Skoči na vsebino

Policija in hitrost


BUSAbiker

Priporočene objave

Joj, to bi bilo dobro. Namesto policajev postaviš na ride dve takšni blondinki...., pa bi bil takoj mir.

Po mojem bi se takoj povečalo število naletov "odzadaj" :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri cestah... Zadnjič se z avtom šel v Celovec. Vso pot po Avstriji O.K., ko pa sem prečkal mejo, sem pa imel občutek da vozim po makadamu... Potem pa ti še rečejo, da imamo v redu ceste. V primerjavi z Rusijo, mogoče. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri cestah... Zadnjič se z avtom šel v Celovec. Vso pot po Avstriji O.K., ko pa sem prečkal mejo, sem pa imel občutek da vozim po makadamu... Potem pa ti še rečejo, da imamo v redu ceste. V primerjavi z Rusijo, mogoče. :lol1:

zato pa, teži prekoračiš omejitev hitrosti :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej zato se je v zadnjih letih tako povečele prodaja džipov in terencev. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bo kar držalo. Pa še ti bodo morali biti dodatno dvignjeni od tal. Naši vrli cestarji, ko kaj delajo, pa je konec izmene, pustijo, kot je bilo... Potem pa preklinjaš, ko z asfalta zapelješ v skoraj polmetrsko luknjo, pa polomiš plastike. Da bi postavili kakšen znak tam,- ne, za to pa ni časa...

Pa kdo odloča, kje bo neprekinjena črta, pa kje bo kakšen znak za omejitev stal? Potem pa prihaja do primerov, ko je raven odsek omejen na 60km/h, po sredi pa neprekinjena črta... Spredaj traktor, zdaj ga pa prehiti, ne da bi te orožnik udaril po žepu. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bo kar držalo. Pa še ti bodo morali biti dodatno dvignjeni od tal. Naši vrli cestarji, ko kaj delajo, pa je konec izmene, pustijo, kot je bilo... Potem pa preklinjaš, ko z asfalta zapelješ v skoraj polmetrsko luknjo, pa polomiš plastike. Da bi postavili kakšen znak tam,- ne, za to pa ni časa...

Pa kdo odloča, kje bo neprekinjena črta, pa kje bo kakšen znak za omejitev stal? Potem pa prihaja do primerov, ko je raven odsek omejen na 60km/h, po sredi pa neprekinjena črta... Spredaj traktor, zdaj ga pa prehiti, ne da bi te orožnik udaril po žepu. :cry:

Če poznaš kakšnega prometnega policista bolje kot samo na Zdravo - zdravo, ti bo vsak povedal, da imajo dnevno normo, ki se konec meseca kontrolira. Če si pod normo, te čaka "razgovor" s komandirjem. Če se zadeva nadaljuje, dobiš "dodelan urnik" in še kakšna destimulacija lahko pade. Zato pri nas Policija na cesti ne izvaja preventive z nameno preventive, marveč z namenom zadostitve letne statistike.

Potem pa v mestu srečaš policista, ki te je včeraj oglobil in ti pel levite zaradi prekoračitve hitrosti, kako se vozi v spuščenem avtomobilu, s prevelikimi kolesi, črnimi stekli, izpuhom, ki sodi bolj na Formulo 1 kot na osebni avtomobil, seveda brez homologacije, in to že na oko občutno hitreje od omejitve. Ko ga o tem povprašaš, kako je mogoče, da je v uniformi zagovarjal nekaj drugega, ti pove, da zdaj ni v uniformi. In to je to. Tudi policisti so ljudje, ki se pač morajo prilagoditi sistemu v katerem delajo in, verjemi, prav vseeno jim je za umazane ceste, pesek, traktorje, luknje in vse ostalo. Svojih osem, deset ali dvanajst ur oddelajo in nasvidenje. Jaz imam med njimi kup prijateljev in vsi po vrsti so o.k. fantje. Nihče med njimi pa se ne počuti angela varuha, ki bo rešil vse tegobe na cestah.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Naši vrli cestarji, ko kaj delajo, pa je konec izmene, pustijo, kot je bilo... Potem pa preklinjaš, ko z asfalta zapelješ v skoraj polmetrsko luknjo, pa polomiš plastike. Da bi postavili kakšen znak tam,- ne, za to pa ni časa...

Pa kdo odloča, kje bo neprekinjena črta, pa kje bo kakšen znak za omejitev stal? ....

Zgleda, da so cestarji po celi Sloveniji enaki. Traparija je, ko te policaj kaznuje za neupoštevanje prometnega znaka, ki so ga cestarji po "šihtu" pozabili na cesti (recimo omejitev 40) - sem že plačal !!! :BUA: :topic:

Odločanje o neprekinjenih črtah in lokacijah prometnih znakov ima v rokah za državne ceste (magistralke in regionalke) Družba za državne ceste (DRSC), za lokalne in krajevne ceste pa pristojna občinska uprava oz. njihov oddelek za okolje in prostor. O njihovih sposobnostih pa raje nič .... :kva2:

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj žalostno je da na povsem razf***** cesti postavijo 20 cm visoke "umirjevalce prometa" in če slučajno pripelješ več kot 20km/h razbiješ vsaj prednji blatnik in dodatno uničuješ amortizerje(avto). Bi si z veseljem sposodu enga caterpilarja in jih ponesreč dol postrgov. In seveda jih postavijo tisti ki se tam nikoli ne vozijo. :BUA:

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar vidim, kako me boste popljuvali, a vseeno bi dodal nekaj svojih ugotovitev in misli:

- v končni fazi naše ceste sploh NISO tako neskončno slabe, sem se marsikje vozil (Grčija, Avstrija, Italija, Nemčija, Francija, itd.), pa se mi je zdelo, da so le v Avstriji boljše, pa še to ne vse.

- sveto sem prepričan, da je za veliko večino nesreč pri motoristih kriva PREVELIKA hitrost, OBJESTNOST in PRECENJEVANJE lastnih sposobnosti. Tudi zloglasnih izsiljevanj prednosti (ko nekdo s stranske zapelje na glavno in faše motorista v bok ali v rit) bi bilo VELIKO MANJ, če bi motorist pripeljal s hitrostjo, ki je dovoljena, ne pa 50 ali celo 100 več!

- kolikokrat se poleti peljem proti morju, furam svojih 110 ali 120, pogledam v ogledalo, nikjer nikogar, 3 sekunde pozneje pa mimo mene cestar z najmanj 150 ali 170, da se skoraj userjem od strahu - in to po možnosti čimbližje, da me kar premakne v stran (HAHA, dajmo malo prestrašiti tole drek pumpo).

- pa preseravanja brez čelad, pa v majčkah in sandalih - seveda po zadnjem kolesu! Prevečkrat se to konča v bolnici in potem v Zavodu za rehabilitacijo. Pa pravijo: saj se igram s svojim življenjem! Ja, saj se, a za njihovo eno ali večletno zdravljenje v Soči tudi meni trgajo od plače!

- še misel o policajih: nekateri so morda res zajebani, a VELIKA VEČINA jih je OK in pri prekršku bomo ponavadi prišli skozi le z opozorilom, če se seveda ne delamo frajerje in če prekršek res ni bil prehud!

Pa še ena slikca na temo prehitre vožnje, pa, lepo prosim, brez osebne zamere, sprejmite jo kot hec.

LP vsem skupaj, Andi.

post-8423-1167383186_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- v končni fazi naše ceste sploh NISO tako neskončno slabe, sem se marsikje vozil (Grčija, Avstrija, Italija, Nemčija, Francija, itd.), pa se mi je zdelo, da so le v Avstriji boljše, pa še to ne vse.

O pa so, slabše so že kar težko, V Franciji so pa neprimerno boljše kot kjer koli drugje(moje izkušnje)

Za ostali post :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O pa so, slabše so že kar težko, V Franciji so pa neprimerno boljše kot kjer koli drugje(moje izkušnje)

Bi se strinjal s tabo, a mislil sem na regionalne in lokalne ceste, pa še to ne trdim, da so vse slabše, hotel sem le reči, da naše niti niso tako obupne. Res pa je, da za vožnjo 150+ večinoma niso primerne. In kakor opažam, pri nas vsak vsaj kolikor toliko 'normalen' cestar hoče voziti najmanj 150. Žal!

Pa en lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se strinjal s tabo, a mislil sem na regionalne in lokalne ceste, pa še to ne trdim, da so vse slabše, hotel sem le reči, da naše niti niso tako obupne. Res pa je, da za vožnjo 150+ večinoma niso primerne. In kakor opažam, pri nas vsak vsaj kolikor toliko 'normalen' cestar hoče voziti najmanj 150. Žal!

Pa en lep pozdrav, Andi.

Andi, 100 % prav imas, in se strinjam, sam po navadi je se tak, da se bedaku nic ne zgodi in da drugi nastradajo.

110 kmh cez naselje je normalno. zebra kaj je to? itd, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj Andi jaz bi se z tabo res strinjal v vseh tvojih navedbah le ena je pa totalno bosa glede policajev,ki naj bi bili po tvojem večina "fejst fantje",ki te po navadi le opozorijo.Ja bi se strinjal le takrat, ko jih snema kakšna POP TV ali kakšen drug medij so prijazni in sladki kot med drugače pa neuvidevni(večina)prav do vseh udeležencev v prometu saj jim je v interesu le doseči takoimenovano normo ne glede na težo prekrška pol pa jih vidiš spat v avtih(vsaj enga če ne oba)ali pa v obmejnih kamrcah še posebno ob jutranjih oz. večernih urah.Po mojih lastnih izkušnjah ti povem, da niso niti senca z primerjavo z Avstrijskimi Karabinjeri kateri te ne bodo ustavili iz čistega mira al pa čakali pred gostilno z pihalico kot naši.Osebno naredim letno zelo veliko kilometrov od tega 80%po Avstriji z avtom in motorjem pa sem v svoji 22 letni vozniški karieri plačal le enkrat 35 evrov jodlarjem za prehitro vožnjo našim pa sem ziher izšolal najmanj dva policaja.Naj še mimogrede omenim in hkrati potrkam ob les,da še nisem imel nikoli kakšne prometne nesreče saj lahko mirne vesti rečem, da vozim tako kot cesta in vreme dopušča. Pred leti sem tudi rad kak glaž piva preveč spil zaradi katerega sem imel trikrat odvzem pa čeprav sem tankal le v bifeju,ki je slabih 500m oddaljen od mojega stanovanja pol pa mi naj gdo reče,da so me čist slučajno ustavili.No,za te kazni nisem nobenemu očital nič saj pijan voznik res ne sodi na cesto pa čeprav le streljaj do doma zato sem z tem razčistil in ne pijem več alkota!Tak Andi tolko okoli taplavih in upam(čeprav sumim),da nisi eden od njih, če pa si pa začni opozarjat in ljudje te bodo spet "obrajtali.

l.p.pa srečno in varno-brez nezgod novo leto!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Veš kaj Andi jaz bi se z tabo res strinjal v vseh tvojih navedbah le ena je pa totalno bosa glede policajev,ki naj bi bili po tvojem večina "fejst fantje",ki te po navadi le opozorijo

...

Jaz imam zaenkrat s policaji same dobre izkušnje. Vedno pričnem komunikacijo z njimi na nivoju, ki je za razumnega človeka primeren in vedno je bil odziv dober. Z avstrijskimi policaji (še) nimam izkušenj zato jih ne morem primerjati z našimi.

Pa tudi ne vem, če jih je sploh možno primerjati. Ker toliko dreka od raznih "vseznalcev" na cesti, kot ga morajo požreti naši policaji, ki nobenemu nič ne morejo (ker je takoj nasilje policaja), se avstrijskim policajem niti v sanjah ne more zgoditi. Poskusi avstrijskega policaja poslati v p.m., pa boš občutil posledice. Naši pa kar redno dobivajo take porcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za katere pridno pišejo položnice pa ne le za p.m.saj se taista kazen pozneje znajde na papirju tudi če sploh ust dobro ne odpreš, dokazat pa ne moreš čist nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da prvo potolažim Yetija - ne, nisem policaj, sem en navaden operater v računskem centru na Triglavu.

Kar pa se tiče najinega nestrinjanja o policajih bo verjetno vzrok v najinih izkušnjah: ti si na cesti dobrih 20 let, jaz slabih 40 (prvi motor sem si kupil, ko sem imel 13 let - stara Jawa 350). Da ne bo nesporazumov, tudi jaz sem velikokrat plačal kazen in imel kar nekaj odvzemov vozniške, nazadnje junija letos, ko sem napihal toliko, da bi mi moral policaj za vedno vzeti vse izpite (0.79), pa mi je zaradi mojega obnašanja in pripravljenosti za sodelovanje (vse sem takoj priznal in bil takoj pripravljen podpisati zapisnik, nič se nisem pregovarjal in iskal izgovorov, itd.) pogledal skozi prste in sem fasal 'le' 135.000.- kazni, 10 točk in en mesec odvzema. A misliš, da bi tako ravnal tudi, če bi ga poslal v pm in podobne kraje?

Če se ne motim, je nekaj strani nazaj Hočko rekel: čelado dol in nasmeh do ušes. In hudičevo prav ima, nimamo zastonj pregovora Lepa beseda lepo mesto najde.

S tem ne trdim, da imaš ti slabe izkušnje z njimi zaradi kreganja ali neprimernega obnašanja, sploh ne! Morda si za odtenek preveč uraden, morda rečeš: Kaj je pa narobe?, namesto da bi rekel: Saj vem, zakaj ste me ustavili, usral sem ga to pa to!, kot imam navado reči jaz. Verjemi mi, se splača.

Moj post je komentiral tudi FP - očitno imava enak način razmišljanja.

Pa brez zamere in en lep pozdrav in vesele praznike vsem skupaj, Andi.

P.S.: od tega zgoraj omenjenega pihanja se še nisem pijan vsedel na motor ali v avto in tega tudi ne mislim NIKOLI VEČ narediti. Pa ne zaradi kazni, le policaj mi je s svojo prijaznostjo in z zelo rahlo moralno pridigo dal misliti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... toliko dreka od raznih "vseznalcev" na cesti, kot ga morajo požreti naši policaji, ki nobenemu nič ne morejo (ker je takoj nasilje policaja), se avstrijskim policajem niti v sanjah ne more zgoditi. Poskusi avstrijskega policaja poslati v p.m., pa boš občutil posledice. Naši pa kar redno dobivajo take porcije.

Avstrijskega policaja niti ne moreš poslat nekam, ker te ne ustavi brez veze. Naši te pa ustavljajo zaradi lepšega, kar tako - kontrola prometa - HALO ??!! :headbang:

Če imaš srečo, je policaj še slabe volje zaradi plače, komandirja in svoje žene, in te bo pa razmesaril do konca. In ko ti popusti zadnji živček, rečeš čarobno (nesramno) besedo in tvojih sanj o nekaznovanju oz. izrečenem opozorilu je konec.

Naši vrli policisti so si sami izbrali službo in naj se obnašajo uniformi primerno. Naj se strpnosti učijo pri kolegih paznikih v zaporih. :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!