Skoči na vsebino

Ali v Sloveniji res vlada ksenofobija


prototip

Priporočene objave

Na nekem drugem forumu sem videl kako so nekateri nestrpni do tujih imigrantov v Sloveniji. Moj moto je, da je treba tujce sprejeti medse (ASIMILIRATI :) namesto BITI ASIMILIRAN :blink: ) , che se obnashajo po nasih pravilih igre.

Ta pravila igre je treba jasno in glasno povedati. Jezik, mislim, je prvo. V Sloveniji se govori Slovensko. Che novodoshleki ne znajo slovensko bi jim morali nuditi techaje Slovenshchine, na drzhavne strozhke. To tudi ni nevem kako drago, sploh pa ne che pomislimo dolgorochno. Preprichan sem, da bi kar nekaj Slovencev z veseljem ponudilo prostovoljno sodelovanje pri uchenju Slovenshchine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka si ti te to zaj povedo? daj se po slovensk... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK......lahko tebi ko živiš bogvekje.......ampak meni pa vseeno občasno malo dvigne pritisk, ko vidim, da se nekateri (precej) teh ljudi še po desetih ali več letih niti malo ne potrudi, da bi se naučili slovensko.

Ne pravim, da so vsi taki, ampak veliki večini to sploh ni v interesu, saj kaj bi se učili, če jih tako ali tako vsi slovenci razumemo...... :wacko:

P.S......maš pa precej časa, a ne? :rolleyes:

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o o o...ko vidim, da se nekateri (precej) teh ljudi še po desetih ali več letih niti malo ne potrudi, da bi se naučili slovensko.

To vsi govorite, ampak zakaj pa se z zakonom ne zashchitite pred iztrebljenjem, tako kot so se v Kanadi v Kvebeku!

Slovenija bi povsem upravicheno imela podobno politiko do jezika kot Quebec. Se razume bo treba na novo zacheti debatirati o teh stvareh, ki so ostale TABU BOLSHEVIZMA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se ne zaščitimo z zakonom? :blink: A se šališ? :blink: V naši ljubi SLO obstaja že kup zakonov, ki se jih ljudje bolj ali manj ne držimo. In zdaj si naj (po možnosti z referendumom) navesimo na glavo še enega? Aha, pol pa spet novo četico ljudi zaposlimo, ki bodo bdeli nad uresničevanjem tega zakona, pa jasno, pol bo treba tak folk, ki tega ne bo spoštoval nekako kaznovat, seveda bo tu imelo sodišče kaj za povedat......Aha, tam majo pa že tko al tko mal čez glavo dela......se pravi, da bi ne bilo nobenega efekta pri izvajanju takega zakona......

OK, ampak saj je vseeno, gremo jih na naše stroške učit slovenščino (po principu hočeš, nočeš, moraš), vse tiste, ki pa se ne bodo naučili, pa takoj in za vedno izgnat.......

Pa brez zamere.....

Alla :ph34r:

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...o o o... pa jasno, pol bo treba tak folk, ki tega ne bo spoštoval nekako kaznovat, ...

Saj ni res, zakon rabite, zato da se zavarujete pred Evropo in Amnestijo-International, k katerima se barabe danes zatekajo zato, da vas lahko izsiljujejo in she naprej vodijo zhivljenje po vzoru bivshe Yugovine! :angry:

Brez dela ni jela, seveda jih bo treba uchit Slovensk, pa cheprav samo zato, da boste red v hishi nardil, in jim povedal, da se pr nas ne govori Bizantinsk! Pol pa cheu kakshn iz sluzhbe letu zato k nezna govort ne boste prshli pred mednarodno sodishche! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, Prototip! priznam, da me stimuliraš! ZASTAVA>VETRNICE>POMAGAT KMETOM >ASIMILACIJA TUJCEV>YUGO MAFIJA>VRAG in tako dalje....Ma si ti en zaveden slovenc!

malo posplošeno, pa le:

Tukaj pa moram rečt: YEP! strinjam se s tabo, vsaj glede jezikovnih tečajev, ki jih pa menda slovenska drzava ima in nudi na razpolago! Stem, da jaz zagovarjam tezo po kateri naj bi se novoprišleki asimilirali novi, njim tuji, okolici! Ne obratno, kjer se avtohtono prebivalstvo podreja nekimi, njim tujimi, kulturološkimi posebnostmi! Na silo pa ne moreš nobenega asimilirat!

Si v kanadi, ne? Meni se uni kitajci v Vancouverju ne zdijo kaj dosti asimilizirani, niti druge manjšine ne! pravzaprav nikjer na svetu ne vidim neke prav markantne asimilacije-še najmanj v raznih "melting potih kot so USA, Canada, Australia...imam stotine RL primerov, ampak brezveze zdaj! Ne moreš na silo asimilirati, ne moreš z dekreti vcepljati asimilacijo! Novodošli v neko drzavo, se ponavadi zateče v varno zatočišče svoji etno-skupini! Emigranti niso vedno smetana sredine iz katere so odšli, ne izberejo vedno novo drzavo, ker ji je pač kar tako všeč, temveč tralalalala.....-ni pravil!

Skratka, tuje-prenesene-kulture bogatijo določeno sredino, ali ne? Tukaj se mi zdi na mestu Ključna beseda "FUSION"! Vsekakor pa moramo vedno vzet v zakup slabo z dobrim, ali spet ne?

Za konec mi pa povej koliko si se kaj, kot tako zavedni slovenec, asimiliral v Kanadi? Al si mogoče en od unih, ki se zbirajo po raznih narodnih domovih, kjer se trkajo po prsih, češ kakšni zavedni slovenci so?!-Teli so itak svetlobna leta oddaljeni od realnosti!

Še enkrat:Asimilacija je dobrovoljno dejanje, pogojeno okoliščinam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mali dodatek: Imam prijatelja v Sydneyu, Mr. Salvattore R., siciljanskega porekla, skromen človek, sicer pa lastnik gromozanskega premozenja, poreklo malce megleno...nima veze, v glavnem je v Australijo od začetka 50tih in govori slabše angleško, kot jaz recimo kitajsko :rolleyes: ...Ko so prišli makaronarji v Queensland, so delal kot črnci (aja! delat kot črnc je oximoron, ker ti zadnji pač ne delajo kaj dost!), izviral so iz istih domačih ognjišč, niso se niti imeli moznost asimilirati, delal so, poročal so se med svojimi, jedli so svojo hrano, so pa obogatili novo drzavo............ahhh no, v nedogled :rolleyes: Odpri novo temo :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...o o o...Al si mogoče en od unih, ki se zbirajo po raznih narodnih domovih, ...o o o

Še enkrat:Asimilacija je dobrovoljno dejanje, pogojeno okoliščinam!

Ja jaz sem kar dobro asimiliran v Kanadi, slovenskega doma ali kakshne podobne stvari od znotraj she nikoli videl nisem, niti ne poznam nobenega Slovenca tukaj (razen enega). She najvech sem iz stare Yuge skupaj s Srbi, ki jih imam zelo rad!

A ko pride do lastne hishe, sem shel iz Yugovine prav zato ker nisem verjel v nasho bivsho umetno "zaplojeno" bratovshino, in v butasti ekonomski sistem komune.

Vendar pa tudi tvoje poznavanje Kanade ni dovolj tankochutno. Zhe res da imash Kitajske, pa italijanske, pa portugalske, pa yugovishke, .... chetrti vendar tisti ki iz teh communities uspejo so v glavnem zelo dobro asimilirani. Kaj so doma ni vazhno, vazhno je da so del kanadske druzhbe in che ne bi po kozhi videl da so od drugod sploh ne bi vedel.

Chasi se spreminjajo, tudi v Sloveniji opazham da so isti trendi, pa she Zahodni Evropejci so se zacheli Slovensko uchit. Kdaj si prej videl Irca ki mlati slovenshchino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma si ti munjen. Jaz tvojo paranojo ne bom več "zastonj" zdravil! Ves tvoj BS, nepoznavanje razmer, sprani mozgani, ...da ne nadaljujem...so mi samo še smešni (in to ne LOL, da se razumemo!) Če sploh grem zatem, me navdihuje dejstvo, da slovensko mladez en K briga, pač pa jih bolj zanima kdaj se bojo kaj in skom dol dal, se imeli radi, kaj dobrega spil in pojedel videl! Jugoslavijo, in z njo vezano preteklost, ne podozivljajo, in grejo naprej! Jaz se stabo debatiram čisto za svojo zabavo, zdaj bom pa raje počakal predno ti sploh kaj odgovarjam! Imam občutek, da sebe jemlješ malo preresno in, da videvaš demone tam kjer jih ni! Majhen nasvet: Obišči Slovenijo in ostani kakšen mesec dva! - Lunch is on me! Ciao :o oziroma Nasvidanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...o o o... Jaz tvojo paranojo ne bom več... o o o...

...o o o...Imam občutek, da sebe jemlješ malo preresno in, da videvaš demone ...

To je tvoja diagnoza, ki bi jo rad posredoval, svobodomiselnim :angry: Naj she drugi kaj rechejo, o tej temi, pa bomo videli kolkim dol visi :D

Jaz dodam samo she tole: pepef.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...o o o... Jaz tvojo paranojo ne bom več... o o o...

...o o o...Imam občutek, da sebe jemlješ malo preresno in, da videvaš demone ...

To je tvoja diagnoza, ki bi jo rad posredoval, svobodomiselnim :angry: Naj she drugi kaj rechejo, o tej temi, pa bomo videli kolkim dol visi :D

Ni tako zelo meteošlogarsko napovedane burje,

tukaj je tik pred nevihto- in real time, torej no kauasakiii danes!

Svodomiselen si, misliš?

Kategorično se upam trdit, da ti nisi svobodomiselen!

Tudi če te ne zanima, te bom nakratko osvetlil z mojim izhodiščem! Jaz sem svoboden v vseh pogledih, torej materijalno, duhovno, vmes in okoli itn...Sem absoluten godpodar svojega časa in sam odrejam kje bom, kaj bom, in kdaj počel karkoli itn...sem svoboden in svobodomiselen!-omejuje me samo domišljija, te imam pa tudi kar nekaj! Pretezno gledam na svet z odprtimi očmi brez predsodkov, tistih nekaj, ki jih imam, jih tudi priznavam-sebi in drugim! Sem tudi odprt do mnenja/mišljenja drugih, ki jih presodim skozi filter lastnih izkušenj, določenega splošnega poznavanja in tisto kar mi daš za premlet! Sebe smatram kot globalnega človeka! Vedno tudi dopuščam moznost, da nimam prav! Se tudi drzim pregovorja, da se samo idiot ne premisli!

Mnenja sem, da tebe tvoja zaplankanost omejuje, in stem smatram, da nisi svobodmiselen-torej si zadnji, ki bi lahko drugim govoril o nekem osvobajanju! Moja religija je: Svoboda=Znanje/Vedenje, ki se pridobiva skozi kombinacijo formalne in zivljenske izobrazbe! Malo abstraktnega razmišljanja ti tudi ne bi škodovalo, kaj? To nas loči od zivali, ki jih sicer obozujem! Tisto o iztrebljanju slovencev je totalen bullshit!- Tvoj nacionalizem je zastarel in negativen s koreninami v preteklosti! Obstaja čisto zdrav doziran nacionalizem, ki pa je tebi verjetno tuj, čeprav ga probavaš projecirat!

Meni grejo tudi juznjaki na jetra, ampak lih ene toliko kot muhe pred nevihto! Čisto majčkeno me pa moti, če bojo začeli zavarovalne premije stopnjevat vzporedno z kw-ti, no,bom ze potrpel! Bolj zaskrbljujoče dejstvo je pred nedavnim narejena raziskava, ki trdi, da čez 30 let ne bo več naravnih blondink!

Če nisi razumel, oziroma, če ti je preveč za čitat>>>

Ključne besede so: To gor ni samohvala, pač pa bolj mnenje, i.s.

"You are mentally deficient, therefore not qualified to opinionate

on serious topics concerning ....ammm....anything!

pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez dela ni jela, seveda jih bo treba uchit Slovensk, pa cheprav samo zato, da boste red v hishi nardil, in jim povedal, da se pr nas ne govori Bizantinsk! Pol pa cheu kakshn iz sluzhbe letu zato k nezna govort ne boste prshli pred mednarodno sodishche! ;)

dej, prototip, če si u kanadi, se nehaj ukvarjat s slovenskmi grbi, zastavo, pa začni lepo prosim pisat s šumniki, ne s temi che-guevarajskimi čudotvori...

PS: saj kul, da se oglašaš, sam mi ti tudi ne solimo pameti o Kanaáadi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pravila igre je treba jasno in glasno povedati. Jezik, mislim, je prvo. V Sloveniji se govori Slovensko. Che novodoshleki ne znajo slovensko bi jim morali nuditi techaje Slovenshchine, na drzhavne strozhke.

There, you said it. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naravne ali umetne, does it matter? Ti da nash smisu za resnichnost ? Ti si prevech oseben, samo jaz pa ti. Dej no mal ven iz skatle k ti jo je mafija okol glave nardila poglej! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK....počasi res ne razumem, zakaj si daš toliko opravka s Slovenijo in vsem kar ima zraven veze :blink:

Svojo ritko si odnesel drugam, ker ti je bilo očitno tako lažje. Bodi srečen tam, asimiliraj se še naprej in ne obremenjuj se s tem, da bomo slovenčki izumrli (ker prav nič ne pripomoreš k temu, da bi bilo drugače). Vsaj ne iz Kanade in soljenjem pameti vsem nam, ki smo tukaj.....

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK....počasi res ne razumem, zakaj si daš toliko opravka s Slovenijo in vsem kar ima zraven veze :blink:

Mehanizem je skrajno preprost; razmišljanju o svojih resničnih problemih se najlaže izogneš tako, da si poiščeš enega čisto obrobnega. Seveda pa mora ta čimbolj pompozno zveneti, drugače opravičilo ne zveni dovolj prepričljivo.

Bujenje narodne zavesti in podobne bajke pač lepo zvenijo, kajne? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A French guest who was staying in a hotel in Edmonton phoned room service for some pepper. "Black pepper, or white pepper?" asked the concierge.

"Toilette pepper!"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Canadian is walking down the street with a case of beer under his arm.

His friend Randy stops him and asks, "Hey Dave! Whatcha got that case of beer for?"

"Well, I got it for my wife, you see?" answers Dave.

"Wow," exclaims Randy, "Great trade."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Why does a Canadian cross the road?

To get to the middle.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

What's the definition of a Canadian? - A disarmed American with health care...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Why do Canadian dogs have flat noses?

From chasing parked cars.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@prototip: brez zamere, kolkr vem si slovenskega rodu

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK....počasi res ne razumem, zakaj si daš toliko opravka s Slovenijo in vsem kar ima zraven veze :blink: ...o o o...

Kaj je pa tebe prizadelo Alah, ali ti ni vshech, da je reshitev problema just arround the corner? :angry:

PEPE - right on! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prizadelo me ni popolnoma nič, tvojo vnemo pri reševanju problemov pa je razložil že Pepe. Jaz pa ponavljam......lahko je biti pameten od daleč. Pridi nazaj v Slo, pa spremeni kaj, ne pa da so te same besede......

Pozdravček v Kanado ;)

Alla :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o o o... Pridi nazaj v Slo, pa spremeni kaj, ne pa da so te same besede......

Kaj bi nazaj hodil, reality today is VIRTUAL. Vi v Sloveniji she vedno vsi ne razumete 21 atoletja :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi nazaj hodil, reality today is VIRTUAL. Vi v Sloveniji she vedno vsi ne razumete 21 atoletja :angry:

Res ga sviramo... namesto, da bi virtualno reševali probleme, visimo na motosvetu, mi zahojenci :lol:

PS: če si faca, ti priporočam še forum rimokatoliške cerkve... tam so zelo dovzetni za "spremembe". naslov: http://forumi.rkc.si ...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislim polemizirat.......navedel bi samo en podatek,ki popolnoma spreminja tvoje razmišljanje o Sloveniji , deželi asimilacije!

En pub,petek in sobota zvečer,v sloveniji rojeni,v sloveniji šolajoči,ki med seboj ne spregovorijo slovenske besede,poslušajo ortocirilica muziko..............

Madona,vsaj žurat znajo......se jim v prihodnje pridružim.......menda znajo vsaj kelnerce sprejet naročilo v slovenščini,pa tut če ga bl potih poveš!

Torej........kdo bo asimiliran??????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!