Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

cao,

vidim da ste tukaj nekateri zelo izkušeni motoristi, zato bom za začetek kar tukaj prosila za odgovor.

zanima me kateri model čelade primeren za športno-potovalno vožnjo in kje imajo največjo izbiro le teh? Na katere stvari je potrebno biti pozoren pri nakupu nove čelade?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že velikokrat napisano pa bom še enkrat.

Odvisno od lubenice, tvoje višine in motorja. Pojdi v Gama Center ali v velenje pa sprobaj na motorju čelade ki jih imajo na voljo. Jaz bi lani kar kupil N101 pa hvalabogu je niso imeli več na zalogi potem sem jo šel pa letos preizkusit in mi je tako delala na glavi da je bilo za popizdit s tem da me je še glava začela bolet po ene pol urce. Nato sprobal še X-601 in je super zadeva se počutim kot da bi bil v puhom obdan. Jasno se odločil za X-601.

Se boš s probno vožnjo izognila slabi volji po nakupu, verjemi pa še nič te ne stane, fantje so še veseli če greš probat.

Na kaj je treba biti pozoren ti bodo pa kar tam povedali, se super spoznajo na te stvari.

Vendar ni povsod tako, nekaterim se gre samo da prodajo pol se pa ti jebi če bo kaj narobe.

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je pred kakšnim letom nabavil čelado Bieffe BM07 pa sedaj ne najdemo več nikogar, ki zastopa omenjeno firmo naglavnih pokrovk!

Ali ima morda kdo kakšen telefon, kontakt, mail,...do katere trgovine, zastopnika ali spletne prodajalne(v Evropi - drugačni modeli kot AU, USA,...) ki bi prodajal /zastopal BIEFFE?!

Hvala in LP

IXS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, na kaj je treba pazit pri nakupu čelade.

Zdaj sicer kupujem mojo prvo (za 50ccm), ampak jo imam namen uporabljati tudi za druge (težje) motorje v prihodnosti.

Pa če je možno bi bilo fino, da cene ne gredo v ekstreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe sta dobri čeladi, sem imel priliko probat obedve.

Pač X lite je izdelana iz kompozita in ima kompletno notranjost snemljivo in pralno, tako da se mi tista razlika 12k zdi prej majhna kot velika.

Sam sem se odločil za X601

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, kako si zadovoljen z njo? Gre luft lepo mimo, ali ti šumi okoli glave? Mehka je dovolj?

Malo napiši, kako se ti zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me tepst, ampak postov se pač ne da urejat

Vprašal bi še, če ima kdo izkušnje s srebrnim vizirjem (za x-601)

x-601_05.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce ma x-901 tudi snemljivo in pralno podlogo ali mors to dokupit?

Mal :topic: ma kdo crn al pa ogledalski vizir za prodat za x-901?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je pred kakšnim letom nabavil čelado Bieffe BM07 pa sedaj ne najdemo več nikogar, ki zastopa omenjeno firmo naglavnih pokrovk!

Ali ima morda kdo kakšen telefon, kontakt, mail,...do katere trgovine, zastopnika ali spletne prodajalne(v Evropi - drugačni modeli kot AU, USA,...) ki bi prodajal /zastopal BIEFFE?!

Hvala in LP

IXS

Svoj čas je znamko Bieffe zastopal in prodajal koprski Avtoplus, zadnje čase pa teh čelad v Sloveniji in bližnji okolici res ni več zaslediti. Povprašaj v Kopru. Zastopniki bi naj bili namreč dolžni še več let po prodaji izdelka zagotavljati tudi servis in rezervne dele.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, na kaj je treba pazit pri nakupu čelade.

Zdaj sicer kupujem mojo prvo (za 50ccm), ampak jo imam namen uporabljati tudi za druge (težje) motorje v prihodnosti.

Pa če je možno bi bilo fino, da cene ne gredo v ekstreme.

Tukaj boš najbrž našel nekaj koristnih nasvetov. Priporočam tudi, da osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben prodajalec ali pa testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! In če te bo še kaj zanimalo, ti seveda rade volje pomagam.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce ma x-901 tudi snemljivo in pralno podlogo ali mors to dokupit?

Mal  :topic:  ma kdo crn al pa ogledalski vizir za prodat za x-901?

Vse čelade X-lite X-901 so že vse od svoje prve predstavitve leta 1999 opremljene s snemljivim in pralnim oblazinjenjem.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse čelade X-lite X-901 so že vse od svoje prve predstavitve leta 1999 opremljene s snemljivim in pralnim oblazinjenjem.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Sm gledo mal po celadi pa nism zasledil kako bi se podloga sesnela-mi lahk poves kak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo..

Pa naj še jz nekaj povem o moji čeladi.. Nabavil sm jo v luisu in to uvex boss 4000 bila je ful znižana ,, pa še sam sm iskal to čelado saj sm jo preiskusil pri prijatelju..

Moram vam povedat da je čelada super , ne zato ker jo imam jz ampak res je dobra.. Vizir se niti malo ne rosi, full dobro zračenje ima pa tud tistih šumov ni,, ni glasno v čeladi.. Sm jo sprobal tud nad 240+ pa se odlično obnese..

Videl sm da je en isto napisal o tist čeladi SHOEI RAID 2 ,, predraga čelada za njeno kvaliteto,, zračenje v kurcu, sliši se ful nad 150+ , pa še rosi se full.. Res da ni x1000 sam vseeno , za tak denar bi morala biti precej boljša..

Toliko o tem ko se boste odločali o nakupu čelad, vam priporočam da preizkusite tud tole uvex..

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kšno čelado priporočate za supermoto za tam do 50.000.

Naj bo po možnosti z vizirjem!

A kdo pozna še kšno cross/supermoto čelado z vizirjem razen Airoh Tyger?

A kdo ve kok približ ta stane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za odstranitev komfortnega oblazinjenja iz čelade X-901 uporabi naslednji postopek:

1.Odpni podbradni pas in povleci sprednji del lične blazinice proti notranjosti čelade, dokler trije zatiči ne odstopijo iz ležišča. Postopek ponovi tudi na drugi lični blazinici.

2. Podbradni pas povleci iz zareze v lični blazinici in odstrani lično blazinico. Postopek ponovi še z drugo lično blazinico.

3. Z rahlim potegom sprosti zatiče, s katerimi je na šestih nastavkih pritrjeno komfortno oblazinjenje. Prični z desnim zgornjim nastavkom, nadaljuj s srednjim in levim. Postopek ponovi še s temenskim desnim nastavkom, nadaljuj s srednjim in končaj z levim temenskim nastavkom.

4. Odstrani komfortno oblazinjenje iz čelade.

5. Za namestitev komfortnega oblazinjenja se zaporedje točk od 1. do 4. samo obrne.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TNX!Bom v petek probo!

Drugace sem pa opazo ko sm nekaj gledo da mi pise x-902 je to isto?V redni prodaji je bla 110k potem mislim da bi moglo met!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postopek montaže/snemanja komfortnega oblazinjenja pri X-liteovih X-901 in X-902 je identičen.

Če bi pri de/montiranju naletel na nepričakovane težave, me seveda lahko pokličeš, da bova skupaj uredila zadevo.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!