

:krneki:

isto

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blago milo, kaj za občutljive, otroke itd. Manj je stvari notri boljše je. Osebno ne maram da mi diši po vijolicah, avokadu, citrusih itd... kak minimalen svež vonj ja ostalo pa fuuuuuj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala oba trem. grem drgnit. 

 

Ps: do sedaj sm vedno pral z grangresom/nikwaxom za tehnične cunje, pa so čelade u lavorju čistila pa nikjer.....tušgel it is. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Xlite 701 rad bi jo opral pa me zanima ali se to kaj razstavlja, ali se kar namoči z šamponom kpl notranjost in potem suši na zraku.

 

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Xlite 701 rad bi jo opral pa me zanima ali se to kaj razstavlja, ali se kar namoči z šamponom kpl notranjost in potem suši na zraku.

 

Hvala za nasvete.

Za odstranitev oblazinjenja iz čelade X-701 sledite naslednjim korakom:

 

1 Odstranitev ličnih blazinic

1.1 Odprite vizir in odpnite podbradni pas (glejte ustrezna navodila).

1.2 Povlecite najprej zgornji in potem še spodnji del lične blazinice proti notranjosti čelade, dokler zatiči ne odstopijo iz ležišča.

1.3 Na obrazne blazinice prišito plastično obrobo povlecite iz zareze med lupino čelade in notranjo polistirensko školjko.

1.4 Odstranite lično blazinico. Koraka 1.2 in 1.3 ponovite še z drugo lično blazinico.

 

2 Odstranitev komfortnega oblazinjenja

2.1 Z rahlim potegom sprostite zatiče, s katerimi je na šestih nastavkih pritrjeno komfortno oblazinjenje. Pričnite s srednjim nastavkom, nadaljujte z desnim zgornjim in levim nastavkom. Postopek ponovite še s temenskim desnim nastavkom, nadaljujte s srednjim in končajte z levim temenskim nastavkom.

2.2 Odstranite komfortno oblazinjenje iz čelade.

 

3. Namestitev komfortnega oblazinjenja

3.1 Natančno nastavite komfortno oblazinjenje v čelado.

3.2 Zatiče na plastični obrobi komfortnega oblazinjenja nastavite in vstavite na pripravljene nastavke ter pritiskajte, dokler se zatiči ne zaskočijo. Postopek pričnite z zatičem na desni strani in nadaljujte z zatičem na sredini in levi strani. Postopek ponovite s temenskim desnim zatičem, nadaljujte s srednjim in končajte z levim temenskim zatičem.

3.3 Poskrbite, da bo plastična obroba, ki je prišita na komfortno oblazinjenje, vstavljena pod obrobo na čeladi.

 

4 Namestitev ličnih blazinic

4.1 Plastično obrobo obrazne blazinice vstavite v zarezo med školjko čelade in polistirenski nastavek obrazne blazinice

4.2 Lično blazinico z zatiči nastavite na za to pripravljene nastavke.

4.3 Blazinico rahlo pritiskajte k čeladi, dokler se zatiči ne zaskočijo.

POMEMBNO: zatiči niso dobro pripeti, vse dokler ne slišite značilnega klika.

4.4 Podbradni pas namestite v ustrezno odprtino v lični blazinici.

4.5 Ponovite korake 4.1, 4.2, 4.3 in 4.4 še za namestitev druge lične blazinice.

 

POMEMBNO!!!

  • Če je vaša čelada opremljena s sistemom D-D obročkov za zapenjanje podbradnega pasu, jih zapnite kot tolmačijo posebna navodila (glejte poglavje »D-D obročki« v teh navodilih).
  • Komfortno oblazinjenje odstranite samo v primeru čiščenja.
  • Nikoli ne uporabljajte čelade brez natančno nameščenega komfortnega oblazinjenja in ličnih blazinic.
  • Nikoli ne perite v pralnem stroju.
  • Nikoli ne uporabljajte kakršnegakoli orodja za zgoraj opisani postopek.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima tole čelado vendar v črni brvi in že za videt je zelo lepa, udobnosti je reku da je ni 0, on jo izkoristi ki ima cbr1000rr pri meni pa nebi šla  :OK:

 

 

Žal imam sam probleme z HJC rpha st ker me malenkost zažuli po daljših vožnjah to opazil po nakupu bom letos čez zimo nabavljal spet novo čelado.

 

Probal bi kej drugega, nolan sem dal na glavo me je cela glava začela bolet v vseh številkah, kaj pa scorpion eno sem probal sem se zelo lepo počutil. ?

 

izkušnje z schubert ?   Obvezen mi je pinlock ter sončni vizir vgrajen.  

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima tole čelado vendar v črni brvi in že za videt je zelo lepa, udobnosti je reku da je ni 0, on jo izkoristi ki ima cbr1000rr pri meni pa nebi šla  :OK:

 

 

Žal imam sam probleme z HJC rpha st ker me malenkost zažuli po daljših vožnjah to opazil po nakupu bom letos čez zimo nabavljal spet novo čelado.

 

Probal bi kej drugega, nolan sem dal na glavo me je cela glava začela bolet v vseh številkah, kaj pa scorpion eno sem probal sem se zelo lepo počutil. ?

 

izkušnje z schubert ?   Obvezen mi je pinlock ter sončni vizir vgrajen.  

sej veš da druzga kot romanje od trgovine do trgovine ti ne ostane. pa želim več sreče pri izbiri.

 

drgači to je neka razdelitev čelad glede na obliko, dvomim pa da ti kej pomaga.

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/motorcycle-helmet-shapes.htm

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem vem da bo treba probavat in probavat, načeloma bo to čez zimo tako da bo cajta.

 

od louisa pomagač mi da na prvo mesto..  schubert s2 sport d.wave deluje mi zanimiva in verjamem da tudi dobra če mi bo ok treba probat.

 

nexx mi je tudi zanimiva, sicer tako preko neta lahko le povem glede na obliko ter kar piše.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schubert so gotovo odlične čelade.

Jaz sem imel podobne zahteve kot ti in sem vzel X-lite X702. Zadovoljen.

A sumim, da če so te Nolanke žulile, potem ne bo prava zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam HJC kupljena v BS centru,mi jo je dal za domov,da sem jo doma temeljito sprobal(na glavi uro ali več), in v primeru,da mi nebi odgovarjala bi jo lahko vrnil ali zamenjal.Pohvalno.Naslednja bo tud HJC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima tole čelado vendar v črni brvi in že za videt je zelo lepa, udobnosti je reku da je ni 0, on jo izkoristi ki ima cbr1000rr pri meni pa nebi šla :OK:

Žal imam sam probleme z HJC rpha st ker me malenkost zažuli po daljših vožnjah to opazil po nakupu bom letos čez zimo nabavljal spet novo čelado.

Probal bi kej drugega, nolan sem dal na glavo me je cela glava začela bolet v vseh številkah, kaj pa scorpion eno sem probal sem se zelo lepo počutil. ?

izkušnje z schubert ? Obvezen mi je pinlock ter sončni vizir vgrajen.

Ne rabis nove celade. Je cist simpl resitev. Vec na PM.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima tole čelado vendar v črni brvi in že za videt je zelo lepa, udobnosti je reku da je ni 0, on jo izkoristi ki ima cbr1000rr pri meni pa nebi šla :OK:

Žal imam sam probleme z HJC rpha st ker me malenkost zažuli po daljših vožnjah to opazil po nakupu bom letos čez zimo nabavljal spet novo čelado.

Probal bi kej drugega, nolan sem dal na glavo me je cela glava začela bolet v vseh številkah, kaj pa scorpion eno sem probal sem se zelo lepo počutil. ?

izkušnje z schubert ? Obvezen mi je pinlock ter sončni vizir vgrajen.

4, sezono uporabljam scorpion exo 1000. Za naslednje leto imam v planu nabavit novo, tokrat preklopno. Seveda spet scorpion, ker me druge sploh ne zanimajo vec. Mi nobena do sedaj se ni tako dobro sedla. Aja, moja bo tudi presaltala na scorpion (trenutno ima Shark) - je probala mojo in uvotovila, da ni primerjave.

No, to so samo moje izkusnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4, sezono uporabljam scorpion exo 1000. Za naslednje leto imam v planu nabavit novo, tokrat preklopno. Seveda spet scorpion, ker me druge sploh ne zanimajo vec. Mi nobena do sedaj se ni tako dobro sedla. Aja, moja bo tudi presaltala na scorpion (trenutno ima Shark) - je probala mojo in uvotovila, da ni primerjave.

No, to so samo moje izkusnje...

 

Imam HJC In Nolan. Nolanka mi paše na mojo obliko buče veliko bolj zato hjc-jka sameva. Edina ki mi je bila enako udobna kot nolanka je bila lih scorpion. AGV ni šans, Caberg sploh ne in Shoei tudi ne. Schubert pa ja. Nekje sem objavil primerjavo znamk čelad na podlagi "geografije" glav. Preglejte.

A na kratko če vam paše Nolanka vam bo najbrž tudi scorpion in obratno. Agv, caberg pa ne. itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

StarFdlgna, drzi. Moje izkusnje so identicne. AGV, Caberg, Shoei in Shark mi nikakor ne sedejo. Pa Shubert tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!