Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 4 urami, Nightmare pravi:

Ne govorim o turbolenci, nabijanjem pod brado,.... Za to sem že ugotovil, da je kriv motor in v veliki večini odpravil z nižjim vizirjem, kontra obrnjeno tank torbo in nazadnje s čepki ampak prav o piskanju skozi zračnik oz. mehanizem za zaklep vizirja na čeladi. 

Sem preizkusil tudi na 690 Duke, ki je popolnoma brez veterane zaščite in je čelada vrhunska za mojo čebulo, problemov kot jih imam na GTju ni ostaja pa piskanje. Če zračnik pokrijem z roko utihne tako, da je problem nekje na čeladi. 

 

Lp, Samo

mam ene dve...ki se valjata v kotu...ravno zato, ker ko odprem zračnik začne tulit, bobnet. Če o tem govoriš. Si poskusil prelepit zračnik? Oziroma tisto, kar misliš da piska? A je zvok vibracije plastike al tuli zračni tok?

Itak, k te bo razpizdilo boš razdrl tam kjer misliš da piska pa zalepil s silikonom :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, DAMI34 said:

mam ene dve...ki se valjata v kotu...ravno zato, ker ko odprem zračnik začne tulit, bobnet. Če o tem govoriš. Si poskusil prelepit zračnik? Oziroma tisto, kar misliš da piska? A je zvok vibracije plastike al tuli zračni tok?

Itak, k te bo razpizdilo boš razdrl tam kjer misliš da piska pa zalepil s silikonom :D

Tudi marsikatera deklica lepše piska z dodanim silikonom ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne res, včasih bobni, piska, vibrira plastičen vstavek v čelado. Velikokrat recimo tipka za sončna očala, HJC jo je zato od strani premaknil na spodnji del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

ne res, včasih bobni, piska, vibrira plastičen vstavek v čelado. Velikokrat recimo tipka za sončna očala, HJC jo je zato od strani premaknil na spodnji del.

samo mali šaljivi vstavek sem dodal :) mislim da mam na HJC-jki tud jaz zalepljen en zracnik na vrhu celade, sam zato kr je en mali koscek odpadal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

mam ene dve...ki se valjata v kotu...ravno zato, ker ko odprem zračnik začne tulit, bobnet. Če o tem govoriš. Si poskusil prelepit zračnik? Oziroma tisto, kar misliš da piska? A je zvok vibracije plastike al tuli zračni tok?

Itak, k te bo razpizdilo boš razdrl tam kjer misliš da piska pa zalepil s silikonom :D

 

Tako je, žvižga na zračniku na bradi. Zaprt manj kot odprt ampak vseeno. Med levim in desnim je tipka za odpret vizir je ravno na sredini tako, da lahko, da piska tudi skozi njo. 

Razdru sm ze pa nič rešil. Danes sem popolnoma odstranil mehanizem kamor je levo/desno zataknjen vizir in jo še enkrat kar se da scentrilal na svoje mesto in imam občutek, da je nekoliko bolje a se vedno daleč od idealnega. 

S čepki sem rešil bobnenje vetra a je sedaj to zvizganje se toliko bolj opazno. 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugibam, kaj sredinska tipka ma luknjo, al je na klik patent? Ali kaj vibrira, oba zračnika, zapiralo..oz ali ima luft? Nekje tam se ulovi veter, pa možno da zato..ugibam. Si prelepil cel gobec za foro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luknjo? V sami pisni čelade? Potem ja. 

Mehanizem je lepo vzmeten in je stalno napet tako, da ne, ne vibrira. In sam zračnik tudi ne. 

 

Lp, Samo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nightmare pravi:

Mehanizem je lepo vzmeten in je stalno napet tako, da ne, ne vibrira. In sam zračnik tudi ne.

Preveri še to dvoje ("windjammer" si lahko sam izdelaš)

1909729395_Screenshot_2021-06-06-22-25-35-846_com.android.chrome2.thumb.jpg.c9d5aa7a1c6d3c3b3960a1c97cd31c3a.jpg

 

1500515421_Screenshot_2021-06-06-22-26-15-204_com.android.chrome2.thumb.jpg.0ac9bae087de2c2b6819acfa0f75dfe2.jpg

Morda pa slišiš zračni tok. Poskusi imeti samo zadnje zračnike zaprte (prelepljene).

Jaz bi vsekakor uveljavljala stvarno napako. Naj ti vsaj povedo, glede na tvojo višino, kateri motor bi bil primeren za to čelado, da ne bi piskalo v njej, da se ne bodo kasneje izgovarjali na vse druge možne razloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shark Spartan GT ima zelo dobro zaprt spodnj del čelade tako, da tukaj nimam več kaj narediti.

Tested: Shark Spartan GT Carbon helmet review

Zadeva piska, žvižga skozi prednji zračnik ali mehanizem za zaklep vizirja. Enak efekt je na naked motorju in na GTju z vizirjem. So me prepričevali, da je motor, vetrna zaščita..... Če pošljejo čelado v Francijo sem brez nje 2 meseca. Smo že rekli, da jo pripeljem nazaj po koncu sezone ko jo ne bom več rabil ampak do takrat se mi bo pa zmešalo, če tega ne rešim sam. Čelade mislim, da vsi vemo, mi ne bodo kar tako zamenjali.

Shark Spartan GT helmet review

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Nightmare said:

Zadeva piska, žvižga skozi prednji zračnik ali mehanizem za zaklep vizirja. Enak efekt je na naked motorju in na GTju z vizirjem. So me prepričevali, da je motor, vetrna zaščita..... Če pošljejo čelado v Francijo sem brez nje 2 meseca. Smo že rekli, da jo pripeljem nazaj po koncu sezone ko jo ne bom več rabil ampak do takrat se mi bo pa zmešalo, če tega ne rešim sam. Čelade mislim, da vsi vemo, mi ne bodo kar tako zamenjali.

ok, se enkrat ti napišem, ne uveljavljaj garancije ampak STVARNO NAPAKO, v tem primeru si lahko vtaknejo tista 2 meseca nekam. Ce ti ni jasno za kaj gre malo poguglaj, ce ti se vedno ne bo jasno, vprasaj pa ti poskusam odgovorit.

da, čelado ti morajo kar tako zamenjat, samo jim moraš zastavit pravilno vprašanje

tukaj imas prve link-e:

https://www.zps.si/mediji/izjave-za-javmost-2016/8240-stvarna-napaka-kdaj-jo-lahko-uveljavljate

http://www2.gov.si/mg/tirs/tirs.nsf/f1?OpenFrameSet&Frame=main&Src=/mg/tirs/tirs.nsf/0/5E534F79FB1B4145C125731D0027CCD3?OpenDocument

tukaj lahko najdes obrazec:

https://vemvec.si/index.php/stvarna-napaka/13-obrazec-za-uveljavljanje-stvarne-napake

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, nejc74 said:

ok, se enkrat ti napišem, ne uveljavljaj garancije ampak STVARNO NAPAKO, v tem primeru si lahko vtaknejo tista 2 meseca nekam. Ce ti ni jasno za kaj gre malo poguglaj, ce ti se vedno ne bo jasno, vprasaj pa ti poskusam odgovorit.

da, čelado ti morajo kar tako zamenjat, samo jim moraš zastavit pravilno vprašanje

tukaj imas prve link-e:

https://www.zps.si/mediji/izjave-za-javmost-2016/8240-stvarna-napaka-kdaj-jo-lahko-uveljavljate

http://www2.gov.si/mg/tirs/tirs.nsf/f1?OpenFrameSet&Frame=main&Src=/mg/tirs/tirs.nsf/0/5E534F79FB1B4145C125731D0027CCD3?OpenDocument

tukaj lahko najdes obrazec:

https://vemvec.si/index.php/stvarna-napaka/13-obrazec-za-uveljavljanje-stvarne-napake

 

 

Ok, očitno sem spregledal tvoje sporočilo na prejšnji strani. Na stvarno napako pa nisem pomislil. 

Bom res poizkusil še na ta način ker tale živčna vojna s čelado vsekakor ne sodi na motor. 

Hvala

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, da ubijam duha...sam pri naših trgovcih stvarno napako iskat, pa kaj uveljavljat :P srečno pot.

Zmaga je že, če posodijo za test drugo čelado iste blagovne znamke in isti model za test...ampak potem bi res rad vedel, za rezultat. Ker zna se zgodit, da bo isto cvilila.

Verjetno nekje, pod določenim kotom nabija zračni tok in zadeva žvižga, vsaj tako sem razumel. Isto sranje se recimo 5-10cm manjšemu vozniku ne bi zgodilo.

@Nightmarekaka je situacija, če stojiš na motorju, recimo pri 110-120km/h?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jo do sedaj uveljavil vedno uspešno, ce računam zraven se tisto kar sem opravil za fotra, vec kot petkrat. Vrtalni stroj, pecica, 2x nepremočljiva obleka, pa ene dve bedariji iz Bauhausa. Ja, sem imel tudi prodajalca, ki se nam je rezal v faco, pa je bil cez par dni njegov denar za pečico na fotrovem računu.

Vsi se tega otepajo, ampak postopek je blazno kratek in enostaven, vzame bistveno manj časa kot uveljavljanje garancije in nobene potrebe ni, da se pregovarjaš s komerkoli. Samo slediš postopku. Ce prodajalec ne sodeluje, ni nobene panike, zadeve opravis preko priporocenega pisma s povratnico, po osmih dneh pa prijava na inšpektorat. Vzame manj časa ko ketno spucat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se sedaj že da preizkušati čelade v trgovinah? Sam bi si kupil prvo čelado in nimam pojma kaj iskati, tako da sem mislil zaviti kar v za to namenjene trgovine. Katere priporočate v Ljubljani in bližnji okolici (lahko tudi kakšno v mb ali med lj in mb). Dal bi do max 250, 300e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Mos pravi:

Ali se sedaj že da preizkušati čelade v trgovinah? Sam bi si kupil prvo čelado in nimam pojma kaj iskati, tako da sem mislil zaviti kar v za to namenjene trgovine. Katere priporočate v Ljubljani in bližnji okolici (lahko tudi kakšno v mb ali med lj in mb). Dal bi do max 250, 300e

DA

za priporočilo, pa ne bi vedel, ker je bolj vezano na vblagovno znamko. Mal posrfaj po netu, kaj želiš, potem pa do trgovca.

Maš od Compaco, do TCja, BSja in ostalih. Pa do Luisa tut ni daleć. al pa kakega Italijana v Trstu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

ne, da ubijam duha...sam pri naših trgovcih stvarno napako iskat, pa kaj uveljavljat :P srečno pot.

Zmaga je že, če posodijo za test drugo čelado iste blagovne znamke in isti model za test...ampak potem bi res rad vedel, za rezultat. Ker zna se zgodit, da bo isto cvilila.

Verjetno nekje, pod določenim kotom nabija zračni tok in zadeva žvižga, vsaj tako sem razumel. Isto sranje se recimo 5-10cm manjšemu vozniku ne bi zgodilo.

@Nightmarekaka je situacija, če stojiš na motorju, recimo pri 110-120km/h?

 

Da bi dobil drugo čelado na probo bi blo odlično, da ne streljam v prazno ampak glede na to, da sem jo testiral na dveh popolnoma različnim motorjih z in brez veterne zaščite pa piskanje ostaja dvomim, da je položaj na motorju povezan s tem. Čelada je bila na 690 se pravi pololnoma brez veterne zaščite bistveno boljša kot na GTju brez kakršnihkoli pri zvokov, turbolenc,.... Razen žvižganja. Na GTju sem to rešil s čepki a žvižganje ostaja. 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj pravim isto čelado (samo drugo) testirat. Če problem ostaja...no sj veš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo nekaj narobe s čelado, sam jo uporabljam leto dni, brez spodnje bradne vetrne zaščite in zaščite pri nosu....... na bajku imam vedno šipco povsem dol, da čutim "veter v laseh" :)   in nič ne žvižga, tudi ne bobni, res pa je nad 150km/h pri odprtem bradnem zračniku in tudi ostalih zračnikih, zaradi velikega pretoka zraka bolj glasna, če zaprem bradni zračnik je občutno tišja.......pri takih hitrostih in vseh odprtih zračnikih se mi je to dogajalo praktično pri vseh čeladah, tudi premium znamkah,......ker sem relativno velik, nisem niti preizkusil kako je z dvignjeno šipco, me niti ne moti.......nedvomno pa je odvisno od začnih tokov na bajku, ti pa od X faktorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pihanje pod čelado vpliva miljon faktorjev ... od tank torbe, do vizirja itd itd in celo od kombinezona... ja ... odvisno ali je perforiran ali ne ... se mi čisto drugače obnaša v odvisnosti od kombinezona, ki ga nosim ...

prodajalec niti približno ne more vedeti kako se bo čelada obnašala, zato ste nekateri malo smešni, ker to prevračate na prodajalce.

so pa večinoma vse... VSE športne čelade glasne ... 

če pa koga moti piš in hrumenje... obstajajo avtomobili, ki so tihi ... električni na primer ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ne vem kako nej še drugače povem... Na motorju nisem od včeraj, doma imam 3 Sharkove čelade, uporabljal sem do sedaj 4i. Nobena od njih ni piskala pa sem od tega tri uporabljal na istem motorju, v kombinaciji z istim kombinezonom z in brez tank torbe. Čelada, ki piska je bila sprobana na motorju z in brez veterne zaščite in pri obeh primerih se piskanje pojavi pri isti brzini. Piska z podbradnim delom in brez njega. V kolikor z roko pokrijem prednji del čelade piskanje preneha. Glede na to, da imajo enako čelado tudi drugi uporabniki foruma pa jim ne piska nekako dvomim, da imam ravno sam dva taka motorja na katerih bi čelada piskala.

 

Sam nič ne prevračam na prodjalca žal pa lahko o čeladi komuniciram le z njim in nekako razumem, da je on moja veza z tovarno. Ker bi rad obdržal ta model čelade in ne prosim za neko povračilo denarja, ker sem kasneje ugotovil, da ta čelada ni zame mislim, da dovol nakazuje na to, da je s čelado res nekaj narobe in verjamem, da bi bilo z drugo, enako bolje.

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, čelada dostavljena ampak ne prevzeta. Ker jim očitno ni bilo do tega, da jo vzamejo nazaj sem se sam ponudil, da pridem nazaj z motorjem v kolikor so mi pripravljeni posoditi novo, enako, da jo stestiram. Mojo so mi vrnili in prodajalec je zatrdil, da v kolikor druga ne bo piskala mi jo brez problema zamenjajo. Na novo čelado bomo namontirali moj vizir in to je to. 

Pa da vidimo koliko veljajo te besede. 

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijateljica je v novi čeladi imela "čmrlja", na desni strani, zgoraj.

To jo je toliko motilo, da je imela glavobole.

Čelado sem probala tudi jaz, vendar čmrlja ni bilo, le pri večji hitrosti se je nekako oglašal vizir, na desni strani.

Nihče drug, ki je imel enak model čelade, čmrlja ni dobil zraven.

No, na koncu so ji v trgovini čelado zamenjali in dobila je novo, brez čmrlja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaupaš ime trgovine? 

Mene so tudi vprašali, če je čelado testiral še kdo a na to nekako nisem niti pomislil. Danes pa žal ni bilo časa, da bi jo komu podtaknil na test. 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, Moto Charlie, v Trstu.

Jaz sem med vožnjo, pri večji hitrosti, dala desno roko na desno stran vizirja in čmrlj je utihnil.

Ampak jaz nisem slišala enak zvok, kot ona, ki je trdila, da je zvok zgoraj, na glavi.

Čelado so ji menjali, ampak mislim, da je potem vzela drugi model. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, danes obiskal TC s svojim motorjem kot dogovorjeno. Dobil na test drugo enako čelado, sicer karbon verzija in se odpravil na štajerko. Že takoj se mi je zdel občutek na glavi boljši vse pa se je potrdilo ko sem zavil na obvoznico. Testiral do 150km/h in čelada je popolnoma tiha. Nobenega žvižganja in tudi samega vetra se mi je zdelo manj pa sem bil brez podbradnega dela katerega imam na svoji. 

No ob vrnitvi in razlagi, da je več kot očitno res z mojo nekaj narobe takoj potegnejo zapisnik o reklamaciji. Stvarna napaka za njih ne velja, obrazec je za njih neveljaven ker oni imajo svoje. 

Po tem ko so se okoli mene zbrali 3je prodajalci in kako je edina opcija, da čelado pošljejo v Francijo mi tudi po vecih poizkusih ni nekako uspelo, da bi obveljala moja. 

Dam jim 8 dni, do takrat naj bi tako ali tako dobili odgovor kaj je s čelado in v kolikor je res nekaj narobe bo Shark tako ali tako priznal dobropis. Kao, pa da vidimo. 

V glavnem, z nadomestno čelado sem prvič resnično užival na motorju in res upam, da se tale kolobocija konca v čim krajšem seveda meni v prid ker drugace ne vem kaj bom. 

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!