Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kolko sem sam probaval hjc mi sede, scorpion tudi agv tudi vendar mi je premalo udobna, nolan pa nikakor probal 3 modele v vseh glavobol po 5ih sekundah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fetiš na rossija :OK:

Ravnokar prišel iz dainese outleta Kozina. Videl ravno to čelado na prvi polici na vhodu. Pokliči jih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups zdej sem prebral da mas st..kaj ce probas notranjost zamenjat?http://www.icasque.it/Accessori-per-casco-moto/Interiore-per-casco/interno-rpha-st.html

 

 

Kjero hjc pa mas jany?10,10+,velikost?js mam 1 komplet licnic vel:L viska za rpha 10

 

RPHA ST imam velikost L včeraj sem našel to zadevo :

 

http://www.hjc-helmets.uk.com/accessories/40-comfort-liner.html

 

Deluje malo bolj udobna vendadr nikjer na netu je ne najdem, bom šel ta teden do charlija vprašat če mi naroči.

 

Nekaj sem probal po nasvetu z biker77 danes probal do vikija in nazaj ni blo panike, v pondeljek pa malo dlje da vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jany kontaktiraj tega pa se zmeni da ti pošlje v slo:

http://www.ebay.com/itm/HJC-RPHA-X-Gray-Comfort-Liner-/181846557829?var=&hash=item2a56e64485&vxp=mtr

Po filingu je poštnina nekje 6-7usd. Če nucaš pomoč pa kar preko PM.

Hudo ! Najlepša hvala maš kafe v dobrem ;-)

Zdej pa dilema ali vzeti L kot je čelada ali XL ? Na moji čeladi L na ličnicah piše da je ista velikost za L in XL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo ! Najlepša hvala maš kafe v dobrem ;-)

Zdej pa dilema ali vzeti L kot je čelada ali XL ? Na moji čeladi L na ličnicah piše da je ista velikost za L in XL.

Vprašaj vsaj trgovca. Šanse so dobre da dobiš kaj info saj ni kitajc. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Končno sem svojo malo razstavil in namočil v šampon. Ni bilo prehudo, zdej je pa pripravljena na zimo :ninja: Katero podkapo priporočate za hladnejše dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno malo debelejso pa tisto s 'slinckom'. Jaz sem svojo kupil v bs od oxforda. Je kar okej vendar znas ineti tezavo ce je celada relativno nova..te bo tiscalo in okoli bos imel odtis sivov :D

Pa zna ti biti celada malo prevelika ko bos dal gor navadno tanko podkapo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam od IXS, točno tako kot je na spodnji sliki.

Je sicer malo dražja ampak je zakon. Po glavi je tanka (običajna podkapa)nekje od lic, ušes dol se pa začne windstoper materjal.

Jaz se vozim brez problema tudi do 0 stopinj.

 

Ko sem jo kupoval sem imel pomisleke glede tistega dela, ki prehaja preko nosu. Sem si rekel da če me bo oviral ga bom odrezal ampak ni panike.

 

Me je pa malo razočaralo da ko sem jo prvič dal prat se je eden od tistih šivov na vrhu cel odvozlal in ima sedaj 10cm režo,....ma bom dalzašit pa bo :smoke:

 

22893-0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali jo ima še kdo med forumaši "generacije srednjih let", ali sem edini ???   :OK:

Že dolgo ne. Če bi jo mel bi pa jo verjatno uporabljal in tako ne kupil moderne in ugotovil da so napredovali iz srednjega veka s tem. Verjamem da opravi svojo umazano nalogo a moderne so boljše in lažje za vzdrževanje (tanjša, nič šivov, posuši se v par urah ko jo na šihtu pozimi kdaj opereš...). V bep's (italija) se dobijo kdaj po 3 in 7e čisto spodobne, seveda majo tudi take za 40 ki pa ni za moj žep glede na to da jih dam gor šele pod 5 stopinj kar pomani da kak dan se še vozim pol parkiram do spodobnih temperatur (konec februarja npr...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnikom nolank priporočam nakup:

20015779_420_FR_15.JPG

Fantazija za hladne dni... (še podkape ne nucaš če ni dolga vožnja). Je pa smotano snet in dati gor čelado prvih nekajkrat še posebej če kakor jaz imaš nos radodarnih dimenzij...

 

No najbrž se ga kupi meni so ga šenkali čeprav sem jasno in glasno rekel da bi kupil. So pa dobili dobro kavo iz sosenje kafane (motostar Trst malo pred Bep'som če komu nuca... in govorijo tudi slovensko). Sicer pa so bolj za rezervene dele, dežjake in nolan čelade. Majo tudi nekaj oblačil ma vsega par kosov...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnikom nolank priporočam nakup:

20015779_420_FR_15.JPG

Fantazija za hladne dni... (še podkape ne nucaš če ni dolga vožnja). Je pa smotano snet in dati gor čelado prvih nekajkrat še posebej če kakor jaz imaš nos radodarnih dimenzij...

 

No najbrž se ga kupi meni so ga šenkali čeprav sem jasno in glasno rekel da bi kupil. So pa dobili dobro kavo iz sosenje kafane (motostar Trst malo pred Bep'som če komu nuca... in govorijo tudi slovensko). Sicer pa so bolj za rezervene dele, dežjake in nolan čelade. Majo tudi nekaj oblačil ma vsega par kosov...

Obe moji nolanki sta imeli to že ob nakupu, ena usnjeno druga tako kot na sliki. Kaj ni to serijska zadeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da ne... v moji škatli pri n86 ni bilo...

Usnje? Mom dal kar goretex ipd fliko gor. Niti da se mi ne dela nov ekosistem na temu pod brado... bi pa znalo bit prijetno za brado... hmm bom razmislil. Tnx za idejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koliko kilometrov ste prevozili s svojo čelado?

 

A so leta bolj pomembna pri zamenjavi z novo ali kilometri v uporabi?

 

:hmm: moja izkušnja je, da dobre čelade bol fentajo leta kot kilometri.  Suomyjevi race replici se je podloga po 5 letih v uporabi začela peštat in sprijemat. S tem je zelo poslabšalo prezračevanje. Kupljena je bila z razprodaje, grafika stara 2 leti. Zvozila pa je dobrih 30 000km. IMO se je čelada starala tudi v skladišču.....

 

 

Me pa zanima, a kdo uporablja kak nanos za vizir, da voda hitreje spolzi stran? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kilometrov ste prevozili s svojo čelado?

 

A so leta bolj pomembna pri zamenjavi z novo ali kilometri v uporabi?

 

 

:hmm: moja izkušnja je, da dobre čelade bol fentajo leta kot kilometri.  Suomyjevi race replici se je podloga po 5 letih v uporabi začela peštat in sprijemat. S tem je zelo poslabšalo prezračevanje. Kupljena je bila z razprodaje, grafika stara 2 leti. Zvozila pa je dobrih 30 000km. IMO se je čelada starala tudi v skladišču.....

 

 

Me pa zanima, a kdo uporablja kak nanos za vizir, da voda hitreje spolzi stran? 

mam en sprej, neki derivat nafte, ampak, ko očistiš vizir, si spucal tudi nanos, kar pomeni, če ravno greš v dež je smiselno sprejat, drgač je pa čisto brez veze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uprabljal sem vosek v spreju za loščit motor. Nek enostaven brez aditivov. Deluje bp. Nanos je malo smotan.

Mimogrede. Predvčerajšnjim mi je odletel ven pinlock pri zapiranju. K sreči se ni spraskal. Po pregledu mi je počil eden od zatičev. Niti ni čudno žena mi jo je vrgla po tleh ne 2x ko sem sušil vizirje in notranjost v kopalnici. :/ Grem k lokalnemu dilerju Nolana kateri pokliče sklepam da compaco in naslednji dan sem že lahko prevzel komplet rezervnih zatičev. In to povrhu brezplačno. Glede na to kako se obnaša po enem letu uporabe, kako mi je udobna in hkrati še vedno dovolj tesna ne menjam proizvajalca. Bravo nolan in njegov slo zastopnik.

Moja backup HJC IS-16 z novim vizirjem praktično ne vidi uporabe. Če bi jo kdo želel naj piše (št M 58cm, nov vizir in oprana) ima pa par prask nič resnega. V uporabi 1 slabo sezono.. .

http://www.fc-moto.de/WebRoot/FCMotoDB/Shops/10207048/4E96/FDE0/EB95/C978/A756/3E70/5055/1F6B/hjc-IS16-BULLVINE-MC5.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kilometrov ste prevozili s svojo čelado?

 

A so leta bolj pomembna pri zamenjavi z novo ali kilometri v uporabi?

Moji je najbolj škodovalo to, ker mi je ene 2x iz sedeža motorja na tla padla. Se je malce barva oluščila, pa mi ni več všeč (pa tak lepa je bla šmrc )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!