Skoči na vsebino

Policija in hitrost


BUSAbiker

Priporočene objave

Jaz se dosti vozim po Črnem kalu in lepo počasi in previdno prehitevam kolono tudi mimo policijskih patrulj pa še nisem mel probleme z njimi. Sem se pa na treningu varne vožnje pogovarjal s policaji in so rekli če se motorist pazlijvo pelje mimo kolone ne reagirajo, če pa voziš 60 ali pa 90 km hitreje in objestno pol pa ni šans da prideš mimo!

Kar je tudi do neke mere razumljivo, ker si jih je že velik nalimal ker so rpehiteval kolone prehitro, na koncu kolone pa je nekdo zavijal levo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za glavnino ...pelješ, ne da bi te treslo.

@Dave & @BUSAbiker ---> prometni prekršek nikakor ni k.d., ker je p.k. ? No, lahko se tudi motim, kot že nekajkrat v življenju...

k.d. - kaznivo dejanje. Ce bos natancno (tokrat) prebral, bos videl, da je bila celotna poanta tistega dela teksta, da k.d. in prekrsek ni eno isto. Ce bos prebral in ne ze zopet odkrival tople vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k.d. - kaznivo dejanje. Ce bos natancno (tokrat) prebral, bos videl, da je bila celotna poanta tistega dela teksta, da k.d. in prekrsek ni eno isto. Ce bos prebral in ne ze zopet odkrival tople vode.

Ah, kaj bi bral, sploh pa natančno ... :lol:

gre samo za to, da je brezveze filozofirat o kaznivih dejanjih in prekrških, ter o stopnji "rešenosti primerov" ter finančnih prilivih iz teh naslovov, ...

Kot bi nekdo filozofiral o asfaltiranih cestah in motokros progah v isti sapi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zgleda, da je zanimiva tema. Vsaj po odzivih sodeč. Lepo.

Jaz se strinjam, da je treba po cestah vozit z določeno (omejeno) hitrostjo. Ampak ta se naj, prosim, prilagodi razmeram. A pol ga lahko ponoči. v megli in dežju tudi teram kolker hočem...recimo 130 na avtocesti.

Govorit, da vzroki nesreč niso slabe avtoceste je neumnost. Samo spomnite se malo nazaj...na nekdanji polovični avtocesti Hoče-Arja Vas...a nismo po vsaki nesreči poslušali "edina rešitev je avtocesta". In na gorenjski cesti, po vsaki nesreči..."edina rešitev je avtocesta".

Problemi so torej drugje:

a. slabi trening v avtošolah ("glej da voziš po predpisih, ni važno kaj se dogaja okoli tebe")

b. slabe ceste!

c. velikokrat slaba osvetljava, neoznačeni prehodi za pešce, itd.

In zdaj glede plačevanja kazni: recimo merjenje hitrosti. Najprej pravniški aspekt - glede na to, da sam radar ne more identificirati voznika, moraš pokazadi prometno in vozniško. Policaj te torej nečesa obtožuje. A ni potem moja ustavna pravica (mislim da člen 29), da sem tiho? A potem nimam pravice njemu NE pokazati dokumentov in ničesar izjaviti, da se sam ne obdolžim? Lahko, da zakon pravi drugače, ampak ustava je kljub temu nad njim. A si predstavljate sodišče, ki bi reklo: "ker vas ne moremo obsoditi na podlagi neizpodbitnih dokazov, vztrajamo, da priznate".

In drugič: se ne in se ne bom strinjal, da zato ker vozim motor ali avto in to čisto varno, zakaj moram plačati? Zato, ker v nasprotnem primeru pač ne bi moglo biti v proračunu postavke "prihodki od prometnih prekrškov", ki so določeni V NAPREJ!!! in jih pač mora policija iztisniti s tem, da pač okrade voznike. Torej, med postopkom kraje denarja prihodnjič dajmo še napitnino!

Policija se pa naj ukvarja s tistimi, ki vozijo v mestu 50 km/h in pred prehodom za pešce ne ustavijo, če je pešec na pločniku in hoče prek, pa s tistimi pijanimi, ki vozijo prehitro in jih zanaša, predvsem pa s svojimi, ki ravno tako kršijo predpise in jih ne kaznujejo. Bo držalo - človek je najšibkejši člen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zgleda, da je zanimiva tema. Vsaj po odzivih sodeč. Lepo.

1.) Jaz se strinjam, da je treba po cestah vozit z določeno (omejeno) hitrostjo. Ampak ta se naj, prosim, prilagodi razmeram. A pol ga lahko ponoči. v megli in dežju tudi teram kolker hočem...recimo 130 na avtocesti.

2.)Govorit, da vzroki nesreč niso slabe avtoceste je neumnost. Samo spomnite se malo nazaj...na nekdanji polovični avtocesti Hoče-Arja Vas...a nismo po vsaki nesreči poslušali "edina rešitev je avtocesta". In na gorenjski cesti, po vsaki nesreči..."edina rešitev je avtocesta".

3.)Problemi so torej drugje:

a. slabi trening v avtošolah ("glej da voziš po predpisih, ni važno kaj se dogaja okoli tebe")

b. slabe ceste!

c. velikokrat slaba osvetljava, neoznačeni prehodi za pešce, itd.

4.)

In zdaj glede plačevanja kazni: recimo merjenje hitrosti. Najprej pravniški aspekt - glede na to, da sam radar ne more identificirati voznika, moraš pokazadi prometno in vozniško. Policaj te torej nečesa obtožuje. A ni potem moja ustavna pravica (mislim da člen 29), da sem tiho? A potem nimam pravice njemu NE pokazati dokumentov in ničesar izjaviti, da se sam ne obdolžim? Lahko, da zakon pravi drugače, ampak ustava je kljub temu nad njim. A si predstavljate sodišče, ki bi reklo: "ker vas ne moremo obsoditi na podlagi neizpodbitnih dokazov, vztrajamo, da priznate".

5.)

In drugič: se ne in se ne bom strinjal, da zato ker vozim motor ali avto in to čisto varno, zakaj moram plačati? Zato, ker v nasprotnem primeru pač ne bi moglo biti v proračunu postavke "prihodki od prometnih prekrškov", ki so določeni V NAPREJ!!! in jih pač mora policija iztisniti s tem, da pač okrade voznike. Torej, med postopkom kraje denarja prihodnjič dajmo še napitnino!

6.)Policija se pa naj ukvarja s tistimi, ki vozijo v mestu 50 km/h in pred prehodom za pešce ne ustavijo, če je pešec na pločniku in hoče prek, pa s tistimi pijanimi, ki vozijo prehitro in jih zanaša, predvsem pa s svojimi, ki ravno tako kršijo predpise in jih ne kaznujejo. Bo držalo - človek je najšibkejši člen.

Si se pa napalil na to, da si za policaje in druge nedotakljiv ...

1.) In kako boš to dosegel? Boš vsakemu rekel "vozi po svojih zmogljivostih"? Heh, dost smešno ... Še sedaj, ko so ljudje omejeni na hitrosti, se velik nesreč dogaja... Kaj resno misliš, da bo potem manj nesreč :lol: B) ...?

2.)Ja, res se je vedno tako govorilo. Pa veš zakaj? Ker se ljudem očitno zelo mudi - in avtocesta je bila rešitev zato, ker lahko po njej hitreje voziš. Aja, ne smemo pozabit, da je avtocesta zeeeeeeeloooo draga zadeva, pa pač žal ne moremo od vasi do vasi avtoceste speljat, da bi lahko vsi hitro vozili povsod...

3.)Ah, sem dal pred kratkim eno avtošolo skozi, pa ne bi mogel trditi, da so mi tako govorili. Vsakih pet minut se je govorilo, da naj vozim tako, da ne bom oviral drugih, in naj pazim, da drugi slučajno ne bi ovirali mene...

4.) Glede identifikacij - da, imaš pravico NE pokazati dokumentov, on pa ima tudi druga orodja in vzvode za identifikacijo... So bistveno bolj dolgotrajni in mučni, kot pa, če segneš v žep in pokažeštisti uradni dokument s tvojo sliko. Aja, ne pozabi, če si ti ogrožal druge z domnevno prehitro vožnjo, in se nočeš identificirati - te bodo pač identificirali tudi s pomočjo sistema in brez tvoje asistence... Boš pač cel dan porabil, ker bodo iskali podatke o tebi...

5.) Plačaš pač zato, ker je tako določeno za vse, ker je to dogovorjeno z družbenim konsenzom, ki se mu drugače reče tudi "Zakon o varnosti v cestnem prometu". Če hočeš spremeniti omejitve hitrosti na neomejeno ali 250 km/h, pojdi do svojega poslanca in mu pihaj na dušo. .. Ali pa jih ne upoštevaj in pač bodi vedno znova "begunec" pred policijo... PS: Policija ne krade voznikom. Policija samo sprovaja zakon, ki velja za vse državljane.

6.)Kdo lahko naredi več škode: tisti, ki pri 50 km/h zbije pešca, ali tisti, ki pri 140 km/h na regionalni cesti "100% obvladuje svoj motor in vozi _varno_" ter se pri tem nevede precenjuje, ali pa zaradi razmer na cesti odleti v nasproti vozeči avtomobil? Hm, mislim, da se lahko policija čisto lepo ukvarja z obojimi...

In če je človek najšibkejši člen, zakaj potem tralalalala o tem, da so ceste krive za nesreče in ljudje vozijo itak varno pri vseh hitrostih? hmm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej policaji in tisti, ki pišejo zakone zate niso ljudje?!

In zdaj se boš krčevito držal zadnjega odstavka svoje "pritožbe", ker so te v ostalih točkah sesuli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi,

teli fantje so že strugali saj vemo kaj po asfaltu Črnega kala. Poleg tega cel dan visijo tam (jih ne zamenjajo). V soboto v živo videla z Lady, ko je žena enega od njih nosila in razdeljevala malico! Nabijanje tebi o "žganju mimo" je pa preventiva. Škodi ne, prizadene pa ponos.

Saj zastopim policajev zorni kot. Šel sem pač hitreje od omejitve, a ne objestno.

Želel bi samo poudariti hinavščino voznikov (tudi mojo), da mimo kontrole, ki jo opazimo, ali ki smo nanjo opozorjeni, peljemo počasi, ko pa smo mimo pa spet po gasu. Jaz sem to hinavščino skušal pri sebi odpraviti in sem vozil kot običajno tudi mimo kontrole, pa sem jo poslušal...

Policistom bi lahko na državne stroške kupili sončna očala. Sicer bodo od blešča svetniških sijev voznikov, ki peljejo po omejitvah mimo kontrole, še oslepeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi, že tri leta se zelo pogosto vozim relacija Črnik Kal - Koper ali obratno, ker pač živim na Obali in v teh treh letih mi niso nikol težili, če sem vozila po predpisih mimo njih ... niti ustavli ... ne verjamem, da majo v uni gneči v turistično sezoni čas ustavljati ravno motoriste, zato da jim težijo brezveze ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rozi, že tri leta se zelo pogosto vozim relacija Črnik Kal - Koper ali obratno, ker pač živim na Obali in v teh treh letih mi niso nikol težili, če sem vozila po predpisih mimo njih ... niti ustavli ... ne verjamem, da majo v uni gneči v turistično sezoni čas ustavljati ravno motoriste, zato da jim težijo brezveze ...

Pa drugje, kjer ni policajev... Tudi voziš po omejitvah? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nikoli nikjer izjavila, da vedno vozim po omejitvah, ker ne ... in tudi ne bom ... sam če že vem, da bodo policaji na cesti (kar na Črnem Kalu so vedno) ali jih vidim vozim vedno po predpisih ... me prav nič ne stane, razen mogoče 10 min kasnejšega prihoda na cilj ... in tudi če so me ustavili zaradi prehitre vožnje (pa je blo to le 5km več od omejitve) se ne pizdim ... sem pač kršila omejitev in sem bila kaznovana ... tako pač je ... če jih že kršim se zavedam, da se lahko tudi kaznovana in kazen sprejmem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se strinjam, da je treba po cestah vozit z določeno (omejeno) hitrostjo. Ampak ta se naj, prosim, prilagodi razmeram. A pol ga lahko ponoči. v megli in dežju tudi teram kolker hočem...recimo 130 na avtocesti.

zato se pa reče s prilagojeno hitrostjo, glede na razmere na ob nad pod cesto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne George, niso me sezuli. Niti najmanj. Glede SymRu-jevih odgovorv pa naslednje:

1. Hitrost NI vzrok za povečano število prometnih nesreč

Nimam trenutno pri roki, ampak če želiš ti pošljem mednarodno primerjavo prometnih nesreč na cestah in videl boš, da ni nobene povezave med maksimalno omejitvijo hitrosti in številom ali težo prometnih nesreč.

2. To ni bil odgovor na mojo trditev. Jaz nisem govoril o cenah cest/avtocest ampak o vzdrževanju.

3. Glede avtošol - pri meni ni bilo tako. In še pri številnih drugih ne. Zraven tega je bil to eden izmed -po mojem- vzrokov.

4. No, pri četrti točki se celo strinja z mano.

5. Da plačam zato ker je to dogovorjeno z družbenim konsenzom? To eni mislijo, ja. V Sloveniji imamo zakone, ki jih sprejema parlament na predlog vlade, poslancev itd. In če policija samo sprovaja zakon, ki velja za vse, potem naj ga sprovaja tudi takrat, ko gre njim samim v škodo in ko imajo opravka s kakšnim, ki je kje na položaju. Tam pa majo polne gate. Niti pisniti se ne upajo, ker vejo kdo odloča o njihovi službici in kolko ljudi je pri nas brezposelnih. Se pa ne počutim kot begunec. Že zato ne ker jih nekje tudi financiram.

6. Zraven tega jaz nisem trdil, da se policija ne more ukvarjati s kriminalci in prometnimi kršitelji. To se je porodilo v tvoji glavi. Rekel sem samo, da se naj raje ukvarjajo s kriminalom, kot pa s tem ali je prekoračil hitrost za 5 ali 10 km/h. Če je nekdo nevaren na cesti, seveda naj ga ustavijo, ampak prosim ne zato, ker si ponoči ob 11. peljal 75 namesto 70 po štiripasovni prazni cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BUSAbiker- greva enkrat na pivo, bova skupaj tulila v rog... ampak spremenilo se v najin prid ne bo nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Hitrost NI vzrok za povečano število prometnih nesreč

S tem si pa vse povedal...... odkloooooopppppp......

Sama hitrost res ne, je pa PREVELIKA-NEPRIMERNA-NEPRILAGOJENA HITROST kriva za povečano število nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja tud pri počasni vožnji se ti lahko zgodi marsikaj... :blink: Res je statistično gledano glede na hitrost procentualno manj nesreč kot pri višjih hitrostih... Sicer je pa tako, voziš po svojih sposobnostih, ne precenjuješ sebe, merkaš, da imaš izpravno vozilo in upoštevaš dejavnike na cest.. Torej voziš počasneje tem kjer predvidevaš, da ti lahko kšn zajčk al pa traktor skočta na cesto (oz,. podobni dejavniki) in pelješ hitreje tam koder ti to cesta in razmere dopuščajo... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kar je pa v zvezi s policisti, lahko rečem, da sem imel kar nekj bližnjih srečanj z njimi in da bi lahko napisal kar neka zgodbic, prijetnejših in man, vendar se mi zdi nesmisel, ker se zadeve po osnovi niti ne razlikujejo kej preveč. Ko te ustavi te ustavi.. al te bo napizu-la , napisu plačilca, te spustu, si ne bo sneu niti sončnih špeglov (bonton) itd itd itd... Če si ga usral in so te pri tem dobili potem nosi posledice... Sem imel pa s starejšimi - satar garda - pri tolerantnosti, razlaganju, tolmačenju in izvajanju zakona, več sreče kot pri mlajših (bogovi so jim padli u glavo - Ne vsem!)

Namerno izzivanje le teh se mi zdi popolnoma nesmiselno, ker slej ko prej bo .. au au.. Zato mim njih z rahlim rešpektom in blizu omejitev (kolkr se le da).. Za enkrat se kar obnese.. :rolleyes: tok, tok, tok

LP&VV!

Krokar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V soboto sem mimela possebno srečo s policajem na Hrvaški. Bila je skoraj stoječa kolona med križiščem (cca 5 km od mejnega prehoda Jelšane proti Rijeki) pa vse do glavnega kkrižišča pred Rijeko (ko se odcepiš za Pulo). Ker sem previden voznik in prehitevam kolono zelo počasi (od tistih 1000 nervoznih voznikov v koloni potrebujem samo 1. malo bolj norega, ki mi lahko zapre pot), je takoj za križiščem leteči opazil, da v takem tempu ne bom prišla do konca kolone dosti prej, kot vozniki pločevine :( . Pa je zapeljal pred mene in s prižgano plavo lučjo (očitno sem nevarna) in vozil pred menoj vse do končnega križišča. Hkrati je še natulil dva voznika, ki se nista hotela umakniti in sta vozila po sredinjski črti. SVAKA MU ČAST! :OK:

Glede plačila kazni za prehitro vožnjo se pa ne sekiram kaj preveč (prehitro vozim samo z avtom, z motorjem pa prej oviram promet :? ). Načelno vedno vem, da vozim hitreje kot predpisi dovoljujejo. Ko me ustavijo, pač takrat nisem imela sreče (razmerje je še vedno 1:100 za mene).

LP - M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Kazni za prometne prekrške na Švedskem, ki se lahko pohvali z najboljšo varnostjo v prometu na svetu, segajo od 800 do 2000 kron za prehitro vožnjo

:kva2: Kak nizke kazni... To je od 20000 do 52000 SIT.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!